Jak řešíte únavu a nevyspání? Podělte se o recepty

haluskacz
12. dub 2007

Zajimalo by me, jak kdo resite unavu. Co se vam osvedcilo, kdyz rano vstanete a je vam jasne, ze byste nejradsi zase zapluly zpatky do postele, ale nejde to? Jak resite nevyspani? Podelte se o sve recepty, jak zvladat unavu, nebyt protivna na deti atd. atd. 😕

kitka123
12. dub 2007

Tak to by me taky zajimalo 😉 Z vlastni zkusenosti teda na unavu z nevyspani nic nez dospat se nefunguje. Kdyz jsem mela velkou krizi, vetsinou odpoledne kolem pate, tak jsem si proste dala deku na zem v detskym pokojicku a chvili, aspon 20 min si pospala a mala sedela u me a hrala si. Jako by tusila, ze je fakt velka krize, takze me ani nikdy netahala za vlasy a nelezla po me, zlaticko 🙂

haluskacz
autor
12. dub 2007

ja casto unavu resim cokoladou, ale obavam se, ze to neni zrovna optimalni reseni... jojo, s jednim ditetem se to da, ale kdyz ja usnu a holky jsou vzhuru, tak to vetsinou dopadne vselijak...

jjitulina
12. dub 2007

halusko,a co zapojit tatínka a babičky?Skočit si pak aspon na hodku na masáž nebo k holiči.Mně to ohromně pomůže.Taky jsem se ještě od porodu Vojty nevyspala a kolem devátý večer odpadám u televize 😝

danielah
12. dub 2007

Haluško: někdy mám pocit, že únavou omdlím...a to mám jedno dítě - ty jsi tak statečná!!!!!!!!!
Přesně, řeším to tunami čokolády, sušenek, sladkostí všeho druhu - a vím že to není ok, ale nemůžu si pomoci.

haluskacz
autor
12. dub 2007

jjitulino,
jo, obcas to vyjde, ale nejak mi to moc nepomuze... stejne vzdycky mam aspon jedno dite u sebe. Tuhle jsem dala deti vecer spat a sla se sama projit. Vratila jsem se a doma rev...

danielah,
ja si teda moc statecna nepripadam, ono kdyz uz te potka to, ze mas tri deti, tak nezbyva nic jineho, nez to vydrzet 😀

danielah
13. dub 2007

Jaj, to je jasný, ale stejně... až budu zase úplně mrtvá, tak si vzpomenu, že ty máš ještě o dva poklady víc 😵 😵 😵

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
haluskacz
autor
14. dub 2007

gedren,
je to tak, obcas je to fakt na palici - ale zase jsou uzasny chvile, kdy si ty deti spolu hrajou a treba dve hodiny o nich nevis!!! Jenze ony casto neco uzasneho vyvedou (treba pomalujou steny v koupelne nebo mi zasejou mrkev do piskoviste...) nastesti se jeste nestala zadna katastrofa. Takze ono to neni zase tak zly, akorat obcas jsem totalne mrtva, no... ale stejne myslim, ze na tyhle roky budu rada vzpominat, bez tech deti bych byla hodne ochuzena.

verusky
14. dub 2007

halusko, taky mam predstavu mit tri deti po sobe. a prave zazivam kriticke tehotenske nevolnosti a unava je strasna, mala navic nespi. nastesti sice lozi, jenze vsude se stavi a par modrin stacilo, ze na ni proste musim davat neustale pozor. moje svagrova ma deti zhruba jak ty a ma ted totalni depresi, do toho stavi dum.kdyz ono asi nezbyde nez to prezit...ja taky zrala cokolady a susenky, ale ted nemuzu, je mi zle a jsem vetsinou na rohlikach se syrem...
gedren, me zas naopak kojeni - plne- chybi, me unavuji prikrmy, ze je musim chystat. ted je radsi kupuju..., ale z tech pachu je mi na nic. a z plnych plinek jaksi taky...
halusko, asi se to proste poji s tou jarni unavou. neda se, nez to zvladnout! ja televizi ani nezapnu a valim spat hned jak ulozim malou a stejne to nestaci,protoze kus noci je hore a vstava v sest.
at je lip aspon chvilkama!

haluskacz
autor
14. dub 2007

nj ja sedim u kompu tak do dvanacti, nejsem schopna driv usnout a rano pak zase nejsem schopna se vzbudit... potrebovala bych asi nejakou zmenu rezimu, ale nevim, jak na to. Jak je clovek nejak navykly, tak se to tezko meni.

