Jak se díváte na dnešní puberťáky?

skurinka
30. dub 2009

ahoj maminy jen by me zajimalo jak se divate na dnesni pubertaky?
ja teda za sebe muzu rict ze je to katastrofa.Kdyz jsi vzpomenu co jsem delala ja ve svych 14letech,tak podle techto deti jsem byla asi "mimino"
kde bydlim tam mame "skolni centrum"je to vice skol dhromady a kdyz vedu kazdy den syna do skolky tak sem tam neverim svym ocim.Jako je to hruza tyto dnesni deti.je fakt ze doba se meni ale ........... 😔
trochu respektu pred starsi osobou by mohli mit,teda my jsme meli i kdyz jksem pak byla a nejen ja i moje kamosky v tom tvrdym pubertalnim veku.
tak bych se chtela zeptat jak to vydite vy ostatni.dekuju za odpovedi 🙂 🙂

tilly
1. kvě 2009

zatial mame male deti, ale co bude o 10 rokov?

ja sa tych pubisov niekedy normalne bojim, raz som isla pre maleho do skolky, rovno pri skolke je parkovisko, zaparkovala som auto a jeden z nich vyskocil a kopol celou silou do plota skolky, som sa bala, ze mi tak kopne do auta, skratka ziadny respekt k cudziemu majetku, ja neviem, co mu ten plot vadil... ten plot bol do oktobra stale ale stale roztrhany, poniceny, potom sme isli s kamoskou "ziapat" na obecny urad, odvtedy je pokoj, chodia tam velmi casto mestsky policajti, ale neviem, co by poriesili, aj keby ich pri tom chytili...

dalsia prihoda, dvaja holohlavy na hlavnej ceste bili cigana, normalne sa strkali medzi autami, no bol to des, clovek sa bal, ci ich nezrazi, ale aj som sa bala zatrubit, kto vie, coho by boli schopni... a to zijeme vo velmi slusnej lokalite...

skurinka
autor
1. kvě 2009

pepi-jako znam hodne nemeckych deti a rodicu a jejich vychovne metody me nekdy udivuji.ok -resit to rozmluvou ,ale proste nekdy to u nich nejde.jako pokousim se to taky mym detem vysvetlit atd ale proste 100 krat se to vysvetli ale po 101 uz konam .ne ze bych je byla jako zito ale pres zadek dostanou.kdyz uz to fakt nejde.
uz je to asi 3mesice co si ucitelka stezovala na dominika ze bije deti ve skolce tak jsem mu to vysvetlila ale zvysila jsem hlas a je to ok.jine maminky se vubec jako nepozastavuji nad timto.
pred mesicem jsem jela busem k dr a vydim jak vzadu sedi 2 holky asi tak ja nevim13,14let.vono to ani neni poznat kolik jim je kdyz jsou namalovany ,no a vidim ze kazda ma a tlaci do sebe mc donalda a maji to v tom papirovem pytliku.a njednou teda dojedly a pred mojema ocima to hodili za tu posledni sedacku v buse tak jsem na cumela a rikam teda jako jestli jim to da praci vyhodit ,hledeli na me jak puci ,ze co je me do toho.tak jsem se zeptala jestli to teda jako delaji doma ze kdyz dojedi a zbytek hodi na zem a normalne na me .ze at se do nich neseru p**o stara .no samozrejme sem na ne hledela co si to jako dovolujou a samozrejme jeste nadavaly ale ja je ignorovala a rekla jim ze s asocialama se nebavim .nadhery dve. 😠 samozrejme rvali dal

aponchie
1. kvě 2009

su to hajzli vseci 😀

skurinka
autor
1. kvě 2009

to mas apo pravdu.
nejhorsi je ze doma sedi na prdelicha jen kynou.
my jsme byli porad venku,nekde jsme litali a tak.a kydz nam mama zakazala ze nemuzem ven tak jsme to orvaly se segrou,ale tihle maji dma pc,tv a tlaci do sebe chypsi cokolady colu a pak se mooooc divy ze jsou tlusti .horor .

