Jak se starat o nastřelené náušnice?

lenycka
9. říj 2007

Ahoj 🙂 Včera jsme byly nechat nastřelit naušničky a bylo nám řečeno, že ouško nemusíme ani čistit lihem ani mazat framykoinem, jen když se budeme koupat, tak s nimi trochu pootočit... Přijde mi to trochu divné, myslela jsem, že se ouško musí čistit jak u nastřelených, tak i píchnutých náušnic. Nevíte o tom někdo něco víc? Díky moc za rady 😉

macanet
9. říj 2007

Ahoj lenycko, my jedem na nastřelení v říjnu a sestřenka to nechala holce udělat vloni a taky to samý, nemazala ničím, ani naušničky neprotahovala a dobrý, Nastřelili jí jejich asi za 150,- z chirurgický oceli, nebo z čeho to je vyrobený a ty měla v oušku 14dní, pak je sundali a dali ty jejich. Nesměli akorát namáčet, když se holka koupala. Jsem zvědavá na nás 😉

lenycka
autor
9. říj 2007

Proč a jak dlouho nesměli namáčet? Nám právě říkala, že to máme při koupání, až to bude mít namočené, otáčet...

kacka79
9. říj 2007

My máme teda chlapečka, ale já bych to určitě - i ty nastřelené - otřela alespoň 1 denně lihem... já jsem si nechala nastřelovat víc naušnic - a hnisalo mi tooo.

macanet
9. říj 2007

Nevím, proč to nesměli namáčet, ale říkala mi to, tak jsem zvědavá až tam pojedem, tak se zeptám proč, asi aby to nemokvalo, nevím 😖

lenycka
autor
9. říj 2007

Jako my jsme jí včera pro jistotu nekoupali, jen jsme jí otřeli mokrou žínkou, právě jsem měla strach, že to má čerstvé, aby se jí to nezanítilo, ale ta sestra říkala, že prý jí tu fixu máme umýt a tak bych tipovala, že vodou... Jsem to malý před chvílí zkoušela umývat uchátkem, ale nejde to, tak to prostě nechám, až se to ztratí samo!
Já jsem se ještě ptala dvou známých a ty mi obě říkaly, že jim to nastřelily a že to nechaly být a jen té jedné pak řekli, že když to bude mít zarudlé, že to mají potřít trochu Bepanthenem.
Tak já to asi nechám, dnes už jí asi normálně vykoupeme a uvidíme. I když mi to stejně asi nedá a asi radši zajdu přeci jen pro ten líh - lepší potírat preventivně než aby pak měla zánět!

m.ajka
10. říj 2007

Holky my už jsme dávno po nastřelení. Nemusely jsme se starat vůbec o nic, ani mazat ani protáčet, koupat normálně. Na rozdíl od píchání je tato metoda naprosto bezstarostná. Doporučuju. Akorát musí mít malá dva měsíce v ouškách nastřelený naušničky z chirurgický oceli, až pak vyměnit za svoje. Doporučuji

lenycka
autor
10. říj 2007

No nám právě dr. říkala, že to musíme nechat 3-6týdnů, ale necháme to 100% do Vánoc a kdo ví, třeba nám nějaké prďácké přinese Ježíšek 😉

zutom2
30. říj 2007

Ahojky lenicko.Taky máme nastřelený náušničky.
Doktorka radila aby jsme s tím nic nedělali a tak jsme jí poslechli a bylo vše OK. Zlatý jsme nandali za 4týdny od nastřelení.

cherub
30. říj 2007

Tak mi máme nastřelené naušnice od 20.9. Měla jsem ouška ten samý den potřít lihem kvůli desinfekci a pak od následujícího dne každý den protočit. O namáčení při koupání nebyla řeč. Naušničky máme dosud a jsme maximálně spokojení 😉

anatanka
30. říj 2007

Mirinka za sebou jeste nema ani prvni ockovani, tak s nausnickama jeste pockam, ale chtela jsem s ni pak chodit plavat a to nevim, jestli je vhodny, kdyz bude mit novy nausnicky. Mate s tim nekdo zkusenost?

sylvar
30. říj 2007

my jsme nechali nastřelit po prvním očkování, tzn. ve třech měsících a týdnu,dr. nastřelila, dostali jsme jakousi vodičku, co se dává k těm náušničkám, protáčeli jsme maličko,ale ony se točily samy 😵 tu vodičku má mudra od výrobce náušniček, takže každá asi nee

lenycka
autor
30. říj 2007

Tak já zatím hlásím, že jsme jen protáčeli, první den po nastřelení jsme radši nekoupali, ničím jsme nemazali, jen jsme každý den několikrát protáčeli a už je máme nějaké tři týdny a nehnisá nám to, nic, v pohodě 😀

