Jak s kočárkem na jezdících schodech?

hojda
22. říj 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak nejbezpečnějí jezdit s kočárekem na jezdících schodech? Konkrétně s trojkolkou a golfkama. Viděla jsem několik způsobů, ale nevím, který je nejbezpečnější.

Díky.

kaleilah
22. říj 2010

já myslim že když se jede nahoru, tak prostě držet kočár "ve vzduchu" na zadních dvou kolech a když se jede dolů tak stejně, jen s tím rozdílem, že ty budeš stát dole pod kočárem , takže zády dolů. takhle jezdím já ...

mamkamarketa
23. říj 2010

ja teda nahoru jezdim, ze najedu normalne s kocarem (je na prednich kolech) zadni kola jsou ve vzduchu a ja drzim kocar. dolu jezdim podobne. najedu a jakoby zacouvam,abych narazila na hranu schodu. takze kocar drzim na zadnich kolech a predni jsou ve vzduchu. ale mam 4kolku. nevim jak moc jsou 3kolky stabilni a pokud jedes dolu jako ja a mas maly kolecka, tak davej pozor, at nejsi moc na strane eskalatoru. (zejmena stary eskalatory v metru) je tam hodne mista, aby se tam seklo mensi kolecko (vsichni zname pripady deti,co tam daji celou nozicku 😢

kjajule
23. říj 2010

Tak s tříkolkou bych jezdila spíše tak aby jsi mela ve vzduchu přední jedno kolo...kdyby jsi měla ve vzduchu ty zadní tak jedine se zaaretovaným a i tak to musí být fuška udržet ten kočár na jednom kole..jinak já jezdím nahoru tak že najedu pozadu a kočár držim celou dobu normálně za rukojet na zadních kolech s předníma ve vzduchu dolu najedu popředu opet držím za rukojet a ve vzduchu přední kola...to težiště kočáru je vetšinou na zadních kolech a na předním je logicky lehčí tím pádem je snazší takhle zvednout a nemít všechnu váhu na rukách v případě jízdy po schodech . navíc máš v ruce pořád normálně rukojet od kočárku a nemusíš to chytat všude možně......Tot muj názor 🙂

bera28
23. říj 2010

Já jezdím v metru i s dvojčatovým kočárem. Co jsem mluvila při první jízdě s dispečerem, tak mi poradil, že nahoru jedině tak, že stojíš pod kočárem, který je zapřený na schodech o přední kola (kolo) - ta by měla být zaaretovaná, ale já jezdím bez aretace. A při jízdě dolů musí být korba opět před tebou a ty držíš kočár normálně po směru jízdy schodů, zapřený je nyní o zadní kola a přední jsou ve vzduchu. Jednou rukou držíš kočár a druhou se přidržuješ madel. Takže určitě ne stát zády a mít kočár nad sebou. Při náhlém zastavení schodů by to asi dobře nedopadlo.

adris69
23. říj 2010

Vždy se to musí jistit pod kočárkem,ať už se jede dolů nebo nahoru a jedno jestli jsou vpředu dvě kola nebo jedno,akorát když nejsou na pevno,nutno zaaretovat,pak je na tobě jestli si troufneš nebo taky podle sklonu schodů a věku dítěte,dát vodorovně kola pod rukojetí,tím pádem do vzduch nebo stojí taky na schodech,takhle je to v pokynech pro přepravu a byla jsem i svědkem přednášky v metru 😉 !

nejinka
23. říj 2010

Holky já se divím že si to vůbec lajznete. Já mám z jezdících schodů husí kůži

kvetinka7
23. říj 2010

ja jezdim stejne jako prvni 3 holky,mam ctyrkolku, kola zaaretovany.. pokud mas ale trojkolku, tak na ni neudrzis balanc, musis i pri jizde nahoru stat kolama na zadnich,tj.pozpatku
dulezity je,kdybys kocar pustila,tak at malej nevypadne, korbicka, striska na sportaku by mela byt zaklopena[ myslim nahoru] a nejlepe smerem dolu
ja jezdim na eskalatorech bezne a bez problemu,

sarihy
23. říj 2010

My měli trojkolku normální kočár i golfky a já jezdila vždy po směru jízdy - tzn. nahoru jsem si zaaretované přední kolo opřela o jeden schod, zadní o schod pod tím a stála jsem pod kočárem a opírala ho o sebe (balanc se na tom zaaretováném kolečku udrží úplně v pohodě); cestou dolu stojí kočár jen na zadních kolech a já stojím vedle něj a držím ho...a úplně v pohodě...Jednou jsem to dolů po eskalátorech zkusila opačně (tzn. stát pod kočárem) a málem jsem si rozbila ústa...

jesterka01
23. říj 2010

Tedy musím se přiznat že jsem po schodech jela jen dvakrát při návštěvě prahy...a klobouk dolů před maminama co jezdí denně, já jsem měla fakt strach že jí vyklopím...jela jsem tak jak tady holky píšou po směru jízdy vždy před kočárem ale i tak to byl docela horor...a když jsem z nich vyjížděla, málem jsem sletěla, přední kola se mi zasekla šikmo 😀 podruhé už jsem věděla že musím víc zatlačit a pouze na zadní...a když si jen představím, že bych měla stát pod kočárem a jet protisměru tak se mi dělá zle...takže fakt vás které jezdíte metrem každý den obdivuji!! 🙂

dadka2
23. říj 2010

Jen pro zajímavost vkládám info z dopravního podniku. V pod...statě z toho vyplívá, že na jezdí schody musíte s kočárkem pouze ve dvou.... z těch způsobů, které popisujete jsem trošku zmatená, ale přestava, že držím trojkolku na předním kole se mi vůbec nelíbí.