aponchie
1. kvě 2009

sme s evcer abavili s Karlosem,treba o dnesnich holkach..huli to jak fabriky a machruji s tim,chodi oblekane jak kravy s prominutim..to jim jako nikdo nerekne ,ze treba vypadaji udesne nebo neslusi jim neco?radoby sebevedomi ,kterym jen zastinuji nizke sebevedomi atd

skurinka
autor
1. kvě 2009

no tak to oblikani tech mladych devcat tak to je taky tema.ja si tady delam komplexi a oni 90kilo mini a pupek venku a proste hvezdy nejvetsi.fakt je to na bliti nekdy.to radsi budu koukat na ty kluky s tim rozkrokem az u kolen a tou kilometrovou ksiltovkou

aponchie
1. kvě 2009

presne to rikal Karlos,oni maji v praci mlade holky studentky na brigadu a to je jedna vedle druhe 20az24let a tos nevidela rikal,ze on sice narocnej je ,ale tohle je moc jedna s nema flirtuje jak prdla usmiva s ejak blbka ma cervene vlasy celkem hezka v obliceji,ale tim to konci pac ma prsa velka a ma podprdu a ma je nekde u pupku to karel rikal,z ejak to vypusti uz to nechyti a co bude delat a vypadat za par let?rozkydlana prdel pac nosi tenke teplaky..to vypada hned jinak jak vyslecou rifle ktere to jakztakz drzi a daji teplacky to vidis hned a on rikal,ze ja si ve 30delam obavy abych neco a ty kracmery se neserou 😀 ..skejtaci za nasich let ..to byl styl ted je to plagiatorstvi znacek a radoby ohrnutych nohavic ksiltovek a ja nevim ceho..totalne mimo misu to je jak technari driv a ted nesrovnatelne 😎 ja jela jeste na czechtek do Dobrise pred 12lety asi 😀

nika70
1. kvě 2009
aponchie
1. kvě 2009

ja treba vidim pubertu svou a meho bratra nyni dost rozdilne..rozhodne nektere veci byly driv a jsou i ted,ale zase zalezi na rodicich kam az to nechaji zajit ..ja jsem taky utikala z domu brala nasim penize drobne a chodila za skolu trhala zakajdu a tajila tridni schuzky,ale ja utikala pac sem mela psycho matku atd..to nebudu rozvadet nebo me sem prijde zase usmernit 😝 😝 😝 😝 nicmene me osobne treba vadi to,ze konkretne u meho bratra jim mati koupila letiste v 16letech spi spolu od tech 16pod strechou a pozehnani mejch rodicu v pohode mati ma z toho jeste radost,z eje ma doma a bere to jako plus..nic nedela flaka se matka ho jen omlouva a lz eo nem pac by si musela priznat ze on je fracek,je drzy a vulgarni posila mati do prdele zamyka se ma kouli na dverich babicku nepozdravi ani nas kdyz jsme tam jezdili a jednou me v pokoji nadaval pred manzelem kdyz jsme s eu nej koukali na tv ty pico ty pico a smal se u toho a myslel si jaka to neni prde..manzle penil a tekl a jak to brasule dorekl ponekolikate tak po nem mrsknul ovladac tv a sel k nemu a chytl ho z alimec pidizvika a rekl mu,z ejeste slovo a rozbije mu hubu na hadr a sel pryc pac by ho zabil asi a on na druhej den sel ze skoly ke kamosovi moje matka mi volala co sme mu chudackovi udelali ze jim volal jak domu nedojde ze je sice tam a tam at si pro nej dojedou 😀 a ze nas ma radsi a manzel ho chgtel uskrtit no pohadka jak cyp a to matka kdyz je naprana a nema se s kym hadat tak jde i za nim a ten ju takovym fofrem odpalkuje nada ji strka do ni ta pak rve jak ju chce zmlatit atd.byli sme toho svedkem tohle mi neprijde jako normalni puberta ne?ja nevim kterej rodic dovoli takove peleseni tak brzo a jeste kdyz mala za nema chtela rano v 9do pokoje matka z ani letela jak silena a neee nesmis tam jit oni spinkaji pac celou noc hepali jak kralici nech je vyspat a byla na to malem hrda ci co 😝 😝

peppapig
1. kvě 2009

aponchie kolik roku ma bratr?

