Jak řešíte s manželem Vánoce? Jste sami, nebo s rodiči?

raduza
11. říj 2006

ahoj holky, omlouvám se, vím že tohle téma moc do snažilek nezapadá, ale moc stojím o váš názor, jak řešíte štědrý večer? jste z manžou sami dva, nebo u některých z rodičů?

martin_alenka
11. říj 2006

ahojky, my jsme s manželem na Štědrý večer spolu a na svátky vánoční jezdíme na oběd ke svým rodinám...

raduza
autor
11. říj 2006

a jsou to vaše první společné vánoce? my totiž do teď byli na štědrý den každý u svých rodičů, já jsem chtěla, ať jsme letos spolu sami a manžel nechce, prý ať jsme raději z některýma rodičema, no tak nevím..

matlova
11. říj 2006

Ahoj, také jsme s manželem na Štědrý večer spolu a během vánočních svátků navštěvujeme rodiny a příbuzné... 😉

caira
11. říj 2006

ahojky, ja teda jeste ne s manzou zatim jen pritelem, ale letime letos na vanoce do Cech.. jelikoz zijeme v anglii, budeme to asi stridat, jedny Vanoce v Cechach, jedny v UK.. takze s rodici. Me se proste libi ta anglicka { a nebo snad americka?} tradice, ze se rodina schazi na ve velkem, rikam si, ze je to takove veselejsi nez byt jen sami dva :} takze hodlame tuto tradici udrzovat co nejdele :]

mobina
11. říj 2006

ahojky, tak mi trávíme Štědrý den u manželovi rodiny, protože s mojí rodinou žijeme v jednom baráku. 25. se přesouváme domů, kde je oběd s mojí rodinou a 26. máme pro sebe 😵 Až budeme mít děti, tak budeme ŠD slavit sami 🙂

raduza
autor
11. říj 2006

ahoj caira, mě se právě taky líbí, když se sejde spousta lidí na štědrý den, to jen my tady v čechách jsme takoví konzervativci, já bych byla nejdraději,kdyby jsme se sešli u našich, i s rodičema od manžela, jenže oni nechtějí, a tak budeme asi letos u nich, příští rok u našich, ale to zase budou tcháni úplně sami, protože švagrová chce trávit každé vánoce jen u svých rodičů a švagr tiše souhlasí....

baruna
11. říj 2006

Trávíme vánoce sami a moc rádi. Bydlíme totiž celá rodina víceméně pohromadě, takž svátky o samotě si moc užíváme. A navíc letos to bude naposledy ve dvou 😉

martin_alenka
11. říj 2006

raduza: nejsou to nase prvni spolecne Vanoce, jsou treti

caira
11. říj 2006

raduza: rozumim, nastesti u nas je to tak, ze bracha je jeste svobodnej, takze by pristi rok byl s nasima a Rob ma dva sourozence, take svobodne, takze by byli taky doma..ale je fakt, ze kdyby treba muj bracha se nejak narychlo usadil nebo tak a nebyl by na vanoce u nasich, tak by mi jich bylo lito, ze by byli sami..Take bych nejradeji obe rodiny pohromade, ale nasi nemluvi anglicky a robova rodina zase naopa, takze by to tak asi neklaplo, Zatim to nechame takhle a pak se uvidi.

alcatko.j
11. říj 2006

My budeme štědrý den trávit u mých rodičů, protže to budou (snad )poslední Vánoce, kdy budeme bez potomka.A s našima to bude takové veselejší 🙂 Ty příští, to už budeme 3 🙂

slevik
11. říj 2006

Ahojky, tak přidám naše zkušenosti... jsme spolu skoro 10 let 😎 Ze začátku jsme trávili vánoce každý u svých rodičů, potom jsme společně zvládali na štědrý večer obě rodiny (to nepočítám taťuldu od manžy a další, kam jezdíme vždy ve svátek), ale to bylo šílený...tchyně zásadně zdržovala, naši netrpělivě volali apod. Takže jsme to utli, ke tchýni jdeme odpoledne na kafe, vyměníme si dárky (ty si dáme pod stromečky), pak jedeme k našim na večeři, pokračujeme i dárečkama a pak v noci se přesouváme k nám a užíváme si vánoce ve dvou se svým stromečkem a svými dárečky 😉 Letos jde ovšem na vánoce manžílek do práce, takže budu u našich a spolu budeme slavit 25.

