Jak řešíte s manželem Vánoce? Jste sami, nebo s rodiči?

raduza
11. říj 2006

ahoj holky, omlouvám se, vím že tohle téma moc do snažilek nezapadá, ale moc stojím o váš názor, jak řešíte štědrý večer? jste z manžou sami dva, nebo u některých z rodičů?

mmmk
12. říj 2006

Holky, to je super tema. Uz jsem se s manzelem kvuli tomu parkrat dohadovala. U nas by to bylo jednoduche, kdybycho zili blizko nasich rodicu. Jenze oboji jsou od nas vzdaleni 450 km ☹ Manzel trva na tom, ze budeme SD s rodici stridat. Letos jeho, pristi rok moji. A druhy den k tem druhym 😖 Jsme spolu 4 roky, vzdycky jsme byli kazdy u svych rodicu. Jenze letos jsme uz manzele a nevim, proc bychom meli byt s jednemi nebo druhymi rodici. Jsme uz "samostatna jednotka," takze se urazim ja, pokud to tchanovci nepochopi 🙂 Nasi to chapou a nebrani nam.
Asi me tu utlucete argumentama, ale ja fakt Vanoce nemusim 😒 Kdyby nebyly, tak se minu. Kdyz do vas ve vsech obchodech od listopadu husti koledy, cpou vam vanocni slevy a akce... je mi z toho zle. Proc to je o tech darkach? Proc je to tak hekticky? Vanoce jsou kseft pro obchodniky, ne svatek rodiny a lasky ☹

tyna
12. říj 2006

U nás se to za svobodna řešilo tak, že v pět jsme šli na večeři k mým rodičům a na osmou jsme šli ke tchýni, letos to budeme asi řešit stejně je to takový smutný, když jsme pod stromečkem jenom dva přeci jenom s rodinou je větší zábava a vzhledem k tomu, že na vánoce budu mít břicho jako balon tak tu pozornost rodičů i uvítam, ale s prckem už budeme trávit vánoce doma ať zase jezdí babičky 😉

sorathia
12. říj 2006

my budeme jeste kazdy zvlast s rodinou a prvni spolecne vanoce uz si vychutname s mimcem.... puvodne sme planovali uz byt dva, ale bylo by to smutne.
Jinak souhlasim s mmmk, vanoce taky nejsou to co bych oplakavala...

anavka
12. říj 2006

U nás to bylo tak, že na Štědrý den jsme každý byli se svou rodinou. Řekli jsme si, že spolu na Vánoce budeme, až se vezmeme. A vida, minulý rok jsme ještě trávili Vánoce každý zvlášť a letos už budeme u "našeho" stromečku 3 🙂 Takže Vánoce jen ve 2 jsme ani nestihli, ale popravdě ani mi to nevadí, teď se těším jak budu Vánoce dělat pro našeho drobečka 😉

betty
12. říj 2006

Z téma Vánoc jsem taky smutná. Vždycky jsme je trávili každý s rodiči. Letos jsme poprvé manželé. Já bych chtěla být s mými rodiči, protože by jinak byli sami dva. A 25. bych byla u manželových rodičů. Ale nechci, aby to bylo příští rok opačně, protože by naši zůstali sami. U tchánovců bydlí manželův bratr s rodinou, takže by sami nebyli. Tak jsem raději navrhla Vánoce jen ve dvou. Manžel souhlasí. Ale večer mi bude smutno, že jsou naši sami a my vlastně taky. Docela jsem z toho teď špatná, ale třeba to všechno dobře dopadne pro všechny strany 😉

