Jak se o vás stará manžel/partner v době těhotenství?

winielka
17. únor 2009

Ahojky holky těhulky....

jak Vás rozmazlují nebo nerozmazlují partneři v době těhotenství,zdá se Vám že se Vám věnují až moc nebo naopak málo.
zakazují Vám nějaké aktivity nebo jsou Vám partneři oporou.

Já osobně bych byla radši kdyby se mi věnoval trochu více....

evanek77
18. únor 2009

muj bývalý přítel tvrdil, že porod není nemoc, tj. on nechápe ty hysterky, co vyžadují pozornost kvůli něcěmu, co miliony let funguje samo. A že k porodu by šel leda, že by to zajímalo jeho, rozhodně né kvůli babě....
No, moc mu přeju, aby měli jednou miminko bez komplikací, jinak mu hrozí, že bude mít dítě jen na víkendy 😒
Rozhodně děkuji všem svatým, že mám muže jakého mám, protože procházet tím vším s někým, kdo uvažuje jako můj bývalý by mne zlomilo....

winielka
autor
18. únor 2009

evanek77: Tak to muj bejvalej byl maminčin mazánek a sám sobec...
dítě??? a proč ???? nejdřív si prý chce užít a to je mu nyní přes třicet,a má naštěstí maldší holku.pořád bydlí u maminky a tatínka....tam to tak fungovalo jako před dvaceti lety.

můj táta kdysi řikal (to se naši ještě nerozváděli) že na domácnost nešáhne ani z rychlíku to by mu prý ta pracky upadly.
máme nepomoh s ničim a to sme byli tři a hospodářství 🙂

anatanka
18. únor 2009

Ja teda byla v tehu maximalne zklamana. Manzel vzdycky vypravel, jak se mu tehotny zensky strasne libej, ze je v tom neco dojemnyho a za az ja budu cekat nase dite, tak me bude nosit na rukou. Ale skutek utek. Pripadala jsem si totalne jako samotna matka a zavidela vsem kamaradkam, se kteryma chodili partneri na vysetreni, chodili se divat na mimi na UTZ, mazali jim bricho olejem atd.

Naopak manzel byl v dobe meho tehotenstvi uplne laxni ke vsemu, nic se mnou nesel koupit, vsechno bylo zbytecny, pripadalo mi, ze se na dite ani netesi.

Asi to bylo zpusobeny tim, ze uz dve deti ma a vsechno uz si to prozil, ale pro me to bylo poprvy a touzila jsem se o to s nekym podelit.

Celkove na tehu nevzpominam vubec rada.

evanek77
18. únor 2009

ach jo.... asi mám doma poklad 😉

katynaa
18. únor 2009

winielka: tak vidis, ze je vse super.bud happy, mas skveleho muze.
ted jsem si precetla anatanku, a souhlasim s tim, ze kdyz uz ma partner deti z minulych svazku, tak je to uz zas tak silene nebere... 😖
a jeste : pokud jsou tehotenstvi vymodlene, tak samozrejme oba rodicove jsou z toho paf.
ale pokud nektera jeste neni tehu a nakupuje vybavicku, partner ji to ma chvalit - tak to je na opavu... 😕

svataterezicka
18. únor 2009

Anatanka: tak to je od manžílka teda pěkné jak ti naslibuje a pak houbelec... Jako chápu že už má dva potomky, ale né s tebou ne? Můj manža se mnou chodí na každý ultrazvuk, vidět ho jak poprvé slyšel srdíčko bylo nezapomenutlný i pro mě - jak byl vyklepanej z toho 😅 Fakt bomba.. A vždycky před kontrolou se hrozně těší a všem ukazoval pak dvd s naší holčičkou a dneska mi dokonce nadal že jsem mu neposlala povídání o těhu tento týden 😀 Jako chápu že chlap asi nebude doma studovat knížky o průběhu těhu a porodu, kupovat výbavičku a vymýšlet kde nejlíp nakoupit to a to. Ale čekám že mi ten chlap s tím nákupem pomůže aspon z obchodu a občas třeba udělá snídani nebo večeři prostě snaží se aspon trochu té své ženské pomoct. I kdyby jen symbolicky, takovou snahu já ocenuju!!

