Jak reagovat na arogantní a agresivní chování?

jijitka
16. zář 2010

Ahoj, protože jsem se v poslední době několikrát setkala s chováním některých lidí, které už bylo hodně tzv. "přes čáru" ráda bych znala názory nebo zkušenosti jiných jak se v dané situaci zachovat. Nejsem už nejmladší, ledacos už jsem zažila, ale co se mi teď několikrát stalo (paradoxně vždy s malým v kočárku nebo v autě) mě fakt hodně dostalo.
Dnešní příběh: Šla jsem s kočárkem po silnici, nebyl tam chodník, takže předpisově po levé straně. Potřebovala jsem přejít křižovatku, od které jsem byla asi 5 metrů. Z křižovatky proti mě najelo auto, já se uhnula úplně ke kraji, dál už bylo křoví. Když bylo auto na mojí úrovni, řidič začal zajíždět ke kraji tím způsobem, že mi bokem auta najížděl na kočárek (v jednom okamžiku už se ho dotkl), takže já musela doslova vlézt do toho křoví. Zastavili, z auta vystoupila spolujezdkyně i řidič (kulantně řečeno starší pán 😝 ), já se slušně zeptala, co to jako mělo znamenat. On mi hodně arogantně odpověděl, že tam nemám co dělat, protože cca 10 m zpátky je chodník. Ten ovšem vede jiným směrem než jsem potřebovala jít. V tu chvíli jsem se fakt nezmohla na nic jiného, než odpověď, že takoví lidi jako on by za volantem neměli co dělat, doporučila mu návštěvu očního a přezkoušení v autoškole. On mi na to řekl, že já bych se měla nechat přezkoušet v řízení kočárku ... No, já v tu chvíli měla chuť ho nakopat do prd..... zepředu, ale raději jsem se sebrala a šla.
Řeknu vám, že jsem ještě hodně dlouho viděla rudě. Já nemám ráda konflikty a spoustu situací raději přecházím než se s někým dohadovat, ale tohle jsem si opravdu nechtěla nechat líbit. Ale co naděláte, když se potkáte s takovým blbcem??
Tak raďte, jak na ně?? 😉

kubaka
16. zář 2010

@jijitka jitko, s hulváty nic nenaděláš - jít domů, dát si frťana, přitulit se k manželovi (partnerovi), postěžovat si, jaký to jsou blbci na silnicích, a pustit to z hlavy. 🙂

jijitka
autor
16. zář 2010

@kubaka - no máš pravdu, to jsem taky nakonec udělala - tedy kromě toho frťana (nemůžu ☹ - kojím). Ale opravdu mě někdy štve, že si musím nechat s prominutím nasr.... na hlavu. Myslím, že být na mém místě chlap, nejspíš tomu řidiči dá pár facek a nebo spíš by si to ten blb nedovolil.
Spoustu situací nijak neřeším, ale opravdu mi vadí, když mi někdo jakkoli ohrozí dítě.

supina
16. zář 2010

Je to síla. Mě se nedávno stalo - jela jsem s kočárkem po chodníku (do kopce) a syn (3roky) šel za mnou asi 2 kroky. Samozřejmě jsem šla s hlavou otočenou na něj když jsem ho nemohla držet do kopce - máme 3 kola a kočár pak zahybá, když ho držím jednou rukou. Najednou pomalu najelo auto kus od toho chodníku - chtělo zajet do zahrady, kam se jelo přes ten chodník. Syn se lekl a chytil se sloupku u plotu. Viděla jsem řidiče, že čeká až přejdem, tak říkám synovi - pojď, pán tě nezajede, neboj. A vtom na mě začla vysílat baba z okna, ať si laskavě to dítě odtáhnu, kdo to kdy viděl, že ho nedžím za ruku atd. Taky jsem se neudržela a řekla jsem jí, že jdem přece po chodníku a nic špatnýho neděláme, ať se uklidní. Pořád něco vysílala, tak jsem jí řekla, aby se nezbláznila, i když jsem na jazyku měla jiné slovo. Popadla jsem syna ani nevím jak a táhla jsem ho pryč. Jak píšeš, viděla jsem rudě. Mě asi naštvalo to, že mi dávala najevo, že něco dělám špatně a začla jsem o sobě pochybovat!!! Když jsem vychladla, věděla jsem, že jsem nic neudělala. Syn ví, že má jít po chodníku, na silnici by nevlezl a celou dobu jsem se na něj dívala. Proto jsem si nejdřív ani nevšimla, že tam chce někdo zajet.

