Jak se díváte na dnešní puberťáky?

skurinka
30. dub 2009

ahoj maminy jen by me zajimalo jak se divate na dnesni pubertaky?
ja teda za sebe muzu rict ze je to katastrofa.Kdyz jsi vzpomenu co jsem delala ja ve svych 14letech,tak podle techto deti jsem byla asi "mimino"
kde bydlim tam mame "skolni centrum"je to vice skol dhromady a kdyz vedu kazdy den syna do skolky tak sem tam neverim svym ocim.Jako je to hruza tyto dnesni deti.je fakt ze doba se meni ale ........... 😔
trochu respektu pred starsi osobou by mohli mit,teda my jsme meli i kdyz jksem pak byla a nejen ja i moje kamosky v tom tvrdym pubertalnim veku.
tak bych se chtela zeptat jak to vydite vy ostatni.dekuju za odpovedi 🙂 🙂

zdina
2. kvě 2009

venku prsi, obed mam uvaryny, tka jsem se koukala po diskuzich. Tahle me zaujala nazvem, prolitla jsem to a reknu to takhle. Vetsina z vas tady nevi o cem je rec. Ja sama mam uz deti velke - tedy odrostle puberte a u kazdeho bylo obdobi, kdy byli na "zabiti". Oba kluci kouri, obcas se napiji, ale starsi se venuje horolezectvi. Ma praci ve vyskach, mladsi pracuje u stavebni firmy, tkaze taky vysky- dela strechy. Takze s tim, ze se obcas napijji, to nevidim jako nic hrozneho. Starsi kluk se ted pripravuje na prijimacky na VS. To ze chtel vedruhaku odejit ze skoly si uz ani nepamatuje. A bylo to dost tezke obdobi. Nakonec se nam podarilo ho motivovat a odmaturoval. Mladsi mel taky svoje - z partou zacal chodit do herny. Bylo toho u kazdeho vic, nez tady pisu, ale presto vsechno z toho vyrostli.
Pritel ma v peci 2kluky a puberta s nima taky cvici. Ale presto vsechno jsou to normalni kluci i kdyz jsou nekdy na ranu. Je to hodne na rodicih, ale veliky vliv ma take parta, ktere se pubertak chytne. zadnem pripade bych nehazela vsechny do jednoho pytle.
Takove odsuzujici nazory na dnesni mladez, co jsem tady cetla, nemela ani moje devadesatileta babicka. Uz Aristoteles rekl "z dnesni generace nic nebude, vubec se neumi chovat" . Vzdy se ta starsi generace diva na mlade z jejiho pohledu. Samozrejme, ze deti jsou jine. Vzdyt se meni doba ve ktere zijeme.

jevel
2. kvě 2009

zdina- súhlasím 🙂

mirka19
2. kvě 2009
lada23
2. kvě 2009

nika 70 ty se jen zastáváš svých dětí. kdyby jsi měla také malé děti, jako tu má většina maminek tak by si mluvila stejně jako oni.takže chápu že máš na to jiný pohled ale mě teda nevymluvíš že jsou DNEŠNÍ puberťáci horší než jsme byli ještě nedávno my. ☹

schwarzovka
2. kvě 2009

lada23...jako fakt nebyli horší než my...možná než ty...jako se teď najdou "hodní" puberťáci, tak tenkrát byli i ti "zlobivý"....např. já....ve 14-ti jsem začala kouřit, v 16-ti jsem měla první sex, chodila jsem za školu, zmizela z domu třeba na celý víkend a naši nevěděli, kde jsem, mluvila jsem sprostě, nevážila si starších...apod. Ale jak píše Mirka, tak rodiče mě učili být slušná a slušná jsem...jen v pubertě jsem nebyla...!!! 😀

blair
2. kvě 2009

ja som mala s mamou vzdy fajn vztah a pred 5 rokmi ked som mala 15..nemala som problem vdzy som mohla chodit kam som chcela na diskoteky a tak..porozpravali sme sa o tom a ona tiez pochopila ze je lepsie ked ma pusti nez keby som ju mala klamat ze idem k spoluziacke spat a potom sme nemali kde spat lebo aj ta spoluziacka povedala ze ide ku mne spat..aj take sa stalo 😀 a preto aj ja budem svoje dieta pustat ..a to ze rozpravaju/rozpravame sprosto..tak to proste je a s tym sa uz nic asi nespravi to je taka doba..aj ked viem ze by to tak nemalo byt..