Přeprava dětských kočárků podle Dopravního podniku
1.Cestující s dětským kočárkem je povinen do vozidla povrchové dopravy nastoupit a vystoupit jen dveřmi označenými příslušným piktogramem (na lanové dráze jakýmikoli dveřmi) a kočárek umístit na přilehlé plošině. Ve vozech metra je povolena přeprava kočárku na každé plošině; na pohyblivých schodech musí kočárek s dítětem přepravovat dvě osoby tak, že jeden cestující musí stát pod kočárkem a druhý na vyšším stupni než kočárek. Průjezd dětského kočárku vozidlem není dovolen.
2.Na jedné plošině vozidla smí být přepravován:

a) ve vlaku metra pouze jeden dětský kočárek;

b) ve vozidlech povrchové dopravy na vyhrazené plošině pouze jeden dětský kočárek; řidič (průvodce lanové dráhy) může podle provozní situace povolit přepravu dalších kočárků.
3.Před nástupem do tramvaje nebo autobusu dá cestující s dětským kočárkem znamení řidiči zvednutím paže; nastoupit lze pouze po souhlasu řidiče. Výstup s dětským kočárkem je cestující povinen včas signalizovat řidiči dvojím stisknutím tlačítka „Znamení k řidiči“.
4.Naložení a vyložení dětského kočárku (v metru pomoc druhé osoby při přepravě dětského kočárku na pohyblivých schodech, šikmých nebo svislých plošinách nebo na pevném schodišti) si musí cestující zajistit sám.
5.Pokud řidič nebo jiná pověřená osoba z důvodu okamžité přepravní situace přepravu dětského kočárku odmítne, nesmí cestující s dětským kočárkem do vozidla nastoupit.
6.Přeprava prázdného dětského kočárku je dovolena pouze v době snížených přepravních nároků. Za tento kočárek zaplatí cestující cenu podle Tarifu PID. Podmínky pro přepravu jsou shodné s podmínkami pro přepravu kočárků s dítětem s tím, že kočárek s dítětem má při nástupu do vozidla přednost.
7.Dětské kočárky jsou ve složeném stavu považovány za spoluzavazadlo a nevztahují se na ně ustanovení o dětských kočárcích, pokud není současně přepravováno i dítě.
8.Přeprava kočárků sloužících pro přepravu věcí je zakázána.

mirka755
16. lis 2010

ahoj
jela jsem tak párkrát ... pokud nemusím do metra, tak raději jezdím tramvají 😉 . Jinak jezdím takto: pokud jedu dolů, jdu nejdříve já a pozadu si natáhnu kočárek na sebe, tím že mi drží kočárek na všech kolech. A pokud jedu nahoru, tak jedu nejdříve kočárkem a držím si ho opět zespod. Při obou variantách má sporťák ve směru jízdy ... s malým miminkem zkušenost nemám, abych jej měla čelem k sobě. Sama bych nezkoušela, abych měla při jízdě dolů nejdříve kočárek a jakoby mi visela přední kola ve vzduchu - to fakt ne

bera28: klobouk dolů, že dokážeš držet před sebou kočárek, aby ti visela kola ve vzduchu a jedeš dolů. Držela jsem takhle kočárek jen po krátkých schodech v nákupním centru a měla jsem co dělat, aby se mi kočár nepřevážila dopředu, když jsem ho držela jen na zadních. Nemluvě o tom, že rukojeť je děsně nízko

andy80
16. lis 2010

S trojkolkou jsem jela na jezdících schodech jednou a doufám, že to nebudu muset nikdy opakovat. Musela jsem nastoupit na schody pozadu a kočárek si dotáhnout k sobě, abych ty dvě kola mohla mít pevně na schodu a to jedno kolo ve vzduchu. No musel na mě být pohled. Nastupovat a vystupovat po zadu na jezdící schody 😲 málem jsem si tlamu rozbila a dítě vyklopila 😠 . Golfky a čtyřkolka byly naprosto v pohodě, to jsem jezdila v klidu a pořád, ale s trojkolkou už mě do metra nikdo nikdy nedostane 😅 , radši půjdu pěšky.

meo
17. lis 2010

Já mám trojkolku a když jedu nahoru, tak si najedu pozadu, držim rukojeť kočárku a přední kolo je ve vzduchu. Když jedu dolu, tak normálně najedu předem a zase držim rukojeť a přední kolo ve vzduchu. Poprvé jsem měla taky strach, ale pak už to bylo v pohodě a nebojim se, že bych dítko vyklopila. Asi taky záleží, jak je kočár těžký a vyvážený, ale já s tím problém nemám.

magdalenah
12. čer 2013

Není někde náhodou nějaké video, jak se to dělá? Na youtube sem nic nenašla. Mám z toho trochu strach, třeba že bych ten kočárek neudržela... Taky si to nějak nedokážu představit. 😕 díky