Jak se donutit k úklidu?

no_title
19. říj 2015

Ahoj holky 🙂
mám takový specifický problém, ne že bych byla bordelář to ne, ale k úklidu některých věcí se občas nedokážu dokopat. Obvykle je to zaneřáděná linka a dřez (zvlášť, když mi návštěvy vyškrábou zbytky z talíře do dřezu a pak se to rozblemcá 🤐 ) fakt už se 3 dny snažím donutit k jeho umytí a pokaždé to nedám. Máte nějaký trik? Myslela jsem, že budu fungovat na odměnu, ale moc to nevychází 🙂

no_title
autor
20. říj 2015

@lu777 myčku máme. Tu jsme byli donuceni koupit před statnicemi, protože jsem zvládala akorát umýt nádobí, ale už ne se učit, nedělala jsem nic jiného než vařila a myla nádobí. Ono je to opravdu jiné, když je člověk zdravý a když není. Zažila jsem obojí. Ale už 10 let mám neurologickou nemoc, projevuje se asi jako roztroušená skleroza s únavovým syndromem. Takže nejen že blbě chodím, ale ještě se mi chce pořád spát.
Sice umím dobře vařit, a to třeba i náročnější jídla, návštěvu ráda hostím zajímavými jídly, ale bohužel se vařením natolik vyčerpám, že už po tom obědě moc nevnímám nebo ani neobědvám a jdu si lehnout. Takže takhle dochází k tomu vyškrabavání do dřezu. Samozřejmě to jsou návštěvy delší, většinou manželovi kamarádi nebo rodina, bydlí daleko, takže tam krátkodobá návštěva ani možná není, ale je to díky tomu mnohem náročnější než "normální" návštěva.

elu
20. říj 2015

u mě pomáhá, když jdu na návštěvu k někomu, kdo má nádherně uklizeno, to pak doma lítám jak fretka, abych se hanbou nepropadla....ale když dlouho nikam nejdu, je to bída 🙂

sheila86
20. říj 2015

Udělej to hned!!! Prostě jakmile se dojí, umýt nádobí, zachvilku oschne a pak jen uklidit. Jakmile to takhle neudělám, nádobí se ve dřezu hromadí a mám podobný problém jak ty (tedy s tím, že nádobí tam udejchám max do večera) 😀 prostě jak je toho víc a víc, tak pak se do toho člověku nechce už vůbec. Ale 3 dny to mít ve dřezu.... to už je fakt hnus. To se mi stalo naposledy někdy v puberťě, když jsem měla volný byt a rodiče na dovče.

zuzineckah
20. říj 2015

@krystalka ale pak se nerozcilujes, že máš zbytky v drezu, ne?