Jak se stát "superženou" snadno, rychle a bezbolestně?

majatob
9. zář 2009

Milé koníkovky,
máte rady, tipy či moudra jak docílit toho, aby váš manžel přišel večer z práce domů a našel v uklizené načančané domácnosti upravenou, odpočatou a usměvavou ženu se spokojenými potomky, dostal na stůl s láskou připravenou večeři a mohl říct "miláčku, ty jsi superžena"??? 😀 😀 😀

...ehm, já mám totiž k tomuto ideálu hoooodně daleko... 😀 😀 😀

majatob
autor
24. zář 2009

a je tu krasne, sice ne tak jak vcera, ale hned bych vyrazila ven...no aspon vyperu svatebni veci, furt mi od cervenca lezi v tasce a nemohla jsem se k tomu dokopat, tak uz mam suchej zavoj, ted mi doprala pracka se satama na prevleceni a jeste tam narvat ty svatebni, snad to vydrzi pracka aj saty 😒

womenne
24. zář 2009

čauky maji a čo študuješ?tu anglištinu?Ja som uplne zlenivela ako su maly v školke,ako upratujem a varim každy den ale neviem chyba mi ten decky krik.Ale maly si v školke uživaju som rada že sa im tam pači,len Niko mal už 2 urazy najhoršie je že ma narazeny zubček v predu hrozy mu vytrhnutie,dufa že mu to zrastie ☹

majatob
autor
24. zář 2009

tak, dalsi varka (spodnica) v pracce, akorat jsem zjistila, ze nevim jestli tam ty saty vubec nacpu 😅

majatob
autor
24. zář 2009

wom, studuju muzikologii, ale chybi mi jeste zkouska z aj z lonska, tak doufam, ze ju udelam a budu mit az do ledna pohodu 😀 😀 😀

martinka79
24. zář 2009

čauky hlásí se super žena vše uděláno a zařízeno od půl osmé jezdíma azřizuji... konečně klid a pohoda doma.

kaleilah
24. zář 2009

Maji tak držím na zkoušku palce 😵 A co z tebe vlastně bude? Holky, potřebovala bych vědět jestli prodáváte někdo na mmb? A nemáte doma některá psa? Ahojky supermarti, já zase hlásim že manža už má ušitý obě povlečení do postýlek a zkracuje kalhoty 😀 a já razim nakoupit 😖 nic se mi nechce, je tu hnusně a zimaaaaaaaa 😠

martinka79
24. zář 2009

kal a jéééééééé Tm šije já také šiju když mám dobrou náladu a hlídání dětí... TM moc moc chválím... ale znáš to v mezích normy jinak by nám ti chlapy zpychli,.
Já mám doma psa zl. retrívr 9let.
a na MMB jsem prodávala jednou a chystám se teď znovu. 🙂

kaleilah
24. zář 2009

Marti, zase musim říct že manža je všestranej, ale línej. Zrekonstroval nám sám byt, včetně elektriky, předělal jádro, vodu, položil podlahy, komplet stěny...rozumí pc a umí šít 😀 ale dokopat ho k tomu 😀 😝 Jé, tak retrívr mi naprosto vyhovuje, ten je chlupatej..takže: Jak to řešíte s koupáním? my máme labradorku, jsou jí dva roky, vždycky jsem jí vykoupala a pak ručník/hadr vyhodila. jenže zásoba starých hadrů došla a já nevim do čeho jí utřít, protože když bych ten ručník použite chtěla vyprat, tak budu mít pračku plnou chlupů, navíc minimálně další nastávající várka prádla bude taky od chlupů..tak mě zajímá jak to řešíte doma.páč laila už smrdí jako pes 😀 😀 😀 Do pelechu jsme jí vlepili starej koberec, kterej se krásně vysaje, ale do koberce jí asi neutřu 😝 😀
Jinak se šitím jsi šikulka, obdivuju všechny co to umí, já bych chtěla malýmu ušít na doma flísový teplajdy, ale nevim jak na to 😒 😢

