Jak se díváte na dnešní puberťáky?

skurinka
30. dub 2009

ahoj maminy jen by me zajimalo jak se divate na dnesni pubertaky?
ja teda za sebe muzu rict ze je to katastrofa.Kdyz jsi vzpomenu co jsem delala ja ve svych 14letech,tak podle techto deti jsem byla asi "mimino"
kde bydlim tam mame "skolni centrum"je to vice skol dhromady a kdyz vedu kazdy den syna do skolky tak sem tam neverim svym ocim.Jako je to hruza tyto dnesni deti.je fakt ze doba se meni ale ........... 😔
trochu respektu pred starsi osobou by mohli mit,teda my jsme meli i kdyz jksem pak byla a nejen ja i moje kamosky v tom tvrdym pubertalnim veku.
tak bych se chtela zeptat jak to vydite vy ostatni.dekuju za odpovedi 🙂 🙂

sasrnka
30. dub 2009

No, tak ja som asi pred hodinou isla robit pred dom "poriadky", lebo sme tu mali na ulici tlupu pubertakov. "Vyhukovali" na celu ulicu. A kedze mame okno otvorene, mala sa mi budila. Nabehla som von, cakajuc, ze to bude taka starsia mladez a to uplne soplaci. A tvarili sa, ze su majstri sveta. Som im zavelila rozchod a oni, ze nieco este musia poriesit... No, chlapci moji drahi, mate 5 minut, inak riesite s policiou 😉 A bolo ich tam mozno aj 15, mozno viac, ale tak ma nastvali, ze taki soplaci, co by doma mali sediet, a tu mi rovno pod oknami hresia.
Ja neviem, asi som stara uz, ze to takto vidim 🙂

soanpe
30. dub 2009

smradi to jsou 😠 😀
já si pamatuju,že na zakladce jsem se bála oslovit spolužáky, co byli o rok výš než já 😅

peppapig
30. dub 2009

Tak ja se hlavne nestacim divit stoupajicimu procentu tehotnych nedospelych pod 17let tady v UK.

Nekdy si rikam, ze hodne zalezi na vychove, jaky rodic takove dite, ale ne vzdy se toto pravidlo potvrdi. Pred 5ti lety jsem byla nanny v nemecke vysokoskolsky vzdelane a docela posh rodine, Katarina mela 8, ted ma 13 a kdyz vidim, co provadi na facebooku, mam sto chuti zavolat starejm, ale snad ji maji pod kontrolou.

Docela se desim az nase M bude mit 13 a dal. Kdo vi jaka bude doba za deset let. 😒

janulle22
1. kvě 2009

Takze ... ja kdyz sem byla na zakladce byla jsem drza ale jeste v ramci slusnyho chovani...nemluvila jsem sproste jen jsem odmlouvala...kdyz si na to ted vzpomenu okamzite by jsem si naliskala... 😠 ... ale to co vidim ted...?

na busaku v Unicove je skejt rampa a tam vidim jak malej smrad odhaduji 1-2trida cigarov hube a schovava se v keru pred svym kamosem, ale ze ho vidi celej busak uz ho nenapadlo....je to sprosty, dovoluji si na dospelaky atd.. hruza...

pepi myslim si, ze mas castecne pravdu... rodice vychovavaji do puberty...pak s deckama nehne ani par volu... a kdyz se chytnou blbe party tak to neni vina rodicu... 😔 muzou mu davat ruzny zakazy,ale copak si to decko z teho bude neco delat?pri prvni prilezitosti zdrhne a pod...

taky se desim co me s adou ceka... 😅

nikolet02
1. kvě 2009

ja som včera riešila partiu detí zo ZŠ asi ôsmakov,čakali sme na autobus s dcérou,no neprajte si vidieť a hlavne,,počuť,,čo rozprávali,ako neboli v škole,ale u kámošky na drinkoch a tie nadávky 😠 musela som ich okríknuť,či sa nevedia správať 🙄 ,no to ste mali počuť tie hlúpe pripomienky a posmešky 😨

kristi
1. kvě 2009

no, je to mazec. Mam 15l brachu a je to nekdy fakt sileny.

mirka414
1. kvě 2009

mna len desi,ze rodicia kupia ani nie 18rocnemu auto a este aj z radiom a reprakmi aj do kufra a ta hlasna muzika,no hroza...bojim sa,ked sadne moja sestra takemu do auta a ze letia ako blazdni...
nadruhej strane sa vzdy zasmejem,ked ma sestra poprosi aby som ju krila vzdy mi to pripomenie situaciu,ked sme sa kryli so starsimy sestrami.lutujem len rodicou uz prezivaju 4tu pubertalnu dceru 😀 😀 .
ale maminka vzdy vravi modli sa aby dcerka nebola taka ako si bola ty a ja az teraz chapem,ked mam vlastne dieta ako sa citili moji rodicia,ked som sa im nevratila z disky domou ani na obed a este som bola nahnevana,ked som vyfasovala facku,alebo,ked som im odisla uz ako dospela do svajciarska a niekedy ani nevedeli,kde budem spat a ja som im to este aj s kludom napisala...

