Jak se obléci na vítání občánků? Normálně nebo oblek?

snupik
9. únor 2008

Maminky poraďte mi?Co na sebe?Normálně nebo v obleku??? 🙂

bielanevesta
9. únor 2008

Ja som mala čierne šaty po kolená a manžel išiel v košeli a rifliach, Natálka mala šatočky biele a čepček 😉

hanzuli
9. únor 2008

No my jsme byli oblečeni společensky (fotku mám v albu), jinak více inspirace tady 😵 :

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

petular
9. únor 2008

Ahoj snupik, já šla v riflích, bílé košili a svetříku, manžel v riflích, košili a saku, bylo to ležérní, ale "upravené". Malý měl kalhotky, bodičko a na tom tričko. Ostatní byli oblečeni stejně, někteří i v mikinách... jen některé dětičky byly vymóděné 🙂 ale jelikož my jsme šli až v 5 měsících, tak by už malý v nějakém mimioblečku vypadal směšně 😒 Každopádně mysím, že by jste měli jít v tom, v čem se cítíte příjemně 😉

aponchie
9. únor 2008

ja nesla ,propasli sme to ale asi normalne slavnostneji trosku ale zadne drama

paolin
9. únor 2008

oba kalhoty. ja halenku, manzel kosili. mrnousek "neco lepsiho" 😉

rada8
9. únor 2008

já jsem měla černé kalhoty a svátečnější halenku,manžel tmavé kalhoty a košili.Baruška měla týden tak jsme ji měli v krejkové bílé zavinovačce. 🙂

karotky
9. únor 2008

Já měla černé kalhoty s halenkou a manžel manšestrové kalhoty a mikinou.Adam rifle,triko s dl.rukávem a čepici.Nic lepšího nás nenapadlo. 😅
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

andreaajakub
9. únor 2008

když vítaly nás tak maminy přišli normálně v ryflích a triku ale je to přece slavnistnější příležitost takže halenka černý gatě a jdese..sako to asi ne a mimča tam měli ryfle atd.. my měli pletenou soupravu

lukin
9. únor 2008

Zanedlouho mě to taky nejspíš čeká, ale vůbec netuším, jak to tam probíhá a proč se tam vůbec chodí. Můžete mi to někdo vysvětlit? Jinak si asi obleču černé kalhoty, pokud se do nich po porodu vlezu a pěkné tričko.

karotky
9. únor 2008

Lukin..............asi jak a kde. 😉
Tady v Pardubicích vítají po 2.dětech,přečtou společný proslov,uvítají děti a pak se podepíší rodiče na pamětní list i se svědky.Pak je focení u kolébky.Celé to trvá asi 20 min. 😅

lukin
9. únor 2008

karotky: Aha, takže to je zbytečné tam jít, že? 😀 Asi se na to vybodnu 🙂

paolin
10. únor 2008

mne to tedy zbytecne neprislo. velmi nas potesilo, ze se tato tradice drzi a zastupitele maji o nove obcanky zajem. a Vita bude mit pamatku 😉

kacka79
10. únor 2008

Tak my byli v "lepším civilním" a bylo to celkem fajn

binki
10. únor 2008

pujdu podle aktualni vahy a pocasi, mame jeste cas, myslim je to planovane na brezen

iza
10. únor 2008

ahoj tak manžel měl džíny a košili,já sukni a svetr(ale já tak chodím pořád)..Jáchymek měl košilku a kaťata 😉

vendeta
11. únor 2008

to jsou starosti a otázky 😉

med
11. únor 2008

Manžel šel v obleku a já v černých kalhotách a svetříku do V. Byly tam ale i lidi v džínách, který to vůbec neřešili...

nissanek
11. únor 2008

ještě, že jste založily tuhle diskuzi, jdeme se vítat zítra a mě vůbec nenapadlo, že bychom se měli vyfiknout 😅 , takže už mám frajerské kalhoty a bodýčko, no a já to zvládnu nějakou tou blůzkou...snad se do něčeho vejdu, po porodu jsem to ještě nepotřebovala 😅

med
11. únor 2008

Ježiš, teď to po sobě čtu... samozřejmě BYLI!!! tam lidi.... sorry 😀

marinka
11. únor 2008
gedren
11. únor 2008

U nas (Praha 9) jsem ja mela lepsi kalhoty a dzinovy sako a vypadala jsem tam asi tak nejlip 🙂 Na Helcu jsme neco hodili, manzel uz nevim co mel 🙂.