kubaka
16. zář 2010

@supina no máš pravdu - to, co nás vytáčí je nejistota, že jsme něco udělaly špatně. Já tohle za "mlada" 😀 taky tak řešila. Jenže je mi teď skoro 42 a už dávno na mě jsou takovéhle poznámky pokřikujících starých dam a pánů krátký. 😀 😀 S Danem jsem si ovšem takhle zdaleka netrofala - Tuhle někdo něco říkal mému maličkému - rozkošné děťátko, akorát značně svůj a paličatý - jako že když nesní ten rohlík, tak nebude růst nebo cosi takového nesmyslného. Nějaký úplně cizí pán na procházce. Celkem bez rozmyslu a bez nějakého násilí jsem na něj vypálila, ať mi nevychovává dítě, že to zvládnu sama. Ani zle, ani vztekle, jen mi to nedělalo žádný problém. A podobně odpálkuju každého, kdo má nějaké řeči - "dík za radu, tohle nechte na mě". Je mi to prostě fuk, ale jak jde o dítě, tak se neznáme. Což je logické. Pak jde i o to, aby mariánovi neblbly ty řeči hlavu . I když on se teda nenechá. Taky je mi už úplně ukradené, kdo co říká, jestli kritizují, co by mělo moje dítě umět a nemělo dělat - řeči tchýně atd. Nepotřebuju se ani obhajovat, ani vysvětlovat.
Hulvátovi prostě vynadám - ne, že by mi z toho pak bylo nějak dobře, zloba a bezohlednost člověka vždycky doběhnou, Musím říct, že jsem se s podobnými případy co pospisujete ještě nesetkala. když msem měla kočárek, mohli se pánové přetrhnout, kdo mi dřív pomůže z a do tramvaje. Jednou se nabízeli hned tři, musela jsem dokonce odmítat. Takže já mám zas jen dobré zkušenosti - nebo jsem ty špatné zapomněla? 😀 😀 😀

jijitka
autor
16. zář 2010

@kubaka, @supina - u mě naštěstí taky převládají ty dobré zkušenosti nad špatnými, ale ty špatné pak stojí za to 😝
Snad při každém nákupu, kdy mám malého v sedačce posazeného v nákupním vozíku, mi někdo do vozíku vrazí tak, že malého skoro shodí. Někdo se omluví, někdo ne - tomu slušně řeknu, jestli by nemohl dávat pozor. Nebo cyklisti jedoucí po chodníku očekávají, že s kočárkem sjedu (buď do silnice nebo do příkopu), aby mohli projet ...atd, atd.
Ale to jsou maličkosti, pomyslím si něco o tom jak by to vypadalo, kdyby blbost kvetla .. 😀

Před časem jsem se s přítelem bavila o bezohlednosti řidičů, kteří parkují např. u Tesca na místech vyhrazených pro rodiče s dětmi a přitom v autě žádné děti nemají. Tenkrát mi na to řekl, že pokud tam zaparkují, jsou to hulváti a jestli k nim budu mít nějaké výhrady, určitě nebudou slušní. No, měl pravdu ☹
Parkovala jsem na vyhrazeném širokém místě a když jsem se s nákupem k autu vrátila, vpravo ode mě bylo zaparkované auto tak, že jsem nemohla ani úplně otevřít dveře, když jsem chtěla dát dovnitř autosedačku. Dvě mladé slečny zaparkovaly svého malého Golfíka přímo na dělící čáře (přesně uprostřed). Když jsem jim to vytkla, řekly něco v tom smyslu - dostala jsi tu sedačku dovnitř? Dostala! Tak drž hubu! Pak tam padlo hodně výrazů, které tady nebudu opakovat, nakonec já byla ten blb, který údajně neumí parkovat 😀 - parkovala jsem na širokém místě, proč asi??
Ty dvě nebyly schopné se do toho širokého místa ani trefit 😉 . Ale mělo to veselý konec, zeptala jsem se, kde mají jaké dítě, když parkují na vyhrazeném místě. Odpověděly, že doma... Slečny byly očividně inteligentní.

