Jak se oblékáte, když jdete ven s malými?

mikulka
14. čer 2009

Ahoj holky,

když jsem ještě nebyla těhotná, všimla jsem si, že mamky s kočárkama a vůbec s děckama chodí dost divně oblečené. Nevkusně až, nebo hodně nemoderně. Divila jsem se, proč na sebe více nedbají, proč se oblékají tak hrozně!

Nyní jsem už taky maminka a nedávno, když jsem byla v parku, jsem viděla maminky už s většími dětmi (tak dvouletými) ve značkových oblečeních a tak jako šmrncovně oblečené, namalované...
Zato já!!! Starý džíny, hodně ojeté triko a ty boty! Sešlapané džínové tenisky vepředu trochu proděravělé. 😕
Oblékla jsem se holt pohodlně ke kočárku. 😒

Taky je fakt, že zatím jsem si neměla čas jít koupit nějaké obstojné triko, natož džíny, tak tahám takové staré, protože po porodu se mi změnila postava.

Jak jste na tom s oblečením vy, jak se oblékáte, když jdete ven s malými? Já se v tom parku trochu styděla, jak vypadám. 😝

martimarti
14. čer 2009

Já to moc neřeším, oblékám se prakticky stejně, jako když jsem neměla dítě, jenom boty si vybírám pohodlnější kvůli procházkám 😉

tatolu
14. čer 2009

Mikulka, ja bývam väčšinou zavretá v dome, takže čo nájdem oblečiem...
Keď sa ale vyberiem na dedinské pieskovisko, tiež si všimnem, že maminy sú oblečené pekne. Mne sa ale nechce prezliekať...

Keď idem do mesta, tiež som mala problém, čo obliecť, ale najnovšie som zistila, že som trochu schudla a niektoré tie veci z pred pôrodov si obliecť môžem.

Vôbec nemienim nejak veľmi dopĺňať šatník. Kým pôjdem do práce, móda sa zmení a teraz vystačím s tým čo mám.

Čo sa týka Tvojho oblečenia, ak bývaš v meste a chodíš na prechádzky do mesta, nájdi si čas a niečo pekné si kúp 😉
Budeš sa cítiť príjemne, a keď sa tak cítiš, tak aj pôsobíš. 😉

luucia
14. čer 2009

Já oblečení teda docela řeším..neříkám, že tolik jako před těhu...už na to není tolik čas 😉 ale oblíkání mě baví 😵 bydlíme v centru města, takže já bych opravdu v teplákách nebo vyloženě nemoderně ven nevylezla...chodím ted taky víc pohodlně oblečená, podpatky opravdu nedávám 😅 ale jako strašák opravdu nevypadám...teda doufám 😀

amina
14. čer 2009

oblékání mě vždycky zajímalo a nezměnilo se to ani nyní. Snažím se pokaždé vypadat sladěně, vkusně. Kapku jsem změnila styl, podpatky taky zatím volím jen výjimečně, byť bych dříve bez nich nevyběhla ani k popelnici 😀
Jen kdyby bylo více korunek na parádu, trošku trpím, že se teď musím v tomto ohledu uskrovňovat. Ale zase ta radost, když se jednou za čas můžu trošku v tomto ohledu rozjet...
Osobně si myslím, že buď chuť oblékat se šikézně v ženské je a nebo není, určo to nijak zásadně nemění momentální životní situace.

sisi.v
14. čer 2009

tak já na tom byla stejně - tzn. děsně, asi první půl rok po narození malé...nějak jsem měla myšlenky na všechno možné, jen ne na oblékání a taky čas nebyl. pak se to zlepšilo, ale podpadky, které jsem nosila před těhu snad i do postele 😉, tak ty jsem ještě neobula ani teď.

peppapig
14. čer 2009

Ne vsem lidem zalezi na tom, co si oblecou, ale podle me je dulezite dbat o svuj zevnejsek. Nemyslim si, ze kazda maminka musi byt super moderni s nejnovejsima vychytavkama mody, ale vygajdane teplaky s trikem a polorozpadlyma batkama nikomu na nalade nepridaji.
Ja bych ven neupravena nevysla ani s kocarem ani bez nej. Snad na lidi svym zevnejskem pusobim prijemne. Vyssi vaha se me uz drzi 2 roky, takze kratsi sukne jsem vymenila za delsi, upla trika za volnejsi bluzky ci saty. S botkama na podpadku jsem na tom stejne jako vetsina z vas, kdysi jsem je nosila kazdy den, ale co se mala narodila, v nizkych botkach ted sandalech se citim nejilepe 🙂

