Jak se o vás stará manžel/partner v době těhotenství?

winielka
17. únor 2009

Ahojky holky těhulky....

jak Vás rozmazlují nebo nerozmazlují partneři v době těhotenství,zdá se Vám že se Vám věnují až moc nebo naopak málo.
zakazují Vám nějaké aktivity nebo jsou Vám partneři oporou.

Já osobně bych byla radši kdyby se mi věnoval trochu více....

katynaa
17. únor 2009

asi patris mezi ty naivky,co si mysli,ze partner by se mel z tehotenstvi "posrat". Bud silna a zvladni to.

winielka
autor
17. únor 2009

nemyslim si že by se měl z toho "posrat" ,nevim jak ty ale neberu těhotenství jako chleba z máslem...
myslim že to patří mezi něco vyjímečnýho.... třeba jsem ted větší cíta než před tim ....
co je na tom špatnýho když chce člověk v nějakém období více pohladit než kdy jindy....??? 😅

laska.nezna.hranic
17. únor 2009

manžel o mě pečuje tak nějak soustavně. mně to teda přijde normální, ale okolí říká, jaká jsem potvora, když jsem narazila na takového dobráka 😀 bohužel ale se mnou teď nemůže být, takže nedokážu posoudit, jaké by to bylo v tomto období těhu. ale věřím, že stejné nebo i lepší, protože na miminko se moc těší. ale ze začátku těhu měl hodně tendence upravovat mi jídelníček. všechno nezdravé (ale pro mě nejchutnější) by mi nejradši odebral a místo toho mi pořád cpal ovoce, jogurtíky apod. v množství, které jsem ani nemohla ujíst 😀 že prý mám papkat, ať malej nemá hlad 😀 no miluju ho 🙂

winielka
autor
17. únor 2009

ten muj je taky zlatej.....
ale akorát mi chybí že dřív mi volal do práce jen tak nebo alespon písnul nějakej ten e-mail,a je takovej
strohej.... myslim citově.
ale jinak mi dělá svačinky,maže mi bříško a tak....
nevim jak na něj.chybí mi to a když něco naznačim tak se začne hádat.

třeba když sem na návštěvě a on o tom neví třeba do devíti večer,ani nezavolá kde sem.myslim že si nedělá žádný starosti.

třeba musim vzít iniciativu sama do rukou 😝

katynaa
17. únor 2009

jedna situace v cekarne u dr. : tehulka a ´jeji pritel, a ona porad hekala - hrala to, aby ji ten jeji politoval. Sestry na recepci se z toho smaly, a pak jim to prislo taky na hlavu. Takhle si vyzadovat pozornost 😀 .
Kazdy jsme citove jiny, ok.
Bud rada, ze te neopusti a nepodvadi, winielka. Ber to takhle-

winielka
autor
17. únor 2009

katynaa:To žiješ asi v hodně volným manželství..... jak tak píšeš se na sebe asi ani neusměje ???

nevim jak ty kdyby ti tvuj muž jenom odsekával...a to delší dobu.
a nemyslim že sem taková ta těhotná co simuluje na rizikovim těh.od začátku těhu. a vyžaduje za každou cenu pozornost.
chodíme oba do práce a doma se sejdeme tak až v šest hodin,dřív to nebylo jiný,jen s rozdílem že od té doby co jsem těhotná nemáme už takový večery.

katynaa
17. únor 2009

winielka - v mem tehu mi to ani neprislo, ze by me mel partner na rukou nosit. podnikam a pracovala jsem az do porodu - vlastne i v porodcejserm byla na telefonu. v den porodu musel manza na dulezitou obchodni cestu, a v poho, neurazila jsem se 😎 . malickou miluje a me zboznuje,ze si v tomto rozumime a netlacime na sebe.

winielka
autor
17. únor 2009

katynaa:
a nepřišlo ti to ani trochu líto že malou neviděl hned po narození ??
že vlastně o ten zážitek přišel ??
a jen taková otázka,myslíš si že tenhle styl života tě sto pro naplnuje?
a když takhle pracujete máte na sebe a na malou čas?
já vyrůstala ve velkej rodině,kde sme se pravidelně scházely s tetama a bratrancema....
každej tak nějak vyprávěl o sobě a stýkáme se až do ted ne až tak jako dřív protože každej má svou rodinu.
ale já vždycky hledala někoho kdo mi bude totál nablízku... ne že bych ho neměla ale myslim že dřív sme si byli rozhodně blíž....

broucek26
17. únor 2009

Nedá mi sem nenapsat. Jsem povahou mazlivka a s manželem si v tomhle rozumíme. Neřekla bych, že se o mě teď nějak víc stará, jsem hodně samostatná, ale je fakt, že každý den si pro sebe najdeme chvilku kdy se pomazlíme, promluvíme na mimíska a jsme všichni spokojení. Pomáhá mi víc v domácnosti, ale nechci po něm nic zvláštního.