aponchie
1. kvě 2009

ted ma 17,ale tohle co pisu dela uz nejakej ten rok 😖

aponchie
1. kvě 2009

ja taky spala v 18s klukem ha ha az v 18 😝 ale nevim jak by se matka tvarila kdybych ji v 16rekla kup nam letiste budeme se pelesit u nas doma a nechod nam sem a jeste mi pritom mela svitit radoby 😝

suki
1. kvě 2009

Já bych to tak černě neviděla 😀 za nás jsme se všude schovávali, tak to nebylo asi zas tak vidět, teď jsou děcka sebevědomější, zas do života je to potom dobře 😉 no někdy na zabití, ale kdo jsme si tím neprošli, že jo? 😀 jen jsme to už zapomněli, co? 😀 Důležitý je, co předáme těm našim prckům, aby jsme to pak sami přežili, až budou v té pubertě oni 😀 😎

evicka7
1. kvě 2009

ahoj, já mám pocit, že jsem byla dost podobná, jen jsem neměla v uších zapíchnutou mp3 nebo 4 ale discmana

tilly
1. kvě 2009

inak, to je des, čo sa s tými deťmi deje, hlavne čo sa týka toho stravovania, my sme mali za puberty v triede asi tri kočky také "normálne" a ostatné sme boli vychrtliny, žiadna nebola vyslovene tučná alebo pri sebe, ale teraz... čo pozerám, tak samé sádlo, strašné, tie kočky sa vôbec nehýbu, vysedávajú kade tade, žerú neskutočné množstvá mcdonaldu a podobných hovadín... my sme chodili hrať s chalanmi basket, volej, v zime korčulovať, bicyklovať, veď to boli najlepšie miesta pre zoznámenie sa a pre prvé lásky...

samozrejme, že sme od istého veku pili, skúšali fajčiť, sex a pod, chalani sa občas pobili, aj baby 😅 , to k tomu patrí, ale nejako sme to tak prežili, väčšina mojich kamarátov z puberty má vš, dobrú robotu, rodinky a tak, neviem, či niekto skončil, ako vyslovený asociál... asi nie

bubba
1. kvě 2009

to ako vyzera dnesna mladez je len a len vychovou nas rodicov.... viac k tomu momentalne nemam co dodat.ano decka su drze,nadavaju a nicia vsetko kade chodia...ale kde su ich rodicia ked tie 12-16 rocne deti este o 11 vecer behaju po vonku rozbijaju vsetko co ma sluzit sirokej verejnosti ,nadavaju a piju????kde do certa su ti rodicia cely cas???
1.doba
2.zla vychova+ zla strava(plna eciek konzervantov,farbiv a pod...--hyperaktivita u deti)
3.prave pre spominane generacie je vytvorene minimum klubovni kde by sa mohli spolocensky realizovat (napr.pozerat tv a pod..)
4.ak aj vase dieta je dobre vychovane v spolocnosti takychto deti sa sprava tak isto (natlak spolocnosti)ale nezufajte podstata dobre vychovanych deti sa nezmeni a ci to vsetko nebolo zbytocne sa uvidi az vo vyssom veku..a vacsinou sa potvrdi ze deti tym prejdu ,vystuduju,ozenia sa a pod...
deti robili blbost vzdy ked mi hovoril manzel co ti povystrajalu ked boli decka...som sa chytala za hlavu,ze oze ja som asi anjel 😀 😀 😀 .mm ma 34r 😉

zuzu13
1. kvě 2009

hmm...dobra tema...

polozili ste si otazku, kolko casu venovali rodicia nam ked sme boli pubisi{ a hlavne roky pred tym}?...boli doma? ci boli na poobednej, na nocnej, otcovia na tyzdnovkach????no neviem, tazko je sudit dnesnu mladez...je to chyba systemu, nakolko sa zabudlo na stare, komunisticke ale pravdive, ze rodina je zaklad statu....
mam mozno trosku viac rokov....a 2 deti s dost velkym odstupom....a tak mozem posudit ako som vyrastala ja, moj syn i ako vyrasta moja dcera...a hlavne ake su podmienky....
pubisi nie su zli...len im nemal kto povedat ako sa maju spravat, a co je v zivote podstatne, tak si vytvaraju svoj svet......no a hlavne, ziadna ucta k starsim, k mamickam, malym detom...ziadne "servitky pred usta"...