presslovva
9. lis 2007

Tak nam rekla doktorka, ze ockovani s tim nema, co delat. Takze jsme nastrelily jeste pred nim. Nemame otacet, jen mazat framykoinem. A prijde mi to i zbytecne. Ma to krasny, ani kapka krve, zadne hnisani. Jsem stastna, ze jsem si to s tim pichanim rozmyslela. Dokonce si myslim, ze je to zbytecny tyrani. Tech 5 tydnu to bez zlatych vydrzi a dve stovky me taky nezabiji. 🙂

kaelan
10. lis 2007

Leny my máme taky nastřelený naušnice.Nás to stálo teda 300kč jsou z chirurgické oceli a mudr nám dal vybrat,s kamínkem,bez,hvezdičky trojúhelníčky.... 😝 😝 ty se tam mají nechat 5 týdnů.Neprotáčela jsem,nemazala no prostě nic.Akorát se to 2 dny nesmí namáčet 🙂
Po 5 týdnech jsme je vyměnili za naše které jsem měla asi 2 dny namočené v lihu 😝

Ale píchá se to až týden po poslední Hexe teda aspoň náš mudrák 😝

kalo
12. lis 2007

Holky! Je nastřelení pro mimiše bolestivé??? Plakaly vaše holčičky hodně??? A jak s hojením? Bolí je to??
Já se přiznám, že z píchání naušnic pro malou mám trochu trauma 😅
Pořád se rozhoduji, jestli jí je vůbec nechám dát, protože jsem dost měkká, abych jí nechala propíchnout uši..A s nastřelením nemám žádnou zkušenost ani o něm nic nevím, jak se to hojí atd... 😒

helllena
12. lis 2007

miminka se pry nastreleni leknou, dve kamaradky mi rikaly, ze mimi ani neplacou...? my jdeme pristi tyden..a sestricka mi pri objednani rekla, ze nastrelene nausnicky jsou plastove, nejaky nealergenizujici plast...

kalo
12. lis 2007

Mě by zajímalo, jak je to s hojením...jestli si toho dítě všímá, sahá si na ouška, bolí ho to a tak..??

Ale pořád je to asi míň bolestivé než propíchnutí jehlou, ne????

akdar1
10. črc 2011

Ahoj. Potrebovala bych poradit... Pred 3mi tydny jsme nechali pulrocni dcerce nastrelit nausnice... Vse vypadalo dobre, asi kolem 14ti dnu jsem si vsimla zaschnuteho hnisu za ouskem, tak jsem to otrela lihem, zase chvili klid a posledni dva dny si mala casto mne jednou to, podruhe druhe ousko ☹. Tak jsem to otrela vatovou tycinkou namocenou v lihu a dnes ji dokonce praskl hnis a z dirky vyteklo trochu krve!?! ☹ Zkusila jsem ji nasadit me zlate nausnice (detske zatim nemame ☹ ) a uvidim... Mate nekdo zkusenost, ze se hnisani zacalo projevovat az po delsi dobe?!?! Dekuji.

krmv
22. zář 2013

Nastreleni nausnic v brne mate doporuceni kam zajit a jake nausnice davaji do ousek a je vyber?

elastiq
23. zář 2013

Naší malé po nastřelení náušnic naštěstí nehnisalo nic, ale preventivně jsem také čistila ouška lihem, léčivý účinek má také odvar z heřmánku, pokud by hnisání pokračovalo, určitě bych navštívila dětskou lékařku

renny83
5. čer 2014

My máme 4. den nastřelené náušnice, zatím to vypadá dobře, ani nemá ouška červená nebo nateklá. Na doporučení dr. čistím 3x denně lihem zepředu a zezadu oušek. Nastřelovací náušnice máme nechat v oušku 2 měsíce, tak snad to bude bez problémů.

verkuska
2. říj 2014

tak my dnes byly na nastřelení taky a budu po koupání čistit betandvine roztokem, který neštípe narozdíl od líhu... tak snad bude vše ok 🙂

beruska125
15. dub 2015

Nám bylo řečeno ze nemusíme dělat nic. První den nekoupat, pak normálně. Jen v případě viditelného hnisani opřít dezinfekci připadne framikoinem/ bactrobanem. Co doktor to nazor😛ale u nás se ne vyskytla vůbec žádná reakce😀

pajii
11. kvě 2015

Moje kamarádka má nastřelenou náušnici a čistí to 100%líhem.
Tak napište jak vy 😉

mik_a
18. říj 2015
Uživatel mik_a je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mik_a.

Taky jsem to tak nechala a vše bylo v pořádku, ale to asi záleží.

sajus
5. lis 2015
Uživatel sajus je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sajus.

Já sem naušničky protačela a když se mi něco nezdálo, tak jsem použila dezinfekci. 🙂

zuzika05
23. lis 2015

Naušnice pro mě byly hrozné utrpení, dírky mi hnisaly a nebylo to nic příjemné, nakonec jsem musela přijít na ocel a nic jiného si nemůžu dovolit.