Jak reagovat na arogantní a agresivní chování?

jijitka
16. zář 2010

Ahoj, protože jsem se v poslední době několikrát setkala s chováním některých lidí, které už bylo hodně tzv. "přes čáru" ráda bych znala názory nebo zkušenosti jiných jak se v dané situaci zachovat. Nejsem už nejmladší, ledacos už jsem zažila, ale co se mi teď několikrát stalo (paradoxně vždy s malým v kočárku nebo v autě) mě fakt hodně dostalo.
Dnešní příběh: Šla jsem s kočárkem po silnici, nebyl tam chodník, takže předpisově po levé straně. Potřebovala jsem přejít křižovatku, od které jsem byla asi 5 metrů. Z křižovatky proti mě najelo auto, já se uhnula úplně ke kraji, dál už bylo křoví. Když bylo auto na mojí úrovni, řidič začal zajíždět ke kraji tím způsobem, že mi bokem auta najížděl na kočárek (v jednom okamžiku už se ho dotkl), takže já musela doslova vlézt do toho křoví. Zastavili, z auta vystoupila spolujezdkyně i řidič (kulantně řečeno starší pán 😝 ), já se slušně zeptala, co to jako mělo znamenat. On mi hodně arogantně odpověděl, že tam nemám co dělat, protože cca 10 m zpátky je chodník. Ten ovšem vede jiným směrem než jsem potřebovala jít. V tu chvíli jsem se fakt nezmohla na nic jiného, než odpověď, že takoví lidi jako on by za volantem neměli co dělat, doporučila mu návštěvu očního a přezkoušení v autoškole. On mi na to řekl, že já bych se měla nechat přezkoušet v řízení kočárku ... No, já v tu chvíli měla chuť ho nakopat do prd..... zepředu, ale raději jsem se sebrala a šla.
Řeknu vám, že jsem ještě hodně dlouho viděla rudě. Já nemám ráda konflikty a spoustu situací raději přecházím než se s někým dohadovat, ale tohle jsem si opravdu nechtěla nechat líbit. Ale co naděláte, když se potkáte s takovým blbcem??
Tak raďte, jak na ně?? 😉

brusinka.pusinka
17. zář 2010

@neumisa nezabíra stěžují si i jiní a je to pořád dál jak to je řidiči nevrlí a neochotní hrůza, a na tyto důchodce neplatí nic ☹ ☹ mám hromadu špatných zkušenosti i z období těhu ☹ oipravdu se snažím všemu vyhýbat a hlavně se neozývat . Zvládám v práci 50 chlapů pod sebou ale toje jiné než nevrlí důchodci a neochotní řidiči 😉

neumisa
17. zář 2010

@brusinka.pusinka ber to z té pozitivnější stránky - ti důchodci umřou dřív než ty 😀 je to hnusné, ale psychicky to velmi pomáhá 🙂 já to tam znám, i jako těhu a kočárová matka, ale můj invalidní strýc mě naučil, že musím být asertivní a když to nepomůže, tak nasertivní 😀 jinak jsem tichý a plachý introvert, ale když už se podaří někomu mě vytočit, tak to pak stojí za to ...

brusinka.pusinka
17. zář 2010

@neumisa mě nevytočí jen tak něco ale když se to týká mojich dětí nebo i jiných co je nemá kdo bránit tak to se neznám ale je fakt ignorovat a ignorovat 😉

hejdita
17. zář 2010

to mi pripomnelo jak sem byla v detskem parku a protoze mam deti od sebe o rok a pul tak je to vcelku mazec protoze co jedno zvlada v pohode to druhe ne a tak si dcerka vymyslela ze pujde na takovou tu drahu co drzi klacky jenom retez a houpe se to no a protoze to klarka delala prvne tak syn chtel samozrejmne taky jenomze tam neni zadne drzeni pro male deti je to pro vetsi a tak sem tam trdlovala s kalrkou za ruku a syna za ramenko abych ho netahala az tak na vysoko on mi samozrejmne vzdy slezl z toho klacku a dcera se ponahlala a do toho pani cosla kolem este s jeji vnuckou a vnukem a taky sli na ty klady (protoze jejich mamku znam) a rika pani no divej jak jich taha 😝 tak sem se na pani otocila a rekla sem ji jak by to asi delala ona kdyby byla na mojem miste .....pani se zarazila a svedla to na vnusku pry ze jak taha toho jejiho vnuka ale ja vedela ze to bylo na mne ale nedala sem se proc taky o co jim sakra de se navazet do nekoho koho neznaji a nevi situaci.... 😝 😝 😝 😝 😝 😖 😒 😅 😀