teodorka
2. kvě 2009

ani ja si nemyslim ze je mladez horsia ...ja poznam aj takych aj takych a vzdy je aj na okolnostiach a uhle pohladu co si o mladych myslime .A ked vidim aky su stari ludia bezocivy ,bez ucty k ostatnym ,omrzeny zivotom -a snazia sa zneprijemnovat aj mladym zivot tak to ako sa spravaju niektori mladi aj pochopim.Napr moja suseda zacne na dvore kricat na deti ,,kurvy male vyjebane " a moje deti len kukaju a boja sa prejst aj okolo jej dveri [byva pod nami] tak sa vobec nebudem cudovat ked tie deti vyrastu a povedia jej tiez svoje... 😒 ako mozeme cakat my uctu od mladeze ked mladez nedostava od detstva nic len hmotne veci a jedlo ,kde je debata s dietatom ? kde je zaujem o dieta ? prechadzky s dietatom ? nehovorim o detickach v kociku ale starsie 8,10,12 rocne deti ktore poznaju len pocitac [imaginarny svet nie skutocny]a partiu .Nam tu vyzvanaju deti s dvora uz o osmej rano aby isli nasi von a tie deti su same von aj do deviatej vecer ...kde su vtedy vsetci rodicia?a potom sa cuduju ze ,,dieta pride domov sfetovane, tehotne ....to je len vysledok nevsimania si rodicov vlastne deti ....

mudr.
2. kvě 2009

toto je strasne citlive tema, kazdy na to ma jiny nazor a ja mam takovy, ze to jak se nektere decka chovaji jiste neni ze spatne vychovy rodicu. nekdo muze vyrustat ve slusne rodine a pak se ditko chytne party a je smitec se slusnym chovanim. vedle nas je skola a kdyz vidim kazde rano ty male deti s cigaretou, tak je mi zle, taska vetsi nez oni a dym jim jde od pusy... no des. a nemluvim o jejich mluvě, chvili je poslouchat nahani husi kuzi. takhle jsme my teda v jejich veku rozhodne nemluvili. a klidne tu i reknu vetu " Za nas to nebylo" a pritom si vubec nepripadam jako duchodce krmici holuby v parku, je to realita, cas bezi a troufam si rict, ze za nas urcity veci urcite nebyly. at se na me zlobi kdo chce. 😉 🙂

skurinka
autor
2. kvě 2009

tak si tady ctu ty nase prispevky,
je pravda ze meminky ktere maji v puberte to vidi jinac nez my co mame doma male deti.to je fakt.
a je to i vinna rodicu-maji na deti malo casu,radsi jim daji penize aby je tzv.umlceli 😒
ale myslim si ze nektere veci pro me byli ve 12,13 14 letech naproste tabu(sex,drogy atd)
taky jsem vyvadela ,to ne ze ne ale napr nekohop starsiho jsem neposilala do prdele ,nebo ze je p..,nebo cu.... atd
mame v baraku mladovho 18let a muzu rict ze je super .kdyz za nim treba prijdu a poprosim ho aby ztisil hudbu nema s tim problem.
jako neni pubertak jako pubertak to je fakt 🙂 🙂 🙂 🙂

johanda
2. kvě 2009

Ahoj holky. Mě více než vulgární rozjuchaní pubescenti rozčilují takoví ti přizdisráči středního věku (cca 45-60 let), kteří se za celý život nenaučili jednat přímo, problémy řeší anonymy, pomluvami a podobnými guerrilovými technikami. 😅
Možná mám jenm šťěstí na relativně slušné mlaďochy, ale většinou se s nimi domluvím bez větších problémů.

Skurinka ad sex ve 13 - na gymlu jsme měli ve třídě 2 holky,které do toho takhle brzy praštily a jaké to byly frajerky, pro nás mnohdy nepolíbené patnáctky 😅 Do dneška si ovšem pamatuju, jak 15 letý spolužák nechápal význam slova lesba, který mi tuhle u slavnostního oběda před široširou rodinou vysvětlovala má 7 letá dcera 😀

skurinka
autor
2. kvě 2009

johanda-tak to by me zajimalo jak ti Krystynka vysvetlovala co to je lesba 😕 😀 😀
jako nedokazu si predstavit ze ve 13letech ma uz holky sex 🙄 🙄 od moji kamosky mlada ma 12 a ze by ted nebo za rok mela sexovat to neee 🙄 🙄 🙄

johanda
2. kvě 2009

Skurinka - "lesba je paní,co má ráda jinou paní a žijou spolu v bytě a hladí se a dávají si pusy jako ty a táta" 😀 Nevím, kde na to přišla, ale je to milé🙂
Skuri, pravdou je, že ty dvě kočky vypadaly tak na 17, 18, podle mě ti jejich kluci ani nevěděli, že deflorují třináctku. Kupříkladu mě nikdo nechtěl deflorovat ani v 16. páč jsem vypadala na 12 😀 Některé holky holt vyspívají rychleji a mají dřív i sex. 🙂

