Jak se orientovat na Mimibazaru a na Mimiaukce?

sisstin
14. dub 2007

Ahoj holky, chci si tam taky něco koupit, ale přijde mi to šíleně nepřehledné..máte už nějaký svůj systém, jak se tam pohybovat? 😉

kaleilah
22. zář 2009

Ahojky, mám ještě pár dotazů 🙂 aukce se dají dokoupit? když mám jednu hvězdu? jak a za kolik? a jak se aktualizují fotky? nějak automaticky samy nebo s tím musím něco dělat? Díky moc 😀

deborah1
22. zář 2009

Baby,čo myslíte,predajú sa skôr veci v Mimibazare alebo v Mimiaukciách?
A aký je najlepší systém v Mimiaukciách,aby si to ľudia všimli? 😅 Poraďte

sipkovarose
2. říj 2009

ahojky,mohl by mi někdo vysvětlit pár věciček???jsem nějaká bezradná na tom MMB a MMA ☹ .jak to tam funguje členství nepotřebuji mám jen pár věciček na prodej.když nemám to členství tak mužu využít i aukci???a registrovana musím být aji naMMB i na MMa? 😕 .

kaleilah
2. říj 2009

bohužel, když nemáš členství, oblečení si do aukcí dát nemůžeš, alemůžeš si koupit aukce samostatně, bez členství-já si koupila 25 aukcí za 175kč 😉 a registrace stačí jedna 🙂

sipkovarose
2. říj 2009

a jak se to platí? 🙂

sipkovarose
2. říj 2009

to se nějak potom odpočítává po té akci a nebo je tam nějaký limit do kdy musí být ten balíček aukci vyčerpaný? 😝 .jo a ještě když jsem teda registrovaná na tom MMB tak jsem aji automaticky na te MMA jo?? 😲 ,chápu to dobře jo? 😀 ,a jinak mocc děkuji za rady

kaleilah
2. říj 2009

jojo, když jsi na mmb tak se stejným jménem přihlásíš i na mma. A ty aukce se platípřevdem, přijde ti mail pokyn k platbě.myslím že to je jedno dokdy je vyčerpáš, můžeš jepoužívat až po zaplacení, tj 2-4 dny od doby co jsi odeslala peníze-to píšou v tom mailu 😉 a objednávají se ty aukce tak že se nahoře normálně přihlásíš, a v tom sloupku kde je psaný tvoje jméno atd- popravé straně je až skoro dole-před reklamou :OBJEDNÁVKA BALÍČKU AUKCÍ-je to psaný pidi písmem. prostě je to před kolonkou odhlášení 😉

sipkovarose
2. říj 2009

jejjj děkuji za ochotu ted už to bude snad brnkačka 😀

kaleilah
2. říj 2009

jasně, tak hodně štěstí při prodeji 😉

aponchie
2. říj 2009

holky jak je to s hlavni fotkou na aukcich?myslim ti,ze na uvodnim obrazku je foto z katalogu a kliknu na detail a je tam treba jina barva a tak ..to byt muze jako?

kaleilah
2. říj 2009

apon, jako že někdo prodává třeba mikču, dá tam katalogový obr. a pak na fotkách co rozklikneš je jiná barva?

aponchie
2. říj 2009

presne tak..koukala jsem na titulni foto tam nadherna pani v krasne veci oblecena a rozkliknu to a tam sice to same co na reklamni fotce ,ale jina barva

kaleilah
3. říj 2009

apon, to tak právě ženský dělají, když už věci nejsou tak hezký a přece jen na modelce to vypadá lío než jen tak nafocený na zemi...takže normální to je, ale kupuješ oblečení co je vyfocený, ne to z toho katalogu 😉

aponchie
3. říj 2009

jo to ja chapu,ale muze se to vubec nebo ne?