kristi
18. únor 2009

oporou mi byl, nicmene ani jeden jsme z toho nebyli "poprdeni" a o nakych masazich zad atd jsem si mohla nechat zdat....jinak to bereme oba sportovne

winielka
autor
18. únor 2009

Tak to ten muj byl asi fakt tak zaprděnej předtim že měl ty starosti,promluvili sme si a asi si vzpoměl že já sem v tom vlastně s nim taky.návzájem sme se povzbudili.
a když tady tak píšete tak asi taky doma mam to zlatíčko,a uvědomuju si jaký mam vlastně štěstí.
muj muž má taky dvě děti z předchozího manželství.
ale připadá mi že na ně zapomíná.....je jim 15 a 13 let a bydlí 300km od nás a vidíme je jen o prázdninách.
mam pocit že na ně chce zapomenout,čeká ted nový život semnou.
nechtěla bych je připravit o tátu... moc oni jemu nepíšou a on taky se zrovna o kontakt nepřetrhne.
(nechtěla bych mít pak od nich výčitky..).

anta
18. únor 2009

Já sice už těhulka nějakou dobu nejsem, ale musím říci, že na své těhu vzpomínám s trochou nostalgie, protože manžel se o mě staral opravdu velmi velmi moc a jak mě viděl s koštětem, tak mi ho hned rval z ruky, že se nesmím namáhat, vždy o víkendech po obědě mě hnal do hajan, abychom si ještě s tehdejší Bublinkou pěkně odpočaly, no a teď je to úplně jiné, lítání kolem Honýska a na odpočinek opravdu můžu jen vzpomínat 😀 Ale i tak se mi snaží s malým hodně pomáhat, co je v jeho silách 😉

hupcza
24. únor 2009

taky se přidám

momentálně končí druhé těhu
první se nám nepovedlo
zpětně to hodnotím, jako to nejlepší, co se mohlo našemu dnešnímu prckovi stát
v prvním těhu byl manža sice rád, ale bral to jako samozřejmost - jsi těhotná? super? ale pak už každý den jako jiný.... bral to jako samozřejmost
rozhodně nejsem hysterka - nepotřebuju voit za ručičku, i v současném těhu jsem dělal spoustu věcí sama (rekonstukce - to ale jen výběr všeho, smlouvy, platby a dohled, výbavička z 80% sama ...) jsem na konci 35tt a stálepracuju - byť z domu a light variantě - ale mě to baví a prckovi toneškodí (100% pro něj tu budu po porodu)

ale v tomto těhu je manžel "pokakaný" ... je pozorný, oohleduplný, zajímá se, dokonce se se mnou dral na každou prohlídku, což jsme mu vymluvila 🙂 ...je to zbytečné - jasně, že je fajn, když slyší první srdíčko, vidí velký utz, ale na změření čípku pohmatem tam se mnou faktnemusí vysedávat (v prvním se mnou nešel ani na kontrolupři krvácení, kdy jsem tušila, že je po všem, aby mě podpořil)

dne si čte knížky,ptá se .... prostě jiný člověk

asi ho to taky ťaflo .... a prcekbude mít tátu, který ví, že to není tková samozřejmost

ženké, které říkají, že tuhle pozornost nechtějí nevěřím ani slovo - každá ženská má ráda pozornost, nad to v době,kdy je těhule - těžko říct, kde je důvod (možná má chladného manažele, možná zebetonované své vlastní emocemožná něco úplně jiného)
není to ženské - a silácké řeči o tom, co všezvládnua jak makám ako šílená a podnikám apod. - jj ..fajnová berlička, liidi člověka obdivujou - velmi dobře to znám, taky jsem se bála být ženskou

wsmoulinkaa
24. únor 2009

ahoj holčiny....taky se manžel snaží a´je fakt, že ted u druhého prcka je to jiné ale to je o tom že jsme už starší...a tak se ´víc bojí o mé zdraví....ale nijak mě teda zas nerozmazluje....tak jako tak je skvělej!!!! 😉

svataterezicka
24. únor 2009

Hupcza souhlasím, taky nevěřím že existuje baba, které by nedělalo dobře tohle rozmazlování, věnování se a obskakování... Mě teda zájem víc jak těší... A včera jsme byli na kontrole a doktro se hned ptal kdepak máme manžílka dneska (chodí se mnou na každý uz - ale ne gyn.vyšetření ho ani nepustí automaticky).. Takže se mu jeho zájem asi taky líbí 🙂

pikusa
24. únor 2009

Ahoj holky,
tak můj přítel má 2 holky,takže vlastně "splněno"
se mnou prošel 3letou snahou o miminko,moje depky a moje plačící večery,když jsem dostala měsíčky......moje nálady a pak léčba a vše kolem umělého oplodnění.....zase stresy,no ale ted čekáme kluka---jestli se nespletli 🙂 a přítel,i když toto vše má za sebou vlastně,tak je milionovej a zlatej,pusinkuje pupík,povídá si s ním a opravdu se stará.....
Ze začátku jsem taky jen spala a spala..........tak bylo vše na něm.
A ted jak už jsem aková "nemotorná"tak mi minule říká,že je chlap v domácnosti 🙂
Je zlatíčko moje 🙂 Ä poprvé jde i k porodu 🙂