neumisa
16. zář 2010

no ... co na to říct ... v Havířově jsem vyrostla a popisovaná situace byla vcelku běžným vzorem chování ... mám pocit, že severní Morava tyhle typy přímo chrlí ... pokud nezabere slušná diskuze, začnu být vcelku silně ironická - dotyčný buď pochopí nebo nepochopí ... nedělám to úmyslně, jde mi to tak nějak samo 😀 Dokonce jsem schopná se tomu člověku omluvit za to, že mi zavazí v cestě 😎

neumisa
16. zář 2010

@jijitka slečny zřejmě nabyly dojmu, že ta bílá čára je něco jako naváděcí lajna a je třeba ji trefit prostředkem auta 😀 😀 😀 taky jsem pár takových exotů viděla 😖

jijitka
autor
16. zář 2010

@neumisa no... a já tady bohužel nebo spíš bohudík nevyrostla, přistěhovala jsem se, ale o to je to horší, protože nejsem na takové chování až tak zvyklá. Pocházím z jižních Čech a připadá mi, že tam jsou ti lidi poněkud slušnější a ohleduplnější.
Ale ty máš aspoň z Havířova dobrou průpravu 😀 😀

jijitka
autor
16. zář 2010

@neumisa 😀 😀 😀 😀 , jo to mě taky napadlo...

benjik
16. zář 2010

@jijitka jaj,tohle někdo udělat při procházce mýmu muži,tak mu rozbije čumec. Holt chlapy jsu ráznější než my.

neumisa
16. zář 2010

@jijitka průpravu sice mám, ale teď se všude cítím trapně, protože přicházím na úřady a do obchodů předem napružená (úspora času 😀 ) - a oni jsou na mě milí a nehádají se se mnou! 😕 😀 Žila jsem v různých koutech republiky, ale tolik hulvátů pohromadě jsem zažila jen v Havu ☹ Ono je to trochu dáno tím slavným heslem "já jsem horník, kdo je víc", které tak nějak přestalo platit a lidi se s tím těžko srovnávají. Ani peníze už nejsou co bývaly. Coby dítě si pamatuju Havířov jako úžasné město, po revoluci se to nějak začalo kazit ... ☹ ☹ ☹

jijitka
autor
16. zář 2010

@benjik - můj přítel být se mnou, tak mu jí flákne na 100% - a to není agresivní typ. Jo, my holt máme smůlu, nejsme fyzicky vybavené na nějaké boje a štěkat po někom jako trhovkyně se mi nechce a ani to nepomůže.

Jinak na tom parkovišti (vědět co se bude dít) bych několikrát nechala nákupní vozík najet do toho auta. Smůla no, potřebovala jsem víc místa 😅

jasmia
16. zář 2010

Tak podpbné srážky s "blbcem" mám za sebou nespočet. Většinou to byli starší lidé a většinou ženy, což mě velmi překvapuje, protože si myslím, že by měli mít více ohleduplnost k matce, když to sami zažili. Moje poslední situace byla, když jsem chtěla s kočárem nastoupit do autobusu a paní stála na vyhrazeném místě na kočárky a ona se ani nehla 😠 , slušně jsem ji teda požádala, aby si stoupla někam jinam a ona mi na to odvětila, že se nebude mačkat v uličce a proč nechodím pěšky 😠 😠 . Nakonec ji tedy usměrnil řidič, ale potom dcerka začala vyvádět, protože nesnáší, když kočár stojí, tak milá paní spustila přednášku, proč si to dítě neuklidním, že ona nemíní poslouchat, jak mi dítě řve, no myslela jsem, že ji nakopu, ale mile jsem se na ni usmála a odpověděla jsem ji, že moje dítě ještě neví jak se má chovat, ale ona by to ve svém věku, vědět měla. A takových situací v MHD jsem si užila nespočet, ale ono nezbyde, než to pouštět jedním uchem tam a druhým ven, jinak by se člověk z toho musel zbláznit.

