Jak prodat kočárek?

jajkax
20. črc 2010

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat jaké jste třeba použily možnosti při prodeji kočárku.Na starý kočárek po nastěhování nemám místo ,ale prodat se mi ho tak nějak nedaří.Zkoušela jsem tady a mimibazar. No kdyžtak ho pošlu k našim.Jen jsem se chtěla optat,jestli třeba nevíte když jsou ve městech různé bazary, jestli tam třeba prodávají i kočárky co jim tam jiné maminy přivezou-samozřejmně že si k tomu něco přidají.Jsem z vesnice, tak myslím spíš takové větší bazary někde ve městech-nemáte někdo zkušenost? 😉 děkuji

lamarika
20. črc 2010

@jajkax u nás v bazaru je berou, ale většinou nechcou vzít kočárek, který je třeba na prodej okolo 8.000,- a víš, protože za tu cenu se už dá splašit úplně novej.

garzonka
20. črc 2010

Ahoj, já jsem taky zkoušela na internetu prodat 2 starší kočárky, kromě MK a MMB zkus ještě bazoš ale protože je kočárků opravdu nadbytek, tak to jde težko...zkus vydržet, ono to může trvat dýl, nech ho u vašich ať vám doma nepřekáží a zadej příznivou cenu . Já jsem se ještě ptala známých, jestli nekoho neznají, komu by se kočárek hodil, ale nic z toho...nakonec se mi je podařilo prodat, ale trvalo to asi 1/2 roku 😵 😵 😵

jajkax
autor
20. črc 2010

Holky děkuji za odpověď, tak já ještě vyčkám.Nebo až pojedu třeba do Hradce Králové tak se zeptám, jestli by mi ho třeba nevzali.Cenu si myslím že nemám nijak přemrštěnou, brala bych tak 2500,- mám kdyžtak fotku v inzerátu...tak snad to není nijak přehnané. Je pravda že většinou chtějí mamči na svoje miminko nový kočárek. 😉 Já taky chtěla 😉

evena
20. črc 2010

ahoj ... ráda bych se připojila s otázkou kolik poslání kočárku poštou přibližně stojí když se jedná o kombinaci ještě sporťák a autosedačka?

evena
20. črc 2010

@jajkax a abych ti ještě odpověděla když sem se tam vetřela 😉 zjistila jsem si za kolik se asi tak prodává ten náš a dala jsem spodní hranici ceny, za týden se ozval zájemce, ale určitě záleží na hodně faktorech, ty dražší kočárky se určitě prodávají hůř, já mám levný a možná že paní zaujala i barva, hodně lidí mě zastavovalo a chválilo pěkný výběr 😕 😀

jajkax
autor
21. črc 2010

Evena:k tý poště ti neporadím.Ale ssestřenka posílala kočárek PP L a platila snad 150Kč, ale nevím o jak velký šlo 😒
Jinak jsem ti mrkla do albíčka kočár byl fakty moc hezkej,to byl V cross,vid?

garzonka
21. črc 2010

Poštovné závisí od rozměrů a váhy. Já jsem platila za poštu 96,- Kč, ( jako cenný balík do 15 kg je cena 91,- + ještě pojištění "udaná cena" 5,- Kč, celkem tedy 96,- Kč), byl to klasický hluboký kočárek, podvozek se složil a korba (hluboká vanička) se na něj položila, snažila jsem se to zabalit tak, aby z toho nebyl balík ja slon...vážilo to 13,5 kilo. Na stránkách české pošty jsou rozepsané jednotlivé zásilky...

evena
21. črc 2010

ano, na stránkách pošty jsou rozepsané položky, už jsem zkoušela snad 10x si spočítat balíček, nevím co dělám špatně, ale vždy to vyšlo 2x dráž 😀 mě třeba paní posílala malou dětskou tříkolku a za poštu platila tuším 180 kč 😕 😝 právě že tam závisí na více faktorech, i za atypické balíky se připlácí, takže na poště mi prostě neřeknou přesně kolik platit budu, takže nevím kolik si pak za poštu říct ... jajkax díky za pochvalu, ale právěže mám zájemkyni, kočár ještě prodaný není, ale nevím kolik si říct za tu poštu 🙂 tu je problém v tom že je to fakt objemné i s tím spor´tákem a autosedačkou, zkusím se poptat na tu PPL tak díky za typ 😉

garzonka
21. črc 2010

je pravda, že jsou i příplatky za "neskladné" balíky, zkus se ještě na poště zeptat : balík je tak a tak veliký, váží asi tolik a tolik, a podle toho by ti měli určit cenu. Já jsem se takhle ptala když jsem chtěla prodat autosedačku...

