Jak se díváte na dnešní puberťáky?

skurinka
30. dub 2009

ahoj maminy jen by me zajimalo jak se divate na dnesni pubertaky?
ja teda za sebe muzu rict ze je to katastrofa.Kdyz jsi vzpomenu co jsem delala ja ve svych 14letech,tak podle techto deti jsem byla asi "mimino"
kde bydlim tam mame "skolni centrum"je to vice skol dhromady a kdyz vedu kazdy den syna do skolky tak sem tam neverim svym ocim.Jako je to hruza tyto dnesni deti.je fakt ze doba se meni ale ........... 😔
trochu respektu pred starsi osobou by mohli mit,teda my jsme meli i kdyz jksem pak byla a nejen ja i moje kamosky v tom tvrdym pubertalnim veku.
tak bych se chtela zeptat jak to vydite vy ostatni.dekuju za odpovedi 🙂 🙂

emamamamu
3. kvě 2009

a o co tam slo? nebo jak se to jmenuje? ze bych se na to ted koukla?

mirka19
3. kvě 2009

Já vlastně ani nevím. Přepla mi to holka a viděla jsem jen kousek. Rodičům jedno dítě málem uhořelo, teď je sice v pořádku, ale obličej a nevím co ještě znetvořené a staršího syna loni zabila elektřina. Bylo to myslím v pořadu 148 hodn nebo tak nějak.

nika70
3. kvě 2009

Já už na tohle radši nekoukám....mám pak nerva kvůli všemu....je to strašný. 😔

...jinak ženy, vy mi dáváte..... 😀
Ema - další mimino chci už dlouho, ale asi už mi nebude dáno. Ovšem ještě jsem flintu do žita neflákla....
Apon - babička už jsem, i když "levá".....vnouče se vyjímá v mém albumu..... 😀 Budou mu dva roky a je to naše láááááska... 😵

mirka19
3. kvě 2009

http://www.ceskatelevize.cz/program/10204139010... tady to je, ale jen pro silné povahy. Asi v polovině.

martimarti
3. kvě 2009

Bylo to 168 hodin, příběh chlapečka, který jako prvňáček se při hře popálil, měl popáleniny na 80% těla, dva měsíce v umělém spánku, přežil, nespočet plastických operací v narkóze, trvalé postižení, chlapec vlastně žije v neustálé bolesti, prostě něco děsivého, chudák dítě, já brečela jak želva, když jsem viděla, co si vytrpěl on a jeho rodiče. To se stalo někdy 2006 /? nevím přesně/ a měl staršího bráchu, o kterém mluvil, že se mu po něm stýská, no a toho bratra loni zabil elektrický proud.

xaverov
3. kvě 2009

Bylo to ve 168 na CT1. Ach jo, mam z toho taky splin, kterej jdu radsi zaspat. To jsem se zase jednou divala na televizi. Od osmi film o pogromu Zidu a o odsunu Nemcu po valce a vyvrcholilo to touhle reportazi. Tyhle rodinny tragedie nejsou nic pro me, teda po porodu vlastne zadna tragedie neni pro me 😔 , jsem ze vseho hned uplne down. Je mi lito nejen rodicu, ale samozrejme i chlapecka, ktery prisel o starsiho brachu, ve kterym se urcite videl... Ach jo, uz se v tom zase moc hrabu, misto abych po konci reportaze dve sekundy nad tim popremysela a prepla kanal... Priste si pustim Boba a Bobka, bude mi pak na dusi urcite lip 😢

nika70
3. kvě 2009

Xaver mluvíš mi z duše....já jak tohle zkouknu, mám okamžitě strach takovej, že bych si nejradši děti zase nacpala do vačnatce, abych je uchránila od všech běsů......

mirka19
3. kvě 2009

Niko, já to taky zkoukla náhodou, protože mi to přepla holka, páč to bylo z jejich bývalé školy.......a nemůžu to nějak rozchodit.......... ☹

mirka19
3. kvě 2009

Jako o bojím jsem věděla, ale že tyhle případy patří k sobě, to mně teda dorazilo.

mandarinka
3. kvě 2009

Radši nekoukám..... jsem kdysi chodila na praxi, byla tam paní, měla dvě děti, kluka a holku, oba v mém věku. Holka se jí zabila v 18, jela se svým klukem v autě a měli bouračku, to si i pamatuju, v té době jsem byla na té praxi. No a je to tak měsíc, zabil se jí i ten syn, měl taky havárku.... pochovat obě děti, to musí být strašný ☹

mirka19
3. kvě 2009

Mand, máš pravdu. Hlavně zdravé děti........ a čím víc jich člověk má, tím líp. No, škoda že nám to třetí nevyšlo.

mandarinka
3. kvě 2009

Hlavně živé děti, bych teda řekla

vanusak
3. kvě 2009
mirka19
3. kvě 2009

Tak to si napsala moc hezky a hlavně pravdivě. A s tím že holčičí puberta je horší taky souhlasím na plné čáře. I když teda kamarád má dvě holky a říkal, že je rád protože kdyby jeho kluk vyváděl to co on kdysi, tak ho musí zákonitě zabít. 😀

nikka.vo
3. kvě 2009

Vanusak, opět si mi vrátila naději a klid 😅 😅 😅 a na 100% s tebou souhlasím. Vlastně všechno co jsem já říkala mi tu ,,dokládáš,, jako potvrzené z ,,praxe,, 🙂 Což mám radost... a to samé Ema 😉 měla s mamkou taky takový vztah, že jí nechtěla trápit 😉 A o tom to jééééé 🙂

