Jak řešíte Vánoce? Sami doma, u rodičů?

kackaj
25. lis 2010

Ahoj,
mám pořád dilema, jak to udělat na vánoce. Malému už je něco přes rok, tak jsme si říkali, že už bychom si udělali vánoce sami doma. Doteď to bylo tak, že jsme trávili štědrý den buď u mých rodičů a druhý den jeli k manželovým a další rok to zase otočili. Ale mě to za jedno připadne docela diskriminační, protože Ondra je první vnouček na všech stranách a tak by si ho rádi užili všichni a strávili s ním štědrý den ( a těm druhým by to vždycky bylo líto) a za druhé bych ráda ale měla doma rodinnou pohodu. Ale taky mi jde ještě o prarodiče, protože u nás to bývalo tak, že jsme se navečeřeli, rozbalili dárky a večer jeli ještě k nim a tam se setkala celá rodina z mamčiny strany. Moc se mi to takhle líbí, ale je už toho možná trošku moc na malého. Tak já přemýšlím, jestli se naobědvat doma a rozbalit dárky doma a potom celý ten maraton u našich a dědy, nebo celý štědrý den strávit jenom doma ve třech a pak se vystřídat jeden den u jedněch a druhý den u druhých rodičů (manželovi bydlí na slovensku, takže docela dlouhý přejezd).
No prostě, napište prosím svoje názory a jak to řešíte doma na vánoce vy, ano? Třeba mi tu z toho vznikne nějaký báječný vánoční plán🙂 🙂 🙂

berynka
25. lis 2010

My to máme zavedené tak, že doma stromek ozdobíme tak dva tři dny před Štědrým dnem, máme výzdobu, cukroví, ale 24. ráno odjíždíme s malou k mým rodičům, kde já chystám jejich stromeček, koukáme na pohádky a necháme si podstrojovat 😀 .
Odpoledne se sejde zbytek mojí rodiny a je to podle tradice... večeře-kapr a pak rozbalování dárků.
A na Boží hod je to ve znamení tchánovců. Bydlí asi dvacet kilometrů od nás. Jedeme tam už na oběd, kde se sejdeme se švagrama a jejich dětma, takže je to fakt super. Nevim, jestli mám raději Štědrý den, nebo až ten další, protože je to krásné prožití vánočních svátků a celkem v klidu 🙂 . Stejně se všechno točí kolem dětí a třeba já sama mám ráda na Vánoce hodně lidí pohromadě. Být třeba jen ve třech by mi bylo asi líto 😅.
Jo a my třeba loni všechno posunuli o jeden den, protože manžel šel 24. na noční a fakt to nehrálo roli 😉.

many
25. lis 2010

tak my vánoce slavíme doma , stromeček taky zdobíme pár dní před vánocema 🙂 dřív jsme to slavili tak, že u nás byla třeba moje mamka , aby nebyla sama nebo jsme jeli k manželove mamce, ale jak máme Ladíka ,tak pěkně sami ve třech a je to nádhera 😀 vloni byl tak hotovej z dárků a letos to bude ještě krášnější a příští rok ještě víc 🙂 to už budeme 4 😀 další den má manžel zábavu, hraje v kapele a potom přijede jeho mamka s dárečkama,.... no a pojedeme určitě někoho navštívit a někdo zase přijede k nám 🙂

renat2
25. lis 2010

My zdobíme stromeček před Štědrým dnem, letos už to bude asi veselejší, protože z toho malý bude mít "zážitek" a my a stromeček asi taky 😀 😀
Jinak na Štědrý den odjíždíme k rodičům, kde máme oběd a pak posedíme, předáme dárečky a cca kolem třetí jedeme domů, tam vše nachystáme, já připravuji večeři a pak klasika - jídlo, dárečky pohádky a do hajan.
Už i loni jsme si užívali přímo ten večer s manželem a prckem..

dimi
25. lis 2010

Nás letos čekají naposledy Vánoce "ve dvou" a to dopoledne pojedeme popřát manželově rodině a večer strávíme u našich.
A příští rok? To už bychom si chtěli udělat večer jako rodina ve 3 a obě rodiny navštívit v průběhu dne 😉

ria80
25. lis 2010

No tak my bysme to asi řešili tak,že bysme byli doma a pak další dny bysme jezdili po návštěvách.