raz aj oni budu dospeli...budu mat svoju rodinu...a vrati sa im to... 😉

nika70
1. kvě 2009

Já si ale stále myslím, že to přece není problém DNEŠNÍCH puberťáků......
Vždyť přece v každé generaci je tato skupina dětí rozdělená na tu bezproblémovou a tu průserovou. Nesnažte se mi tvrdit, že za vašich puberťáckých časů neexistoval nikdo, kdo by se choval tak, jako dnešní problémový puboši. Samozřejmě, že ano.

Je jednoduchý tvrdit, že za všechno může výchova rodičů. Pochopitelně, že pokuď dítě vyrůstá v sociálně slabé rodině, kde sami rodiče mají co dělat, aby zvládli sebe, natož děti, lze očekávat, že z nich vyrostou velmi pravděpodobně stejně jednoduchý jedinci. Ale mnohdy mají problém s puberťákama v rodinách, kde se dětem vždy plně věnovali....a možná až příliš....puberťácká revolta se může projevovat i tímto způsobem, bojem s rodiči a s celým světem okolo.
Většina z vás má malé děti a žádné zkušenosti s tím, jaké to je, když se z vaší hodné holčičky nebo chlapečka najednou stane uplně někdo jiný. Ale myslím, že tu nikdo není tak starej, aby si svojí pubertu alespoň trochu nepamatoval, takže já osobně se obecných hlášek o tom, jak je ta dnešní mládež děsná,rozhodně nezůčastňuju. 😀 Připadá mi to, jako když se babičky sejdou v parku drobit holubům a zanadávat na mladý. 😉

aponchie
1. kvě 2009

no treba driv se nedeli takove ulety jak ted..driv se chodilo za skolu a prepisovali znamky a dnes?strili se na skolach,vulgarne se nadava rodicum atd 😖

briketa
1. kvě 2009

Ako pisala schwarzovka, myslim, ze na 60-te roky nema ani dnesna mladez. A to vo vtedajsom Ceskoslovensku bolo naozaj este vsetko uplne slusacke. Zijeme na pobrezi mora, kde je cely rok teplo a co mi moja byvala ucitelka rozpravala o hippie ere a ere volneho sexu, to som nechapala.
Zhuleni robievali cele nahe party, kde si to potom kazdy uzival ako chcel.... to sa zas dnes len tak nevidi 😀
A este mi hovorila, ze hulil absolutne kazdy a kto tvrdi ze nie, keca... kazdy skusal LSD, sexovalo sa hadam este v mladsom veku ako dnes....

kejka
1. kvě 2009

Tak já musím souhlasit s Niky.
Mám dva dospělé syny a to bezproblémové.Oba studují,nekouří,občas si zajdou na kulečník,dají si pivo.Nikdy jsem s nima neměla žádné extempore v chování.Pubertou prošli tak,že byli občas napučení a zavírali se do pokoje.Občas mi odsekli,měli samozřejmě ve všem pravdu 😉 .Můžu vám jen říct,že já byla xkrát horší a naši si se mnou užili 😀
Až budete mít svoje děti v puberťáckým věku,tak teprve poznáte,jaké to je.Jen vám přeju,ať je vychováte,tak,aby jste si mohly říct,že jste dobří rodiče.Takže neházet do jednoho pytle.Když nemáte s tímhle zkušenosti,tak o tom nebudu psát........... 😕 😕