martinka79
24. zář 2009

kal tak tě asi zklamu,a le já pesanovi nakoupila staré usušky a ty vždy po vykoupání a utření peru.... většinou na 90st. a is hadrama třeba na podlahu nebo tak.... nestalo se nikdy, že by daší várka bprádla byla od chlupů. Vlastně vždy když u násněkdo je tak se diví, že máme doma psa a nesjou u nás chlupy.-... a samo dkyž si ho hladí tak to je jiná. vysávám 3krát denně a mám hlavně super vysavač. 😉 jinaks tačí rotační kartáč a vše je pryč. já spíš řeším pelech. už má asi 5... vždy to časem zasmrádne. kupuji molitan na něj našívám potrahy a ty peru.... ale i tak ten klasika pelech je už celá rozdrbaný... a koš na něj už nemají. 😀
jo pekla jsem super buchtu takový můj výmysl...
1hr. hl. mouky, 1hr hr.mouky, 1hr. cukru,1 hr. mléka, 1/2hr oleje, dvě vrchovaté lžíce nutely, vajíčko a hrst oves. vloček a pr. do peč a pečeme asi 15-20min je úžasná... 🙂 🙂 🙂

kaleilah
24. zář 2009

Marti já jsem koupialplastovej pelech v kiku asi za 300kč a vlepili jsme koberec a je klid. S těma chlupama závidim, mě v pračce zůstaly. a na ručníku taky 😒 😠 jinak vysavač mám taky dokonalej, stojí mi pořád pohotovostně v chodbě a mám klid, několikrát přejedu a chlupy nikde 🙂 Koláč vyzkoušim, jestli mi zbyde nutela, jak se koupí tak vrazíme lžíce a za pár minut je po 😕 😅 😀

martinka79
24. zář 2009

no to u nás také je po nutele raz dva,ale dnes jsem dala přednost pečení než žraní...
tak to ti neporadí.. co s chlupama třeba je to tím, že ty vaše chupy jsou jak štětiny... 🙂
jo tak kika říkáš tu asi navštívám by se mi líbil nejvíce... a do něj dám nějaké přehozy a či nějakou výplň.

lucisia
24. zář 2009

Ahojte, mám pro Vás ty receptíky:
úplně nejlepší chleba co znám, jiný ani můj manža nechce: 0,25 l piva desítky, 1 lžíce octa, 1,5 lžičky kmínu, 1,5 lžičky soli, 375 g hladké mouky, půl balíčku sušených kvasnic. v uvedeném pořadí dát do pekárny, podle potřeby přidat buď pivo nebo mouku. Můžete přidat třeba semínka, česnek, podušenou cibulku. Pro nás dva peču tuhle dávku, když nás má být víc, tak ji zdovjnásobím. Zkoušela jsem i jiné recepty, taky Vám je napíšu, ale stejně se vždycky vrátíme k tomuhle.

lucisia
24. zář 2009

Podmáslový chlebík:
350 ml podmáslí, 2 lžičky kmínu, 2 lžičky soli, 1 lžíce octa, 1 lžíce oleje, 500 g hl. mouky, 1 lžička sušených kvasnic. Zase v uvedeném pořadí do pekárny a upéct.

Pohankový chleba:
250 ml vlažné vody, 1 lžička soli, 1 lžička ml. cukru, 1 lžička anýzu, 200 g jemně mleté pohanky, 200 g hladké mouky, 1 sáček sušeného droždí.

Chléb starých časů:
300 ml vody, 21 g čerstvých kvasnic, 435 g pšeničné mouky, 35 g žitné mouky, 1 a čtvrt lžičky soli. Postup stejný.

Hodně štěstí. 😉 😉 😉

lucisia
24. zář 2009

Jo, všechny mám vyzkoušené, ale musíte brát ohledy na to, jak Vám peče pekárna, nebo trouba. Mně peče dobře, trouba. 😀

kaleilah
24. zář 2009

Luci, díky zarecepty, ten prvníchleba, jakmá rád manža 😉 ten pečeš taky v troubě?

martinka79
24. zář 2009

luci tak tak to si zítra udělám. se těším. 🙂 díky moc.