ygreen
1. kvě 2009

osobně si myslím, že nejhorší "parchanti" jsou snad ještě na základce, taková 8 a 9 třída, pak asi ještě 1 a 2 ročník na střední, pak už dospívaj. To jsou takový ti oprsklý všchnoznám, všudejsembyl a ty si stará kr*vo za zenitm. My tady máme klidnou vilkovou čtvrť a krásná, nová oplocená hřiště pro děti do cca 10 let. Jenže to je hned vedle základky a když chodim s malym nakoupit, tak mívají děti volnou hodinu a jsou nalezlý tam a většinou se baví tím, že šikanujou menší spolužáky. Už dvakrát jsem nechala kočát u vchodu a zjebala dva hajzlíky co tam klečeli na takovym malym blonďákovi. Ale kluk vypadal, že je trochu "divnej" asi i prudil, ale počítám že je to "obrana" déle ponižovaného dítka.

Na druhou stranu si myslím, že děcka 16+ dospívají rychleji a jsou možná rozumnější než my. Alespoň já byla děsná ve věku 15 - 17 😖 fakt na pěst.

Jo a když vidíme s manžou partu kluků s gatěma u kotníků a placatejma čepicema, nebo naopak vypasovanejma růžovejma tričkama, štrasovejma páskama a pilotkama, tak se modlíme, aby jsme měli doma normálního kluka, knihomola, kliďase nad věcí.

urbi
1. kvě 2009

ale holky, zeptejte se, co na na puberťáky říkala generace výš.. taky nadávali... jen je to posunuté někam jinam... moje babička nadává na dnešní mládež a vychvaluje svou generaci a pak z ní vypadne, jak chytali v řece raky a vařili je - to dneska někdo udělat, tak sjou toho plné zprávy a všici budou říkat, jaká je ta dnešní mládež zvrhlá.... jasně, někteří jsou na zabití, ale něteří ne.... a tak to bylo vždy... jen my jsme vyrostli a vidíme to trochu jinak než když nám bylo těch 15....

a jestli je ta mládež tak strašně zkažená, není to náhodou něčí vina? jejich asi těžko... tak nadávat můžem tak max na sebe a generaci našich rodičů....

a taky dneska se toho o hodně víc dozvíme i díky médiím, vše se propírá horem dolem, za nás dostal v hodině naprdel a tím to končilo, dneska něco ve škole udělá a hned je toho plná televize a noviny... třeba ted mi manžel říká, že se jeho spolužák o hodině matematiky schválně uspokojoval.... no a dostal takovou ránu, že už si to víc nedovolil... jak by to asi dopadlo dneska?

jasně, jsou to sígři, ale ti byly v každé generaci.. tak nebuďme jak staré babky a hned je nepomlouvejme... naopak jsou i ve spoustě věcí podstatně zodpovědnější než jsme byli my a naši rodiče.. např. v oblasti sexu a ochrany 😉

pracovala jsem s nima několik let, tak své zkušenosti mám a věřte, že těch negativních tisíce... ale neviděla bych to tak černě 😉

urbi
1. kvě 2009

a nebojte, nadávám na ně taky, třeba mě štvali, když jsem byla s neteří na hřišti a spalo mi tam dítě v kočáru a ti parchanti se houpali a řvali jak na lesy a vzbudili mi ho hajzlíci... 😀 ale byla jsem stejná a co, se spícím dítětem tam nemám lézt...

schwarzovka
1. kvě 2009

holky souhlasím s urbi...kdyby ste viděli, co my prováděli v pubertě 😀 😀 ...každá generace si stěžuje na tu mladší...jako si prababička stěžovala na babičku, babička na mámu a máma na mě...takhle to bude pořád, vždycky starším vadí móda, muzika, záliby...a je jedno jestli prababička nadávala na babičku, když bylo v 60.letech vše uvolněnější (podle vyprávění hotová sodoma gomora - jen se o tom nemluvilo v tv) babička nadávala, když moje máma nosila trvalou nebo moje máma, když začaly letět piercingy na mě...je to furt dokolečka... 😉
ale je fakt, že mě taky s...štvou 😀

ilci
1. kvě 2009

tak ze školy mám historky od tchýně, učila na II.stupni ZŠ
žáci po ní házeli třeba tužkama, odmítali vypracovávat úkoly, jeden expert jí vyhrožoval zabitím - a to je úplně normální škola 😀
a učitel je bezmocný, rodiče nereagují
dýmající děti zašité v křoví už ani neřeším 😀