Ale mě by to bylo líto,protože si potrpím na hodně lidí u stromečku.tak bych asi všechny rodiče a další příbuzné,kdo by měl zájem,pozvala k nám.

beruska2x
25. lis 2010

prvna vanoce jsme byli u nasich, druhe doma a letos uvidime ale taky asi u nich...a pak na svatky domu 🙂

marecek4
25. lis 2010

u nás je to už jednoznačné,Štědrý večer doma a na Štěpána k našim-děda jako každý rok je ve službě,ale když jsem byla malá,tak jsem byli na oběd u jedné babi a na večeři doma u druhé babi a byla s námi i její sestra,která byla sama a pak 26 chodila široká rodina na návštěvy,a v prvním manželství jsem si vánoce užívala-byli jsem sami a daleko od všech-v tu dobu jsme bydleli v pohraničí,když jsme se vrátili,tak to byl zase šrumec-vlastně tři rodiny dohromady a ještě ke tchánovcům chodila sousedka s dvěmy syny,po pár letech se mi podařilo tchyni a švagrovou přemluvit,že se sejdem až toho 25 a byla pohodička,vánoce jsme si užili víc v klidu a už u toho zůstalo,stejně jsme se tam třeba dopoledne stavili-já přivezla mamce cukroví,dokoupili jsme co chybělo...

kacerka
25. lis 2010

Od té doby, co jsme s MM sezdaní, slavíme Štědrý den společně u nás doma, první a druhý svátek vánoční se rozjíždíme mezi příbuzenstvo 😉 Dopoledne na Štědrý den jdeme na dlouhou procházku na hrad, kde jsme se brali, dáme si svařák a párek, odpoledne začínáme připravovat slavnostní večeři a večer už je ve znamení klasických českých Vánoc 😉 Letos, jelikož mám necelé 2 týdny po Vánocích termín, si vánoční ježdění odpustíme a pozveme rodinu k nám 😉

happylenulka
27. říj 2014

do roku 2012 jsme slavili každý vánoce se svými rodiči. já si nějak nedovedla představit, že slavím vánoce bez rodičů. chtěla jsem i s přítelem a s rodiči, ale to on nechtěl. Otec mého muže moc nemusí a dává mu to sežrat a je na něj jízlivý... loni jsme se vzali a prostě jsme byli na štědrý den spolu a byli to nejkrásnější vánoce.
zpětně mi to u našich přišlo zbytečně hektické, umělé... všechno honem honem, stres, kupování dárků stylem "musím koupit dárky a moc mě to otravuje - to je přístup mé mamky"... a nakonec jsem byla jen smutná...
loni jsme byli poprvé jen s manželem a rodiče jsme objeli 25. a 26. prosince...
byli to nejkrásnější vánoce, přesně tak jak jsem si přála... 🙂 letos budem zase ve dvou (manžel plus já 2v1) a od příštího roku i s kulíškem 🙂

sarkar
28. říj 2014

Ahoj, my jsme byli po narození dcerky sami, jen my tři. Chtěla jsem to tak. Dopoledne jsem uklízela a připravovala, tak jsem manžela s malou vyslala na oběd ke tchýni (žije sama), aby nemohla nic říct - byli tam, byli. A k našim jsme jeli večer o první svátek vánoční a sešli jsme se tam i se ségrou a její rodinou (měla taky novorozence) a oslavili druhé vánoce s nimi. Letos to bude stejně. K prarodičům jezdíme až 2. svátek vánoční.
Chci, aby malá měla takové tradiční vánoce, jako jsem měla já - a ty byly doma. A taky si chci sama zajet nějaké naše rodinné tradice, sice jsou dost podobné těm co jsem měla doma já, ale to je jedno.
A nenechala bych si do toho nikým kecat, ať bych to chtěla jakkoliv 🙂

duro18
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
denca1988
29. říj 2014