verusky
14. dub 2007

ty driv neusnes? ja byla desna nocni sova, ale ta unava udelala sve. taky sice v pul devate nezaberu hned, ale aspon odpocivam a driv nebo pozdeji usnu. myslim, ze by mi pomohla knizka, ale male nechci svitit. nejde to nejak vymyslet?

haluskacz
autor
14. dub 2007

no budu se muset asi zasnazit... mozna postupne si tu dobu posouvat. To by snad slo. A navic teprve po usnuti vsech deti jsem schopna neco poradne delat, a nejen zvanit na forech 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
verusky
14. dub 2007

hm, gedren, taky mi je podobne strasne, clovek na to uplne zapomnel a ted to zas kusi na vlastni kuzi, nic moc,ale jak rikas, my zenske vydrzime vsechno. z porodu by se taky chlapi zblaznili a my to zvladly. taky je dulezite, kfdyz nekdo na chvili s detma pomuze, ja uz dnes byla mrtva, v posteli rano chroustala jablko na nevolnost a hlidala malou a pak uz jsem toho mela dost a vzbudila mojeho - pred osmou - a pry proc ho budim... no hlavne ze mel vcera volno a do noci cuci na bednu, ach jo, tohle me treba mrzi.
gedren, mne mala taky krasne spala a kde jsou ty casy,proste se to nase ditko porad meni.
halusko, zkus se posnazit, jestli to pomuze. ja vim, clovek opravdu az vecer muze neco kloudneho udelat. ale zkus to trochu posunout i do deti, ja trebqa pred vanou s malou uklizim vsechny hracky a kuchyn a tak si usetrim cas na odpocinek, az usne - takze jak ji ulozim, muzu honem do sprchy.

haluskacz
autor
14. dub 2007

no - uklizet s detma, tak to bohuzel nezvladam. Psychicky. Takze jim reknu, co maji uklidit, ony to nejak udelaji (odflaknou), ja to pak po nich douklizim. Nekdy taky ne, protoze uz zase nezvladam fyzicky, a pak se doma kupi hruzostrasne hromady...

Tehotenstvi s malym ditetem se prezit da. I se dvema 😀 U toho tretiho to zachranovala pani na hlidani, jenze to se nakonec taky zvrhlo, ze hlidala, kdyz jsem litala po doktorech. Ale aspon jsem nemusela holky tahat s sebou, to by bylo na masli.

verusky
14. dub 2007

takze babicku nemas... svagrova si vzdycky hodi siestu - kaficko - a kasle na vsechny prcky. i kdyby se meli rozkrajet. mozna to tak budu delat taky. mala kdyz rve a uz nevim, jak ji pomoct, dam si spunty do usi, at ji aspon neslysim v plne krase. penove jsou super a za ctyri koruny...
halusko, musi to byt dilo,ale deti jsou dar a az budou ve skole, bude lip. na to se treba ja moc tesim, ze mozna najdu prostor, aspon maly, pro sebe.

kitka123
18. dub 2007

halusko ted me napada, proc se neinspirujes v tematu "hlavne nevarit"? Bys mela energie, ze bys nevedela co s ni 😀 😀 😀 😀 😀

haluskacz
autor
18. dub 2007

tak to by me zajimalo, na tohle tema jsem jeste nejak nenarazila 😀

haluskacz
autor
18. dub 2007

jsem si teda pocetla, fakt dobry 😀 😀 😀

musko
18. dub 2007

Ahoj!
Tak sa skláňam - 3 deti v takom krátkom odstupe, to obdivujem. Mne bohato stačí Petrík - je strašne živý 😀 . Riešim to tak, že ráno - ak malý vstane o 6h - vstanem a nechám ho mužovi - ja si idem urobiť kávu - 3v1 od Nestle, nemá to síce veľa kofeinu, ale aspoň ten pocit 😉 a k tomu niečo sladké. Atak nejako naštartujem. ....

haluskacz
autor
18. dub 2007

musko, to jsi dobra, ze jsi vubec schopna vstat a jit si tu kavu uvarit 😀

lendych
6. čer 2008

Bybicky máme daleko, takze hlidání máme jen jednou za čas. ja vždycky navarim hrnec jídla na tri dny. Npar. vcera mala usla, vecer spi i 6 hodin v kuse, tak jsem navarila bramboaraku, upekla lososa a brambor a babovku. a ted budu mit 3 dny alespon od kuchyme klid a muzem si s mimcem a menazelem uzit spolecne vikend.

bambulik
20. pro 2008

pořádně se vyspat

binki
21. pro 2008

mně pomáhá cvičení, dám malého hlídací paní, malej je spokojenej mezi dětma a já jsem zrelaxovaná (o spaní si můžu nechat zdát), jako naschvál jsme ale už měsíc nemocní, tak jsem už tak na mašli 🙄