naštěstí jsou i světlé vyjímky, puberťák mi podrží dvěře, pomůže s kočárkem 😉

ilci
1. kvě 2009

nejhorší jsou prázdniny - loni jsem tu potkala děti ve věku tak 10-12 let s petkama s vínem a chlastali kousek od baráku
jsem čuměla, jestli jim to někdo prodal? máme tu 2 vinotéky

urbi
1. kvě 2009

Ilci, tak u nás se házelo mokrýma houbama po nich, to je horší než tužka 😀 a dýmali jsme taky a kdo říká že ne, dýmá dodnes 😀

nunacek
1. kvě 2009

Dnešní mládež - na to nějak ani nemám snad slov. Je to mazec!!! Je to ale hlavně rodičema, protože občas mám pocit, že by prvně potřebovali srovnat do latě rodiče 😠 a pak teprve děti...

ilci
1. kvě 2009

urbi, tož já dýmala až na VŚ 😀
u nás se teda neházelo ničím, asi jsme byli fakt hodní 😀

schwarzovka
1. kvě 2009

holky, kde ste to vyrůstaly??? 😀 😀 my lezli učitelům pod stůl a zkoumali, kolik mají v zubech plomb 😀 😀

skurinka
autor
1. kvě 2009

ahoj holky-tak vidim dost prispevku to je fajn 🙂
jako urcite jsme si prosly pubertu vsechny to je jasny i ja nebyla svata 😀 😀 ale myslim ze to bylo tak na urovni 😅 ale jak pise peppapig-ty nemecky ale ne jeno,m nemecky deti jsou strasny a to do slova a do pismene.drzy je to,sprosty na rodice a kdyz nedostanou co chcou je to katastrofa.je fakt ale ze v teto dobe si spise rodice deti kupuji a pak z nich vyrustaji decka ulice.a a tom sexu no tal to je hruza tady asi pred mesicem porodila 12leta holcina mimco ,jako na to uz neni co rict.Mezi nama ja ve 12letech vedela ze ji mam jen na curani a o nejakym sexu jsem nemela ani paru.nejak jsem zacala s klukama od 16 a pul let a o panenstvi jsem prisla v necelych 18letech a jeste s takovym debilem 😝 😝 .a ted kdyz vidim ty mlady holciny 12,13,14let jak se o tom bavi ze uz teda jako sexovali tak valim oci.Jezisi ja se modlim aby moje deti byli trocha jiny.
jo a s tech ksiltovek co klukum trci asi pul metra nad hlavou tak to jsem hotova 😀 😀 😀 ale oni jsou COOL 🙂 🙂

ducky
1. kvě 2009

Holky tak já částečně souhlasím s Urbi, ale musím poznamenat, že my jsme si věcí o hodně více vážili. Asi proto, že jsme za komančů skoro nic neměli ☹
A mě může vzít čert, když vidím, jak jsou ty děcka dneska bezohlední. Já jsem teda byla vychována ve druhém extrému, takže si tohle hodně beru. Když jsme šli třeba s našima po celém chodníku a z dálky byl vidět člověk, který šel ve svém směru, tak už jsem se musela uhnout. A dnešní mládež se vyhne těsně u kočárku a to mě může vzít čert 😠 Anebo v autobuse se mi postaví vedle kočárku a nedrží se a já mám fakt strach, že mi tam zaletěj 😠
Ale jinak my jsme měli skobičáky 😀 A kluci se o anglině trefili jedné paní učitelce přesně do zadku 😅 😀

ducky
1. kvě 2009

Skuri 😀 Já ji ve 12ti měla taky jen na čůrání 😀
A ty gatě, který mají rozkrok až u kolen 😀 😀
Tomu mi říkáme, že tam má nas.áno 😀

sarianah
1. kvě 2009

..pridavam sa k nazorom ze dnesna generacia pubertakov je katastrofalna..byvame na druhom poschodi a ked je vacsi hluk vonku, tak je to k nam pocut...na nestastie mame okolo domu take pasaze kde si mladi robia stretnutia, uz sme sa kvoli tomu museli dohodnut cely dom ze dame zavret taku pesiu zonu cez nas dvor, lebo sa tu skupinkovali soplaci, vykrikovali, pili, nadavali a robili bordel do jednej, druhej do rana..kazdy druhy den sme volali policiu, ale ti to len rozpustili a hotovo, soplaci tam boli na druhy den zase..
..aby toho nebolo malo, mame v dome aj kaviaren kde chodia pubertaci hrat automaty, pit a vykrikovat samozrejme na drahych autach..
..ked sa tak zamyslim neviem si predstavit, ako tato generacia "povalacov" bude robit v buducnosti na nase dochodky, ako robime teraz my..