martimarti
1. kvě 2009

Nika, máš recht 😉 Souhlasím, ty poslední dvě věty mi mluví z duše 😀 😀

ronie
1. kvě 2009

ahojky nečetla sem vše podrobně, ale taky mě stejně jako niky překvapily ty názory babiček 😀 😝 Já sem pedagog a práce s puberťáka mě nesmírně baví- 😀 moc sem jí zatím nestihla, jen na škole v rámci praxí a podobně 😎 ALE nikdy by mě nenapadlo, říct,, ta mládež je ale děsná,, Naopak mají neuvěřitelný rozhled, mají geniální nápady, je super s nima diskutovat. Puberta je stejně náročnější jak těhotenství, tak byste holky měli mít pochopení 😀 😉 Všechno je hrozně o výchově, o dobrých příkladech, ale stejnak si každej puberťák musí něco zkusit-kouření je věčný problém-jenže když jsou ve školách staré učitelky, které dělají že dítě které jim kouří před nosem nevidí..(to se mi stalo ted na dětském hřišti!!!! a paní učitelka nevěděla co mi na to říct..) 🙄 ale podle méh o názoru všechny závislosti vznikají z 90% u psychicky oslabených dětí-špatné rodinné zázemí, příklad rodičů, rodiče se dětem nevěnují a nemluví s nimi. A rozhodně vás všechny chci vidět-psát tu na koníkovi až budete mít ty puberťáky doma-z těch miminek se stanou přesně ty ,,sprosťáci,,nebo minimálně nekomunikující jedinci zavření ve svém pokoji 😀 jako můj bratr do nedávna-naštěstí vylezl a je z něj chytrej, hodnej mladej muž 🙂
Je dobrý se vždycky dívat na situaci i očima toho dítěte-puberťák má situaci tak strašně těžkou-musí se někam zařadit, mezi vrstevníky, kteří jsou možná vychovaní jinak a úplně mu to nesedí, ale vítězí potřeba být ,,v partě,, 😉

bubba
1. kvě 2009

jasne neda mi plne nesuhlasit s nazorom,ze MLADEZ sa nemeni len moznosti ...vseti musia prejst tymto obdobim ..verte ze som jedina kto si v mojom okoli zastava decka ktore totalne zlikvidovali detske ihrisko..a preco??lebo rodicia maju "v pazi"kde ich nastoročné deti sú a po tme sa robi najvacsia garazda....inak cez den sa vedia slusne pozdravit,usmiat sa...atd...uplne normalne deti...aj napriek tomu ze sama mam dieta ktore je male mam synovcov ktory maju 17 a 14 mam susedov,ktori maju deti v podobnej vekovej kategorii a stale tvrdim jedno a to iste...ze hlavne rodicia mozu za to co sa deje ich detom.pretoze miesto plnohodnotnej nutricnej stravy ponuknu svojim detom hranolky a pizzu,miesto kvalitnej vody im kupa coca colu za 8 korun 2 litre co je podla mna najvacsi bordel...miesto toho aby ich vzali na vylet im kupia novy film do ich sirokej dvd zbierky a do vecera pracuju a pracuju...atdatd

bubba
1. kvě 2009

ronie,krasne si to napisala 😉 😉 😉 😵

ronie
1. kvě 2009

mimochodem -pokud jde o sex-vím, že ste probíralli anglii, tam nevím jak to je tam, nicméně tady to tak hrozný jak to vypadá není-učím výchovu k rodičovství a biologii, takže téma sexuálního života je probíráno velmi často a rozhodně si nemyslím, že děti začínají se sexem nějak brzy-mají spoustu informací z netu,a le zaboha jim nerozumí a když se zeptáte na něco konkrétního a základní věci-například jak je to tedy s tou antikoncepcí, tak zjistíte, že pojmy znají, ale kdyby sexovali, tak už by byli všechny holky těhule 😀 😝