raduza
autor
11. říj 2006

ach jo, holky, já už z těch vánoc začínám mít trauma. Už jsme tchánům řekli, že budeme u nich, budou to moje první vánoce mimo domov rodičů, a mám strach, abych to neobrečela, protože moje máti mi řekla, že to určitě ořve. Budu na ně fut myslet a bude mi to líto. Budu se snažit ještě manžílka přesvědčit, ať jsme spolu sami, že by mi to bylo příjemnější. Nechci být taková potvora jako švagrová, že postavila švagra před hotovou věc. Řekla: já budu každý rok trávit u svých rodičů, a ty pokud chceš, tak jeď semnou. Každý rok tam odjedou 22.12 a vrací se milostivě na oběd u tchánů 26.12.A to s nima bydlí v jednom baráku!!Nají se, odkulí se nahoru a celý den už je nevidíme...

consti
11. říj 2006

Jelikož tehdy moje skorotchýně min. vánoce pronesla, že by je měl můj skoromuž trávit s rodinou(tudíž jsme byli už páté vánoce s našimi rodinami a nae spolu 😒) , tak tyto vánoce to hodláme dodržet(to co řekla tchyně)a budeme spolu.Abychom se vyhli vydírání z některé strny, tak na vánoce míříme do nějakého penzionku... 😉

raduza
autor
11. říj 2006

consti, to je docela dobrý nápad, slavit štědrý den někde na horách..

caira
11. říj 2006

to jo, to by taky mohlo byt super, asi bych si to ale uzila jen v pripade, ze bych vedela, ze nasi nejsou doma sami, ze je tam treba i bracha { treba s pritelkyni nebo tak} aby tam proste nebylo prazdno.

protea
11. říj 2006

Ahojky, tak my tak nějak automaticky trávíme Vánoce spolu.
Pak další den objíždíme rodiny.
Nechtěla bych upřednostňovat jednu nebo druhou rodinu, bylo by jim to pak líto🙂

raduza
autor
11. říj 2006

no naštěstí u našich bude brácha a babička, ale tcháni by zůstali sami, stejně se tím nic nevyřeší, protože jestli tam budem letos a příští rok u našich, tak tcháni budou sami příští rok..u nás je to trochu složitější v tom, že můj táta je po úraze a skončil na vozíku, nechodí, a těžko to bere, zvlášť vánoce, a já jsem se vždycky snažila to rozptýlit, na mě táta dá, a letos tam nebudu, tak to obulím, já už pár let prostě vánoce nenávidím...

marci
11. říj 2006

téma vánoc jsem taky dříve strašně řešila. dokud jsem s přítelem nebydlela, byla jsem u našich. Když mu ve třeťáku na vejšce zemřela maminka a on zůstal s tátou sám, chtěl abych byla s ním - ale já jsem to nechtěla - s jeho otcem jsem si nějak neměla co říct (ne že by mě neměl rád, ale ten vztah není nějaký vřelý - on je o dost starší než moji rodiče, takže možná proto). Manžel (tehdy ještě přítel) pak pronesl, že vánoce pro něj začali až když za mnou přijel (180 km) k našim. Tehdy mě ho sice bylo strašně líto, ale tak jsme to táhli 3 roky. Poté co jsem se po vejšce k němu nastěhovala, tak trávíme vánoce spolu, na večeři přijde jeho otec, kterého pak odvezeme domů a my se vrátíme k sobě do bytu (štědrý den tak máme takový rozlítaný 😒 ) a k našim jedeme první svátek vánoční na několik dní. Teď budeme rekonstruovat barák a bydlet v jednom domě s tchánem, tak se téma vánoc snad trochu uklidní 😉

consti
11. říj 2006

raduza my zatím ještě nic nesehnali, nepojedem asi nějak extra daleko od domova, ale chtěli bychom takto vánoe strávit spolu. Druhý den jdeme k manželovým rodičům a 26. je tradičně kačena u mojí babičky, takže se přesuneme zase za mojí částí rodiny. Mě je a bude také líto, že nejsem doma s našima,a le mamča jde stejně na Štědrý den na noční...