emamamamu
1. kvě 2009

ja najivne doufam, ze fakt plati "jaky rodic, takove dite"😀 jinak se obesim pri prvnim naznaku puberty😀

sarianah
1. kvě 2009

..myslim ze je to aj tou novodobou modernou vychovou, ze dietatu nemas dat po zadku, ale mu pekne vysvetlit ze toto nemozes robit, lebo...a ked nezaberie, tak zase vysvetlovat.... nam povedali raz, ked nezabralo, dostali sme po zadku a hned nam bolo vsetko jasne..

peppapig
1. kvě 2009

caute, este jsem vas nedocetla, ale urbi musim vyjadrit nesouhlas. Ono je jine kdyz po sobe pubertaci hazeji houbu a pera a je jine kdyz mezi sebou sermujou nozema, kouri travu, maji nechraneny sex, aspon v Londyne 'kriminalita nozu' roste kazdy den ☹ Teenage tehotenstvi je take vic a vic, takze sexualni vychova nespasi svet.

urbi
1. kvě 2009

Peppapig, jasné, já mluvím o české mládeži, v sexu jsou opravdu zodpovědnější - v Anglii vím, že je to jinak...

a hodně srovnáváte nesrovnatelné - dá se předpokládat, že složení nás tady je odlišné od těch, se kterými se porovnáváte... dá se předpokládat, že my, které sem chodíme, máme určitou inteligenci a jsme z určité sociální skupiny - a srovnáváte sebe s těmi případy z odlišných skupin - tzn. srovnáváte sebe, průměrnou populaci s populací extrémní... což prostě nejde... - v každé generaci se najdou extrémní případy, které dělají extrémní věci a to nemůžeme porovnávat sami se sebou... to jsem se do toho zamotala co? 😀 a tady vidíte, že dnešní generace už se ani neumí vyjadřovat, zatímco dřív to bylo jinak..... 😀 😀 😀 😀

peppapig
1. kvě 2009

skuri...hlavne u tech Nemcu me to dost prekvapuje, neb jsou dost strikni, i tahle rodinka je, nemaji tv, mala nikdy nic nedostala, porad jeste dela horse riding, ale proste je jak utrzena z retezu.

Moje nevlastni neter je taky cislo, mojeho nevlastniho bratra se boji jeste nekdy i ja kdyz zarve, decka odjakziva vede ke vzdelani, mala je chytrolin a moc ji to na gymplu jde, ale....kluci kluci, od mala je holka krev a mliko, niceho se neboji, nestydi se, kozy ma asi D a hrozne se tesila az ji bude 15...tata rikal ze asi vi proc. ja nevim, je to tezky, ja byla jina, vychova nasich normalni, taky jsem delala bordel atd, ale o panenstvi jsem prisla ve 23ch 🙂

A vubec je jina doba, je jasne ze lidi budou jini, ale i tak je treba deti vychovavat, aby meli nejake hodnoty

slunicko552
1. kvě 2009

Ahojte tak já jsem měla docela šílenou pubertu,ale to se nedá srovnat s tím co je dneska.Před barákem se nám schází puboši a to by mě jeblo.Řvou,hulí,jsou věčně nametení a když jim minule jeden chlap z baráku něco říkal tak ho ještě vyp...vali 😲 😠 .Jako docela brutální.A děcka na písku,tak ze školky a ty sprosté slova,hrozné.Ale ti mají ještě respekt,tak se vždycky zklidní.Minule mi říkal tak 13let kluk o cigaretu 😕 🙄

peppapig
1. kvě 2009

urbi, chapu kam miris, ale predpoved sociologu tady v UK je ze to prave s tehu mladezi pujde % nahoru, ikdyz delaji co se da. ja jsem cetla, ze ne vzdy tehotne pubertacky pochazeji ze socialne slabych rodin, je to i jinde, takze skatulkovani bohati, chudi, skoneni, neskoleni zas az tak neplati.

jevel
1. kvě 2009

ahojte

doba sa mení a s ňou aj naši mladí 🙂 a samozrejme svoju úlohu zohráva výchova a kolektív , ktorom sa adolescenti pohybujú. No a nakoniec záleží aj na ich prirodzenej inteligencii. Niekedy mi rozum stojí, keď si náhodou vypočujem aké hovadiny vedia s pusy vypustiť

súhlasím s urbi - ohľadom porovnania neporovnateľného

sarianah - nesúhlasím, že je to tou "modernou výchovou", skôr sú agresívnejší pubiši , ktorí sú fyzicky trestaní. Samozrejme sa nájdu aj takí, ktorí sú rozmaznaní a nerešpektujú svojich rodičov (ktorí im nedali po zadku), ale ako som hovorila, záleží to od ich inteligencie

emamamamu
1. kvě 2009

http://aktualne.centrum.cz/report/kuriozity/cla... co ma z tech deti taky byt, ze? 🙄 kdyz je rodic uplny idiot, tak se dite nema kde naucit jinemu chovani...