Jak prodloužit trvanlivost otevřeného UM?

giorgia_
7. kvě 2016

ahoj maminky, chci se zeptat, jestli je možné nějak prodloužit trvanlivost otevřeného UM, používám ho jen k přípravě kaší a do měsíce cele balení určitě nespotřebuji. Napadlo mě zmrazit v suchem stavu? Na obalu tedy není uvedeno, za jak dlouho se má spotřebovat, ale vím, že otevřené zhruba do toho měsíce, je to tak? Máme zn. babybio 3

andreaandrejka
7. kvě 2016

V suchém stavu bych to rozhodně zmrazit nedala. 😕

lv
7. kvě 2016

V suchém stavu, pokud k tomu nemůže vlhkost (to bys poznala, hrudkuje se, jakoby zatvrdá povrch, není prostě krásně sypké) vydrží mnohem déle, pokud to spotřebuješ do té doby, nic tomu nebude.

horsiee
7. kvě 2016

Toto téma je zajímavé i pro mě. Také občas používám Um, ale mám malou spotřebu. Napadlo mě třeba si půlku odsypat třeba do takové té vzduchotěsné krabičky na potraviny, jak se ty ,,uši,, od víčka zaklapnou na stranách. Myslíte že by to pomohlo oddálit to hrudkovaní? Kdybych nejdříve spotřebovala půlku z originalniho balení a pak tu druhou z krabičky?

katyxq
7. kvě 2016

Jde o to, že v UM se otevřením začnou množit patogenní mikroorganismy - s tím bych se nezahrávala. Navíc kojené a přikrmované dítě UM vůbec nepotřebuje (ani do kaše), potřebuje pestrou stravu a to kojení.

madre1
7. kvě 2016

@katyxq ,na to jste přišla jak?
Např. u nemladšího syna,který byl do 5.měsíců pouze kojen,se od zavádění příkrmů zhoršila natolik stolice,že jsme raději zašli k pediatrovi.Výtěr byl negativní,na úpravu stolice nám byl předepsán Hidrasec,který účinkoval pouze do doby,než jsme ho vysadili.Nakonec mu na úpravu stolice pomohla až večerní kaše,kterou jsem začala dělat z Nutrilonu 🙂
Myslíte si,že je MM sterilnější,než UM připravované z několik týdnů otevřené krabice?
Proč by ho jinak maminky novorozenců,kterým neustupuje novorozenecká žloutenka,musely převářet před podáváním?

verka4d
7. kvě 2016

A proč si nekoupíte menší balení? Třeba u Nutrilonu je doporučená doba spotřeby měsíc po otevření,ale existují ,alespoň co jsem si stačila v lékárně všimnout,tři velikosti balení. Tak jednoduše kupujte to nejmenší,to snad spotřebujete a budete tak mít pořád čerstvé... 🙂

rzymani
Autor odpověď smazal
Zobraz
evca02
7. kvě 2016

@rzymani ano, tohle můžu potvrdit, MM se převařovalo, když měl malý žloutenku. Dokonce mi v porodnici říkali i důvod, ale už si ho nepamatuji.

eficenka
7. kvě 2016

@madre1
to jsou dávno zastaralé rady - mm se již nepřevárí - ani dítěti, která má novorozeneckou žloutenku - logicky -převařením odsraníš i všechny důležité látky, , které v mm jsou!

@evca02
to by mě také zajímalo, již dávno překonaná praktika, která má více škody než užitku, mm se nikdy nepřevařuje! ani když má dítě žloutenku, ani když je matka nemocná

iveta93
8. kvě 2016

Například od Nutrilonu vyrábí UM i v malém balení opravdu na jednu lahvičku. Tak se spíš podívat po něčem takovém nebo koupit kaši která se připravuje z převařené vody. Ale s nějakým uskladňováním bych si nezahrávala. Hlavně když jde o miminka. 😉