No a probihalo to tak, ze nam rekli "no tak vas vitame, prejdeme teda k tem darkum, ale predtim se nam musite tady podepsat", tak jsme se podepsali, dostali piskajici kacenu a miniaturni zlatej privesek, fotograf fotil, pak nam prisla asi za 3 kila dobirka s fotkama (to posilali kazdymu, kdo jim to explicitne nezakazal), a v ni bylo asi 10 naprosto strasnych fotek, tak jsme si holt ty darky "zaplatili" ;)

xsipm04
11. únor 2008

Holky, když jste u toho vítání, musím vám to taky popsat.

Já tam šla taky normálně v džínách a manžel taky. Náhodou jsem našla pozvánku den předem, tak jsme šli jako na procházku a jen jsme se tam zastavili, abysme viděli, co to jako má být.

Musím říct, že Praha 7 se teda s dárečkama vytáhla. Já se doma smála, že si tam jdu jen pro dáreček a čekala jsem, že nám dají nějaké vzorky dětské výživy a kosmetiky, kterou určo nepoužívám, takže to zase svorně vyhodím. No, a překvapili, dostali jsme dvě hezké knížky a plyšovýho pesana, kterého si Nellík fakt oblíbila. Ještě jsem je podezírala, že nám dávají hračku, která není vhodná pro mimka (trošku tak vypadala) ale když jsem jí prozkoumala, tak jsem zjistila, že dokonce na ní bylo napsáno, že vhodné od 0+ věku 🙂 Fotky nám dali jako dárek, ale byly fakt děsný, takže jsem je musela vyhodit 😀

Jinak průběh byl děsná fraška, v noci jsme tady pak přemýšleli, proč se tahle ceremonie vlastně ještě dělá a došli jsme k závěru, že pro srandu rodičům, neb já z toho propadala v záchvat smíchu ještě o půlnoci. Normálně nás tam usadili, moc velký zájem o to nebyl, byly jsme tam asi 3 maminy v džínách bez širších rodin, dvě jsme si teda vzali manžela, přímo před nás si stoupla do pozoru paní (měla účes jak Marge Simson - teda nevím, jak se to křestní jméno píše 🙂 ) a začala operním hlasem zpívat, jak vítá ty nové občánky na světě a přitom se tak blaženě usmívala a soucitně se dívala jednomu po druhém do očí. K tomu hrál nějaký týpek na elektrický piano a ten se pro změnu tvářil jak na funusu. No, děti na to čučely, co to jako je, rodiče se držely, aby nevyprskli smíchy. Po přezpívání dvou songů nám rozdali dárečky a šli jsme. No, náš den pak ještě pokračoval tak, že jsme přímo před tou síní potkali dva psy a manžel na mě prej koukej, ty psy se venčej sami a taky že jo, páníček nikde a oni měly svázaný vodítka a jeden táhl druhýho a naopak. Do toho mi zavolala máma a já jí popisuju ten děsněj obřad ale říkám, jediný co mě potěšilo, že jsme dostali hezký dárky - dvě knížky, plyšáka a kytičku. A máma na to: "To neznám, to bude asi nějaký novodobý". A já: "Co bude novodobý?" a máma: "Ten Plyšák a Vodička, o takový dětský knížce jsem ještě neslyšela". Já dostala potom všem takový záchvat smíchu, že mi tekly slzy z očí a musela jsem předat telefon manželovi. Zpívající Marge, venčící se psi a Plyšák s Vodičkou mě odrovnaly 😀

