Jak se pracuje s keramickou hlínou?

haninka
27. lis 2008

Ahojte maminky,
ráda bych naší berušce uchovala nějakým způsobem otisk nožičky a ručičky. A napadlo mě, vytvořit z něčeho "formičku" a odlít je..Na netu jsem našla např. keramickou hmotu nebo samotvrdnoucí hmotu. Nemám s tím ale zkušenost a tak bych se Vás chtěla zeptat, zda se s keramickou hmotou dá takhle pracovat. Zda je měkká tak, aby se do ní lehce udělal otisk a vytvořila se tak forma..?
Hmotu co prodávají v hračkárnách pro tento účel je nekřesťansky drahá... 😠

Děkuju 🙂

winifred
27. lis 2008

Ahojky haninka já jsem taky nechala malému otisknou ručičky a nožičkymalému do hlíny ,ale přímo v keramické dílně a nechla jse si to vypálit.Sice jsme museli malému trochu více zatlačit na ručičky a nižičky jinka by to nebylo otisknuto dobře.Je to opravdu pěkná památka.Pokud si topůjdeš nechat dělat v dílně tak ti holky poradí.My jsme to museli dělat na dvakrát, protože nám to po prve prasklo.Ale s hlínou kupovanou nemám zkušenosti.Tak do toho. 🙂

winifred
27. lis 2008

Fotku z otisku mám uloženou ve fotoalbu tak se můžeš kouknout. 😉

haninka
autor
27. lis 2008

ahoj wini, koukla jsem do alba, máte to moc pěkný 🙂 ..u nás žádnou keramickou dílnu neznám, tak se do toho pustím sama..a snad se dílo podaří 🙂

winifred
27. lis 2008

Tak to ti přeji ať se ti to podaří.A máš pěknu památku.Já mám to štěstí že moje sestra proacuje v keramické dílně.Tak jsem to měla u to jednodužší.

tannawe
27. lis 2008

haninko ja jsem si na deti koupila samotvrdnouci hmotu v KIKA obchodaku, maji to v detskem oddeleni, jsou to takove ramecky. Delala jsem je jako darek dedovi k narozeninam a byl opravdu uneseny z tech malych rucicek a nozicek...ma je postavene v praci na stole. Protoze vedle je jeste misto na fotku...vypada to moc hezky,je to bila sadrova hmota, kterou rozvalis valeckem do toho ramecku,obtisknes tam rucku ci nozku a nechas vytvrdnout na vzduchu. 😉 😉
A male mimi se urcite obtiskava lepe nez dvoulety "pubertak" 😀

haninka
autor
27. lis 2008

holky, díky moc za tipy 🙂

haninka
autor
14. pro 2008

Ahoj maminy,
tak jsem to zkusila s tou samotvrdnoucí hmotou a vůbec se nezadařilo. Otisk skoro není vidět a přitom jsem Terezce dost tlačila na nožičku i ručičku.. ☹ Fakt mě to mrzí, mohlo to vypadat hezky..
Kdybyste měly nějaký jiný tip, budu ráda..
Tannawe, tu hmotu jsem viděla v hračkárně..je hrozně drahá 😠