Winielko jestli jsi citovka, tak se toho drž a klidně se přitul k manželovi častěji než dřív. Jestli to potřebuješ, tak Tě určitě neodmítne a bude rád. Nesmíš zase ale manžela unavovat věčným "ty si mě nevšímáš a já jsem přitom těhotná". Neříkám, že to děláš, ale rozhodně by to nebylo dobré. Řekni mu, že ti teď chybí víc než kdy jindy a uvidíš, jak bude reagovat.

Katynaa: fuj, proč by se měl někdo "posrat" z těhoteství. Prostě je to jen pro některé páry krásné období, které si jsou nejvíc na blízku. Každý není citově opuštěný .........

katynaa
17. únor 2009

k porodu bych chlapa nebrala. mela jsem s sebou skvelou porodni zakynku. 'Ohledne casu tak ten travime spolu az moc - pracujeme spolecne, mala je soucasti a myslim,ze z toho hodne profituje. samozrejme, ze vztahy v rodine jsou moc dulezite ('moje VS diplomka se zabyvala tematem z pedagogiky rodiny 😵 )
Mam takovy nadhled, protoze mi uz davno neni dvacet let a dost jsem zazila.

winielka: u tebe to budou mozna ted i hormony, euforie. zkus si vecer s manzou sednout, priprav pohosteni a promluv si s nim, neobchazej, rekni mu to jednoduse a primo. i ti super chlapi jsou natvrdli. verim, ze to pochopi

svataterezicka
17. únor 2009

Já musím souhlasit s winielkou 🙂 Těhotenství je vyjímečné už jenom to že nosíš v sobě vaše dítě.. Můj manžel mě teda taky hýčká, a já si to hrozně užívám, sice dřív mě taky opečovával ale ted je nějaký víc starostlivější ještě a tak 🙂 Přijde mi to hrozně roztomilý, když se ptá jestli malá dneska zlobila a jak jsme se měly a taky mě nabádá at pěkně papám a tak 🙂 Když se zpozdím tak volá, kde jsem, jezdí mi naproti, přikrývá mě v noci to je prostě bezva : 😅

winielka
autor
17. únor 2009

Katyno:máš pravdu,je to asi taková ta euforie,jsem strašně štasntá,muj muž už má dvě děti z předchozího manželství...takže asi proto neni tak vyjuchanej jako já....ale je mi líto že není semnou taky tak.(myslim jako že se nestane otcem poprvně).
bere to asi tak (ajéé je to zase bude řevu v noci... 😀 a taková ta klidová zívačka.... 😀 ).
nevim .....

proč myslíš že by jsi k porodu chlapa nebrala?? vadilo by ti to???? 😅

katynaa
17. únor 2009

me taky manza opecovava v nemoci a behem menstruace, kdyz me boli brisko, ale tehu mezi nemoci nepatriiiiiii. 😀

winielka
autor
17. únor 2009

svataterezicko:
tak to je super že se o Vás tak stará,spíše že je ted tak trošku pozornější.myslim že i chlapům se to líbí,
mají takový ten rodinnej ochranářskejh pocit 😀 ,a je hezký když se muž zajímá jak je ženě....
je to přece taky jeho mimi.
😀 ,a hlavně je to moc nádhernej čas a ohromná změna než sme byli s mužem sami.

katynaa
17. únor 2009

winielka: mozna mas pravdu v tom, ze to nebude jeho prvni detatko. Ja si myslim, ze si uvedomuje, ze ditko neni zadna legrace a dela si starosti, jak to zvladne(-te). Miluje te a mimco taky, ale asi je moc racionalni a ma obavy z budoucnosti. Uzivej si tehu, ale netrap se tim a hlavne nelituj. jsi kocka, zvladnes to.
ohledne chlap u porodu, moc by mi nepomohl, ja sama jsem nevedela do ceho jdu - zadne porodni kurzy apod. meho rozhodnuti nelituju. manza by mel urcite taky strach 😎,tak jsem ho zachranila.

winielka
autor
17. únor 2009

menstruace taky neni nemoc!!!!a bříško bolí i při porodu!!!

katynaa
17. únor 2009

winielka: nebo to tema: ze by se ti mel venovat a starat o tebe, zkus nejak nadhodit, ale né vycitave.tak nejak mile, nebo s humorem. mozna mu to dojde.

