Jak se stát "superženou" snadno, rychle a bezbolestně?

majatob
9. zář 2009

Milé koníkovky,
máte rady, tipy či moudra jak docílit toho, aby váš manžel přišel večer z práce domů a našel v uklizené načančané domácnosti upravenou, odpočatou a usměvavou ženu se spokojenými potomky, dostal na stůl s láskou připravenou večeři a mohl říct "miláčku, ty jsi superžena"??? 😀 😀 😀

...ehm, já mám totiž k tomuto ideálu hoooodně daleko... 😀 😀 😀

kaleilah
13. zář 2009

luci, když se to dá do lednicetak to ještě jde, já mám občas ve zvyku dát mrkev do edýnky dolů do špajzu 😅 ráda na ní zapomínám, takže za měsíc vyndavám-teda spíš vylejvám něco smradlavýho oranžovo-černýho 😅 😖 😖 😀

majatob
autor
13. zář 2009

ja delam dneska rajskou omacku s knedlikem a masickem, mnam mnam 🙂

karotky
13. zář 2009

Já jsem vařila čočkovku a hovězí na houbách s kolínky. 😎
Odpolko má přijít návštěva,tak jsem ráno ještě dodělávala tvarohový dort a mám na grilování naložené masíčko ze včerejška. 🙂

majatob
autor
13. zář 2009

juu, karotky se taky snazi 🙂 🙂 🙂 zni to vyyyytecne 😵 😵 😵 jak ted malej usne, musim jit upict strudly, protoze se mi zacinaji kazit jabka, co dovezli tchanovci ze zahradky...ale teda do toho se mi vubec nechce 😅

karotky
13. zář 2009

maja,..............tak tohle je u mě normál,pokud jde o víkendy a manžel je svolný si vzít Ádu ven/někam s ním jít,aby se mi nepletl pod nohama.I mě to baví,ale jak jde o vaření přes týden,tak je to spíš z povinnosti,než z radosti. 😅
Buchty nepeču,protože je nikdo nejí.Manžel vůbec,Adam si sem tam zobne a já bych to pak konzumovala celý týden. 😝 Spíš,když má přijít/přijet nějaká bávštěva,tak něco uplácám. 😉
Zítra jdeme na zkoušku do školky,tak se těším,až tam začane Áda od října chodit.Už přes rok jsem nesedla k šicímu stroji,přes 2 roky s pletacími jehlicemi................... 😖
Holky,.................jak to máte s babičkami?

majatob
autor
13. zář 2009

kar, my mame babicku a dedu jedny 150km a druhy 350km daleko, stejne tak jedna prababicka 350km a dalsi dve prababy mame 150km, takze jsme tu na vsechno sami, nejaky hlidani nehrozi 🙂 ikdyz obcas by se siklo teda.. 😀 a co ty?

karotky
13. zář 2009

maja,.................tak to jsme na tom stejně. 😀
Tchýně bydlí ve vedlejší ulici,ale tu jsem viděla naposledy na svatbě a to bylo poprvé a naposledy,co o nás projevila zájem. 😅 Naši bydlí 120km daleko,ale ti sem přijedou jen na Ádovy narozky,sednou si a nechají se obsluhovat.Takže my žadné výhody v babičkách nemáme. 😖
Mě to zajímalo jen pro to přirovnání "Super žena",víš?!................Protože je opravdu rozdíl,když jsi na všechno sama a když máš čas od času výpomoc v podobě hlídání. 😉

womenne
13. zář 2009

Karotky teda zavidim taku svokru.,mna ta moja tak naštvala že som behom 3tyždnoch schudla 4kg 😔

Ja dnes len sedim ateraz idem spat niečo na mna lezie som ledva spravila zemiakovu kašu ble idem haji 🙂

majatob
autor
13. zář 2009

jj, urcite je to jednodussi, kdyz ti nekdo vezme semtam decka ven a mas doma klidek a pohodicku 😀 😀 😀 a my jsme superzeny, protoze to zvladame aj bez toho 😀 😀 😀

kaleilah
13. zář 2009

Tak dělám bramboráky, umyla jsem okna v kuchyni, vyprala závěsy a oslintanýho spacího medvěda 😀 a dokonce jsem odtáhla myčku a vydrbala jí, ale fakt důkladně 😀 Jinak moje mamka bydlí 230 km od nás, takže sevidíme tak jednou za 3 měsíce a tchýně je u nás skoro doma, bydlí pár km a kolikrát zůstane celý týden, je sama tak se nudí doma a mě to vyhovuje,mám jí hrozně ráda, je to hlavně šíleně praštěná puberťačka, takže je s ní prča a dětem se maximálně věnuje. Ty jo, mě to tady vždycky nějak nakopne a jdu makat 😀

