Jak se o vás stará manžel/partner v době těhotenství?

winielka
17. únor 2009

Ahojky holky těhulky....

jak Vás rozmazlují nebo nerozmazlují partneři v době těhotenství,zdá se Vám že se Vám věnují až moc nebo naopak málo.
zakazují Vám nějaké aktivity nebo jsou Vám partneři oporou.

Já osobně bych byla radši kdyby se mi věnoval trochu více....

czechzuzana
21. kvě 2009

Blka, i ja chodim do prace....Zavidim ti, ze ti to nevadi, aspon mate klid. Ja si nak nemuzu pomoct. Me nebavi tu sedet sama. ☹

karotky
21. kvě 2009

czechzuzana,..................tak my to měli podobně jako Blka s Kristi.Měli jsme tu mazací siestu kolem 21té a tu "musel" manža stihnout,takže žádné popíjení s kamarády do rána,se nikdy nekonalo. 😉
Mě nikdy nevadilo,že jde na pivo a mě nechává doma..................spíš jemu vadilo,že ho nezásobuju telefonáty a SMSkami,do kdy tam bude a kdy se vrátí domů.Někdy mi to i vyčítal tím stylem,že ho tím pádem jako nemám ráda. 😀
Teď co máme Adámka,tak jde taky čas od času sám.Mě to ani neláká,protože se mi dítě budí kolem 6té a kdyžbych se vrátila někde z flámu,tak už to nestačím dospat. 😅
Před Adámkem jsme se fest nachodili po akcích s kamarády(cca 5 let),takže jsem vcelku ráda,že máme příjemnou změnu. 😵

kristi
21. kvě 2009

no, mne to teda taky nikdy nevadilo, i ja jsem s nim sedavala treba do pulnoci, proc ne....

a kdyz chce jit sam, at si jde, i kdyby byl pres noc, tak mi to nevadilo a nikdy vadit nebude

karotky
21. kvě 2009

Kristi,....................manža se nejdéle zdržel v hospůdce do 2:00 a to jen proto,že to byl 1.sraz ze ZŠ.Tenkrát se mě ptal,v kolik má přijít.Já mu řekla,že klidně ráno a ať radši nic neslibuje,protože mi bylo jasné,že když se s těmi lidmi 15 let neviděl,že se chytne za jazyk.Koukal teda dost udiveně. 😀
Tenkrát jsem tu měla na víkend rodiče a vyčítali mi,že jdu kolem 23té spát a nečekám na něj.To bych si teda dala. 😅 Když ráno v 8:00 vstal s tím,že se jede podívat na letiště,tak jsem se ho zeptala,jestli by to pro tentokrát nevypustil,když tu mám na návštěvě rodiče(tenkrát jsme měli s rodiči vcelku dobré vztahy 😅 ).Nesouhlasil a odjel.No a pak naši v mém rodišti prohlašovali,že jsem žárlivá manželka,když mu kvůli pozdnímu návratu z hospody,zakazuju letiště. 😀
Takže v tomhle směru to je s manžou v pohodě.Ale ikdyby se zdržel v hospůdce do svítání,taky bych to přežila.Spíš by mi vadilo,kdyžby přišel zeblitý a vyžadoval by,abych okolo něj skákala celý den a dávala mu obklady na čelíčko. 🙄 😀

blka
21. kvě 2009

Czechzuzana, tak se musíte spolu nějak domluvit. Manžel teda nikdy nebyl na víkendové akci, ale nevadilo by mi to. Když někam jde, tak se většinou kolem té půlnoci až druhé vrací.
Teď nevím, jestli ty bych ráda chodila s ním nebo s ním chodit nechceš nebo manžel nechce, abys ponocovala. Pokud nemáš nějaké problémy, tak nevidím důvod, proč bys s ním nemohla chodit i teď 🙂 .

Karotky, souhlasím s tvou poslední větou 😉

anatanka
25. kvě 2009

Czechzuzana: Co je normalni a co ne, se neda soudit skoro o nicem, co v partnerstvi probiha. Jsem zastancem toho, ze by to melo vsechno byt tak, aby to vyhovovalo obema bez ohledu na to, jak to ci ono delaj sousedi.
Mne napriklad to, ze manzel jde na noc nekam ven vubec nevadi, spis mi vadi, ze nemuzu ja. Kdy se vraci vetsinou nevim, protoze spim a je mi to uplne jedno, jestli prijde v jedenact nebo ve tri.
Jsi tehotna a to je teprve zacatek, az budes mit doma male dite a jeste k tomu budes kojit, tak uz se nedostanes vecer vubec nikam a je blby chtit to samy po partnerovi. Je to trochu nefer, ale takovy je udel zen.

meleri
27. kvě 2009

Czechzuzana,
záleží asi na typu chlapa. takový co nikam nechodí a spíš sedí doma tak to je jednoduché.. bude sedět s tebou a těšit se z potomka..jestli ale tvůj je trochu pařmen, tak to asi nezměníš. spíš je lepší se s tím smířit. max. nějaký kompromis..

zkus mu to vysvětlit jak tě to trápí atd..třeba mu to dojde.

rivka
3. čer 2009

Czechzuzana - mně přijde normální, že si chlap chce vyrazit, i na celou noc. Kdyby nebyl doma každý večer v týdnu, tak bych to začala řešit (i když já nemám co říkat, dělám večer a vracím se domů o půlnoci 😀 ), ale takhle... Připadá mi v pořádku, že nechce pořád sedět doma. Bodejť, copak je tam pivo a kamarádi? 🙂 Ano, je blbé, že ty nemůžeš, ale co třeba domluvit se s nějakou kamarádkou a jít večer taky pryč?