sisstin
14. čer 2009

tak já to snad řeším ještě víc než před těhu, nerada bych, aby si lidi řekli:"ááá..má dítě, takže socka" 😝 jsem hubenější než před těhu, pokud jsem oblečená, tak vypadám docela slušně..můžu si dovolit skoro vše, až na holé břicho, které jsem teda neodhalovala ani před těhotenstvím...ráda nosím upnuté džíny, topíky atd, akorát už nenosím pořád podpadky a velké výstřihy, oblékám se víc pohodlně, abych nemusela pořád honit vykukující nadra atd. 😝 a pokud jdu s kočárem, tak max. nějaký malý podpatek 🙂 nenalíčená nevylezu z domu, chodím na manikůru, každý měsíc ke kadeřnici..ted je na to víc času, než když jsem chodila do práce 🙂 ráda vypadám pěkně 🙂

mikulka
autor
14. čer 2009

Já se právě dříve taky pěkně oblékala, dost moderně a sladěné barvy, tak jsem se teď tak nějak zarazila sama nad sebou. Ono, to oblečení, co mám, není vyloženě hrozné asi, ale starší a pohodlné, dříve jsem jej nosila na chatě. 😕

sisi, taky jsem dost myšlenkama jinde, věčně nevyspalá a ráda že vůbec funguju. 😅

Ale teď jsem si to uvědomila a i jen proto, abych se cítila líp, chci si koupit nová trika a chodit i s kočárkem pěkně oblečená, pohodlně, to určitě, ale i pěkně. Pokud to jde. 😉

sisstin
14. čer 2009

mikulka: jde to určitě 😉 kup si nějaká pěkná tílka pohodlná, džínsy- střih, který bude lichotit tvojí postavě..a nejvíc dělají doplnky..nemusíš mít milion oblečení, stačí mít pár kousků, co jdou kombinovat a k tomu různé doplnky a hned máš jinej model 😉

marinka
14. čer 2009

Já se určitě oblékám pořád ráda pěkně, ale je fakt, že jsem se teď přeorientovala víc na sportovní módu, bylo by dost divné jít s malou na písek v sukni a šáčku 😀 Dřív jsem nosila ráda sukně, teď nosím spíš kalhoty, je to praktičtější. Ale jak je trochu příležitost a jdu někam sama bez malé, nebo s manžou,tak si dám na oblečení záležet a dám si podpatky a něco elegantnějšího, co jsem nosila dřív. Oblečení si kupuju určitě míň než dřív, protože většinu peněz utrácím za hadýrky pro malou a když nakupuju, tak převážně na netu, protože s malou se nakupovat nedá 😅

bereninka
14. čer 2009

Tak já když jdu s kočárkem, jsem oblečená velmi sportovně, když jdu sama, stejně jako před těhu...

sisstin
14. čer 2009

mě sportovní moda nikdy nebrala 😕 takže ani ted, dřív jsem nosila skoro pouze jenom sukně, vysoký podpatky a tak...ted spíš nosim skinny džíny, nějakej topík a balerínky..ale třeba mikiny, trička, tenisky atd. fakt v šatníku nenajdu vůbec 😝

luucia
14. čer 2009

Já zas nikdy moc nebyla na tu elegantní modu...mě vždycky víc vyhovovala sportovní moda...podpatky ty jsem nosila i dřív jen vyjímečně 😝 a halenku jsem na sobě neměla snad nikdy 😝

sisstin
14. čer 2009

jinak já mám právě na svoji "údržbu" mnohem víc času než předtím, dřív jsem vstávala ve 4, nejdýl v 5...do 30minut jsem musela vypadnout z domu, takže líčení muselo zabrat max. 15minut, neměla jsem volné víkendy, ani svátky...ted si můžu s líčením pohrát, o víkendu nebo pozdějc odpoledne, kdy mám už hlídání, tak si v klidu zajdu do obchodu něco koupit na sebe..můžu se předem objednat na nehty i ke kadeřnici..je to fajn 😵

kristi
14. čer 2009

snazim se,snazim. Snad ne zbytecne 🙂 podpatky moc ne, ale sportovne-elegantni veci me bavi

zdenka26
14. čer 2009

Tak já jsem první půlrok po narození malého moc nestíhala,takže jak vypadám mi bylo celkem jedno,ale pak jsem se vrátila na zkrácený uvazek do práce a už byla nutnost zase vypadat dobře.A když jsem s malým tak mám ráda sportovní modu a ale jinak si to bez podpadku a kostýmků nějak nedovedu představit.Ale to je jen o zvyku

soanpe
14. čer 2009

siss
ty máš jednu velku výhodu(i když já bych to nechtěla ani za nic 😅 ) nemusíš svůj čas dělit mezi domácnost,dítě a chlapa
Toho máš furt na cestách, domácnost nemáš,o vše se ti stará maminka 😉
neříkám, že chodím jako hastroš, ale elegantní oblečky, kabelčičky, šperky atd. si nechám na pozdějc, až bude malá trochu větší a nebude mi slintat na triko,rvát za visací náušnice a rozmatlávat lesk po hubě 😀
Musím si taky trochu zformovat postavu 😅 a snad příští rok to budu zase já.

