Jak přinutit manžela k práci na domě?

svataterezicka
16. srp 2009

Prosím o radu zkušené ženy 😉 Bydlíme s manželem v baráčku kde je potřeba pořád něco dělat. Před rokem jsme dělali novou elektřinu a doted nemáme dodělané zdi. Chybí ještě omítka v jednom pokoji, dva vymalovat atd atd. Ted jsem s malou na materské tak asi jak jsem víc doma tak to víc vnímám, když to mám víc na očích? Prostě máme nakoupený materiál ale manžílek se prostě k práci nemá... Pořád argumentuje tím že je unavený z práce, že si chce odpočinou a relaxovat (nejlépe u pc)... Chápu, vstává o půl šesté a do půl třetí je v práci ale kurna! Když je od tří doma a má celej den - nemůže nic udělat? Nebo o víkendu? Nechci po něm aby žehlil nebo tak něco "ženského" ale chci aby dělal doma "mužské" práce... Prostě pokud se sám nerozhodne -toto udělám, a hlavně TED to udělám tak se sám nerozhoupe a já ho nedonutím. Ví, že mi to vadí, ví že bych ráda aby to bylo hotové (jak to vypadá před návštěvama atd) ale prostě .... Poradte jak své muže/přítele dotlačíte tam kam vy chcete a oni si ještě myslí že to byl jejich nápad? Nechci dávat ultimáta ani vydírat... 😔 🙄

beruska2x
16. srp 2009

vykasli se nato , nekoho si na to pozvi ( remeslnika, znameho, pribuzneho, kohokoliv) kdyz bude remcat tak casu mel na to sot ne??? resila jsem to v byvalem vztahu a je pravda ze me to naucilo byt hodne samostatna a sobestacna, bud si udelat sama nabo se postarat jinak 😉

kristi
16. srp 2009

to se stava, i nam se to stalo....muj muz na to neni, navic v praci je dele nez ten tvuj....udelali jsme to jinak, prestehovali jsme se do bytu a pokud neco nutne potrebuju, sezenu si na to lidi. Doma muz neudela lautr nic,a le mne to nevadi, vim ze proste nemuze delat vse.

svataterezicka
autor
16. srp 2009

No to se snad na to ani nevyplati nekoho zvat... a jako sama to fakt nezvladnu.. zaprve teda nevim jak to udelat a pak na to fakt nemam cas - s malou sotva stiham domacnost... Mi nerikejte ze se vsechny baby naucily delat omitky nebo si na to nekoho zvete... Prosiiim poradte

beruska2x
16. srp 2009

mam sikovne kamarady 😀 a brachu a malovat pak valeckem uz zvladnes ale me to vzdy udelali komplet 😉 neo tim aspon pohroz ze to bude stat penize kdyz to prijde nekdo udelat ... ale je pravda ze kolem baraku je veci vzdy hafo, a nez se takhle dohadovat o kazdou kravinu tak se radsi prestehuju do bytu 😅

janulle22
16. srp 2009

Unas je to jak u holem, pritel toho moc nenadela.Je pravda, ze je porad pryc jezdi domu jednou za tyden a chce byt s nama, ale i tak...pokud je to v mych silach tak si to udelam sama a kdyz ne poprosim kamarada,tatu no proste nekoho ... 😉

nika70
16. srp 2009

...možná by zabralo zmínit se před ním, že si na to někoho pozveš...... 😀

svataterezicka
autor
16. srp 2009

No joo jenze to by mu vubec ale vubec nevadilo ze... 🙄

beruska2x
16. srp 2009

tak to tak udelej, budes to mit hotovy a uklizeny a bez nervu a je to... neresila bych to, kazdej na to proste neni ale v baraku je to dost neprakticke 😉

emamamamu
16. srp 2009

mu pust par dilu Vymeny manzelek, jak tam jsou ty zdechliny, co nechodi ani do prace, ani doma nic neudelaj a silene nadavej..treba to pomuze...😀

dvojka
16. srp 2009

řekni mu,že ho vyměníš 😀

kristi
16. srp 2009

hodinovej manzel je taky dobra volba.....

