Jak se stát "superženou" snadno, rychle a bezbolestně?

majatob
9. zář 2009

Milé koníkovky,
máte rady, tipy či moudra jak docílit toho, aby váš manžel přišel večer z práce domů a našel v uklizené načančané domácnosti upravenou, odpočatou a usměvavou ženu se spokojenými potomky, dostal na stůl s láskou připravenou večeři a mohl říct "miláčku, ty jsi superžena"??? 😀 😀 😀

...ehm, já mám totiž k tomuto ideálu hoooodně daleko... 😀 😀 😀

majatob
autor
9. zář 2009

ha, asi zacnu tim, ze to nadobi vubec po byte posbiram a odnesu do kuchyne 😀 😀 😀 jdu na to 😀 😀 😀

jabber
9. zář 2009

suki 😀 ty taky 😀

majatob - když myje manžel, tak to neřeš 😉 😀 až ho to omrzí, tak tu myčku koupí 😀

majatob
autor
9. zář 2009

jabber 😀
tak jsem pri tom uklidu nadobi nasla poklad 😀 Tobik si donesl do loznice potaji kybl, dva bramburky, misku a nozik (tupej, detskej) 😀 asi chtel byt taky napomocnej 😀 😀 😀

jabber
9. zář 2009

Jsem si teď vzpomněla jak jsem byla ještě těhotná v práci, bylo to už nějak těsně před odchodem na mateřskou - a kolega (25let) na mě tak koukal, nevěřícně zíral na to obrovský břicho a pak s takovou úctou a uznáním pronesl: 'teda.....tohle by každýho normálního chlapa zabilo' 😀 😀 Od té doby to občas doma používám 😀

alisek
9. zář 2009

Moc jsem vám nečetla ale jeden čas jsem se taky snažila touto osobou být, stihnout maximálně domácnost tj. uklizeno na maximální lesklou míru,, uvařená teplá večeře, samo, že každý den jiná,, stíhát jazyk. kurzy,, cvičení a stím spojená kosmetika..upravená ženská, no atd.,, doma milá i po 10 hod. někdy 12 hod. v práci.....a nakonec jsem se na to vysrala, páč můj muž to neocení, unich doma totiž byl na ženský komfort zvyklý, tudíž to bere jako samozřejmost, talže neuklízím klíďo celý týden, peru jdnou za týden, žehlím ob 3 týdny a místo domácích povinností chodím na civčení, akváč, s holkama na drbárnu u kafíčka, a nebo jen tak lenoším a třeba prosím půl soboty...a celkem mi to vyhovuje, jen nevím jak mi do tohoto scénáře zapadne plánovaný potomek 😎 😀.

Nebudu superženská když nemám doma superchlapa, nee 😉

Zdar a sílu všem superženským

alisek
9. zář 2009

a zapoměla jsem dodat něco k vaření..někdy vařím někdy ne, at si něco najde a uchystá, máme taky rozdílné "jídelníčky" tudíž vařím zvlášť jemu a zvlášť mě a jíme i v jiný čas..takže se to taky celkem vyřešilo, sem tam si poztěžuje ale to mě nechává chladnou, už si z toho nic nedělám 😉

blka
9. zář 2009

A jak třeba řešíte to, že byste doma měly uklizeno, jenomže... Manža dává veškeré oblečení přes židli, takže se kupí a kupí. Pak si koupí nějaký elektro materiál, který donese dom a odloží na stůl, kam se hromadí nový a nový, co koupí 🙄 . Teď babo, nebo spíš superženo 😀 , raď. Když mu řeknu, ať si to uklidí, tak akorát řekne jo nebo potom nebo já to potřebuju a nic se neděje 😠 .

majatob
autor
9. zář 2009

blka, to u nas nastesti neni, uf 😉

majatob
autor
9. zář 2009

a kam jinam by to obleceni mel davat? 😅

womenne
9. zář 2009

majatob moj to ma každy den,teda okrem tej oddychnutej manželky 😝 a ešte som nepočula že by mi povedal že som superžena 😀 ale mohol by hmmm dnes mu to prikažem!!! 😝
ja by som nezaspala keby som mala neporiadok nejak sa mi zapačilo upratovat,ked som bola slobodna ma to nebavilo 😅
Varim hned po ranajkach ked sa chalani hraju,upratujem popri vareni a ostatne doupratujem ked maly spia,žehlim večer,cez prazdniny sme chodili 2x denne von ,teraz to mam lahšie mali su na4 odiny v školke takže robim všetko ked su tam,no normlane neviem čo s volnym časom 😀 taky nezvyk