lucijda
25. únor 2009

Ahoj holky, tak jsem nakoukla co se tu píše pěkného a hned na začátku mě dost zarazil příspěvek od Katyny. Nikdo neříká, že se partner má posrat z těhotné partnerky to v žádném případě, ale pokud je žena na rizikovém těhu, ve kt. má nařízen klidový režim a partner na to nebere ohled( mám na mysli pomoc s domácností atd, žádné cukrblíky) pak to není k posrání , ale k nafackování. Toť můj názor.

meleri
25. únor 2009

já měla kritické těhotenství a půlku těhotenství jsem musela strávit na lůžku a jezdil za mnou a vymýšlel všelijaká překvapení a dárky prostě super...za to tedkom je to už horší....

meleri
25. únor 2009

taky mě to zarazilo to co psala Katyna...jestli je to dítě chtěné tak by se v těhotenství manžel měl starat taky a měl by být štastný..

momin
25. únor 2009

Katyna je zvláštni človek. Docela mě vytáčí takové řeči... Miminko je přece obou a ne jenom maminy!! taky sem se těšila ze se přítel bude více zajimat.Zájem byl spíše ze začátku.Na ultrazvuku se mnou byl jen jednou ale bylo vidět že je z toho opravdu naměko.I slzička ukápnula... 😉 Taky mě nenechá skoro nic dělat a to nemam rizikové těhotenství ani nic podobného.. A občas dostanu i pusu na pupík.. 😅 Ale umí překvapit i nemile:Třeba zrovna dneska hrozne řešil kdo bude venčit našeho psa až já budu ležet v porodnici a on bude v praci.Přitom jeho bracha bydlí o patro nad náma... To sou problemy co.... 😀

hupcza
26. únor 2009

mom: no a že by si z té porodky odskočila, beztak tam bud jen polehávat 😀 😀 😀 😀 😀 😀

momin
26. únor 2009

😀 😀 jj nějak tak to vyznělo....

sabinecka
24. dub 2009

Vidím že tady katyna taky prudí je prostě divná. 😒

Holky užívejte těhu ,dětí manžílku a na blbé kecy se vykašlete.

sonik05
24. dub 2009

Těhotenství už mám dlouho za sebou, ale i tak si pamatuji, že hlavně ze začátku mi manža dost pomáhal. Když viděl, že každé ráno klečím nad záchodem a do lednice chodím se zacpaným nosem a pak to ještě rozdýchávám, tak mi nosil ráno snídani do postele, abych se mohla najíst dřív, než vstanu (to mi hodně pomáhalo) a i trochu pečoval o domácnost - umýval wc, což jsem opravdu uvítala.
Já tedy měla těhu naprosto bezproblémové, otěhotněla jsem asi na druhý pokus a od začátku do konce jsem neměla žádné potíže, ale i tak jsem byla za pomoc ráda.
Většina z nás v těhotenství normálně pracuje a určitě se shodnem, že hlavně ze začátku bývá těhule hodně unavená. Nevidím důvod, proč by mělo být něco špatného, že jí manžel pomůže a třeba si ji bude i trochu hýčkat.

Jinak si myslím, že určitě bude těhotenství prožívat pár, který má vše bez problémů a pár, který má vymodlené těhotenství po několika zklamáních.

misa.ottovka
24. dub 2009

Tak přidám taky trošku svojeho do mlýnku.
Mojeho manžu nechci nijak hanit, ale myslím si že když zpětně hodnotím moje těhu, tak mi manža moc nepomohl. Uklízím doted celý byt naprosto sama, peru žehlím atd. Jedné co jsem trochu vypustila je vaření. Jinak manžel nejde ven ani se psem,na nákupy chodíme bud spolu nebo chodím doted sama a tašky mi tedy vynese nahoru. Do poradny jezdím také sama, dokonce i ted v posledním stadiu těhu i do porodnice jezdím sama. Manža k porodu se mbnou jít nechce,když jsem mu oznámila že za porod se ženě dávají dárky,tak se divil, za co prý u mně když možná půjdu na císaře. Momentálně mám 3 dny do termínu a manžel je v hospodě s kamarádem a tvrdí, jak mně hrozně miluje. Nevím jak si to mám přebrat,ale myslím si že můj manža je v tomhle směru na baterky. 😢 😢 😢 Podotýkám ale, že miminko bylo plánované a chtěné