kim
16. srp 2009

Svataterez: tak to vůbec nevím, jak nenásilně manžela donutit, aby to dodělal...můj manžel je naštěstí pracovitý, opravujeme barák sami už 5.rok 😅 má směny, takže je taky brzo doma, ale hned jak přijde, jde makat až do večera...já si myslím, že svýho prostě k tomu jen tak nedostaneš, kdyby měl zájem to udělat, už by to udělal, asi mu to nedodělané nevadí..jak píší holky, jestli to dovolují finance, někoho pozvi, vím jak je nepříjemný, když není barák hotovej 😉 Držím palečky 🙂

anezka14
16. srp 2009

Ahoj,
ja myslela, ze iba ja mam doma take koste 😀 😀
Terezicko, uplne chapem, jak sa citis. My tiez rekonstruujeme byt a MM pride domov o piatej a tiez "rekaxuje" u pocitace.Slak by ma z toho trafil. Doma nic neni hotove. Tiez chapu, ze je unaveny, ale to ja som tiez.
😀
Naposledy som sa zbalila a odisla k tchyni, ked sa rozhodli urobit podlahu. Hlavne koli prachu. A povedala som, ze sa nevratim, kym to nebude hotove. Za 6 dni polozil 82 m2 podlahy a ani nemukol.Sice som potom musela este 14 dni ofukovat "bebicka", ale podlaha bola ok.
Ked potrebujem urobit nieco okamzite, tak to poviem iba raz. Druhykrat sa uz rutim bytom so srubovakom alebo vrtackou, a to si sakra rozmysli, ci ma to necha urobit. 😵 😵

mifule
16. srp 2009

Můj muž je hrozně šikovný, nicméně mu velmi dlouho trvá, než se rozhodne. Spíš by se dalo říct, že se sám od sebe nerozhodne nikdy 😎. Zabírá též, jako u Anezky14, pouze jediná věc a to, když se naštvu a začnu to dělat sama, v tu chvíli to raději převezme, protože opravovat něco zpraseného po mě, je určitě mnohem náročnější, než udělat to sám.

anatanka
17. srp 2009

U nas to same, ale ja uz to davno prestala resit. Rozbije se skrinka, tak tak proste zustane, na zahrade nam praskne bazen, tak se zkratka dalsi leto nekoupeme a bazen tam zaclani pres pulku zahrady... 😉

andilek
17. srp 2009

MM má tolik práce, že nemá doma na nic čas, ale když se jedná o nějakou větší akci, rozvody elektriky....tak se do toho dá, ale výměnu žárovek, sekání trávy, apod. mi provádí podnájemník, náš kamarád 😀 😎

svataterezicka
autor
17. srp 2009

Holky kdybych věděla jak tak už to dávno sama udělám!!! Jenže fakt jako nevím jak udělat omítku. Nevím koho si pozvat, je mi to i blbý si pozvat známé nebo tatku - když mám doma sakra chlapa! On je jinak šikovnej ale jak říkám prostě když se mu nechce zrovna tak ho nedonutím ani párem volů...

andilek
17. srp 2009

ty máš doma něco jako moje mamka, ta furt dokolo omílá, že by bylo třeba vymalovat a její muž (již v důchodu) se k tomu nemá, to si raději lehne na kavalec a čte knížky a jen slibuje 😔 😝

ale třeba kdyby jsi si právě na to toho taťku pozvala, tak by se možná zastyděl, doma taťkovi vysvětli jaká je u vás situace a ať ho zapřáhne 🙂 a třeba se pak i zastydí 😉

slunicko552
17. srp 2009

Terez zkus to jak píše andílek.Já jsem vždycky řekla ,že volám taťkovi,když on není shopný to udělat.Nebo jsem to začala dělat sama,já to ale umím.Zkus si vzít kýbl,nalij vodu a dej tam omítku,jemnou nebo hrubou podle toho co potřebuješ udělat.Určitě se chytne a když ne,tak volej tomu taťkovi 😉

anezka14
17. srp 2009

Terezicko, nemusis umet delat omitku, hlavne ze to bude vypadat, ze to umis!!!!!Z netu si stahni postup, nebo v baumaxu u pokladny maji takove letaky, kde je ten postup napsanej a rozloz to vsude tam, kde se TM zdrzuje nejvic. Parkrát nekomu zavolej, tak aby to slysel, nech ti poradi a to by tyl cert v tom, ze by ho to netrklo, ze mas v planu tu omitku udelat sama.kdyz prizna, ze taky ma strach se do toho pustit sam, tak musis mit v zaloze nekoho, kto by mu s tim pomohl.Tak to funguje u nas. Nekomu to pride hnusny, ale ja se spis bavim.