majatob
autor
9. zář 2009

women, tak ti to reknu ja misto manzela 😀 a s dvojcatkama k tomu 😅 akorat ja bych chtela byt hlavne ta oddychnuta 😀 😀 😀 😀

womenne
9. zář 2009

verulka a podari sa ti unavit tie deti bez toho aby si nebola zničena ty?lebo ja to neviem tiež ich chcem na večer riadne unavit aby zaspali bo sa im pokazilo zaspavanie trva to aj 1,5 hodiny 🙄 ale hotova som aj ja a to uplne 😔

blka
9. zář 2009

Maja, do skříně nebo do špíny.

majatob
autor
9. zář 2009

no my to hazem taky pres zidli, pouzity uz vracet do skrini mezi cisty nebudu, smradlavy tricko nebo ponozky hodim do spiny, ale s tim zbytkem jako treba rifle, sukne apod. co?

majatob
autor
9. zář 2009

teda pres jednu jedinou zidli, ktera za tim ucelem v loznici stoji 😉

womenne
9. zář 2009

tak moj ma jedinu nerest s ktorou mi lezie na nervy a to že ked je niečo na posteli napr.malych oblečenie ktore som nespratala tak to šmari do rohu kposteli a ide spat 🙄 vtedy by som ho najradšej...

majatob dik 😉 ono teba tozachvilu tiež čaka,mne velmi pomohol pevny režim keby s videla aky chaouz som mala ked sme prišli domov som nestihala ani jest 😖

womenne
9. zář 2009

To prehadzovanie cez stoličku poznam to som robila so sestrou aj ja,a to sa kopilo a kopilo a kopilo bieda upratovat 🙄

majatob
autor
9. zář 2009

wom, ale ja to budu mit jednodussi v tom, ze nebudou stejne stari 🙂 Tobik je na svuj vek neskutecne samostatny a klidny dite a to maly preci jen bude vetsinu dne spinkat nez se zajedeme do novych koleji a trochu si ustalime rezim 🙂

angelik
9. zář 2009

pekna tema 😀

pridavam text, ktory mi kedysi prisiel mailom (priznam sa, ze niektore body sice nedodrziavam, ale mozno pomoze 😀 )

Zásady dobré hospodyňky:

1) Okna myji málokdy, protože miluji ptáky a rozhodně nechci, aby si zbytečně rozbíjeli hubu.
2) Podlahy nevoskuji, protože myslím na bezpečnost svých hostů.
3) Hmyz mi nevadí. Každý brouk má jméno a souhlasí se vším, co řeknu.
4) Jarní úklid nedělám. Mám ráda všechny roční sezony a nechci, aby ty zbylé žárlily
5) Nepleju zahradu, protože nechci mařit Boží úsilí.
6) Nevařím moc chutná jídla, protože nechci vystresovat své hosty, cože mají uvařit oni, až přijdu já k nim.
7) Nevyhazuji staré věci. Manžel nemůže nic najít i tak, nač ho plést ještě vice...
8) Nežehlím. Rozhodla jsem se věřit cedulkám "nemačkavé".
9) Nestresuji se ničím. Kdo to dělá - umře mladý. A já chci vydržet co nejdéle!

A pamatuj! Uklizený dům je znakem, že máš příliš volného času !!!
Tvá dobrá hospodyňka.

PS: Která z vás se tím nebude řídit a nepošle to jako inspiraci
dalším přítelkyním, riskuje, že bude vyřazena z klubu moderních žen!