tamy
12. říj 2006

tak my jsme minulý rok spolu byli 23. a 24.jel manžel (tehdy ještě přítel) k rodičům a já s mámou k babičce a dědovi, kde jsme byli na Vánoce každý rok, protože jsem žila jen s mámou. Byla jsem celý večer jak na trní a mrzelo mě, že nemůžu být s manželem. Tenhle rok mám z Vánoc hrůzu už teď, protože máma se mnou přestala někdy po Vánocích, když jsme jí řekli, že se vezmem komunikovat. Do poslední chvíle jsem nevěděla jestli příjde na svatbu... 😒 O Vánocích bych chtěla být s manželem. Nedokážu si představit, že bych je měla trávit s mámou. Pokud ale budu na SD s manželem bude ona sama doma, což nechci... Manželovi by přišlo ideání to udělat jako minulý rok, ale to já taky nechci. Nebo když už, tak bych chtěla, aby jel manžel s námi na SD k babičce a dědovi, protože vím, že před ním se bude moje máma krotit a nebude dělat žádný nátlaky a scény. To by ale zas nesouhlasili jeho rodiče. Mám z toho nervy už teď, jen na to pomyslim, protože to psychický vydírání, co jsem zažila před svatbou to byla fakt hrůza. Ale je to moje máma, co nadělám... ☹

lucieplavcova
12. říj 2006

Tak my první vánoce strávili každý na večeři u rodičů a pak teď už manžel přišel k našim dali jsme si dárky a pak jsme se přesunuli k jeho rodičům. Minulé už jsme večeřeli sami spolu, rozbalili dářečky a potom zašli k rodičům na dárečky. A letos to uděláme asi podobně jako loni je to sice náročné na čas, ale zatím o to rodiče nechceme ochudit. A další vánoce snad už budeme 3 a to teprve uvidíme 🙂

kacabacka
12. říj 2006

My spolu budeme trávit už 6. Vánoce. Ze začátku jsme je trávili každý zvlášť s rodinou, asi po dvou nebo třech letech jsme to začali dělat tak, že se každý navečeřel doma se svojí rodinou. Jelikož jsme večeřeli dřív než u manžela (dříve přítele) tak se pak rozbalily dárky. Já jsem zavolala manželovi (příteli) ať pro mě přijede (bydlíme kousek od sebe). Přijel, předal dárky našim a bráchovi, rozbalil si ty od nich a jeli jsme k němu, kde jsme rozbalovali dárky všichni.

kacabacka
12. říj 2006

Letos nevím, jak to udělat... bydlíme pořád ještě u manželových rodičů, ale modlím se, abysme už ty příští Vánoce trávili ve svém domečku. Já ale s jeho rodiči a sestrou večeřet nechci. Na jeho ségru mám averzi a tchýni nemůžu vystát... Chtěla jsem večeřet u našich a po rozbalení dárků jet k jeho rodičům rozbalit dárky, ale manža zase, že prej se navečeříme a rozbalíme dárky u našich a pak (jelikož jeho rodiče večeřej pozdějc) budeme jíst ještě u tchánovců a rozbalovat...ach jo....

Už slyšim tchýni: "to si děláte legraci, vy nebudete na večeři tady?" blá blá blá 😖

gedren
12. říj 2006

Ahoj,

my od te doby, co spolu bydlime, jsme na stedry den (nebo teda aspon stedry vecer) spolu a pribuzenstvo se objizdi v predchozich ci nasledujicich dnech. Kdyby nekdo z nich byl vylozene osamely, tak ho asi pozveme na ten stedry vecer k nam, ale momentalne maji vsichni partnery, takze jsou take s nimi.

Na nejaky spolecensky akce moc nejsem, a jsem rada, kdyz si to uzivame v klidu spolu. A letos jeste budeme mit k vanocum peknej darecek ;), tak jsem docela zvedava, jak to vsechno zvladnem, objizdet s mesicnim mimcem rodice se mi nechce, ale hostit tady kvanta lidi, to uz vubec ne! 🙂))