aponchie
1. kvě 2009

skoda,ze se pred temi 15lety maminky neumely tak povznest nad to jak ted 😀

skurinka
autor
1. kvě 2009

ja myslim ze tady nikdo nehazi vsechny pubertaky do jednoho pytle 😉
tak ja muzu rict ze jsem si detstvi do tech zhruba 17let s nasima uzila .jezdili jsme pod stany na chalupu.a vzdycky jeden tyden o prazdninach uz od 2 tridy jsme jezdili s mym tatou a jeho kamosama s detma pod stan byla to takova "panska jizda"jenom jsme byli dve holky ja a segra a byl to pro nas vzdy nej tyden o prazdninach. a kdyz jsme zacali s klukama a jeli jsme na becku nebo stanovat tak treba jsme jeli blizko kde byl i nas otec a nikomu to nevadilo ani kamosum.pritom kldyz vydeli naseho otce na sidlisti tak pri pozdravu malem salutovali 😀 😀 😀 .takze to bylo fajn.jezis si pamatuju kdyz me bylo 17let tak si kluci hrali na vojaky a my z holkama byli jejich zajatci.je fakt ze jsme byli super parta ,spolecne jsme chodili do kina ,na diskoteky kluci se nas zastavali a nedej boze kdyz se k nam priblizil nejakej kluk tak nas meli na ocich bylo to super.je to taky si myslim jakou chytne dite partu ja mela super.treba segra moji kamaradky se chytla asi spatne a zkoncila spatne-leceni v bile vode a tak.
ja doufam a z celeho srdce si preji abych sv deti vychovala dobre a tu pubertu nejak spolu prezili 😀

mandarinka
1. kvě 2009

Tak mi to tak přijde, že některý příspěvky psala moje babi a ne holky o 10 ledt mladší než já..... já puboše doma mám dva a nejsou to žádný zlatíčka, když mě nemaj za zadkem taky mluví sprostě, starší kouří - ale přede mnou si nezapálí - oba odmlouvají, prostě normální kluci. Asi tak, jako byla moje generace...jo, chodili jsme ven, protože v TV nic nebylo a co je počítač jsme nevěděli vůbec. Moji kluci před tím počítačem občas prostě sedí. Taky mě to štve, když je třeba hezky, na druhou stranu, takovej je prostě život. Doba jde kupředu, děti si víc dovolí, ale víc toho ví, mají víc informací. No a že nosí kalhoty u kolen? No a co? Vždyť u nás byly vrcholem módy tesilky...jak já po nich toužila a nidy jsem je neměla 😀 Když si vzpomenu na naše průsery, ani to svým dětem radši neříkám, aby se ještě něčemu nepřiučili 😀 Jo, neříkám, že mi na dnešní mládeži nic nevadí, ale my taky nebyli žádný vzorňáci.... Ona to není až taková sranda vychovávat dítě, když jsou malí, jsou to malé starosti, když velcí, tak velké.... až pudete mít doma puboše, budete mluvit jinak

najjulinka
1. kvě 2009

stale su ludia aj takí aj takí... 😉 Ci starí či mladí... Napr. ja som bola mile prekvapená deckami tu okolo čo stretávam, aké milé su k nasim detom v kocíku a ako mudro na nich reaguju, dievčatá, že aké zlaté deti a tak proste sa spýtaju rozumne veci a tak... Normálne ked odišli od kočíka, tak som si vravela, že z nich budú dobré mamky, aj ked teraz su oblečené dosť divne - no puberta 😉 😀 Ale fakt zlaté holky 😉 A to som aj priznala, že máme cigančatka z domova a uplne boli pohoršené ako niekto také mohol nechať v domove... a rovnako milo na nich aj dalej... žiadne rasistky 😉
Zato som dnes išla po meste a komunisti mali miting či čo to bolo... a samí dedkovia nespratní... Ja s dvojkočíkom a dávam pozor a dedek mi nohu pod zadne koleso strčí a pod... 😠 Akože nechápem kam kráčal, čo si myslel že mi kočík prekročí či čo??? Alebo dnes v Bille holka zhruba v mojom veku a drgla do kočíka kde som mala spiacu malú (okrem velkej nespiacej) a samozrejme mi ju zobudila... Neviem či by sa jej páčilo keby som jej drgala ked spí do postele kdesi pri hlave... A cestou domov som stretla našu staršiu susedu a bola milá zlatá... Zato tá pod nami čo nie je ani stará ani mladá (40rokov može mať), tak sa mi ani neodzdraví (ja sa pozdravím a ona nič...)... Takže to nie je o veku, ale o výchove...