Jak probíhá detoxikace?

aponchie
26. srp 2008

zakladam novou diskuzi a chtela bych vedet vase pripominky a rady na toto tema..jelikoz se chystam na poradnou ocistu tela a nemam s tim skoro zadnou zkusenost(nepocitam popijeni psylia)co vse je pro to potreba jak dlouho atdatd proste nejakej dobrej navod ..uz me nebavi se divat jak se prasim jidlem (polotovary,studene jidla,misto jidla sladkosti atd)jsem z nej unavena a myslim,ze mi to urcite pomuze..btw nesnasim kysele veci na lacny zaludek tak jen doufam,ze se to nesklada z nejakych citronovych vod po ranu na lacno 😀 dik vsem

s.arik
26. srp 2008

derivační koupele - googli, zdarma, 10 minut denně.

pak zajít do bylinkářství a něco si nechat doporučit...no i taková obyčejná kopřiva báječně čistí krev a přemůže i menší chudokrevnost které tu únavu způsobuje/zvyšuje...

danulka2
26. srp 2008

ahoj, ja som prisla na to, ze mi velmi nevyhovuje rano alebo doobeda sa riadne naladovat. Ked mam plny zaludok, tak som velmi unavena a bez energie. Vyhovuje mi, ked si dam rano 3-4lyzize ovsenych vlociek v mlieku alebo vode/+ nejaky med, kakao ci vanilkovy cukor pre chut/ alebo jem doobeda len ovocie. Zasyti ma a nemam pocit unavy z plneho zaludku. Samozrejme cista voda z vodovodu /nemam rada sirup/,niekedy zeleny caj. Mam lunarny kalendar a je v nom dost pravdivych veci. Doporucujem sa aspon trochu podla neho riadit.Tiez sa ho nedrzim na 100% , ale dost veci mam odtial. Je pravda, ze zhresim aj ja slaninou a sladkostami, ale ked si neuzijem kym zijem, tak kedy potom? 😉 😀

dgm
26. srp 2008

Telo se dokaze cistit samo a ukolem cloveka je, nehazet mu klacky pod nohy. V tom pripade nejlepsi a nejrazantnejsi detox je pust, nejlepe o destilovane vode, aspon 21 dni, aby doslo k uplne bunecne regeneraci. Druha a uz prijemnejsi cesta je vitarianstvi, to znamena dat telu prostor, aby se samo cistilo a pritom ho nezatezovat z druhe strany dalsim sajrajtem. No a potom n nasleduji dalsi vyzivove smery, zavisi na tom, kolik dalsich toxinu a zatezujicich veci se do tela dostane a tak o to vic se bude muset vic cistit. To, co radi Sarik, ty derivacky, to taky znam, jsou to doplnky a dobre, sem patri i pravidelny pohyb, sauna, ocistne kury, napr. bylinkami, treba prave ta kopriva. Jestli muzu poradit, tak uz na dvou mistech tady jsem doporucovala knizku Zazracna detoxikace, R. S. Morse, tam je popsane vsechno v kostce. Podle me je nejlepsi pust. Best of. Potom hned vitarianstvi.

lefika
26. srp 2008

dgm, z coho beries energiu pri 21 dnovom poste??? neviem si to pri dietati a praci celkom dobre predstavit 😕

gedren
26. srp 2008

Sem se podle nazvu tematu normalne uz lekla, ze ses na drogach 🙂

jejke
26. srp 2008

najlepsia a najlacnejsia detoxikaca:24 hodin iba varena ryza bez tuku, cukru a soli a cista neperliva voda,po takomto dni sa citim fakt ako po ociste, tak telesnej ako aj dusevnej,
a este cosi kazdy post ma zmysel len vtedy ak sa pri nom nemracite a nevravite o jedle, inac zmysel pre dusu nema 😉

aponchie
autor
26. srp 2008

hehe detox...nj 😀 neee chci nejak vycistit telo gedren abych nebyla tak unavena nemela zasrane trubky a mohla neco shodit a zase bez vycitek se nadlabnout a ulevila nejak telu pac kdyz si predstavim kolik kravin sem kdy sezrala je mi blujno..a mam rozhasenej zaludek toz myslim,ze mi to udela dobre jen sem myslela ,ze ma nekdo nejakej treba tydenni nebo dvoutydenni program ..takove to cisteni po vikendu jeden den nejezeni a piti nechci prave ,myslela sem to nejak komplexneji

aponchie
autor
26. srp 2008

btw da se do toho detoxu nejak zakomponovat psylium?koprivovy caj je hnusny to bych asi nedala bez oslazeni to radsi vodu teda..zase kdyz pujdu do bylinek kazdej rekne neco jineho a pak si vyber ..zkusim jeste nejakou lekarskou poradnu mozna nejaka stranka dietologu?