JInak si pamatuju, jak některé mé spolužačky pič.valy a ku.vovaly.... 😅 Jízda s některýma holkama do školy byla větší lekcí vulgarit než se držet party učňů z horničáku. Většinu z nich to přešlo (tedy ty učně asi ne 🙂)

Co se týká drog - za mých mladých let se kouřila tráva a chlastalo pivo a víno, příležitostně něco ostřejšího. Kdo jel v tvrdém alkoholu nebo tvrdších drogách byl i vrstevníky považován za ztroskotance. To, myslím, platí i dnes. Ovšem být dnes puberťákem, je mnohem silnější kafe, než jím být na počátku kapitalismu v Čechách🙂. Já ve 14, 15 oplývala přibližně stejnými hadrami a "vychytávkami" jako 99 % mých vrstevníků. Dneska se možnost obstát v konkurenci značek a různých pitominek pro mnohá děcka blíží nule. Ti chudší a/nebo slabší se pak chytají různých obskurních part, je to těžké 😝

mandarinka
2. kvě 2009

Jo holky, kdyby ta puberta byla jen o kalhotech u kolen, tak je kupuju ostošest a mlčím 😀 Je to dobou, ty děti za to ani nemůžou. Dovolí si tolik, kolik jim dovolí okolí. Jako kdysi nám a před tím našim rodičům. My taky byli ta nejhorší třída ve škole, průšvihů bylo plno. A vyrostli jsme a troufám si říct, že nikdo z nás není žádný ztroskotanec. A naše děti nebudou jiné, snad budou jen víc sebevědomější a budou mít víc možností. a to že z nich občas vypadne sprosté slovo? Dyt my jiní nebyli....

schwarzovka
2. kvě 2009

s tou výchovou je to taky někdy trošku jinak...naši na mě měli času dost, aj mi ho chtěli věnovat (myslím, že jsem oproti svým vrstevníkům měla hodně přísné rodiče) ale já jsem jak si neměla zájem...jednoduše řečeno sr..la jsem jim na hlavu a to těžce 😉

sisstin
2. kvě 2009

myslim, že je to furt stejný..co mi vyprávěla prababička, co dělali v 20.letech..tak masakr..každej šukal s každým..takže 😅

hupcza
2. kvě 2009

no já bych řekla že už generace prarodičů našich prarodičů žehrala na "tu dnešní mládež" a že "za jejich mladých let to tak nebylo" 😀 😀 😀 -

skurinka
autor
2. kvě 2009

johanda-tak to je super s tou malou jak ti to objasnila 😀 😀
jako je fakt ze n tech holcinach ted ani kluci nepoznaji kolik jim je vlastne let. 😝

nikka.vo
2. kvě 2009

Já sice nemám doma puboše, ale není to tak dávno co jsem jím sama byla 😀 a můžu říct, že už po základce jsem nechápala jak se chovají puberťáci, co chodili o 2-3 ročníky níž a jak jsme se chovali my. Najednou přišla móda kouření apod... Dneska mě to už bohužel nepřekvapí, ale třeba to hulení (kouření) se rozšířilo neskutečnou rychlostí. Mě nepřijde ani tak, že ty děcka nemají úctu, nebo tak něco (je to kus od kusu 😅 ) ale spíš mě strašně zaráží chování dnešních holek 😕 Mluví jak dlaždičky, flusají všude kolem a to že kouří to je samozřejmost. ,, Za nás,, kouřila jen hrstka problémových žáků, dneska je divný, když někdo nekouří... Neřešim nějaké oblékání apod, třeba u nás na sídlišti jsou všichni jak přes kopírák, čepici na stranu, kšilt, že by na to člověk chytil příjem z Ruskýho satelitu 😀 rozkrok mezi kolenama apod (to je holt nějaká móda a beru to) ale fakt mě zaráží, jak se ty holky chovají 🙄 To že je někdo drzej, to bylo i ,,za nás,, to jako jo, jakmile jich je víc, tak machrujou 😝 Je to samozřejmě i o místě, já vyrůstala v městě s 5000,- obyvateli, v Praze to třeba takové bylo vždycky, ale nevim, nevim.