suki
13. zář 2009

maji super 😵 😵 ...pozitivita z tebe vyzařuje 😵

suki
13. zář 2009

holky vy jste pracantky, my jsme dneska zvládli velkej nákup, oběd jsme si koupili hotovej 😀 a teď se tu spí, ale všichni jsou spokojení...ale na nějaký to uklízení taky dojde 😀

kaleilah
13. zář 2009

tak já jsem dneska manžovi a hlavně sobě slíbila že jak děti usnou, vrhnu se na šuplíky v kuchyni a skříň s miskama a hrncema, a pokličkama, a dozičkama, a kelímečkama, a formičkama na cukroví, a bábovkama 😀 😀 😀 prostě skříň která se otevírá a ruce musí být vepředu a chytat 😀 😀 jenže děti usínají, na mě jde spaní... 😅

majatob
autor
13. zář 2009

suki, snazim se, zatim se citim teda fakt o 100% lip 😀 manza zrovna umyva ty DVA talire a DVE sklenicky co zbyly po obede (ne DVE HROMADY 😀 😀 😀 ) a ja si davam oraz na netu a zkoumam takovyty doma vyrobeny cistice, hrozne me bavi zkouset jestli to fakt funguje 😀 😀 😀

majatob
autor
13. zář 2009

kalei, uf, jeste ze mam dohromady asi 3 hrnce a jednu panev...dozicky, kelimecky, formicky apod. nevedu..uz vim aspon proc to tak aj nechat 😀 😀 😀

suki
13. zář 2009

maji a funguje to? 😀

kaleilah
13. zář 2009

maja a máš typ na nějakej fungující čistič? na cokoliv? taky mě to baví 😀 a taky ujíždim na minerálkách s novýma příchutěma, kolikrát když jsem sama obejdu i dva tři obchoďáky jestli nemají nějaký pití s příchutí co neznám 😕 😀 holt se na mateřský nudim či co 😀 😀 tak zdravej rozum vyhrál, jdu spááááát, manžovi jsem vysvětlila že každým dnem budu rodit, tak musm odpočívat a že uklízet budu večer( to mám mimochodem v plánu vyžehlit asi pět košů prádla, tak nevim na jakej večer to odložim) 😀 😀 😀

majatob
autor
13. zář 2009

zatim jsem zkousela jen vydrbat umyvadlo citronem smichanym se soli a musim teda uznat, ze se ted blyska jak novy 😵 😵 😵 jeste se chystam na odpady s kypricim praskem, ale musim prvni sehnat sodu, tu v Lidlu nemeli ☹ no a pak uvidime co zkusime 😀 😀 😀
kal, tak si dej 15 minut kazdej vecer a za chvilu to mas (pekne zavod s budickem, na me to zatim fakt funguje 😀 😀 😀 )

suki
13. zář 2009

ty jo vy makáte 😀
já si jdu lehnout 😀 😀 to bude taky makačka 😀

majatob
autor
13. zář 2009

trocha teorie 😀 😀 😀

BALÍČEK EKOLOGICKÝCH ČISTICÍCH PROSTŘEDKŮ

JEDLÁ SODA
Jedlá soda (nebo kypřící prášek) je mírné abrazivum. Obsahuje lehce zásaditou látku (hydrogenuhlíčitan sodný), která se vyznačuje velmi nízkou toxicitou. Při kontaktu s mastnotou a olejem působí jako jemný saponát.

BORAX
Borax je zásaditá minerální sůl přírodního původu. Rozpouští mastnotu, odstraňuje skvrny a zápach, dezinfikuje, bělí, brání růstu plísní, změkčuje vodu a tkaniny a hubí mravence a šváby. V okolí dlouho nepřetrvává, ale při požití je toxický, proto buďte opatrní, zvláště máte-li malé děti nebo domácí zvířata.

GLYCERIN
Glycerin je vedlejší produkt vznikající při výrobě mýdla. Používá se jako užitečná přísada do čisticích směsí, protože spojuje olej s vodou a rozpouští různé druhy nečistot.Většina průmyslově vyráběného glycerinu pochází z rostlinných olejů nebo živočišných tuků (loje), ale asi 10 procent pochází z ropy.

CITRÓNOVÁ ŠŤÁVA
Trocha citrónové šťávy poslouží jako jemnější a mnohem voňavější náhrada chemického bělidla. Brání také růstu plísní, odstraňuje zápach a skvrny.

SŮL
Sůl je skvělý prostředek na drhnutí nádobí a kuchyňských potřeb. Zrnka soli fungují jako mírné abrazivum a mají dezinfekční účinek.