brumdinka
24. dub 2009

Ahojte, tak já už mám dávno po těhotenství - našemu čertíkovi je 5 let, ale když se mrknu zpětně tak mám zlatýho chlapa - brali jsme to oba sportovně, zvládli to miliony žen přede mnou, zvládnu to taky a v poho, pomáhal mi, na ultrazvuk jsme jeli do Chebu spolu atd. s porodem sice nevěděl jestli tam chce být a zvládne to - nakonec tam byl a točil vše na kameru 😉 - dokud to šlo tak sem pracovala, ještě i studovala vejšku a dokonce 2 dny před porodem šla ještě na zkoušku - na tu mě ale už nechtěl pustit, že sem se zbláznila a co když už porodim atd... na což jsem mu s úsměvem odpověděla, že jedu na zkoušku do Chebu tak kdyby něco tak to mám blíž 😀 než od nás z Aše (je to cca 25 km a nemocnici u nás ve městě zrušili)

celkově jsem si těhu opravdu užívala, nebylo mi špatně, žádné problémy, otoky a já nevim co, dokonce mně bylo lépe než normálně, takže opravdu jiný stav 😀 😀 😀

jeudi
26. dub 2009

katyna:prijde mi od tebe dost sproste ,ze rikas takove veci,ze by se mel manzel z toho ,,posrat,,neni to spise ze zavisti ,ze na tebe nemel manzel cas? 😉 jinak holky ja to mam tak nak normalne,protoze manzel je od rana do vecera v praci,ale kdyz je doma pohladi brisko,ale stydi se na nej mluvit 😀 to je hrozny....jinak tak nak normalne ,urcite to nak neprehani 🙂

karotky
26. dub 2009

Ahojky,.................já už nejsem těhulka přes 2 roky,ale ráda na toto období vzpomínám. 😵
Nikdy jsem od manžela nic nevyžadovala,protože vynucená pozornost by mě asi netěšila. 😖
Ani tak si na manžu nemůžu stěžovat.Vždycky,když přišel domů z práce,přinesl "nám" něco dobrého na zub,když jsme koukali večer na TV,hladil mi bříško,pak mi ho před spaním mazával olejem,ikdyž jsme se nakonec striím nevyhnuli. 😅
Na UTZ byl se mnou jen jednou a na zbylých 17ti jsem byla sama,ale nikdy mi to nepřišlo líto,že to neprožívá tak,jako já. 😉
Když už jsem byla ke konci těžkopádnější,koupal mě ve vaně,pomáhal mi ven a utíral mě. 😵
Byl se mnou u porodu a kdyby nebyl,taky bych se asi nezbláznila. 😀

asanaa
26. dub 2009

Můj manža je zlatý.Na začátku těhu mi bylo hrozně zle,nemohla jsem vůbec nic,jen jsem ležela.Doma dělal úplně vše a fantasticky se staral i o syna.Byl mi velkou oporou!!Chodí se mnou na každý UTZ a je z toho hrozně nadšený,na mimíska se strašně těší a je to na něm vidět.Hladí mi bříško a číhá na to,až Filda začne kopat 😀
Bříško si mažu sama,holení zvládám taky sama,ale bude mi masírovat hráz 😅
K porodu určitě půjde 😉

czechzuzana
21. kvě 2009

Holky, zajimalo by me, jak resite to, ze my tehulky uz jaksi nechodime o vikendu nekde popit a posedet a pod......Jak na to reaguji budouci otcove? Chodi sami? Jestli ano, jak casto?

kristi
21. kvě 2009

posedet jsme chodili i spolu, ja nepila. A nekdy chodil sam, tak treba jednou za 14 dni, uz se moc nepamatuju

czechzuzana
21. kvě 2009

kristi, ja ale nemyslim jako odpoledne nekde na par hodin na zahradku, to chodime spolu......spis mame problem o vikendech, kdyz chce jit proste pit do rana s kamosama....Nemozeme nak najit nakej kompromis...Ted chce jet na nakou akcu z prace na celou noc pristi vikend...A me se to zda uz moc. Tak sem se chtela poradit....ze co je vlastne normalni. Protoze podle me jsme chteli dite oba dva, tak nechapu, proc by mel nekde chodit....A on nechape, proc by se mnou mel zustavat doma....Takze nam vznika celkem zasadni problem o kterem se hadame v podstate kazdy vikend....

blka
21. kvě 2009

Czechzuzana, já nejsu až tak "společenská", takže jsem posedět chodívala minimálně. Manžel chodíval a chodí často beze mě a mě to vůbec nevadí. Ano, dítě jsme chtěli oba, ale on se potřebuje odreagovat z práce a tak. Mně osobně to vůbec nevadí, že chodí sám.