Jak řešíte dopravu k lékaři při drobných úrazech dětí?

hojda
3. zář 2010

Chtěla bych se zeptat, jak žešíte drobné úrazy (není nutné volat záchránku, ale doktor je potřeba), kdy je potřeba lékařské ošetření. Nedovedu si představit, jak řvoucí dítě cpu do autosedačky a jedu s ním k doktorovi. Nebo druhý případ, když zrovna nemáme doma auto. Řešil jste někto tuto situaci. Díky

marooshka
3. zář 2010

když byl jeden z kluků malý, tak si na zahradě rozsekl hlavu, bylo to na šití. Neměli jsme auto, tak jsme poprosili sousedy a ti nás odvezli k doktorovi. a myslím že je vždy když se něco takovýho stane to dítě vyjukaný že sice řve, ale dá se odvézt v pohodě.

editah222
3. zář 2010

Nás tatka taky vždycky hodil do auta a jelo se na pohotovost nebo chirurgii 🙂 Takže to budu stejně praktikovat i u našich dětiček. Auto mám doma furt, ale kdyby náhodou ne tak odchytnu jednoho ze sousedů. No a kdyby nešlo o nic extra vážného tak šupky do kočárku a do 10 minut jsem v nemocnici 🙂

dadka2
3. zář 2010

Tak tohle mě taky zajímá. Jak ho třeba s rozseknutou hlavou dostanu od autosedačky, i když bude řídit někdo jiný?

beruska2x
3. zář 2010

my jsme jeli na pohotovost s tatkou (dedou) pac MM nebyl doma, malyho jsem normalne do sedacky dala, mel dudlika a usinacky, za chvilku byl v poho a nebo bych pri uraze jela i taxikem, nekde kdyz nahlasite dite tak jsou schopno mit i secku...

beruska24.9.
3. zář 2010

Malá si nedávno prokousla jazýček (spadla na hranu postele) volala jsem naší Dr. a ta že jet na chirurgii. Přítel byl pryč, ale během chvilky přijel a jeli jsme. Jinak bych poprosila sousedy, i když tu nikoho moc neznám. Malá zpočátku řvala jak tygr, hodně to krvácelo. Než jsem vyřešila telefonát s Dr. a vyjeli, tak bylo po řevu i po krvácení.

zany
3. zář 2010

Honzík si rozřízl prst, když mu bylo ani ne 14. měsíců, tak jsem mu to doma zavázala, oblíkla jsem ho, dala normálně do auta a frčeli jsme na chirugii, resp. ošetřili nám to na ortopedii... Honzík měl dudlíka, takže cestou neplakal, spíš si všímal obvazu, který si sundal a tekla mu krev 😉
Myslím, že je důležité ránu ošetřit, zavolat si případně někoho na pomoc a být v klidu 🙂 To je pro dítě určitě důležité 🙂

pattie
3. zář 2010

Taxíkem 🙂) Naštěstí jen jednou, když byl muž v zahraničí a malá měla silnou alergickou reakci a jako na potvoru mi nenastartovalo auto (bylo -10°C).
U dalšího drobného úrazu byl manžel, tak jsme jeli autem.

dvojka
4. zář 2010

Ty bláho,to si nějak nedokážu představit jak bych se v takové situaci chovala já...Vyklepaná jak startka bych snad z alarmovala půl lidí ze seznamu a doufala že se někdo nabídne,no

niki2
4. zář 2010

Kolikrat cpu rvouci dite do sedacky i bez urazu 😉
Takze pokud mam auto, je to jasne, kdyz nemam, zkusim nekoho nejlepe ze sousedu poprosit a kdyz ani to ne, volam taxika. 😉
Tak at to resime pouze teoreticky 😉

el267
5. zář 2010

Sousedky syn(v té době cca 3 roky) si rozřízl břicho o kovové schody. Sousedka přišla za mnou v šoku, co má dělat. Dítě i jí jsem naložila do auta a jela jsem na pohotovost.Kluk neplakal, byl nejspíš v šoku. Tam nám zdělily, že jsme mohly volat rychlou. Ale myslím si, že jsem k doktorovi dojela dřív, než by přijela sanitka.

Druhou zkušenost mám s dcerou, která si zlomila nohu. Normálně jsem jí odvezla sama na chirurgii, taktéž bez protestů. Horší zážitek jsem měla, když měla nějakou rotavir. infekci a neustále mi zvracela cestou v autě a já jí neustále sledovala a bála se, že se mi udusí. To jí byl asi rok.

Mám to štěstí, že zachovávám chladnou hlavu. Takže dopravím sama. Ale jestli by to bylo něco závažnýho určitě volám rychlou, nebo požádám kohokoliv o pomoc.

klematis
6. zář 2010

já bych musela volat sanitku, bydlíme na samotě v lese, takže sousedy nemáme, manžel jezdí autem do práce a na autobus to mám daleko, takže by to musela jistit rychlá, zatím se nic nestalo a doufám ani nestane ťuky ťuky ťuky 🙂

helcenka
7. zář 2010

My jsme naštěstí úraz řešit nemuseli, ale malej měl střevní potíže, pořád plakal, průjem, naštěstí nezvracel, horečku 40, která od rána neklesala, tak jsme ho naložili do auta (byla neděle) a samozřejmě plakal celou cestu na pohotovost.
Řešila bych tak i drobné úrazy, i kdyby plakal, to se hold nedá nic dělat. Kdyby nebylo doma auto, tak bych zalarmovala sousedy, popřípadě zavolala taxíka. I kdyby proplakal celou cestu, hlavně, že by ho ošetřil doktor. A určitě bych se snažila ho nějak uklidnit.
No a je jasné, kdyby se mi to nezdálo, tak bych volala raději záchranku.
Snad to nebudeme muset nikdy řešit. To přeju samozřejmě všem.

pikusa
8. zář 2010

Tak my takhle řešili vždy laryngitidu.....takže většinou v noci....
auta máme 2,tak s tím problém není
a jsem vždy schpná jednat rychle,zachovat klid a chladnou hlavu....hroutím se až po tom.....
ted matese kousnul králík.....krve moc,řval a řval.....omyla jsem ho,volala dr a ta radila chirurgii.....jeli jsme a až po všem v autě jsem se rozbrečela.....

crca
9. zář 2010

Rychlou jsem volala jen jednou a snad naposledy,když měl syn poprvé laryngitidu,teď už to nějak neřeším,jen sleduju 😉 a jsem "klidná"i když tato diagnoza teda není zrovna nic příjemného 😒 Jinak co se týká úrazů...,no,vezmu auto a jedu 😀 a jak tady již zaznělo,hroutím se až pak 😅 Spíš mám větší probléms tím,kam dát druhé dítě na rychlo na hlídání 😅 Každopádně doufám,že zůstaneme jen u těch drobných poranění a boulí a maminky co si myslíte,že se zhroutíte při úrazu svého dítěte,tak věřte,že ne......to si zachováte tak klidnou hlavu,že se pak divíte,jak jste to zvládla s byť první pomocí 😉 Všem přeju ať se nám takové situace co nejvíc vyhnou 😉