jijitka
autor
16. zář 2010

@neumisa tady se už i malé děti chovají a mluví tak, že nestačím zírat 😕 Před MD jsem pracovala v CK, provozovali jsme horskou chatu, kam jezdily děti v zimě na lyžáky. Já tam strávila týden s dětmi z Opavy a to byl neuvěřitelný rozdíl. Jak ty byly hodné a slušné 🙂

Přeji hezký večer, já jdu koukat za Zoufalky - ty mi spolehlivě zlepší náladu 😉

berenika39
16. zář 2010

ahoj, no já se snažím, pokud to jde, jedním uchem tam, druhým ven, protože srážka s blbcem nestojí za ztrátu energie. nevím, čím to je, ale od těhotenství a porodu jsem citlivější, občas je mi do breku, ale to je život...
naposledy mě vytočila majitelka pensionu, kam jsme přijeli, jen na víkend, potřebovali jsme přepsat dvě noci, pršelo, bylo to nahonem. zapsala náo chotně, dala klíče. jenže pak přišel manža v náručí se spícím Péťou, a ona nás vypoklonkovala, že děti neberou.....že jim pročůrávají ložní prádlo a ruší ostatní hosty. Moje argumenty o plínce a hodném batoleti nic.......museli jsme se sebrat jet hledat dál. Děsný. Přitom jezdíme každý víkend a vím,, že to není problém nikde, naopak, děti jsou jejich další potencionální zákazníci.....no bulela jsem v autě ještě dlouho.....takže - problém mají ty lidi, ne my.....

evaje
16. zář 2010

@berenika39 to je snad diskriminace, ne? Fakt děs.
Já dnes zažila opak. Šla jsem s klukama jen kousek od našeho do obchodu pro nějakou dobrůtku a kluci si to "fičeli "na posouvadlech. Starší hrčel na kole s postraníma kolečkama a protože je nesportovec, tak pokaždé, když se zastaví, potřebuje roztlačit. Mladší metl na odrážedle, ale zajímá ho zase všechno kolem, tak zastavuje a diskutuje. Tak jsme se šinuli k obchodu a když jsme procházeli křižovatkou (podotýkám, že je to ulička mezi domkama, proto si to můžeme v této sestavě dovolit), tak co čert nechtěl, jelo auto. Starší skoro najetý v křižovatce a mladší koukal po mrňouscích( hmyz) kdesi za náma. Chtěla jsem staršího zastavit ať počká, ale pán mávl, ať jede. Tak silnici přejel, tam se mu kolo zastavilo a pán uviděl, že se za mnou řítí prcek na odrážedle. Tak mávl, že jako počká, ať projdeme. No mladšímu se sice nechtělo, ale nějak se dostrkal přes cestu taky. Pán si fakt počkal. Pak začal stahovat okýnko a už jsem čekala nějaký komentář typu" si to líp zorganizuj". Předešla jsem ho a poděkovala a on se strašně mile usmál a řekl, že jsou kluci moc důležití, tak přeci musel počkat. To mě fakt potěšilo. Tak vidíte, jsou i slušní a tolerantní.