anchorinka
12. říj 2006

Ahoj holky 🙂
Na začátku prosince spolu budem 4 roky, takže tyhle Vánoce budou naše páté. Ty první (protože jsme spolu nechodili ještě ani měsíc 🙂 ) jsme strávili každý doma, i když právě na ŠD mě přítel představil svým rodičům 😉 . No a od těch druhých to děláme tak, že na ŠD jedeme k přítelovi domů, tam rozbalíme dárky, naobědváme se a odpoledne trávíme u našich, kde se navečeříme a taky rozbalíme dárky. No a na večer se vrátíme spolu do našeho bytu, kde si ještě rozbalíme dárky od nás 😵 . Bydlíme 35 km od města, kde bydlí naši rodiče.
No a na svátky (podle přítelových služeb) jezdíme k babičkám a dědečkům apod. Zatím nám to vyhovuje, uvidíme, jak to bude fungovat, až budeme mít miminko. 😉

raduza
autor
12. říj 2006

ahoj holky, to jsem ráda, že se tohle téma tak rozproudilo, mě ty svátky fakt neuvěřitelně trápí, resp.jen 24, ty ostatní dny mám ráda, obídky u rodičů, babiček atd jsou fajn, ale na ten štědrý den jsou všichni tak nějak naměkko a já fakt nechci nikomu ublížit, ale zároveň nechci být uhoněná jak pes, stíhat všechny rodiče atd a ještě poslouchat výčitky..

anchorinka
12. říj 2006

Ahoj Raduzo 🙂
A jak daleko bydlíte od rodičů? 😉

raduza
autor
12. říj 2006

s mýma rodičema bydlíme ve stejném městě a manželovi rodiče bydlí asi půl hodiny jízdy..takže to nemáme daleko

anchorinka
12. říj 2006

No a myslíš, že kdybyste to zkusili udělat jako my, že by to u Tvýho manžela neprošlo? 😉 Já si myslím, že byste unavení nebyli, kdybyste dopoledne byli u jeho rodičů a odpoledne u Tvých rodičů, tak byste to večer měli domů kousek... 🙂

raduza
autor
12. říj 2006

no to je komplikovaný, protože jeho rodiče by tam zůstali na večeři sami..já jsem totiž naštvaná na manželova bratra a jeho manželku, kteří u tchánů bydlí, ale švagrová odmítá trávit vánoce u nic a každý rok jezdí oba k jejim rodičům, já myslela, že se budeme střídat, aby nikdy nebyli sami, ale ona nesouhlasila, tak se snažím najít nějaké řešení, protože i když tam budem letos, tak příští rok by tam byli zase sami☹

bibinka
12. říj 2006

ahojte: my sme manželia 2 roky a kým sme boli ešte slobodní, každý sme trávili Vianoce s rodičmi-to je asi normálne u všetkých. Prvé "naše spoločné" sme boli u jeho rodičov a tie minulé sme už boli sami doma-mali sme iba 3mesačné miminko a všetko sme hravo zvládli. Dokonca nás "nechal" navečerať a po večeri sa nám prihlásil, že oj on je hladný 😀 .
Inak aj tie prvé Vianoce manžel chcel, aby sme boli spolu sami dvaja.veď je to pochopiteľné, že už sme boli rodina-samostatní. Ale ja som chcela byť u jeho rodičov, lebo som mala akési výčitky, že budú sami. Bola to však riadna hlúposť, teraz na to už nepristúpim. To by sme mali mať na sviatky lásky a pokoja nejaké výčitky, že niekto z rodiny bude sám? To ho radšej pozveme k nám. Ja mám už iba mamu a tá je na štedrý večer s mojim bratom, manželovi rodičia sú tiež sami- no to by sme boli naozaj rozlietaní. Radšej budeme sami doma a potom to prestriedame 25.a26. a budú všetci spokojní. Prečo by som sa mala naháňať a rýchlo rozbaľovať darčeky u jedných a potom rýchlo u druhých? Veď oni nikam neujdú a vianoce fakt nie sú o tých darčekoch.
A ak máte niekto pochybnosti alebo výčitky, opýtajte sa svojich rodičov, či aj oni "museli" tráviť Vianoce povinne so svojimi rodičmi keď už boli svoji. 🙂 A ešte ak budete mať malé mimi, to aj s ním budete takto behať ? Koľko rokov? 🙂 To fakt urobte tak, že sa všetci stretnú u vás, každý niečo pekné prichystá a budete mať také ozaj šťastné a veselé.