kaleilah
3. říj 2009

to fakt nevim, v pravidlech je tohle: Je zakázáno klamat zadáváním do názvu a popisu jiných, více populárních výobců než je inzerovaná věc. Příkladem je například užití slova NEXT u věcí, které s ním nemají nic společného. Takže to vlastně povolené asi je, protože např. to tričko je NEXT, je to z toho obrázku, a skutečná barva atd. je nafocený potom v tý doplňující fotce 😅

kaleilah
3. říj 2009

tak teď teda nevim, našla jsem ještě tohle : Do jedné aukce je možno vložit maximálně 24 ks různých věcí. Všechny věci musí mít detailní fotografii zobrazující aktuální stav.
Je zakázáno nabízet použité věci s katalogovými fotografiemi, které nezobrazují aktuální stav.

Jenže zase když je tam pak i tak doplňující fotografie toho skutečnýho stavu..no nevim nevim 😕

aponchie
3. říj 2009

no me projde z toho,ze to tak byt nesmi ne?nechapu ty zenske a jeste vic nechapu ty co to tak koupi..nesnasim kdyz to balamuti presvecuji fota a ja nevim co a pak ti dojde neco uplne jineho nez na fotce to me fakt stve

kaleilah
3. říj 2009

Je to asi dost diskutabilní, jestli to být smí nebo ne. Je zakázáno nabízet použité věci s katalogovými fotografiemi,-podle týhle věty je to jasný porušení, pak jak je tam ten doplňek které nezobrazují aktuální stav. -tak zase oni ale dávají i fotku skutečnýho výrobku, jen se snaží upoutat pozornost nejdřív tou katalogovou, a to je zase částečně v rozporu s jiným pravidlem:Je zakázáno klamat zadáváním do názvu a popisu jiných, více populárních výobců než je inzerovaná věc. a to je taky tak napůl.No každopádně když prodávají použitý a jinou barvu, měla by tam být jen aktuální fotka zboží a ne si " pomáhat" nějakým katalogovým fotem, je to dost trapný. když je to jejich zboží v horším stavu, tak dám nízkou cenu a nebudu se ohánět tím, že kdysi to vypadalo takhle..a že to dělají i v jiných, kolikrát lepších barvách 😝 No každopádně je jedný řešení, kupovat jen věci s normální fotkou,ale i ty bývají dost často dobře nasvícený, jakoby z dálky a pak když to přijde domů, tak je to vybledlý..a i vytahaný a pod, to na fotce poznat není 😠 A reklamaceje většinou bezůčelná--kupuju použitý amusim počítat se všim. Ken mě na MMB a MMA dostávají popisku typu:v perfektním stavu, jako nové, jen na přední straně dva pidi flíčky o velikosti mlýnskýho kola a rukávky trochu vytahaný, vyblitá barva a ten adidas není taky tak úplně adidasovej 😀 jinak v perfektním stavu 😀 😀 😀

aponchie
3. říj 2009

no presne 😀

sipkovarose
3. říj 2009

😀 😀 😀 😀

kaleilah
3. říj 2009

Vy se tu smějete,ale takhle vypadá půlka inzerátů 😝 Bych ty mámy nakopala, jednou mi to nedá a asi jim odepíšu 😀

aponchie
3. říj 2009

ja se obcas kuknu na MMA do diskuze aukce to koukam co maminky prodavaji a hlavne jak..nesnasim ty stupidni popisky ala..bombickova frajerska bundickaaaaaaaa od nextuuuuuuuuuuu maminky vyprodaneeeeeeeee

jak nejake umecene kozy ja nevim,ale me tohle totalne odpudi na tom inzeratu..neni nad strucnou a jasnou vec,ale nektere to asi hodne potrebuji takove pitomosti videt jinak by to snad ani nekoupili,anebo ty fotky v radoby ramecku kulatem co akcni tatulda vymyslel s kudrlinkama apod 😀