novako
11. říj 2006

Vánoce jsme vyřešili už před svatbou. U nás se ke štědrovečerní večeri schází celá rodina. Scházíme se tak o půl čtvrté, pokecáme, najíme se, rozdáme dárečky a zhruba po osmé hodině jsme všichni doma (takže můžeme strávit večer jen ve dvou 😉 ). Ale je pravda, že jsme všichni z jednoho města.

petty
11. říj 2006

My máme za sebou už pět Štědrých večerů. První Štědrý den jsme přes den byli spolu a večer jsme byli každý u svých rodičů, druhý, třetí a čtvrtý jsme byli u obouch rodičů - prvně v pět večeře u přítelových rodičů, rozdání dárků, pak přesunutí k mým rodičům, druhá večeře a rozdání dárků (v době druhého až čtvrtého Štědrého večera jsme bydleli s přítelem u rodičů-někdy u mých, někdy u jeho, ale spolu 😵 ). Pátý Štědrý večer jsme už trávili v našem vlastním hnízdečku 😵 A bylo to tak, že jsme se u nás doma spolu navečeřeli, rozdali dárečky a pak jeli k mým rodičům a pak k přítelovým rodičům a pak pěkně zase k nám domů. No a letošní šestý Štědrý den budeme poprvé trávit jako manželé 😵 No a bude to jako loni. Doma se spolu navečeříme, rozbalíme dárky, pak pojedeme k mým rodičům, k manželovým rodičům a pak zpět k nám domů 🙂 A tak to budeme asi praktikovat do té doby, než budeme mít mimíska 🙂

evcafrank
11. říj 2006

taky se přidám 🙂 Od doby co s přítelem bydlíme spolu(teď to budou 3. vánoce), tak štědrý večer trávíme spolu.S jeho rodiči si předáme dárky odpoledne(ale rozbalujeme je až večer) a pak se u nich zastavíme 26.12. a u mých rodičů jsme 25. na obídek 🙂 Takhle jsme se rozhodli a naše rozhodnutí naštěstí nikdo nezpochybňuje 🙂

makak21
11. říj 2006

Tak my jsme s přítelem na ŠD doma, 25. jedeme k mým rodičům a 26. trávíme u přítelových rodičů. Ted už to bude po 4., co to tak praktikujeme a vyhovuje nám to. Doufám, že příští rok už budeme 3. 😉

danulinka
11. říj 2006

Ahojda, taky se přidám, když jsme byli sami 2 tak jsme se doma navečeřeli a pak jsme se vydali procházkou v klidu na návštěvu k jedněm i k druhým rodičům, vloni jsme s manželem a naší dcerkou (2) nabídli mým i jeho rodičům , že mohou být na ŠD u nás. Moji rodiče to odmítli, tchánovci s námi byli, pak ještě večer přijela švagrová s přítelem.
25. jsme byli pozváni na oběd k mým rodičům.
26.jsme už byli sami doma.
Pro velký úspěch to budeme tento rok pravděpodobně opakovat 🙂

zuzovi
11. říj 2006

Ahoj holky, k tomuhle tématu musím něco napsat i já. Z vánoc mám traumata už od srpna. S manželem jsme krátce, loni jsme oslavili naše první vánoce, a to ještě za svobodna. Chtěla jsem je trávit ve dvou, ač na to manžel není zvyklý, ale slevil 🙂 . Letos je to jiné, mám termín 30.12.2006. Měla jsem představu, že štědrý den budeme rok co rok slavit jen my o samotě a s naší budoucí rodinkou a svátky, jak mnozí trávíte, tak u rodičů, příjde mi to logické a správné, ale manželovi se to nelíbí, když tohle téma začnu, říká, že je čas, ale já se tím zbytečně trápím, zatímco on v klidu spí ☹ . Chtěl by být u rodičů, jsou takhle zvyklý. Má jen jednu sestru, ale já dvě a jsme podstatně rozšířenější ☹ . Nevím, jak mu to mám vysvětlit, trápí mě to. Štědrý den bychom měli být jen spolu.... Ach jo, tohle téma jsem neměla ani vidět, teď z toho budu smutná ☹