bustik
12. říj 2006

Tak z Vánoc má taky už delší dobu depku. A přitom je tak miluji. Dřív jsme každý byl u své rodiny a večer jsme se ještě scházeli spolu(skoro celá naše rodina bydlí velice blízko od sebe).Teď co bydlíme spolu(4 Vánoce) to děláme tak, že se naobědváme rozdáme si dárky a ještě stíháme oboje rodiče.Další den jsme byli u mojí babičky z mamčiný strany a pak i u té z tátovi strany.Druhý den jsme pak šli k manželovu dědovi.Jenže teď se rodina čím dál víc rozrůstá, manželova babička se odstěhovala do Kralup,takže návštěva zabere víc času.Vše je hrozně hektické a já jsem nešťastná.Manžel taky miluje veliké rodinné Vánoce, ale já si neumím představit všechny nacpat do našeho pidi bytečku a celý den je obskakovat.Chci mít Vánoce v klidu!No, to zase bude.Už teď vím, že musí nastat změna, ale ať to probírám jak chci,nic kloudného mě nenapadá... ☹

marci
12. říj 2006

bustik, taky mě štve, že je to všechno tak hektické 😠 😖

caira
12. říj 2006

Holky u nas kdyby to fakt slo tak bych nejradeji mela obe rodiny pohromade. Letos se na vanoce tesim, protoze budeme u nasich v cechach, nikdy jsem vanoce bez nasich netravila, ale pristi rok az budeme tady v Uk s Robovo rodinou tak to hadam obrecim. Preci jen travit vanoce bez rodicu + jeste bez 25.12 misto 24 bude pro me asi rachot.. nevim..no zatim se tesim na letosni a ty pristi se snad nejak vyvrbi

myska
12. říj 2006

Tak u nás je to tak, že už 5. vánoce jsme spolu u našich. Manžel už totiž nemá rodiče a líbí se mu náš styl vánoc. U našich se vždycky na večeři sejde jak mamčiny rodiče tak taťkova mamka, pak moje švíca a my dva s manželem a kolem 9. přijde i švícin přítel. Začínáme vždycky tak kolem páté večeří a rozcházíme se kolem 12. v noci.
Tyto vánoce už nebudem sami a sám manžel začal řešit otázku vánoc už někdy v červenci, minulej rok říkal, že jestli už bude mimi, tak si uděláme vánoce sami ve třech, ale teď se mu do toho moc nechce, takže se sám pozval k našim 😀 Takže tohle jsou poslední vánoce ve velkým u našich. Příští vánoce už budem sami 😉

bustik
12. říj 2006

Caira, jenže u nás by to znamenalo do 2+1 nacpat minimálně 7 lidí + já a manžel. A to počítám opravdu jen rodiče + tedy moji bratři a manželova 8letá ségra.Jenže tchýně bydlí v bytě přes chodbu od švagrovců, ty mají malého chlapečka, takže si děti alespoň hrají spolu. To jsou tedy další 3 lidi.To fakt nevím, jak by se nás tam 12 vlezlo.Ono tam vlastně hlavní roli hraje tchýně, které není nic dobrý. Vánoce udělat hezké neumí a pořád jen remcá.Schválně chodíme jako první k našim, aby jsme pak na tchýni měli víc času,jenže minule jsme dostali vynadáno že jsme přišli moc pozdě, že už nás ani nečekali atd atd. Ke všemu manžel mluví jako, máma tam bude sama...Jak sama? Má manžela a malé dítě. S našima tráví Vánoce ještě bráchové (16 a 24 let), tak to je o jednoho víc! Mi fakt jako obrovský rozdíl nepřipadá.Prostě Vánoce pro mě přestávají být svátky klidu a míru ☹