nikka.vo
2. kvě 2009

A stejně tak mě děsí, jak se mezi dětmi dělají rozdíly a nějaké dítě nezapadne jen pro to jak se oblékne, nebo že nemá mobil (o takovém případu jsem slyšela že se stal ve školce!!!) apod, to za nás rozhodně nebylo 😔

peppapig
2. kvě 2009

Hele ja si taky nepripadam jako nejaka babka, co chodi krmit holuby. Kazdy jsme si prosli vlastni pubertou, kazda jsme vnimala svet jinak. Dnesni mladez do jednoho pytle rozhodne nehazu, spis jsem dala individualni priklady neposedneho uvazovani deti. Holky ja nemusim mit doma pubose, me staci cist noviny a sledovat svet, pak si i z toho dokazu udelat nazor. Rozhodne bych se ale nechlubila, kdybych mela 17ti leteho syna, kterej kouri, ale ne pred mamou. Sve deti vychovavam jak nejlepe dovedu a jak mi selsky rozum rika, uvidm budoucnosti,a le doufam, ze me deti nebudou mit potrebu se chytat spatne party, tak jako jsem nemela ja ma sestra ci znami z okoli.

lenkabu
2. kvě 2009

Na dnešní mládež nenadávám,není důvod......vždycky byli horší a lepší jedinci.Mám zkušenost s prací s puberťáky a převažuje ta pozitivní.Od některých a není jich málo by se dospělí mohli učit.

aponchie
2. kvě 2009

nikka souhlasim s tebou..

mandarinka
2. kvě 2009

peppapig já se tím nechlubím, je to prostě tak. Hele, povíme si to za 10 let, až Tvoje dcera bude v pubertě. A není to jen chytnutí špatné party, dneska kouří kde kdo... On má třeba "vzor" v tatínkovi. Ale to je jedno, ono je něco jiného číst o tom v novinách a mít to dítě doma. Můžeš ho vychovávat sebelíp, jenže pak zapracujou hormony a realita je naprosto jiná.....mimochodem, mě by zajímalo, proč vás všechny dráždí ten rozkrok u kolen? 😀 my zase sbírali céčka a dnešní puboš by nad tím obrátil oči v sloup..... 😝

aponchie
2. kvě 2009

to neni drazdeni..ja bych se toho porad nechytala 😝 😀 proste je to trosku smesne ,ale nikdo to probuh tady nevytahuje jako tu nejvetsi vec 😎

lenkabu
2. kvě 2009

Dočetla jsem tak to trochu rozšířím..........puboš jsem byla nedávno a to ten "hodný".Přesto jsem dělala někdy hrozný věci. Ti "zlobiví" byli úplně stejní jako ti na kt. nadáváte.Ve třídě jsme měli holky co souložily od 13, pičovalo se taky,kouřilo,úcat ke starším nebyla.........je mi 27,tak mluvím o době před cca 15-10 lety.A velký rozdíl nevidím.

někdo už to tu psal.......mám zkušenost že puberťáci odráží chování lidí kolem.....když na ně koukáte předem jako na spratky nebo proto že řekli prdel (vy to neříkáte?),tak e k vám jako spratci chovají. Já si třeba o pomoc s kočárem říkám zásadně puberťákům,mám nejlepší zkušenosti."Slušní" lidé okolo 40 klidně dělali že neslyší.

A řešit módu?Proč proboha? Taky jsme nosily věci kt. bysme si asi dnes nevzali............to přece o ničem nevypovídá.

Opravdu mně překvapilo že některé z vás,mladých maminek,mluví jak zasloužilé důchodkyně 😅

nera
2. kvě 2009

dnešná mladež....aj mne sa zdá, že je to z roka na rok horšie, aj keď ....tú mládež musí predsa niekto vychovávať, kde sú rodičia? A keď sme pri nich....musím zas povedať, že v mnohých prípadoch, keď sme zavolali si do školy rodičov problemového žiaka, tak sme sa len usmiali a povedali si, že ten žiak ešte celkom dobre obstál a mohol toho zlého zdediť oveľa viac.....skrátka, že v mnohých prípadoch sú rodičia oveľa horší.....
U dnešných ddetí mi chýba taký rozhľad(čo môžu získať najviac od rodičov), správne morálne zásady, vlastná hlava(ako sa tu spomínalo dajú sa zviesť na všelijakú somarinu) a napokon úcta k starším a vôbec pokora tu sa už nenosí....nehovorím, niektorí si to uvedomujú skôr či neskôr , no dosť z nich vôbec...

aponchie
2. kvě 2009

ad:nemyslim si,z ejen matky co zrovna ted maji pubose nam mohou podavat kvalitni aktualni info o stavu pubosu 😀 i ty co pubose nemaji mohou na vec prinest jinej pohled,ktery je vhodny k uvazeni a moznemu jinemu pohledu na vec 😉 😎

lenkabu
2. kvě 2009

mmch.........na táboře když jsem si měla vybrat jaký oddíl chci,puboši byli jasná volba,vím o čem mluvím.

mandarinka
2. kvě 2009

Hele ono je dost i důchodců 😀

aponchie
2. kvě 2009

no o duchodkach by se dalo taky zalozit dobre tema 😀