Jak rozoznat hyperaktivitu a nevychovanost?

consti
24. črc 2007

Ahoj těhulky a maminky, zajímal by mě váš názor. Nedávno jsem se setkala s 5 letým chlapečkem, který byl u nás na oslavě narozenin. Po celou dobu ho muselo sledovat asi 10 lidí, vše jsme mu říkali asi 10 x a stejně neposlechl. Nepomohlo téměř nic, maximálně tak zvýšený hlas, ale ani to moc nefungovalo. Rodiče ho vychovávají DOST benevolentně a říkají o něm, že je prostě hodně aktivní. Mně a i některým dalším lidem na oslavě spíš připadalo, že je nevychovaný a malé plácnutí na zadek nebo přes ruku by občas pomohlo víc, jak trpělivé domlouvání, které stejně nikam nevedlo.Za pár hodin stačil rozbít pár věcí, spadnout do bazénu, neustále jsme museli hlídat schody aby nespadl atd. Když mu jeho strýc něco řekl, že nesmí dělat, tak jsem se na něj koukala a ten malý se díval na strejdu, jestli ho nesleduje a chystal se znovu udělat tu věc, kterou mu strýc zakázal. Prostě moc dobře věděl,co dělá a zkoušel kam až může zajít.Kde je ta hranice mezi hyperaktivitou a nevychovaností? Naposledy jsem ho viděla před rokem a to byl v pohodě, seděl mi pořád na klíně, byl sice živější, ale které dítě není...ale teď to byla fakt síla. Celá společnost se mu musela věnovat, jinak by se nám tam asi přizabil a vše zdemoloval... 😀 😅 😎

kristi
24. črc 2007

jsme offffffff consti, Mia mela byt Alex-to jen tak mimochodem 😔

consti
autor
24. črc 2007

kristi 😀
mlácení určitě ne, ale plácnutí v pravý čas může mnohé změnit 😉.Asi je také třeba nedělat z dítka "Boha". Mám známou, co o své holčičce mluví, jak o supermanovi(chodí dřív jak ostatní děti, má dřív zuby jak ostatní děti, no prostě vše).Korunu tomu dala, když o ní prohlásila, že má určitě vysoké IQ(malé je něco přes rok) 😀

sisstin
24. črc 2007

consti: jo..takoví zbožňující rodičové jsou nejlepší.. 😅 😅

kristi
24. črc 2007

consti, dobra kamoska...ja tenhle syndrom nemam, nastesti. Bohyni z ni nedelam, proste je to ona, je moje dcera, zboznuji ji, ale taky si myslim, ze jsem spravedliva a ze ji urcite jednou dam na zadek, az si ze me bude delat prdel, potvora jedna mrnava...

sisstin
24. črc 2007

kristi: hlavně jestli bude pokračovat v tvé modni nextacké vlně 😀 😀 😀

jess
24. črc 2007

ahoj holky,zajímavé téma 😀

sisstin
24. črc 2007

jess: Jessinka určitě nenííííí 😅

jess
24. črc 2007

siss,to sem taky zvědavá,jaké mimi budeš mít ty 😀

moje malá je taky živá až hrůza,ale "nesere" mi zas nahlavu 🙂

kristi
24. črc 2007

no,to urcite neni...

sisstin
24. črc 2007

jess: nestraš 😠 a mííístečkooo 😵

jess
24. črc 2007

siss,co není 😀 😀

sisstin
24. črc 2007

jess: hyperaktivní 😅

jess
24. črc 2007

já se tam dneska na místečko nedostala,blbnul mi net 😠 ,a to se to včera opravovalo 😒

nechce mi to najet ☹ 😢

kristi
24. črc 2007

mne to jede 🙂

consti
autor
24. črc 2007

kristi já ješta mimi nečekám, ale všichni už mají instrukce, že pokud budu taková matka jak známá, tak a´t mi jednu střelí 😀 . Fakt se s ní nedá pomalu ani stýkat, protože pořád jen poslouchám o malé jak je prostě ve všem dopředu, to je fakt hrůza 😅 😔 . prostě chápu, že pro ni je nej, to pro mě mé dítě bude taky, ale že bych všude řešila, jak podle chytré knížky by mělo to a to být třeba ve 1ě měsíci a ona už to tak měla v 10., tak to je na mě prostě moc.Ale to jsem mimo téma 😀 ...

sisstin
24. črc 2007

jestli já budu mít nějakýho parchanta..tak výchovu nechám na MP..ten vychovává i cizí děti v obchodě 😅 😅 😅

jess
24. črc 2007

siss 😀 ,já si nemyslím,že jess je hyperaktivní v pravém slova smyslu,jen je živé dítě,ale to asi v dnešní době většina dítek 😅

u jess je to způsobeno asi už těhotenstvím,v bříšku se dobře neměla a už v břiše dávala nespokojenost jasně najevo.Od narození byla neklidná,nebylo to sladké dítko,ale nervní potvůrka 😀

kristi
24. črc 2007

consti, ona ta hranice je fakt hrozne tenka...zadnou takovou kamaradku nemam, tak nemuzu srovnavat..uffff

sisstin
24. črc 2007

jess: no jo..to její spaní je krize 😒

jess
24. črc 2007

siss 😀 ,parchanta mít nebudeš,neboj 😀 .

jess
24. črc 2007

siss,no jo,jenže to proto,že ona přes den rychle usíná a vychrupuje min.2hodky

sisstin
24. črc 2007

jak jsem včera byla na gynde..tak tam byl chlapeček..a furt běhal s hračkama a tak..jako nic nedělal..ale už to jeho křičení a pobíhání mě dost s..o 😠 😅 😅 😅 😅 😅 bože...já budu matka 😅 😅

jess
24. črc 2007

siss,to si říkáš ted,ale pak ti to nepřijde,žádné dítě jen tak sedět nebude,pokud není nemocné.Já bych takové dítě ani nechtěla,jsem ráda jaká jess je 😀 ,aspoň se líp bude probíjet životem 😀

zonja
24. črc 2007

jess, taky si asi užíváš, aspoň že ti přes den spí a máš chvíli na načerpání sil. my nic, tak aspoň, že v osm má padáka 😀 teda většinou 😀

jess
24. črc 2007

siss,to tu moji bys asi odstřelila na měsíc 😀 ,páč ta hubu nezavírá celý den a neusedí taky ani sekundu,ale jen si přitom tak hraje 😀

emjee
24. črc 2007

ja sa bojim, ze budem moc prisna - ako boli moji rodicia na mna 😅

consti
autor
24. črc 2007

emjee já se bojím, že takový bude můj manžel 😀 😅

kristi
24. črc 2007

emjee, ale to je mozna i dobre,ne??? vsak podivej se,jak jsi sikovna zenska

jess
24. črc 2007

zonja,moje má padáka většinou v 23 😅 ,ale zas když ji spát nedám přes den,tak ona to prostě nevydrží,ona je neposedná,že se vyčerpá totálně 😀 a když ji přes den neuložím,odpadne mezi 16-17hod,ale doslova odpadne.To mi vetšinou usne u jídla,nebo u kreslení,prostě jen co sedne,usne 😀

a to je topak horší,protože vydrží spát dvě hodky,jenže pakje vychrápanáa je vzhůru dlouho doneci,atobych jimuselazabít aby usla 😒

kristi
24. črc 2007

jess, stridej to..jeden den budes mit klid odpo a jeden den vecer...