P.S. Poslední roky taky tchýně zavádí super zvyk - bydlí v cizině a přijíždí 23.prosince. Takže se tam vždy ještě v ten den stavujeme. Ona je v rozverné náladě, nalévá nás alkoholem a je děsně šťastná. Jenže já vím kdy mám dost,takže mi stačí 2 skleničky vína. Jenže manžel tohle neumí. Já ho tahám v noci ať už jdeme domů a na ŠD mám doma chlapa s kocovinou. Zabít oba! 😖 Letos mají utrum!

caira
12. říj 2006

Jeee,myska: tak to by se mi taky libilo, poradne velke rodinne vanoce.. Ja nevim, ja zkusim udelat to, ze Velikonoce { to je v uk taky mega svatek} budem travit s Robovo rodinou a na Vanoce by se litalo do cech, takovej hezkej kompromis v muj prospech :}

bustik
12. říj 2006

Caira - to si hezky vymyslela 🙂

macik
12. říj 2006

My to děláme už třetí rok stejně - dokonce ještě před svatbou, protože už jsme spolu stejně bydleli...Na štědrý den odpoledne jdeme k manželovým rodičům a vyměníme si dárky, který si dáme každej pod svůj stromeček - večer oslavíme sami dva a není to smutné, ale takové romantické a druhej den ráno vyrážíme k mojí rodině, která bydlí 250 km od nás a jsme tam dva, tři dny...už se to tak zaběhlo a jsme všichni spokojení...

caira
12. říj 2006

bustit, to bych taky zabijela, kdyby se mi manzel takhle pred sd nalil jak doga 😀 nastesti u nas to snad letos bude vse v pohode, jsou to s Robem nase prvni spolecne vanoce, tak se desne tesim, jake to bude,mit poprve v zivote na stedry vecer vedle sebe nekoho vic nez jen rodinu, desne moc se na to tesim 🙂 Uz aby to bylo :}

artep26
12. říj 2006

Ahoj všem a zdar nákupním horečkám, které již začínají propukat. My s manželem a dcerou trávili Štědrý den s mými nebo jeho rodiči ale to jen proto, že jsme neměli vlastní bydlení. Letos bydlíme od července ve vlastním domečku tak se moc moc těšíme jaké to bude. Myslím že "pohoda jazz". A o svátkách samo objíždíme veliké příbuzenstvo a to je pak šrumec. Takže ten 24. prosinec se snažíme užít v klidu. 🙂 🙂

caira
12. říj 2006

petra: to se nedivim, pokud konecne bydlite sami, tak verim, ze si to budete chtit uzit jako rodina. JInak k tem nakupnim horeckam..ja uz pomalu zacinam premyslet, ze bych mela zacit nakupovat darky..ono to utece jak voda a pak zase skoncim tak, ze budu litat v prosinci jak zbesila :}

artep26
12. říj 2006

No tak to já taky Cairo. Já o tom přemýšlím a vymýšlím co koupit ale je to rok od roku těžší, i ty nákupy pro 6-letou dceru. Taky pak shánim a šílim v prosinci a nemůžu nic pořádného sehnat. Ale už jsem si slíbila, že začnu o něco dřív (tak jako si to slibuji každý rok 😀 ).

caira
12. říj 2006

jo jo, to znam, ja si taky rikam, zacit uz v rijnu at to pak neni i z financni stranky takova zatez..ale ono to nejak nevychazi..a hlavne nevim, co koupit, tomu memu je to fakt boj, kdyz se ptam, jestli by si pral neco specialniho at mu pak nekupuju blbosti, tak odpovi,ze mam me a vic nepotrebuje..sice mile ale odpoved na zabiti..ja mu vzdycky dam tipy co se mi libi nebo po cem touzim, takze ma z ceho vybirat, ale on neporadi.Ke vsemu kvuli tomu stehovani ted setrime jak blby, takze se letos ani nemuzeme nejak rozsoupnout..Ale zase si rikam, ze to neni o tom kolik clovek dostane darku, ale ze jsme vsichni spolu a zdravi 🙂