kristi
26. srp 2008
lukin
26. srp 2008

Holky, co je to psylium?

expertka8
26. srp 2008

# Nájdite v sebe vôľu tento jednoduchý detoxikačný program vydržať aspoň jeden týždeň.
# Voda je najlepší čistič. Denne vypite aspoň liter či už čistú, alebo v podobe bylinného čaju.
# Vyhnite sa cukrom v jedlách.
# Jedzte ovocie aspoň deväť porcií behom dňa, medzi jedlom najlepšie. Pohár mrkvového, zelerového či iného zeleninového džúsu tiež.
# Používajte bio – potraviny (hlavne zeleninu a ovocie), aby ste čo najmenej zaťažili prepracovanú pečeň
# Denne si vezmite 3x vitamín C na podporu činnosti pečene
# Dajte si soľný kúpeľ - použite morskú soľ
# Pomalá a dôkladná masáž celého tela (aj ruky, nohy, krk, kolená, kompletne!) pred kúpaním vám pomôže stimulovať krvný obeh
# Začnite hneď!

certica
26. srp 2008

lukin, v skratke - psylium je prirodna vlaknina

ex, ja som pred chvilou detoxikovala s nutelou v ruke 😀 🤐 😔

zuan
26. srp 2008

skus pozriet toto, mozno si z toho nieco vyberies

http://webkucharka-maggi.centrum.sk/diety/clane...

dali4
17. led 2010

Skúste lymfomasáže... 😉 robia zázraky.

teodorka
17. led 2010

aponchie ...z takou hlbkovou detoxikaciou pockaj aspon do jari ...teraz v zime je uz telo aj tak dost unavene a zatazit ho detoxikacoiu mu moze skor uskodit ako pomoct.Ale napr taky 24 hodinovy post robi zazraky -pit len cistu vodu ale nesladeny bylinkovy caj ...alebo ryzova dieta tu mozes aj 2-3 dni v pohode v zime samozrejme nie bielu obycajnu ryzu ale nelupanu ryzu ...ta pomaha aj crevam sa vycistit ...daj si magazinluna.sk a tam mas typy na kazdy den ako zit v sulade s vesmirom 🙂

haniczka1987
10. led 2015

Hloubková detoxikace je odčervení. To je teprve záhul. Ani jsem nevěděla, co ze mě může vyjít za 10 dní během užívání Wurm-exu. Zhodila jsem kilo a půl z ničeho. Paráda, energie mám na rozdávání. Posílám všem! 😉

zuzikcermakova
5. únor 2015

Důležité je nezapomínat na to, že není potřeba upravit jen jídelníček, ale i to co pijete 🙂 Při jarní detoxikaci se snažim pít pouze čistou vodu nebo přírodní detoxikační čaje. Letos se mi osvěčil ten od Teekanne.

waflicka01
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janinalam
29. čer 2015

Ahoj holky, tak jasem brouzdala po internetu a našla jsem tohle: http://www.decodoma.cz/Detoxikacni-naplasti.html . Chtěla jsem se zeptat, pomáhá to ? Má s tím někdo nějaké zkušenosti ? Děkuji za rady! PS: je tam sleva 50%, tak rychle než bude pozdě :D:D

dalmatinka2004
31. led 2017

Ahoj, chci se podělit o zkušenost s detoxikací pomocí šťávy z červené řepy. Cítím se jak nikdy dřív - únava je ta tam... (a ano to ke všemu čekám 2. dítko - do teď jsem padala po 2 hodinkách práce na kokos...) návod je jednoduchý - každé ráno rozmixuji jedno menší jablko, 1 malou mrkev s půlkou červené řepy - beru si to sebou do práce a dopoledne to popíjím u PC - zakusuji rýžovými chlebíčky - není nutné - můj výmysl. 🙂 Holky, po 2 týdnech jsem jak nový člověk a je to navíc dobré! Inspiraci jsem načerpala tady: http://www.pruvodcevyzivou.cz/prirodni-detoxika... těch nápadů tam je víc, ale mě nadchla ta červená řepa (už jsem o ní četla mockrát, že dobrá), tak jsem si to upravila do podoby, která mi vyhovuje a je chtuná a není to těžké na přípravu. Ještě bych to chtěla tak týden dva držet a hodlám nasazovat pravidelně každý 2. měsíc ;)