lucisia
24. zář 2009

Kale, jasně že se to dá péct v troubě, je to vlastně zkušenostmi uzpůsobený ten úplně první recept co jsem psala. Já bych taky na oplátku něco potřebovala. Chtěla bych udělat rizoto, ale já jsem to v životě, jak trapné, nevařila. Takové, jako bývalo ve školní jídelně. Poradíte mi někdo? U nás doma to moje mamka nevařívala. Díky. Zítra mám ranní, příjdu ale až večer, tak písněte, jak jste si poradily s chlebíkem. 😉

kaleilah
24. zář 2009

marti, tak pak písni jakej chleík jsi dělala a jakej byl 🙂 koukám na růžovku, pak přepínám na primu, a vyndavám žehlící prkno 😉 doufám že ho i použiju, většinou to moje žehlení tím vyndáním prkna končí 😀 a dávají mi zoufalky, se hrozně těšim, u těch se mi žehlí nejlíp 😀

martinka79
24. zář 2009

luci tak já dělám rizoto jednoduše... dám vařit rýži.... trochu ji okožením kari a solí. většinou tedy tu v sáčku... asi 3sáčky pro nás. potom na pánvi podusím cibulku a přidám bu´d mleté maso, nebo vepř. konzervu nebo kuře obrané a restuji..... okořením co dům dá a chce... magy nesmí chybět.
No a pak do hrnce vše sesypu a dám plechovku hrášku a strouhaný sýr.... a zbytek sýru na vrch jako ozdoba při podávání.

někdy to vše restuji na pánvi takže do pánve přidám rýži, hrášek a je to. nakonec ten sýr.
někdo to zapéká v troubě....
taky jsem to děla s mrkví a zeleninou a uvařenou rýži pekla s tím resotvaným masem. jo porek je taky fajn. tak uvidíš. 🙂

martinka79
24. zář 2009

písnu co jsme udělalal jdu pít kávu a kochat se MM.

kaleilah
24. zář 2009

luci, já dělám takový to klasický jídelnový 😉 miluju ho 😀 do papiňáku-ale nemusí být -nakrájim tak tři cibule, k tomu nakrájený maso na malý kostky-kupuju vepřovou plec a dám tak dva hrnky vody a olej nebo sádlo. podusit do měkka, úplně z toho vyvařit tu vodu-jo tu cibulku si nejdřím než tam dáš maso pořádně orestuj. maso bude hotový až se bude rozpadat a musí tam být takový ten hnědý výek, ten tomu dá barvu a chuť.Jinak nepepřim,jen to před dušením trochu osolim. No a pak si jen uvařim rýži a zeleninu.dávám mrkev, hrášek kukuřice mrařenou,můžeš to vařit i s tou rýží dohromady. a vmíchat do masa a zasypat sýrem. to je takový to klasický školní 😉 a mňaaaaaaaaaaaaaam 😀 😀 😀 jo a já to dělám ještě tak, že toho masa koupim víc a mám jídlo na víc dnů, ono je hrozně dobrý to maso s tím výpekem k bramborový kaši, a do toho co zbyde zamíchat rýži se zeleninou, takže takový dva v jednom 😀 😀 jen na víc výpeku, víc cibule 😉

martinka79
25. zář 2009

kal: dobrá inspirace jen nemám papiňák 😀

krásné ráno super ženy, dnes mám super práce..... dva rkoužky a ještě zařizování to bude prima den,a le zajdu si s prdelínem na oběd a ten nás povzbudí 🙂

jeanrka
25. zář 2009

ahojte baby,mozem sa k vam pripojit?

kaleilah
25. zář 2009

dobré ranko, marti můžeš to dělat i bez papiňáku, normálně dusit do hněda v hrnci, ale trvá to dýl, v papi to máš za 20 minut 😉 Teda ty máš dneska nabitej program, já nevim co budu dělaj, jsem bez nápadu, je tu hrozná mlha ☹ Jeanrka, ahojky, taky jsi superžena? 😀

kaleilah
25. zář 2009

Ahojky žínky, tak jak dnes bylo? Maji, jak jsi dopadla? 😵

kaleilah
26. zář 2009

😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

martinka79
26. zář 2009

čauky já toho měla ažaž... ale dnes jsme smai bez tatina slouží... sice nemám chu´t v tom bytě ulízet a ssi zahájím uklízecí mánii na domě a rychlou stěhovačku 🙂

kaleilah
26. zář 2009

jako že se přestěhujete?

martinka79
26. zář 2009

asi do do týdne budeme tam 🙂

martinka79
26. zář 2009

Mm jsem včera říkala hele kde to stěhování vázne... kdyby bylo na mě jsem tam.. tak, že prý jo... budeme se stěhovat. já to dnes dovytíráma začneme balit a tak