kaleilah
3. říj 2009

a nebo ty umělecký aranžmá ala bunda na křesle a na tom mušle 😀 popř. kalhoty na ratanovým křesílu, ze 3/4 překritý umělou slunečnicí 😀 nebýt popisek, myslim si že dražim křeslo s umělou kytku a vykukujícím kusem látky 😀 😀 😀 no nebýt tam doplňující fotka-a to fakt kolikrát nebývá, tak nechápu jak si to může někdo koupit, když z těch kalhot vidí max. pravý roh nohavice a levý knoflík u boční kapsy-nevim co to přesně je, protože to oblečení je tam rádoby umělecky pohozený, takže se nevyznám která část je která a kde je předek a kde zadek 😀 😀 😀

aponchie
3. říj 2009

to je naprosto hrozne ja se nekdy vecer timto fakt bavim,anebo si ctu negativni hodnoceni pac nektere pipky jsou vylozene trapne..cekajic na to aby hned dali trestny bod treba ..a dohaduji se tam a podobne..

znas tu pani co prodava tu znacku z Italie Nolita Pocket?

kaleilah
3. říj 2009

ne, ani tu značku 😅 já jsem takovej omezenec co shání hlavně teplajdy a kombinézky velikosti 80-86 😀 😀 😀 na nic jinýho snad ani nekoukám 😅 je nějaká zajímavá?

lenkabu
3. říj 2009

Nejlepší jsou tam popisky...........úžasné tričenko, holčičce slušinkuje.......bych blila,to už neuměj mluvit? 😀 😀 😀

kaleilah
3. říj 2009

mě dostávají a ryfle a mykynky 😀 😀 😀 minule se mi tam líbily nějaký kalhoty na malýho, ale když jsem si k nim četla popisek, tak tam bylo tak šííííííííleně, ale fakt neskutečně pravopisných chyb, že jsem se na to vykašlala, nevim proč, ale říkala jsem si že maminka s tímhle vyjadřováním asi moc inteligence nepobrala, nějak mě rovnou napadlo že bude asi z trochu jiný sociální skupiny a že pokud pošlu peníze, nemusim zaplacený oblečení dostat. Já vim, šílená úvaha, mohla mít nějaký problémy s učením, poruchu, co já vim, ale mozek pracoval na plný obrátky a mě to totálně odradilo 😒 kolikrát kdyby daly reálnou fotku, max. napsaly chyby co tam jsou a vady, udělají víc. Jestli je to nádherný, dokanalý, maximálně moderní, bombičkový atd si snad posoudíme každá sama a podle svýho vkusu a dobrýho vědomí a svědomí 😉 -jo jen tak mimochodem, občas když si po sobě čtu nějakej příspěvek, nejradši bych si dala polštář na hlavu a volala na základku jestli mě vezmou na doučování češtiny 😠 😉 😀 ruce píšou, oči koukaj na telku, mozek přemýšlí jestli dítě fakt spí nebo je v komatu a pak vznikají neskuteční píchoviny 😀 😀 😀

lenkabu
3. říj 2009

ryfle 😝 😝 😝 😀 😀 😀 mně dostávají ještě hodnocení..........úúúúžasná spolehlivá maminečka, a 20 smajlíků 😝 když píšu jednu větu a přidám jeden smajlík,připadám si jako vyvrhel 😅

kaleilah
3. říj 2009

jojo, taky když napíšu spolehlivá maminka, doporučuju tak mi přijde ,že jsem jí tím nějak ublížila, ta jedna řádka se mezi těma hodinovýma tleskajícíma, frkacíma odstavcema úplně ztrácí a vypadá pomalu hanlivě 😅 😀 Mě ještě vadí když asi z 50 obchodůmám ohodnocený dva...píšu jak pipka i tu jednu větu, protože přece jen to hodnocení důležitý je, a ta mamka nemá ani trochu slušnosti taky napsat. asi jí ta jedna řádka urazila či co 😝 😀