Jak se dnes žije realitním makléřům?

georgine
2. bře 2010

Dobrý den, jsem na pomyslném bodě rozhodnutí. Mohu se stát realitním makléřem,ale taky nemusím. Chtěla bych prostřednictvím těchto stránek nahlédnout k "vám" jak se Vám dnes žije v tomto odvětví podnikání. Jste jako realitní makléři spokojení,nebo naopak. Napište prosím co nejvíce postřehů, doporučení pro začínající realitní makléře. Klidně všechno co Vás napadne. Děkuji za názory. J. 😉

radka.m.
2. bře 2010

georgina-ahoj,tak já jsem spokojená,hlavně proto,že mám ráda kontakt s lidmi a ráda s nimi komunikuji,ta práce není stereotypní a přesně to mi vyhovuje,taky jsem pánem svého času,no a finančně-někomu třeba vadí,že není stálý příjem,ale měš tohle nevadí,protože zatím pobírám rodičák a příspěvek na péči o nemocnou dceru,jinak manžel má velice slušné peníze,takže nepotřebujeme stálý plat,no a nadruhou stranu-když se ti pak povede prodat,tak máš velice slušnou částku najednou,kde by jsi si jinde v normálním zaměstnání vydělala třeba až za čtvrt roku 😉 😉 😉

georgine
autor
2. bře 2010

díky moc Raduš za odpověď, jaký máš názor na vstupní poplatky a poplatky RK takové měsíční platby..

radka.m.
2. bře 2010

georgine-IP

lenkabu
2. bře 2010

Jako jediný druh obživy nedoporučuju,jak píše radka,příjem není stálý a v krizi se daří spíš těm co už pracují dlouhé roky.........nejsem makléřka,ale velmi často s nimi jednám 😉 ale jako přivýdělek neškodí,během MD se zaučíš a pak to můžeš rozjet.......ale vyžaduje to vysoké nasazení,práce s lidmi a financemi je vždy obtížnější než v kanclu od-do. 😉 každopádně držím palce.

georgine
autor
2. bře 2010

lenkabu: určitě je to nejrizikovější oblastí, zase riziko bývá vyvážené možnými příjmy,ale už nikde neříkají , jak to jde v praxi..
já mám spíše strach z těch poplatků, a poplatků za povinné školení a nějakému "všímacímu" poplatku za to že používáte "značku" něco přes 120euro/ročně..
realitek je hodně, a co když je nakonec alespoň nějaká solidní, a lidem se v ní daří?? 😀 😉 a nebo právě naopak 😔