Ahoj,nám sa má teraz v listopadu narodiť dcérka a urćite chcem byť s manželom doma s malou a užiť si v klidu sviatky...o dve patra níže ku tchánovcom pojdeme tak max na 15 minut dať dárky a vobec nemienim riešiť čo na to povedia....viem,že u nich sa stále na sviatky len pije a nahlas hudba a ja chcem klid s malou...navyše ak tam budú všetky psy (tchýne a švagrová) tak to už úplne bojkotujem,im totiž nevadí keď malé deti oblizujú a každý z nich skáče neustále po všetkých...v byte sa fajčí a to ja neznesiem pri malej....keby to tak nebolo,možno uvažujem inak....

letadlo13
29. říj 2014

Na vánoce se sejdeme všichni pod jedním stromkem u našich rodičů. My, manželova maminka, moji rodiče a ségra (někdy i s partnerem) a s babičkou. Zatím pokaždé (a třetím rokem už i s mojí tchýňkou). Je to fajn, jinak bychom museli k manželově mamce, protože nikoho jiného nemá, to by bylo hodně smutné. K našim bychom chtěli taky, a sedět sami doma, 200 km od rodiny, by asi bylo vůbec nejblbější.

mamsepekne
24. říj 2016

Ahoj,
podělím se s vámi o můj názor a zkušenost. Jsem s přítelem dva roky a letos jsme se rozhodli, že Vánoce strávíme společně ve dvou. Bydlíme sami v malém bytě, plánujeme budoucnost a já se začala těšit na první společné Vánoce. Mé rodině jsem to oznámila a oni mi řekli, že to čekali, ale je to přirozený vývoj vztahu, a proto mě nebudou citově vydírat, že nejsem s nimi. Byla jsem za to strašně ráda a o to víc si jich vážím. Nejdeme přeci ze světa a další dny (25.-26.12.) je určitě navštívíme. Jenže! Jakmile to přítel oznámil svým rodičům, tak začala salva citového vydírání a argumentů typu: nejste svoji = NÁŠ syn bude DOMA, nemáte rodinu = nemáte právo na Vánoce ve dvou, Vánoce budou smutné a nedokáží si představit ten den bez mého partnera. Doslova mě to zaskočilo, upřímně mě to ranilo, protože jemu bude 30 a oni na něj takto citově tlačí. Následně to příteli začalo být líto a já jen čekám, jak to dopadne. Předpokládám, že Vánoce strávíme společně bez rodičů, ale již několik týdnů partner poslouchá výčitky ze všech stran :(. A to podotýkám, že oni sami nebudou - budou tam přítelovi strýcové a tety s jejich partnery, takže tak osm až deset lidí se v jejich domě objeví. Chápu, že to je "jejich" chlapeček, ale už nerozumím tomu, že mají strach ho pustit a nechat ho být bez citového vydírání?
Nicméně, ať to dopadne jakkoliv, budu si stát za svým a snad někdy i rodiče pochopí, že to je rozhodnutí už jejich dospělých dětí, které se samy živí, vydělávají na svoje živobytí a nebudou to brát tak, že přichází o syna či dceru.
Hawk!

zuzka_1985
25. říj 2016

Maleho prve vianoce sme boli sami v trojici a bolo nam pomerne smutno. Druhe Vianoce sme boli u mojich rodicov a tretie u partnerovych. Tieto vianoce uz budeme bez partnera (rozisli sme sa) a tak pojdem s malym k rodicom 🙂

keksik002
17. zář 2020

24.12. Doma my tri
25.12. U našich
26.12. Tchyně u nás 😉