Jak řešit malý byt? Poraďte

iv45
12. srp 2012

Všechny zdravím, prosím o názory a vaše rady. Řešíme bydlení rekonstrukcí v domě rodičů. zvažujeme možnost samostatné ložnice o velikosti 170x250cm - vlastně jen postel. a průchod nebo řešení v jiném pokoji spojeném bud s dětským, nebo obývacím- vestavěnou postelí ve skříni. Jsem bezradná prosím poraďte.
ještě v samostatné ložnici by byl ještě zkosený strop ☹

veri25
12. srp 2012

já bych bud udělala jen malou ložničku kde by byla i kdyby jen postel, ložnice s dětským je dobrá když sou děti malinký, ale jak rostou, chtějí mít svůj pokojíček kde si budou hrát a vy určitě taky budete chtít soukromí, já bych byla pro malou ložničku a nebo obývací pokoj udělat třeba s patrem na spaní, to je ted dost moderní a nezabere to místo

jijitka
12. srp 2012

@iv45 samostatná ložnice (i když maličká) je určitě lepší. Ale, jak velkou postel byste do té miniložničky chtěli dát? Protože jestli šířka celé místnosti je 170cm, bude i postel o šířce 160cm opravdu ode zdi ke zdi, pokud se vůbec vejde (160cm mají jen matrace + další místo zabere strana postele). Dělají se i 140cm, ale to je strašně úzké.

iv45
autor
12. srp 2012

právě že postel bysme řešili 160 a ne masiv aby se tam vešla(manžel je moc šikovný takže možná by se do toho pustil i sám - jen koupit matrace) , ale z rodiny mě všichni zrazují že tam bude málo vzduchu vzhledem ke zkosenému stropu ☹. Okno sice je ale malé jako do koupelny. ach jo ☹

jarkalada
13. srp 2012

@iv45 tak to už bych tam možná spíš dala nějakou čalouněnou-aby zbytečné "místečko" nezabíraly bočnice postele. A měla by rovnou i úložák..

iv45
autor
14. srp 2012

no to jsme taky uvažovali ale vzhledem ke zkosenému stropu by nám nemusela držet otevřená todíž nebezpečné že se zavře sama ☹

veruska007
14. srp 2012

samostatný pokoj, no, nevím nevím - strašně byste si to tam vydýchali. My měli malou ložnici: postele a ještě prostor na dva noční stolky nebo žádný stolek a dětskou postýlku a ještě tam vlezly do nohou klasické ložnicové skříně a bylo to maličké, museli jsme spávat s otevřenými dveřmi.
Co postel ve skříni (taková sklopná) v obýváku? A pár známých spává na rozkládacím gauči v pokoji.

deina78
15. srp 2012

Ja mam postel ve skrini v obyvaku a super. Mam normalne dvouluzko, zdravotni rost a jsou tam i lampicky. Ted tedy uz budu konecne rusit, ale nemelo to chybu. Mas ustlano za minutu a pres den muzeme klidne tancit 🙂