jijitka
autor
17. zář 2010

@evaje - to je milé 😅 Tady u nás mi připadá, že převažuje ta bezohlednost, takže když se někdo zachová podobně hezky jako ty popisuješ, spíš mě to zaskočí. Při procházkách přecházím hlavní silnici - po přechodu samozřejmě, ale i to je odpoledne nadlidský výkon. Sám od sebe většinou nezastaví nikdo, takže když vidím, že to stihnu, vlezu tam. Ale i tak už jsem viděla dost neslušných posunků a to ti řidiči kvůli mě nemuseli ani přibrzdit. Navíc uprostřed je ostrůvek, který je tak úzký, že nikdy nevím, jestli nějaké auto srazí mě zezadu nebo kočárek zepředu. A já tam stojím a stojím a čekám, až mě někdo nechá přejít.
Ale potom po chodníku jde proti mě stará paní o hůlce, v pohodě bychom se vyhnuly, ale ona sejde z chodníku, abych měla s kočárkem dost místa a ještě se na mě usmívá 😅 Taková maličkost potěší a mám z toho dobrou náladu celé odpoledne. Nebo aspoň do doby než mě někdo chce přejet 😀

@berenika - no, co na to říct... Možná snad napsat "doporučení" na ně na internet.

janicka006
17. zář 2010

@evaje tak to jsi asi opravud jedna z mála....
My jsme byli s malou u nás v parku,ale dá se tam jen tak projít,ale na nějaké sezení to díky "nepřizpůsobivým a mladým,kteří asi nemusí ani do školy natož do práce" to tam není...naopak je tam prostě bordel jako v tanku...po zemi odpadky,papírky,petky...tak jsme se o tom s mamkou bavily a ten jeden "y"nteligent povídá.."tak si to ukliď krávo"....

janicka006
17. zář 2010

na tohle chování se reagovat nedá.....je to o tom,že to je prostě....hmmm,jak to říct...méně...bystrý chlapec a s blbcem prostě člověk nic nepořídí...

berynka
17. zář 2010

Kamarádka mi nedávno vyprávěla, že byla v našem obchodě na nákupu s kočárkem. Dole měla nějaké věci pro dítě a mimo jiné taky nenačatou kaši. Samozřejmě jí to nějak nedocvaklo. Nakoupila a už na ní číhala ta rádoby ostraha. Podotýkám, že do toho obchodu chodí v průměru tak jednou denně 😉 . Dostala se okamžitě do podezření, že tam kradla a chtěli s ní cosi řešit. Byla natolik duchapřítomná, že trvala na přítomnosti policie (i když klasika... dítě bdělé, skoro řvoucí, páč byl čas oběda). K tomu se oni kupodivu nějak neměli, takže se sbalila a odešla.
Jenže! Najedou se jí to nějak rozleželo v hlavě a vrátila se na místo činu. Tomu hlídači vynadala, co si jako myslí, místo toho, aby hlídal menšiny, které tam kradou jako o závod, že on sám vypadá jako nějakej bezdomovac a jakym právem jí může obviňovat, že tam něco sebrala?! 😀 A špatný pocit byl ten tam! 😎

bufina
17. zář 2010

Mně se stává v mhd že chcu najet s kočárkem do prostoru pro kočárky, stojí tam lidi a ještě se na mě dívají co tam s tím kočárem vůbec lezu, že mně musí uhýbat. Nebo sem jela nedávno autobusem, už tam 2 kočárky byly, ale vešly jsme se tam. Sice už u prostředních dveří nebylo skoro žádný místo, ale autobus měl ještě další dvoje dveře. No samozřejmě jedna ženská se musela tlačit kolem mýho kočárku a jak se tam cpala a opřela se o kočárek, tak se už začal naklánět. By ho snad byla schopná převrátit. Tak sem se jí zeptala jestli je normální, že to snad není možný že musí lézt zrovna tudy. No ještě se cítila uražená... Nebo jsme vyrazili na procházku po stezce, kde jezdí cyklisti, bruslaři, dětičky na odrážedlech a taky samozřejmě maminy s kočárkama. Jeli proti nám 3 cyklisti a jeli vedle sebe, takže roztažení přez celou cestu. A vůbec nemínili uhnout a pak se ještě dívali takový stylem že sme snad měli s kočárkem skočit do křa.... Bych takový lidi střílela.