MÝDLOVÉ VLOČKY
Kupte si čisté mýdlové vločky nebo je nastrouhejte z pracího nebo čistého mýdla. Čisté mýdlo je stoprocentně biologicky odbouratelné, nízkotoxické a na rozdíl od saponátů nepřispívá k tvorbě řas ve vodních tocích. Mýdlové vločky skladujte ve vzduchotěsně uzavřené nádobě.

MELALEUKOVÝ (TEATREE) A EUKALYPTOVÝ OLEJ
Tyto přírodní čisticí a dezinfekční prostředky používejte na závěrečné přeleštění umytých povrchů.

PRACÍ SODA
Mírně zásaditá prací soda (uhličitan sodný) je dobrým pomocníkem při údržbě kuchyně. Obzvlášť účinná je na odstraňování mastnoty, ale dokáže také čistit skvrny a změkčovat vodu.POZOR! Přestože prací soda není škodlivá pro životní prostředí, jedná se o silnou chemikálii. Před jejím použitím si navlecte ochranné rukavice.

SVĚTLÝ OCET
Je dobrou náhradou za chemické čističe toalet. Používejte ho také k vyčištění zbytků mýdlové pěny, vodních usazenin a vodního kamene na kovu.

kaleilah
13. zář 2009

maja, to mě zase neba, nejvíc se mi osvědčilo žhlit v úterý a čtvrtek, to mi večer dávají ordinaci v rlůžový zahradě a pak koukám na primu takže od osmi do minimálně jedenácti žehlim. ale te´d je toho prádla hrozně moc a dva dny mi nestačí, páč už peru pro malou a připrauju věci a mám už vytahaný ze sklepa věci na zimu atd 😖 hlavně když se do něčeho pustim musim jet bez přestávky, jak se jednou zastavim tak ztratim tempo a náladu něco dělat

majatob
autor
13. zář 2009

kal, no u ordinace bych se mozna taky klidne zapomnela a zehlila 😀 😀 😀 me tam ceka jen asi deset tricek a jedna sukne, tak to vecer taky prejedu, uz mi to lezi v kosi pekne dlouho 😀

kaleilah
13. zář 2009

maja nejhorší že že já hrozně ráda peru..nebo prostě miluju jak voní vypraný prádlo, takže peru x praček denně a tričko si vezmu třeba jen jednou na hodinu do města a už jde do prádla, já si prostě vědomě přidělávámpráci, ale nemůžu si pomoct 😲 😀 😀 😀 budu setomuset bleskově do porodu odnaučim, páč po porodu bych tu se třema dětma byla zavalená v hadrech a nedostala bych se ani ke klávesnici abych semmohla písnout 😀 😀 😀

womenne
13. zář 2009

ježiš baby ved nedela je na oddych aspon unas to tak funguje,ste si dneska makli.Inak spanok ma vzpružil citm sa lepšie ale nadcha je stale 😝

no a ja vam poradit utierat telkua počitačovy displej avivažou,nielenže krasne vonia ale nedrži sa na tom prach 😉 a ešte zrkadlo sa vam nebude rosit ked ho vyčistite penou na holenie 😉

majatob
autor
13. zář 2009

wom, o te pene na holeni uz jsem taky slysela, na to se chystam 🙂 avivaz nepouzivam, tak nic 😀
ja jsem si taky myslela, ze dnes budu odpocivat 😀 😀 😀

womenne
13. zář 2009

a ani do prania nepouživaš?aky prašok potom davaš?leo ja tide a to pradlo pri nepoužiti avivaže pachne.

majatob
autor
13. zář 2009

ani do prani, pouzivam Ariel a prijde mi, ze to pradlo voni krasne 😉 ale tedka jsem koupila nejakej jinej, tak su zvedava, co to udela 🙂

kaleilah
13. zář 2009

Dobré ranko 😅 Jsem vyspinkaná, vzhůru asi půl hodiny a už mám navařeno 😀 Udělala jsem puding,dětem s piškotkama, nám bez,mám na něj hroznou chuť 😎 Jinak prádlo z arielu voní dobře, taky ho používám, ale teď jsem kupovala v tescu v akci palmex 1+1 zdarma, holky to je luxusníííííí, ten tak nádherně voní, a pere dost dobře, zmákne i fakt hooodně špinavý původně bílý dětský ponojdy-když mi tu celej den lítají bez bačkor tak to tak večer vypadá-když ten den nevytřu. Ale voní tak jen ten Alpfresh. Co používáte za aviváže?

sasulec
13. zář 2009

ahoj baby,ja som z inej temy tak nakuuukam,no to s tou penou ma pobavilo,ale to vyskusam najblizsie..chi 😀

kaleilah
13. zář 2009

tady je nějaký ticho 😲 😖