aponchie
14. čer 2009

ja chodim prevazne sportovne,ale ted budu za damu chvilku pac se do spousty kalhot nevlezu tak budu nosit sukne na saty a navic k memu kocarku se sportovni moc nehodi tak to mam vyresene..a oblicej si maluju skoro proad minimalne a vlasy mam take upravene.. 😎

sisi.v
14. čer 2009

soanpe - tak ten lesk jsi vystihla 🙂, já ho používám jen když jdu do práce, protože jinak malou pořád pusinkuju a je samá šmouha nebo třpytka...

bereninka
14. čer 2009

soanpe, to je přesný, já rtěnku nosit nemůžu, protože malý s e mi omázne o pusu a má to na čepici, nebo kdekoli, to prostě nejde. 🙂

sis, uf, tak to je dobrý, já nestíhám nic, ač teda musím samozřejmě (dítě, domácnost, 2 kočky, vaření, nákupy...).

majcik
14. čer 2009

Nooo, ja mam plnu skrinu fajn veci, ale maju jednu chybu - akosi sa vsetky zbehli 😀
Musela som si po porode kupit dost vela veci, kedze tie "zbehnute" boli takmer vsetky nepouzitelne. Vela na oblecenie ale neminam, staviame dom, hadam ho budeme coskoro zariadovat, takze peniazky sa kotulaju hlavne na tieto veci. Ale vela peknych kuskov som si kupila v sekacoch za smiesnu cenu alebo cez internetove bazariky. Vedela by som si predstavit aj krajsie kusky na sebe, ale viem, preco setrim, vidina vlastneho noveho byvania je veeeelmi lakava a jedno aj druhe momentalne nemozem mat. No ak sa mi podari este nieco zhodit, tak budem moct siahnut po tych starsich, ale stale peknych a oblubenych kuskoch, ktore ma cakaju oddychnute v skrini.

Ku kadernicke chodime aj s manzelom, vlasy si farbim doma a ked stiham, tak sa sem-tam aj namalujem.
Nausnice nosim skor nenapadnejsie a nie az take vyrazne, inac riskujem, ze mi ich syn otrhne aj s uchom 😀 Takisto aj nahrdelnikom a inym kuskom bizuterie je teraz lepsie v sperkovnici, sem-tam oprasim na nejaku prilezitost.

briketa
15. čer 2009

Ja uplne suhlasim so sisstin, je dobre investovat do jednych super dzinsov, pekneho kozeneho opasku a ku tomu najklasickejsia klasika - Calvin Klein biele tielko, alebo tricko, ked postava este nie je tam kde ma byt, kludne si dat bielu jemnu koselu (damsku) do acka a dobry privesok na odputanie pozornosti od komplikovanych partii.
V lete kozene nizke flip-flopy a namiesto makeupu velke slnecne okuliare 😎 . Dobre do mesta, na dedinu, na dovolenku, hocikde. Za dve minuty som von z domu ;)

hupcza
15. čer 2009

no já chodím úplně stejnějako před těhu ....nevidím jediný důvod to měnit
měla jsem takový sportovně elegantní styl, takže se hodí i na mateřskou
navíc - co bych s těmi věcmi dělala, vyhodila je? 😅
jen jsem přestala nosit jednobarevné trika s menším kulatým výstřihem, jelikož mám mega-popředí, takže jsem v tom vypadala jako tank 😀
každé ráno se namaluju - teda jen malinko, ale výraznějsem se malovala jen na plesy apod.
pravidelně chodím k holiči (no zatím jsem byla jen jednou, ale ondra má teprve 2 měsíce, takže nebyl důvod)

v teplákách chodím jen cvičit
doma nosím pohodlné kalhoty a triko (nevytahané)

nevidím důvod, proč by se ze mě mělastát cuchta jen proto, že porodím

briketa
15. čer 2009

Hupcza, mas peknucke fotky! Skoda len, ze Ti poosekavali z vlasov, hned ma to uputalo. Ak to neboli len priatelske, ale profi za honorar, ja osobne by som na to upozornila. Aspon by si mohla dostat zlavu 🙂

majcik
15. čer 2009

Briketa - lenze ... mne sa postava za posledne dva roky tak zmenila a stale sa meni, takze s jednymi nohavicami nevydrzim ... proste som na zaciatku tehotenstva schudla, potom brutal za pol roka pribrala a potom to islo stale dole a nastastie to pomalicky ide dole, takze mam koooopec /nielen/ nohavic a momentalne si fakt nemozem dovolit dajme tomu kazde dva mesiace kupovat drahe nove veci ...