Terko, hlavne zadny stresy, koukej na to jak na hru, kdyz ti muzu poradit, inak se zblaznis 😵 😵

Ja naposled pripravovala stěrku v blahovej naději, ze se děla stejne jak těsto. Kdyz to MM videl, tak som myslela, ze mu budu volat zachranku. Totedka se na tom bavi cela rodina. AAAle , mame vystěrkovano. 😀 😀

Mamky, este daco popiste, at mam nejaku novou inspiraci.Vsetky moje kulisarny uz ma prokoukle, tak mne inspirujte 😀 😀

anezka14
17. srp 2009

Slunicko 552, tak tak, vydirani je nejjistejsi cesta 😀 😀

svataterezicka
autor
17. srp 2009

anezko to jako fakt jsi začla dělat že budeš štěrkovat??? Ty jsi drsná! No asi to budu muset vyzkoušet... protože na to pořád myslím, dokonce i do snů se mi to už prolíná... Tak v pátek asi zkusím omítkovat 😀 Ještě se ho zeptám jestli nechce pomoc od tatky, třeba fakt neví jak na to...

slunicko552
17. srp 2009

anez jj chlap vždycky přiskočil a prý na co tady jsem 😀 .Zvláštní ,když do té doby nebyl schopný nic udělat.Ale na co tu je,mě vždycky napadlo na hov.. 😅 😝

womenne
17. srp 2009

ty jo baby tak to ja mam doma pracanta,ktory vie spravit všetko a ked nevie zauča sa,teraz byvame v byte a chuda tak sa nudi už spriada sny ako bude buducu jesen stavat domček,všetko si chce robit sam,hlavne cez vikendy bo je cely den v praci.Každy vikend počuvam ako sa nudi,že zlenivie,že by chcel aspon kosit travnik no ale nieje kde musi vydržat.

My mse mali taku osobku doma mojho otca pln reči malo činu všetko robila mama,dokonca pomahala pri stavbe,ked sme robili vonkajšiu omietku na dome tak otec spal 🙄 🤐 🤐

anezka14
17. srp 2009

Slunicko, ja mu vzdycky reknu, kdyz na mne vyjede s touhle debillni vetou, ze ho mam na to, aby mne odvez po nějaky novy material, vzhledm k tomu, ze auto neřidim a na motorce asi tezko uvezi 40 kg pytel cementu.Jinak jsem naprosto samostany jedinec. 😅 😅

Terko, to vis, ze jsem to zacala, ale iba malu vzorku. Jak spravny chlap usoudil, ze to budu muset jeste pridelat, a ze jse to stejny konzistence asi tezko trefim 😉

anezka14
17. srp 2009

Womenne, tak to ho posli k nám, Tu sa nudit urcite nebude. 🙂 🙂
To MM ani nerecni, vie, ze by som sa toho chytla a bolo by po ptakach 😅 😅 On tiez pracuje cele dni, niekedy i vikendy. Vstava rano o piatej, chapem,ze je unaveny,ale nemozeme predsa byvat ako na ubytovni. Ved je to byt hlavne pre naseho drobca.

womenne
17. srp 2009

noo keby ste byvali blizko 😀

poznam kopec pripadov ako pišete nieje to bohviečo,sa ti nečudujem terka že si nervozna,ja by som ho bila 😀

svataterezicka
autor
17. srp 2009

No jo holt kdyz jsem doma tak to mam vic na ocich a proste me to s.re... !!! Jako kdybych ja prestala nekdy prat, zehlit, uklizet a varit protoze se mi nechce nebo protoze se mi chce zrovinka relaxovat... no jo holt baby na md nemůzou byt z ceho unavene nebo co

sandi
17. srp 2009

Ahoj terezicko: jsem doma obdobne, ja mám doma intelektuála, který není úplně nejšikovnější a navíc ho tyto práce ani nebaví. Takže část dělám já-mne to baví (např.udělala jsem chodníček kolem baráčku) a to, co neumím a k čemu on se nemá, na to si někoho pozvu - nemá cenu, aby se mi zabil při opravě elektrických rozvodů, zabetonoval při ohazování baráku nebo spadl do studny při opravě čerpadla. Seženu řemeslníky a Ti to udělají za zlomek času, který by to zabralo manželovi...

jabjunka
17. srp 2009

sandi:Mám doma naprosto to samé. 😀
A dopracovala jsem to tak daleko,že si umím položit i dlažbu. 😝 😎