vojtisek2007
21. črc 2010

holky, kočárek jsem posílala loni - dvojkočár, manžel mi v elektru sehnal krabici od ledničky (pak nemusíte balík posílat jako neskladný, když má obal a neplatíte tím pádem příplatek za neskladné) v pohodě se tam vešel, přivezl ještě nějaké polystyreny "na vycpání" , vážil kolem cca 25kg a poštovné bylo asi 140,-kč.
A mám takový tušení že PPL služby můžou využívat jen podnikatelé .....

zuzik.3
21. črc 2010

Já jsem taky prodávala kočárek, cena byla něco do 150 kč. Pro krabici jsem si zašla přímo do prodejny s kočárkama, ochotně se jí zbavili 🙂 Na netu jsem si zjistila přesnou váhu a s tím jsem šla na poštu. Odhad byl cca pár kaček správně. Jinak jsem ho prodala taky až po několika měsících, chce to vydržet.

astrane
22. črc 2010

Ahoj-no u kočárků to dost někdy dost trvá,pokud ho nedáš výrazně pod cenou-pak si myslím,že by byl dobře prodejný...já třeba bez problémů seženu nový kočárek(který by mi vyhovoval a vím,že bych s ním byla spokojená) z výprodeje za necelý 4 tisíce....takže já osobně bych za použitej nedala víc než 1500...možná 2 tisíce,kdyby byl podle mě fakt super....To ale pro většinu z vás představuje třetinu ceny a méně...Kdo chce ušetřit a koupit použitý kočárek,dělá to podle mě kvůli penězům,takže za něj nebude chtít moc zaplatit...to by si pak taky raději koupili novej-jako většina maminek 🙂
Jinak já upovala malýmu kočár na spaní a přišel složenej a zabalenej ve fólii-vážilo to asi 15kg a paní si účtovala k pětistovce za kočárek(mimochodem byl fakt pěknej) 250 poštovný...já to beru-taky ho nějak musela na tu poštu dopravit a tak...Já ho pak prodala známé za 300 a ta s ním normálně jezdí a moc si ho chválí 🙂 a pořád vypadá dobře... 🙂

jajkax
autor
22. črc 2010

Holky děkuji Vám za odpovědi...a představte si tu shodu náhod 😉 Prodávala jsem ho asi půl roku a nic, a předevčírem jsem ho dala i na ten bazos.cz jak mi tu některá z vás doporučovala a dneska jsem ho prodala 🙂 Tak jsem ráda

terak
22. črc 2010

Ahoj, ja urcite souhlasim take s tou nizkou cenou. Pokud je ti jedno, jak dlouho ho budes prodavat, pak si cenu nasad, on se nekdo nakonec ozve. Pokud ho potrebujes prodat hned, pak se musis smirit s nizkou cenou. Tohoto problemu si na bazaru na MK vsimam dost casto... Holky prodavaji dva hadriky za 300 a mysli si, ze to nekdo koupi. Jasne chapu ze je to jako nove, skoro nenosene, ale je to porad second hand :D

Ja bych urcite zkusila ty bazary nebo jeste treba aukro. Hodne stestia hlavne si ho hezky nafot a kompletne popis, to udela take svoje.

jajkax
autor
22. črc 2010

terak:už se mi podařilo prodat.Ale jinak moc děkuji za rady.
a jinak máš pravdu že některé holky mají cenu na bazárku opravdu přemrštěnou.Káje jsem kupovala taky některé oblečení po bazárkách a je pravda že jsem si vybírala ty cca kus 50Kč 😉