Biele tricka som pocas dojcenia vobec nenosila - presvitali tie prsne vlozky a to mi nepride priliz sexi 😒 Celkovo obtiahnute tricka a bluzky som nenosila aj kvoli vytrcajucemu brusku, teraz si to uz trosku mierne mozem dovolit.

Slnecne okuliare su sice fajn, ale nie pre mna, nosim dioptricke...

Som Ta zrusila, co? 😀 Prosim, neber to osobne ...

briketa
16. čer 2009

majcik, jasne, ze kazdy sa bude obliekat co jemu sedi, samozrejme, ze som to nebrala osobne...
s dioptriami nie je problem mat slnecne okuliare, to ti vyhotovia na objednavku, pekne aj s prislusnymi dioptriami. viem to urcite, lebo obaja rodicia tak nosia. aspon v lete by si si mala chranit oci, aby si v neskorsom veku neskoncila s katarakom.

aniska
16. čer 2009

bereninka a mikulka si mozu dat double srazik,kde sa navzajom spoznaju- obe Kaaja 8 meisacov, 1 tyzden, obe praha😉 😉 to je teda naaahoda!!!

ja som bola doma vypiplana na taku tu pipinu co ma vsetko zladene
nastastie som to na vyske rozchodila a riesim dolezite veci

co som si koli tomu vypocula za kecy od matky po porode
teda- 🙄

treba vyzerat ako clovek, byt cisty. to mi k spokojnosti staci.
hned za tym riesim, ci som niekomu neublizila, ako a komu mozem pomoct.. co urobit aby sa nam zilo krajsie.
a zladenu kabelku mam kdesi.. ano, tam;)

zaujimave, kolko zenskych trapi, ze nemaju zladenu kabelku s cimsi, ale ci su dost mile, chapave, trpezlive, na muza,deti,susedky,k prirode!!!!- to mi pride ze plava pomaly ale isto kamsi do stratena. skoda, ze tu nie je tema- ako byt lepsim clovekom???

ja nosim aj tie slavne biele trika, dost aj z recesie, bavi ma trochu provokovat, ked vidim ako sa namyslene niektore matky super barbiny tvaria, tak ma to fakt bavi 😀
obcas z nostalgie nahodim nieco lepsieho z minulosti-a to je potom v okoli veelke prekvapenie 😅 mojmu sa to tiez paci vtedy, ale ma ma rad aj taku, normal zensku. takze vsetko v ramci recesie a mojej nalady a je pohoda 😎

nemyslim to v zlom teda, kto chce riesit hadry, nech ich riesi dalej😉 ale odo mna za to obdiv mat nebude 😉
ja obdivujem na inych zenskych ako vravim, take tie takzvane hodnoty- pokoru, miernost, ze sa rozdaju pre svoje deti-ako sledujem u nasej susedy, chcela by som sa tomu raz aspon priblizit 😝 🙂

liviky
16. čer 2009

já chodím tak i tak a to podle nálady 😅 ....někdy ve sportovním někdy elegantně(ted ale jako většina z Vás bez podpadků)
....mám deformaci z povolání,studovala sem oděvnictví a v něm i historii odívání a vše co k tomu patří přes doplňky a líčení atd.....vžádném případě však nemusím mít na sobě fajfky či pruhy(a čím víc tím líp 😅 😀 ),ale je pravda že bych nevyšla ven barevná jako pastelka,sladěnost musí být......ted například tíhnu k červené,oranžové,bílé a hnědé ......a s mýma cácorkama ladíme dohromady,aby šlo vidět že sme v jednom týmu 😀

hathor86
16. čer 2009

na znackove obleceni jsme u nas v rodine nikdy nemeli penizky, takze jsem nikdy az tak moderne oblecena nechodila... vyrostla jsem v podstate v lese, a nikdy jsem moc neresila co mam na sobe, neni dulezity jak clovek vypada, ale jak se chova... muj pritel ma kamarada, jeho holka vypada jak z modniho casopisu, a pristom je to absolutni krava co si mysli ze pred ni a jejimi nazory vsichni padnou na prdel a ono ejhle, vcera jsem ji rekla aby uz zavrela zobak, ze me ty jeji radoby svetoborny nazory nezajimaji, ze mele hlouposti... docela koukala 😀 😀 😀 jinak ja ted spis resim co nosit z poporoste brisko 😉 🙂

majcik
16. čer 2009

Briketa - mam aj take dioptricke okuliare, ale velmi ich nenosim, akosi mi vadia.