nikka.vo
3. kvě 2009

K té holčičí pubertě - mě přijde, ale to už fakt nemůžu plně posoudit, že holky víc diskutují: A proooč, mami, ale proóóč?! A štěkaj a štěkaj... pak i to, že mi může přijít zbouchnutá 😅 Ale i to je o komunikaci. Moje máma mi při prvním klukovi (v 15) řekla, jestli chci prášky (měla jsem ještě k tomu problémovou pleť) tak jsem je dostala a měla klid a já taky. Ale měla jsem v sobě půl plata, nějak jsem se neudržela a hupsli jsme na to 😅 a po chvilce jsem to s obrovským pocitem viny přerušila (ale kua se mi chtělo pokračovat 😀 ) , že to nemůžeme a měla jsem fakt výčitky.
Ještě že mám kluka, tomu vysvětlím na co je guma a bude snad klid 😅 😅 😅

mirka19
4. kvě 2009

Ahojky.
Nikka, teď ses myslím hoooodně spletla. Přesně jak si psala, holce necháš napsat antikoncepci, když jí moc nebudeš věřit, tak na ni dohlídneš aby to brala a pohoda. Ale co uděláš s klukem. Sice mu můžeš vysvětlit jak se používá guma, můžeš mu jich koupit tašku, ale to je tak všechno. Pak mu jeho slečna sdělí, že bere antikoncepci, on se na jakoukoliv vlastní ochranu vykašle a za pár měsíců mu slečna sdělí, že neví jak je to možné, ale je v tom. Jak to pak budou řešit už necháme stranou. A to ti můžu říct i z vlastní zkušenosti. Holka brala antikoncepci a pak přišla s tím, že to nedostala a že zjistila, že si jeden prášek zapoměla vzít. Myslela jsem, že ji přetrhnu, ale hlavně jsem se jí ptala, co na to říká její kluk a taky jsem jí řekla, že mi to přijde vůči němu sakra nefér. Protože on byl přesvědčený, že se nemůže nic stát a v momentě kdy by byla těhotná už jen může přihlížet tomu, co se bude dít. Protože i když si můžeme namlouvat, že to budou řešit spolu, to rozhodnutí je na té holce a pokud nebude chtít, ten kluk s ní nehne, ať se rozhodne dítě donosit, nebo jít na interupci. Jo mimochodem, naštěstí ta naše hoka těhotná nebyla a už dávno se naučila antikoncepci brát spolehlivě. 😅

mandarinka
4. kvě 2009

Mirko měla bys jim asi vysvětli, že sexovat nemají 😝 😀

mirka19
4. kvě 2009

Hele Mand, to zabírá úplně stejně jako ty prášky co ty holky jí jen občas 😀 .

mirka19
4. kvě 2009

Ale vidíš to, jak ty jsi řešila u toho staršího antikoncepci?????

hupcza
4. kvě 2009

mandarinka: no jasně, že to žádná matka neuhlídá
nikdy jsem si před mámou nezapálila a s partičkou jsem bafala jak sádrový ježek 😀
stejně tak jsme kouřila trávu (a dokonce ji i pěstovala)
pařila jsem docela fest
ale k tomu jsem o volných dnech na střední chodila vždy pracovat - byla jsem zodpovědná, ale i pařanka - protože jsem na to měla věk
bez problémů jsem vystudovala vš
dnes je mi kousek přes třicet a teoreticky bych už mohla mít dítě jdoucí do puberty - nemám
nevyrost totiž ze mě žádný vyvrhel společnosti, ale manažerka s vynikajícím platem a postavením, prcka jsem si pořídila o kousínek později
a očekávám že ondra to v pubertě taky pěkně rozjede 🙂 (tatínek který v pubertě hrál šachy a chodil na hodiny klavíru se bude tuze divit 😀)

mandarinka
4. kvě 2009

Hupcza Tys kouřila a přitom jsi vystudovala VŠ? To jako jde? 😀

Ne, dělám si srandu, Hup i Mirko omlouvám se. Ale mě to prostě nedalo, protože některé ty reakce mě doslova zvedaly ze židle.

Mirko na Tvojí otázku - vysvětlovala jsem, vysvětlovala jsem, vysvětlovala jsem. A teď už jen doufám, že ten mozek, co má v hlavě použije

mirka19
4. kvě 2009

Mand, to máme stjně, ale stjeně se bojím aby nepřišel se slovy "musím se ženit". I když vím, že bych nic nenadělala.

mandarinka
4. kvě 2009

Tak co já vím, starší holku nemá. Tak snad má fakt rozum a nezbouchne první, která mu dá...

mirka19
4. kvě 2009

No hlavně jde o to, aby se ona nenechala zbouchnout 😀 😀 😀 . Když to doma nadhodím, tak mladej jen koulí očima a pak odvětí, že není idiot. No, nemyslím, že k tomu musí být idiot. 😀

mandarinka
4. kvě 2009

Mirko já doufám, že prostě má rozum. A jestli se nám to teď povede, podle mě bude vyléčenej a bude si tak dávat pozor, jako nikdo jinej 😀

mirka19
4. kvě 2009

Jooo, tal to je pravda. jakmile si rodiče pořídí mimino, děti se k tomu dlouho neodhodlají 😀 😀 😀 😀 .

mandarinka
4. kvě 2009

Tak my budeme vychovávat velmi prakticky 😀

mirka19
4. kvě 2009

A to je...............?????? 😲 Jako příkladem myslíš jo????

mandarinka
4. kvě 2009

No jako že si pořádíme miminko a on uvidí, že to není žádná sranda, takže si dá při sexu pozor