A čistě sprostě a prakticky: když mu popustíš uzdu, může být pak o to povolnější. Vyvenčený chlap je spokojený, na pár hodin odejde od rodiny a má pocit, že je pánem svého času. Je král vesmíru - to se to pak lehce ustupuje v jiných věcech. Nevyvenčený je frustrovaný, protože má pocit, že už ani na to pivo s kamarády...! Stojí ten jeden večer za to, mít doma prudiče? (Třeba to u vás takhle nefunguje, to samozřejmě netuším, jen mám ve svém okolí nejeden případ dodržování i nedodržování tohoto prostého pravidla. 🙂 )

magdablaschova
13. čer 2009

Manžel si mé těhulkovství nijak "neužíval",pupek mi pohledil snad až v 8-9 měsíci a nějaké rozmazlování? Nic! Byl se mnou u ultrazvuku,u porodu a malému se pořádně věnoval taky až kolem půl roku,kdy to nebylo jen "ležící a vřeštící" miminko ☹
Představovala jsem si,jak mě bude hýčkat,opečovávat atd. a mnohokrát mě mrzelo,že to bere,jako by mohl mít dítě každý-dnes je to malý zázrak,i mě šlo otěhotnět těžce.
Ale až dnes,po třech letech,mi došlo,že mimi jsem chtěla hlavně JÁ a že můžu být nakonec ráda,že to očekávání,porod a teď i odcovství vůbec zvládl,aniž by mě opustil apod. (i tací chlapy jsou) 🙂 On každý mužský se asi v 21 otcem nestává,chlapi maj pořád času dost!
😀 TEĎ je skvělej táta a mě i malého bezmezně miluje a JÁ jsem se poučila,že i bez přehnaného opečovávání se obejdu,hlavně když mě má pořád rád!!! 😉

cervena_vila
17. čer 2009

magdablaschova: Jů, to jste to zvládli skvěle. Mýmu bude 23 a jsem zvědavá, jak ty následující měsíce budou vypadat. Jsme teprv na začátku. Nakoukla jsem sem hlavně proto, že jsme se ráno pohádali, ale už to vyprchalo a spousta odpovědí tady mi zvedla náladu. 🙂

miranda77
17. čer 2009

tak ja musim rici, ze se mne v tehu nektery veci vice dotykaji ... a mrzi

a nerada bych se smirovala s necim v cem nejsem stastna nebo cekala, ze zmoudrim a spokojim se s malem

markytkaaa
17. čer 2009

Tak já jsem v těhu žádnou extra péči nevyžadovala a ani nechtěla 🙂
Párkrát mi mazal bříško a pak jediný rituál, který jsme fakt dodržovaly (a pak nám šíííleně chyběl) bylo večerní poslouchání bříška - pak kopání, převalování mimíse ... to bylo krásný a mě to tak nějak stačilo jako zájem o nás oba 🙂 Můj manža ale třeba rád vaří, takže to byl většinou on kdo kuchtil večeři a tak 😀 takže si fakt nestěžuju 🙂

Jinak kdyby můj chlap chtěl jít pařit, tak ať jde třeba na dvě noci 😀 Hraje airsoft a jezdí každou druhou neděli, občas na celý víkend ... mě to nevadí, taky potřebuje trochu voraz 🙂 když jde do hospody - jezdí do Pcí, protože v HK moc kamarádů nemá tak na celou noc a vrací se až ráno, nevadilo mi to, nevadí a věřím že ani vadit nebude 😉

miranda77
18. čer 2009

ach jo ... taky nečekám na nějaké opečovávání, ale manža se mnou ještě nebyl ani na ultrazvuku :(

lucy222
29. čer 2009

Ja tedy jeste nejsem tehu-a doufam,ze v blizke dobe ani nebudu-ale partner mi uz ted temer kazdy den hladi a pusinkuje brisko. Pry jako priprava-at si zvyka 😉 Obcas si s nim i povida. Myslim,ze tehu neni zadna nemoc, kdy by zena nutne musela mit nadstandartni peci, ale co bychom si nalhavaly-je to mile... 🙂

mrs.bistra
19. črc 2009

Zdravím všechny těhulky,můj partner se stará někdy až moc 😀 Sama téměř nic nesmím,ani vynést koš,hned u mě stojí,že je to těžké,že to udělá sám.Občas to vážně přehání,ale můžu být ráda,že se vůbec stará.Mám kamarádku a její manžel jí vůbec s ničím nepomáhal,o nic se nestaral jen říkal,že on dítě udělal ona at se stará 😝 Sice mě někdy štve,že je partner tak přehnaně starostlivý,ale na druhou stranu jsem ráda,že ho důležitých chvilkách mám u sebe a že se můžu spolehnout,že mi kdykoliv s čímkoliv pomůže a že nejsem na nic sama tak jako kamarádka

mrs.bistra
19. črc 2009

miluju naše večerní rituály,kdy mi partner se synem něžně hladí bříško,pusinkují ho a povídají si s naším drobečkem.Je dojemné sledovat jak číhají na každé zavlnění bříška a pokaždé mě rozněžní pohled na jejich radůstku když se můžou přes bříško dotknout mimi nebo když je kopne.Jak už jsem se zmínila výš,partner těhotenství prožívá pomalu víc než já,ale přiznám se,že je to milé a příjemné,když o mě někdo s takovou něhou pečuje 🙂