nissanek
12. únor 2008

Tak jsme už taky uvítaný do obce Praha 10 a jak to tady čtu, tak se desítka fakt vytáhla. Ceremonie přiměreně krátká a důstojná, fotky zadarmo a kolik chceme (možná ale taky budou hrůzostrašný, ještě je nemám 😎 ), jako dáreček botičky a pamětní mince. A ještě za Kristýnku vysadí na jaře strom. Tak z toho mám docela dobrý pocit, účast fakt hojná tak 20 mamin s dětma plus široké příbuzenstvo (já jsem tam byla sama 😠 )

leela
16. únor 2008

Ahoj snupik, před mateřskou jsem chodívala pravidelně vítání fotit 😉 některé maminky nosí sukně a haleny, některé nosí džíny a trika a taky se už několikrát povedlo, že přišla maminka s taťkou v teplákách 😕 ale byly na nich 4 pruhy 😉 😅 to jsme po sobě se starostou a ještě jednou úřednicí koukali jak trdla 😕 😀 Mě se při focení líbí nejvíc maminky co jsou alespoň trošku společensky oblečený. Kalhoty, sukně, halenka a třeba i triko se sáčkem. Oblíkni si co je ti příjemné 🙂 ať si to krásně užiješ 😵

jandalinka
16. únor 2008

Tak mi jsme dnes absolvovali "vítání občánků" a můžu říct,že jsem čekala horší,ale celkem se to dalo 🙄 .Sice nás tam bylo hodně,takže byli malinko zmatky,ale ten "obřad"utekl tak rychle,že jsem se ani nenadála a byl konec.Měli jsme klasický flaušové šatičky,nic nóbl ani nic saténové a tak,prostě normál,trošku slavnostně oblečeni.No a focení samozřejmě se platí a mohli si ještě DVD natočené z obřadu objednat,ale to se nám zdálo zbytečné,když naše malá tam bude na 3min. 😖 No a dostali jsme malou dečku+bryndák a pamětní knížečku.Nejhezčí bylo,když Elinku dali do kolébky a ona se jí chytla a nechtěla ven 😀

maly_strom
16. únor 2008

Jandalinko a v kolik jste byli na vítání? My v 15:00 hod. A zas tolik nás nebylo. A dostali jsme malou dečku (děsná barva)+pamětní knížečku+kytičku. Nejvíc mě tam dostaly ty zdravotní sestřičky, prý když bude plakat mímo, že si ho vemou a uklidní. A jeden chlapeček tam řval jak na lesy, přiběhal sestra, vzala si ho, šla za dveře a chlapeček řval a řval a nebyl k uklidnění ... chudák malej. Nechápu, proč ho nemohla jít uklidnit maminka 😕 🙄
A souhlasím, taky jsem to čekala horší, ale docela to šlo, a zbytečně to neprotahovali.

artuse
16. únor 2008

no my na vítání zatím nebyli, ale u toho vítání, jak popisuje XSIPM04, jsem se fakt nasmála 😀 musela jsem to přečíst i manželovi, ti samovenčící psi fakt píšou 😅 😅

jandalinka
17. únor 2008

malý_strom:my byli na vítání ráno o 9:30 a malá byla taková celá ospalá,takže jsem se spíš bála,že tam usne 😅 .No a když začali ostatní mimi plakat,tak jsem se vyděsila,že my začnem též,ale v pohodě.Ale ty sestřičky mě opravdu fascinovali 😵 ,když někomu spadl dudel hned letěli umýt,když někomu plakalo mimi,tak rychle vzít do náruče,hm,též jsem nechápala.To bych raději vzala malou já a šla s ní pryč na chvíli 😕 .Jo a na tu kytku bych zapomněla,ale to jen takovej malej detail 😀 .Ale jo takový malý obřad stačil 😉