poupatko
12. říj 2006

Taky se přidám. My jsme spolu už 5 let. První Vánoce jsme strávili každý u svých rodičů. Pak se ale moji rodiče rozvedly a na ŠD by byl tátá sám jenom se sestrou. Tak od té doby jsme s tátou. Letos máme první Vánoce jako manželé, ale nebudeme nic měnit. Až budeme mít mimíska, tak budeme u nás doma, ale táta bude jezdit k nám. Tchána s tchýní bysme klidně taky pozvali, ale už teď jsem si jistá, že nepřijedou. Už se na Vánoce s minískem strašně těším, dostanou pak úplně jiný smysl a všechno je veselejší.

zdenda
12. říj 2006

Ahoj, tak my s manželem budeme trávit už čtvrté vánoce. Vždykcy se doma spolu smai dva navečeříme, pak si rozdáme dárky u stromečku a večer jdeme pak hned k jeho rodičům, tak si předáme dárky, posedíme a pak jdeme k mým rodičům, kde si také předáme dárky a pak jdeme spolu domů. Nikdy nás nenapadlo to dělat jinak, prožijeme si vánoce jak spolu my dva, tak i s rodinama. Ale zase je výhoda, že máme oba rodiče ve stejném městě, kde bydlíme, a to kousek od sebe, takže v tomhle není problém, nemusíme řešit ke komu jet na vánoce a kdy a tak. Ostatní rodinu navštěvujeme během svátků, a s manželovýma sestrama a jejich rodinama se pak sejdem vždy první nebo druhý svátek vánoční u jeho rodičů, kam jsme všichni pozvaní každoročně na slavnostní oběd 🙂 A takhle to bude doufám probíhat nadále, dokud nás nebude doma víc 😉

haninkal
12. říj 2006

Ahoj holky,
na stedry den jezdime na obed k manzelovym rodicum, odpoledne jedeme domu a veceri a kousek vecera mame jen spolu, a tak v 21hod jdeme k mym rodicum kam prijde i bracha s pritelkyni..

Spis by me zajimalo následující:
Existuje pověra, že lidí kteří sedí na štědrý večer u večeře musí být sudý počet a ne lichý. Když se brácha odstěhoval a byli jsme u štědroveč. večeře 3, tak mamka prostřela i pro čtvrtého. Jinak by prý hrozilo, že by mělo být příští rok u večeře o jednoho míň.
Jak to tedy budete řešit po narození miminka??...nebo spis az bude ditatko vetsi a uz sedet na svoji zidlicce?
Nemam rada pověry, protoze z nich mam strach, a jakmile nejakou slysim, raci se tak zaridim a nic neponecham nahode.. 😉

valeriem
12. říj 2006

Tak u nás už to budou 5. společné Vánoce. První jsme strávili u našich, ale pak jsme měli výčitky, že to nebylo fér k té druhé straně. Teď už to 3x bylo tak, že jsme šli na oběd k našim, po obědě k jeho rodičům a potom šli domů, tam jsme se spolu najedli, rozbalili dárky, podívali na pohádku a pak jsme se sešli s kamarádama v hospůdce na popovídání 🙂 Teď ale asi k jeho rodičům nepůjdeme (máme trošku problémy s tátou), no, uvidíme.

makak21
12. říj 2006

Mám staršího bratra a když se zamiloval a odstěhoval, jedny Vánoce jsme trávili jen ve 3.Po tolika letech to bylo divný. Mamča pro čtvrtého neprostírala a příští Vánoce už byl s námi brácha, jeho manželka a navíc mimísek u ní v bříšku. 😉 Takže u nás nás bylo naopak o pár víc. Nedělej si z toho hlavu. 😉