katynaa
17. únor 2009

s tou menstruaci - to me tenkrat taky zaskocilo, ze to nejak prehani. tvrdil, ze jeho segra ji mela vzdy silene bolestivou, takze to zna z domova 😅

winielka
autor
17. únor 2009

jo asi máš pravdu že si dělá starosti....zeptam se ho dneska na to.jde taky trochu o bydlení,měli by jsme se stěhovat atak...třeba mu to vrtá hlavou,a třeba si uvědomuje že už nebudeme sami.....

já mam z toho taky obavy ho tam mít...
nevim jak tam budu křičet nebo nekřičet....člověk nikdy neví,a myslim že spíše ženský u porodu zatínají zuby než aby simulovaly...myslim že na to ani nemají myšlenky o tom přemejšlet...
a doufam že se aktivně zapojí...

já třeba vim že on už byl u svých dětí přítomen,tak on ví do čeho jde....
a sám řiká že by si to nedokázal představit tam nebejt.. 😀

katynaa
17. únor 2009

winielka: mas skveleho manzela. Miluje tebe a vase ditko, chce pro vas jen to nej. Ber to z tehle stranky.

zanett
17. únor 2009

winielka: 'myslim že i chlapům se to líbí, mají takový ten rodinnej ochranářskejh pocit'....no tak tim si nejsem tak jista, winielko. V praci delam se samyma chlapama a nekolik z nich ma zrovna tehotny manzelky, ale vetsinou jsou pry radi, ze si jdou do prace odpocinout (zrovna vcera mi jeden z nich rikal, ze je rad, ze je pondeli, ze pry musel cely vikend behat kolem manzelky, ktera je takova ta 'posrana naivka'.... 😀 On neni zadnej neomalenej hulvat, ale je fakt, ze kdyz ma nekdo denne na taliri tehotenske problemy manzelky, tak to otravi i nejvetsiho flegmatika....)

katynaa
17. únor 2009

jsem tu jeste nakoukla a myslim, ze ZaNett to odhadla.
Winielka: napis, jaks dopadla. myslim na tebe, at si to v klidu vyjasnite.

winielka
autor
18. únor 2009

Tak holky,
káply sme na to ...... včera sme měli termín v bance kvůly hypotéce,nejdřív nám ji zamítli,
ale ráno sem měla e-mail že vše bude ok.mužem si vklidu hledat domeček.

byly sme z toho docela překvapený ale jak je holt tak krize nedávají každému... 😒

večer sme šli s přáteli na bowling,a manžel na mě byl moc hrdý každýmu chtěl ukazovat bříško,
a řek že sem moc krááásná mamina.... 😀 tak mi hned pozved sebevědomí....

zanett: No je fakt,že když ženská taky furt naříká, a pořád to samí leze to na nervy...
je to jako si představit když máte doma muže s chřipkou a leze po čtyřech.

já mam doma muže extréma.....tomu kdyby řezali nohy tak je vše v pořádku, 😀 ,nedávno měl něco jako chřipku,
za velkýho přemlouvání sem mu měřila teplotu, měl 39,3.... ale paralen prý brát nebude,až prej to bude přes 40.
😎 ,hrát si na tvrdáka nebo tvrdošku taky nemá asi moc smysl.....

ze začátku těhu sem spala asi denně 16.hodin.... 😀 a to mi taky bylo jemně vyčteno od muže.

Ale kde jsou ty hranice ??? kdy věřit že jde opravdu o bolesti nebo o divadlo pozornosti ???
zajímalo by mě jak to berou sestřičky a porodní asistentky v nemocnicích.... asi toho mají plný zuby toto
poslouchat 8.hodin denně..... 😅

svataterezicka
18. únor 2009

Zanett: To je teda fakt "hezký" od kolegy jak se vyjadřuje o své ženě... 😒 To bych se fakt naštvala kdybych se dozvěděla že o mě takto manžel mluví fuj 😠 Můj manžel se teda za to nestydí že mi pomáhá, tuhle říkal když jsme byli na bowlingu jdem at tu nesedím v tom kouři dlouho a že mě ještě musí namasírovat. I když se možná někdo poškleboval tak na tom nevidím nic špatného, když mě bolí žebra a otýkaj mi lýtka...
Winielka: Kde jsou hranice to je těžký.. já si třeba nestěžuju ale když se zeptá tak mu popravdě odpovím, že dneskka zlobila 😉 nebo že mě bolí žebra a on sám si všímá že mám oteklé nohy..
A v porodnici - sestřičky a porodní asistentky snad v té nemocnici pracují, je to jejich práce se o nás postarat, takže to beru tak.. Nehodlám dělat divadlo a přehánět, ale chci tam chlapa právě kvůli tomu taky aby se mě měl kdo zastat když na mě někdo bude hnusnej 😝

winielka
autor
18. únor 2009

svataterezička:máš pravdu,mě by se taky nelíbilo kdyby se o mě muj manžel takhle bavil,problémy se mají řešit doma a ne u známejch.