jasekd
17. zář 2010

@berenika39 Des! Ja takovou zkusenost nemam, protoze jsme s malym jeste nikde nebyli,ale moje kamaradka rikala, ze je snazsi najit ubytovani se psem nez s deckem 😠
Jinak na prechodech mam tu zkusenost, ze spis zastavi chlapi nez zenske... Kdyz jede jedno auto obcas, rada si pockam, nemusi kvuli mne brzdit, ale kdyz jede snura a nikdo se neobtezuje, to mi vadi. Ale je pravda, ze co mam sama dite a kocar, jsem tolerantnejsi a manzel taky. Chapu, ze se obcas nejaka mamina zastavi uprostred chodniku a prekazi, protoze se zabejva deckem, driv me tyhle "slepice" strasne vytacely, zejmena kdyz jsem letela do prace 😀 Jenze malej trpel ze zacatku hodne na reflux a kdyz si lezi v kocarku a najednou z nej zacne strikat mliko, zvraci az se dusi, tak jsme se taky proste zasekli kdekoli a resili jeho a ne to, jestli prekazime 😅 MHD nastesti nejezdim, jsme male mesto, dojdu pesky, ale prazska zkusenost nic moc, bus, jedine dvere, kam jde vlezt s kocarm, a pan ridic me vidi a zaparkuje tema dverma pred lampou, takze tam nevlezu, no a myslel si, ze jsem si to asi rozmyslela a mavam mu na rozloucenou a ujel 😀 Ale mam i dobre zkusenosti, to zas jo.
Ono obecne matka s ditetem na MD ma takovej slepici status, vykojenej mozek, vali se doma a jeji deti obtezuji okoli, tak se tak nektery lidi chovaj, i ti, co sami deti maji uz vetsi, proste zapomneli. Ja treba narky vozickaru a matek s kocarama taky poradne chapu az ted.

supina
17. zář 2010

Jé, s tím parkováním jste mi taky něco připoměly - Jela jem s malou k doktorce, objížděla jsem polikluniku, protože nebylo kde zaparkovat a najednou se uvolnilo místo, tak jsem tam zajela. Hned odjelo i auto vedle mě s toupl si tam pán. Když jsese vracela s parkovacím lístkem, řekl mi, že jsem mu tam pěkně vjela. Omluvila jsem se mu, že jsem ho neviděla a nevěděla jsem, že tam čeká. (Zaparkoval cca 5 vteřin po mě) Přišla jsem k autu a on ode mě stál 20 cm a stál přes čáru. Z druhé strany jsem měla asi 30 (parkuju spíš k levé straně, abych měla vpravo víc místa na vandání sedačky) Tak jsem mu řekla, jestli by mohl přeparkovat, že nevyndám dítě z auta. Řekl mi, že stojím blbě já. Tak už jsem trochu ostřeji odpověděla, že stojí blbě on a ať popojede, že musím s dcerou k doktorce. Naštěstí teda kousek popojel. Poděkovala jsem mu a on ani neodpověděl..

neumisa
17. zář 2010

co se týče MHD, taky jsem byla vytočená a dokonce jsem podávala stížnost na vedení - město se pyšní tím, že polovina vozového parku jsou nízkopodlažní busy - ale už zapomínají dodat, že s tím řidiči neumí jezdit ... coby kočárová matka jsem několikrát donutila řidiče couvat a popojíždět, abych mohla nastoupit jako člověk a ne jako Spiderman. A co teprve jako doprovod vozíčkáře, to jsem se vyloženě na řidiči vyřádila 😠 😠 Kočár Vám ještě lidi pomůžou naložit, ale vozíčkář i s vozíkem váží kolem sta kila a to je teprve záhul. No a jednou jsem odjížděla s kamarádkou z konečné autobusu - měly jsme každá golfky. A řidič prudil, že do autobusu smí jen jeden kočár (podotýkám, že nikdo jiný v tom buse nebyl), takže jsme jeden musely složit - no cesta byla mnohem neklidnější, než kdyby byly děti uvázané v kočáru, navíc jsme musely vyndat vše, co bylo pod kočárem - spousta serepetiček, jak už to bývá ... suma sumárum příšerný nácvik a i vystupování mnohem delší, než kdybychom jely "vcelku".
A @jijitka , hádej, ve kterém to bylo městě? 😀 Musíš se obrnit a cvičit 😉