kubaka
17. zář 2010

no teda - zlatí ochotní pražáci 😀 Kromě toho, že řidičí nízkopodlažních busů stojí metr od kraje 😀 tak nemám s cestováním problém. Vždycky se našel někdo, kdo pomohl i do toho nízkopodlažního - dokonce i když stál u kraje - 😀 poděkovala jsem, že to není třeba.
ale bereniko - to bych té majitelce pensionu udělala pěknou reklamu. Nebo bych zavolala policii - nejhůře se chovají ženy - jsou zahořklé a dávají novým matkám sežrat to, co ony musely zakoušet kdysi jako matky. Má to logiku.
My byli s malým nedávno a žádný problém. I s miminkem jsme byli v penzionu. Asi zrovna štěstí

jijitka
autor
17. zář 2010

@brusinka.pusinka - ahooj, no jo, taky Havířov 😀 😀 Jo, ty autobusy, to je kapitola sama o sobě, naštěstí jezdím minimálně. Ale pokaždé je to zábava. U chodníku nezastaví ani náhodou, ale oni nezastaví ani tak, že sjedeš z chodníku a znovu najedeš do autobusu, oni zastaví tak, že přední kolečka zvednu k busu a v tom okamžiku mi zadní spadnou z chodníku. Na to snad mají školení, kde přesně od chodníku zastavit 😅 Sice není až takový problém se do toho busu dostat, ale proč, když by to šlo pohodlně.. Naposled mi velmi ochotně pomohla taková stará paní. Když jdu platit, tak samozřejmě nepočká, až si dojdu ke kočárku, abych ho držela, ale rozjede se co nejdřív. To fakt mám docela strach, aby mi kočárek nevyklopil než k němu stačím dojít zpátky. No a při vystupování zastaví proti lampě... 😅

Ale, jak jsem psala v úvodním příspěvku, takovéhle věci mi možná pokazí náladu, ale nevytočí mě, nebo lépe řečeno nedostanou mě do stavu naprosté bezmoci. Jako to, když je někdo opravdu agresivní, ohrožuje mi dítě a já, protože jsem sama (myslím v tom okamžiku), nemám jak se bránit.
Nad běžným hulvátstvím mávnu rukou a pouštím to z hlavy. Ale jak důstojně a účinně, tj. neútočit, neječet jak Viktorka u splavu, zpacifikovat agresora??

Ještě k Berenice - tady už je pozdě cokoli podnikat, ale asi by pomohla i ČOI - myslím, že jestliže ubytovatel nemá někde přímo uvedeno, že nelze s malými dětmi (pokud je to zákonné), tak tě nemůže takhle vypoklonkovat. Jenže chápu a vím z vlastní zkušenosti, že jakmile se něco takového stane, člověk je tak zaskočený, že skoro není schopný racionálně myslet.

brusinka.pusinka
17. zář 2010

@jijitka Jitko máš pravdu ale hold oni neposlouchají a bijí dál dítě a pohlavkují je nasnadě zvíšit hlas a důrazně je vykázat do patřičních mezí. jina je ignoruji pokad se to týká jen mojí osoby, ale na děti a hlavně bezbranné je to nefér, a je mi jedno jak jsou zahořklí nikdo nemá růžový život ale mnoho se nás snaží chovat vk okolí slušně a to by měla bít priorita , 😉

jijitka
autor
17. zář 2010

@brusinka.pusinka jo, tak to je. Každý má svoje problémy, po nikom nechci, aby se usmíval na celý svět, stačí ať je aspoň trochu slušný. Já sama se už snažím rizikovým místům (jako je např. Kaufland, kdy v něm začíná akce 😅 ) vyhýbat.
No nic, asi riskuju, ale beru malého a jdeme na procházku než začne zase pršet. Snad se ve zdraví vrátíme.

brusinka.pusinka
17. zář 2010

@jijitka my tam vůbec nechodíme nakupuji v malých obchodech a nebo V Ostravě v klidu a míru 😀 😀 😀 vím o čem mluvíš 😉

jijitka
autor
17. zář 2010

@brusinka.pusinka taky se ti zdá, že mentalita lidí, která potkáváš v ostravských obchodech, je úplně někde jinde než zdejších ??

brusinka.pusinka
17. zář 2010

@jijitka jo Jitko je uplně odlišná proto tam s manžou jednou týdně zajedem. a my berem gumáky a pláštěnkovou bundu a pujdem také ven jen co se Karamelka vzbudí 😉