Tak to já sem byla na bowlingu včera a hrála jsem jen jednu hru...protože sem cítila že to na mě stačí.
a kdykoliv chci jít domů tak jdeme bud spolu nebo když se muž dobře baví tak přijde po mě ale nezdrží se pak dýl jak hodinku..
ale je fakt že by muž měl být galantní a toto období sdílet se ženou....ono to dítě a to kolem vše není přece jenom její starost ne?
a alespon si muž zvykne po narození mimi že je taky něco jinýho než hospoda.
my sme se na to s manželem dohodli.kousek od našeho domu je malá hospůdka kam normálně chodíme na jedno
.tak sme to vyřešili tak že jsme si koupili dobrej babyphon na 3 km...
myslim že bychom neměli zapomínat na to že jsme rodiči oba dva,ale ne taky sami na sebe.

znám ale jednu kamarádku,ten její ji nepomoh ani s taškama z nákupu...a ona mu to "žrala".
🙄

evanek77
18. únor 2009

Nedá mi to vám sem nepísnout. Nejsem sice těhulka a asi ani dlouho nebudu, protože už mi zbývá jen IVF, ale mám za sebou mimoděložní a pak ukončení těhu v 18tt, protože mi chlapeček v bříšku umíral. A docela mne dostalo, že tu padl názor, chlapa těhotenstvím moc neotravovat. Jestli manžela po naší tragédii drželo něco při fungování, tak to, že mi pořád opakoval, že zase uslyšíme tlukot srdíčka našeho miminka, to jak nám kopalo přes bříško,že to nevzdáme, protože to stojí za to! Jsme oba po třicítce a oba máme dost náročnou práci, ale miminko je takový zázrak, že stojí za to kvůli němu zvolnit a vychutnat si to. Nikdy nevíte, co se může stát a pak je už pozdě něco dohánět.... Připadalo nám oběma úplně přirozené, že jsme miminku od první chvíle uzpůsobili náš život... byla přeci naše dobrovolná volba, že ho chceme.... Ale možná to všechno vidím jinak tím, že to je velmi velmi vymodlené miminko pro oba dva z nás. Prostě jsem jen chtěla říct, že manžel byl moc rád, že našeho chlapečka viděl, slyšel a cítil.... i když si ho nikdy nemohl pochovat.

winielka
autor
18. únor 2009

evanek77:
to je mi velmi líto....nedokážu si to přestavi já jsem ted v 17.tt. a myslela sem si že jsem už za vodou.
ted se už nemůže nic stát,ale jak vidim stát se může opravdu cokoliv.
rozhodně se nevzdávej,já jsem nemohla otěhotnět asi přes rok.pak sem vypnula hlavu a stalo se to ihned.
předtim jsem si dítě hrozně přála...a pak sem jakoby no to přestala myslet.

moji jedni dalecí známí byli už oba přes deset let svoji.a přes čtyřicet.dneska mají dva syny.taky jako dar z nebe...

evanek77
18. únor 2009

winielka, dík, jsme smíření s osudem....
jsem vám psala spíš proto, abyste prožívali každou chvíli, čas strašně letí a jednou by vám to bylo líto. A mužtí sice nedávají city tak okatě najevo, ale jsou možná citlivější jak my ženské.....

xsuzzi
18. únor 2009

katyyna:já si myslim,že Tvůj první příspěvek byl teda pěkně hustej!Když si,ale čtu o Tvé životní cestě,tak už tomu docela rozumím a fakt bych nic z toho jak to máš ty nechtěla,fuj brát věci celej život jako ty jenom proto,že sem se tak musela zařídit(partner,práce) docela tě lituju,typy jako ty si umim představit(necitelný,vždy s životním nadhledem,před okolím dycky nic neřeší a hlavně žádný city,že?) fujky fujky 😝 😀

winielka:tul se tul se tul se 😵 😵 😵 si těhotná a to je výjímečné období!!!A ty máš na to nárok,na všechno 😵 užívej si to a dělej vše jak to cítíš 😵 oni jsou muži někdy truhlíci aniž by si to uvědomovali,stačí říct 😵

já sem si těhu moc užívala,moc moc moc 😵 a manžel se ke mě choval hezky,ale to on dycky,takže žádná změna 😀 😵

winielka
autor
18. únor 2009

tak asi tak všeobecně jsem ráda že se Čeští chlapi změnili,a že nejenom sedí u tv a koukají na fotbal a žena musí vše obstarat.... asi tak jako to bylo ve většine domácností před dvaceti lety. 😀 .

mojí známí manžel se dokonce bál jít na ultrazvuk,a psal mému mužovi zda se vyplatí tam jít 😅 ???