jasmia
17. zář 2010

@neumisa naše město též vlastní více nízkopodlažních autobusů a taktéž jsou celkem na prd, jelikož se bez pomoci do něho s kočárem nenasoukám. Proč by přeci řidič autobus snížil, to by musel zmáčknout tlačítko 😖 , takže město utratilo miliony, ale celkem k hov.u.
Ale v MHD jsem se dočkala i pozitiva a čučela jsem jak vyoraná myš 😀 . Při čekání na zastávce jsem se modlila a jede nízký autobus a aby s ním řidič uměl zacházet a už v dáli vidím, že jede vysoký, tak přezkoumávám lidi, co stojí se mnou na zastávce, který by byl ochotný mi pomoct, když v tom bus zastaví, řidič si stoupl, pomohl mi s kočárkem a ještě se zeptal, kde budu vystupovat, aby věděl kdy mi má pomoct ven. Holky zírala jsem opravdu jak puk, okamžitě jak jsem přijela domů, jsem mu napsala na našich stránkách města poděkování.

jasekd
17. zář 2010

@jasmia no to zni jako sci-fi, parada...

neumisa
17. zář 2010

@jasmia wow, takoví řidiči MHD fakt existují??? 😕 Klobouk dolů ... 😀

jasmia
17. zář 2010

Jo existuje, ale za celou dlouhou dobu, co jezdím s kočárkama, tak se našel jen jeden, ale díky za něj, protože jinak cestování s kočárem či dítětem, je fakt fuška.

brusinka.pusinka
17. zář 2010

holky moje zkušenosti jsou obdobné 😒 máme nízkopodlažní busy ale zastavují tak daleko že stejně musím kočár nadzvednout abych se tam dostala a pak jsou tam většinou lidi a ty my už kolikrát řekly proč jezdím busem však mám 4 kola a oni že pak nemají místo ke stání, a to upozorňuji že u nás busy jezdí co 20 minut, dle čísla a místa kudy jede. Pak u nás je nevýhoda ta že se nastupuje jen předními dvěřmi a tak když parkuje nedejbože kočárek v posledních dvěřích tak musím přes lidi jít zaplatit nebo čipovkou pípnout a jak jste sama je to problém ☹ . Lidi jsou u nás neochotní a nejraději by do vás koply a občas se stane že obtěžkaní důchodci taškami z Kauflandu jsou i sprostí a do vás strkaj a nadavaj dětem do parchantů. To se stalo synovi a já teda vyletělka a babku malém zabila no raději pak vystoupila. Syn pustil jinouz babičku sednout a ta ho začala pohlavkovat že je starší a ona měla přednost a že je hajzl a kdo ho tak vychoval . no dovedete si představit jak to ve mě vřelo a jak jsem se musela držet abych ji nenafackovala. Raději pokud nejedeme daleko jdeme pěšky ale někdy musíme busem ☹ . Před 15 lety to u nás nebylo tak hrozné jak teď zdá se mi že naše město bude zachvíly jen město nevrlích a hnusných důchodců ☹

neumisa
17. zář 2010

@brusinka.pusinka jojo, jeden z důvodů, proč jsem se po třiceti letech odstěhovala u tohoto kdysi krásného města ... je třeba si stěžovat na vedení ČSAD, čím víc stížností, tím větší šance, že se řidiči dostanou na proškolení - chce to číslo linky, datum a jméno řidiče ... s důchodci asi nic nenaděláš, ale spolehlivě je uzemňuje věta: " já vím, ti mladí jsou dneska hrozní ... a nejhorší je, že k nim už ani jedna nepatříme ..." to jsem použila několikrát a byl pokoj a klid ... 😀