mywiel
9. zář 2009

Super zena nechcem byt, preco? Lebo ani super chlap neexistuje! 😉 Som taka aka som, a som spokojna a manzel tiez. 🙂

majatob
autor
9. zář 2009

angelik, tak to je boziiii 😀 😀 😀

soanpe
9. zář 2009

1. pere pračka
2. vše dělám v papiňáku nebo v troubě
3. nádobí myje myčka
4. peču v domácí pekárně
5. hračky jsou na hraní a ne od toho , aby byly uklizené 😎
6. domácí věci nežehlím a vzhledem k tomu, že máme zahradu, tak domácí je skoro všechno 😀
7. záclony mám navlečené na lanku,takže odpadá složité věšení.jednoduše je navleču jako korálky(mám na nich plastové karabinky)
8. když se něco nepodaří, tak se z toho nepo.eru 😀 😎

hlavně, že je malá spokojená 😵

womenne
9. zář 2009

soanpe ma pravdu odkedy mam papinak varenie je rychlejšie važne ti ho doporučujem,recepty si beriem prevažne z mmb.
hračky tiež upratujem iba ked ideme von,ked idu spat a večer.Inak ako su maly v školke upratuju si sami čož som v šoku ale musim im pomahat 😵

pekarnu nemam ale chcela by som,jedine to žehlenie kedysi som to mala rada ale už nie fuj už to neznašam,obliečky nežehlim skorovobec,veci ked vešiam riadne vytriasiem tym siulahčim žehlenie.A keby ste videli ako vypadaju veci po usušeni ked ich vešia muž 😲 veru dala som u to robit len 2x a povedala som nikdyviac... 🤐 🤐 🤐

schwarzovka
9. zář 2009

já jsem superžena, ale ne proto, že mám navařeno a uklizeno...aspoň to tvrdí manžel 😀 😀

verulka
9. zář 2009

womenne, u nas je to uz roky cviku 😅 a halvne bike, korcule, lopta, vsade chodit pesi..."staticke" ihrisko je az ako odmena 😉
ja som pochopila, ze strasne moc veci sa robi zbytocne, tak som ich vynechala 😉 napr zehlenie- mm nenosi kosele, detom pekne zlozim a vyzehli sa to vahou kopky oblecenia nad tym..
varim vzdy co dum dal, nejako sa to da 😉
soa, lenze pracku treba naplnit a vyvesit ( u nas je toho fakt vela), kuchtu si chvalim aj ja, tiez skoro vsetko zapekam, je to jednoduche.
mycka- tam tiez treba veci dat,i ked s riadom nemam problem, tam mam system a umyjem to za chvilinku.
nepecem, max raz za cas. pecie moja mama aj svokra, takze aj kolace moje deti poznaju 😅
a este ma napadla jedna vec- maji, ja nic nikdy neplanujem, lebo to neviem..riesim vsetko opertivne a vtedy, ked je treba..

blka
9. zář 2009

Angelik, to je super 😀 . Nejvíc se mi líbí 4 a 5 😀 😎

janina.kub
9. zář 2009

já se přidávám k angelik a soanpe 😉
a i tak jsem určo superžena 😀 , jako ostatní ženy, které žijí ve společné domácnosti s jiným pohlavím 😀 😀 než ženským 😀 😀

lucisia
9. zář 2009

A já Vám vstoupím do debaty. Vedle nás v domku jedna superžena existuje. Říkejme ji třeba Ester. Ester je dokonalá. Ona navaří, doma má jako v klícce, děti se super učí, chodí na kroužky, zahradu má nádhernou, těch květin, jezírko. manža vydělá desetitíce, ona to taky dokáže, navíc závodně sportuje a vyhrává, jezdí na dovču k moři, zhubla, peče na svatby zákusky, sama si vyzdí zeď, poseče trávu a tak dál a tak dál. Ona prostě umí všechno, všechno stihne, je dokonalá.

A můžu Vám říct, že snad nemá normální kamarádku, protože mluví jen o sobě, co všechno stihla, co dokázala. A dlouho jsem se s tím srovnávala, teď můžu říct, že já sice nejsem dokonalá, ale jsem NORMÁLNÍ. A taky ledacos v domácnosti flinkám, protože ten čas, co strávím třeba s mm, je daleko líp využítý, než furt piglovat. Je fajn mít pěkně uklizené, ale, holky, nic se nesmí přehánět. 😉

janeyzelvicka
9. zář 2009

Zásady, co sem hodila angelik, jsou mé zásady 😀 😀 😀

tanuki
9. zář 2009

majo 😀 no, jeden recept (drastičtější) bych měla..říkám se, co kdybych místo vysedávání "volného času" u PC udělala něco pro domácnost 😅

A k domácnosti- dítě je velmi šťastné, když může rozházet stoh studijních materiálů, prostě bordel v bytě, šťastné dítě 🙂 ale velmi nešťastná maminka, když přijde neohlášená návštěva ☹