Jak se stát "superženou" snadno, rychle a bezbolestně?

majatob
9. zář 2009

Milé koníkovky,
máte rady, tipy či moudra jak docílit toho, aby váš manžel přišel večer z práce domů a našel v uklizené načančané domácnosti upravenou, odpočatou a usměvavou ženu se spokojenými potomky, dostal na stůl s láskou připravenou večeři a mohl říct "miláčku, ty jsi superžena"??? 😀 😀 😀

...ehm, já mám totiž k tomuto ideálu hoooodně daleko... 😀 😀 😀

majatob
autor
19. říj 2009

no na Josefa...vyrobit ho 😀

kaleilah
19. říj 2009

čaute žínky, tak se hlásim, aby jste mě zase nepodezíraly z porodu. Fuuuj, takový věci já teda dělat rozhodně nemám v úmyslu(myslim jako rodit) 😀 😀 😀
Hlásim se dneska do klubu, postelepřevlečený, prádlo vypraný, teda teprv druhá várka,ale jdu na povlečení, je tu fakt krásně,svítí sluníčko tak toho musim využít.Pes vykoupanej, jedno dítě chrnící, druhý blbnoucí, ale evidentně spokojený, dlabe se psem granule 😅 děláme sipapů, mrkvičku namásle s brambůrkama, už se těšim. A to jsme byli ráno na očkování, nakoupit a vykoupali hafana 😀

Jinak se tu dějou pěkný sprosťárny koukám, Marie je hotová a teď jde mája skočit na Josefa 😀 no zázraky se dějou, už je v 21tt 😀
k těm práškům, v tesku je akce na persil, 1+1 zdarma, ten mi voní hezky, ale aviváž dávám taky. Bez abibáže voní fakt luxusně Palmex Alpfresh, to prádlo i hrozně ráda žehlim,úplně mi to provoní pokoj 😵 😵 😵

Co jinak máte v plánu s dětma? já měla malířskej kroužek 😀 zvládli přeparvit i plovoučku, tak snad z ní voskovky půjdou bez problému,ještě jsem to nezačala drhnou 😝

suki
19. říj 2009

holky 😀 😀 já se z vás ....víte co 😀 😎

kaleilah
19. říj 2009

suki nevíme, ale ty nám to řekneš, viď? 😀 😀 😀

suki
19. říj 2009

😀 😀 nónó ale to asi někdo smaže....takže holky, já se z vás fakt poseru 😀 😀

majatob
autor
19. říj 2009

kal, tak ty dnes vedes 😲 😲 😲
my jsme se akorat zase najedli 😀 😀 😀 a Josef je hotov 😀 😀 😀 😀 😀
Tudla rve jak pominutej, tak koncim s vyrobou a nevim co budeme delat... 😅 asiiiiiii....fakt nevim 🙄

suki
19. říj 2009

maji, hlavně, že máš Josefa 😀 😉

majatob
autor
19. říj 2009

tak jakoooo, ja vam je vyfotim abyste vedeli jak jsou krasni!!!! 😝 😝 😝

kaleilah
19. říj 2009

maji, hrajte na válečnýho zajatce. vysvětli tobímu že se musí schovat a být úplně potichu aby vás nenašli. a že se musíte každej schovat někam jinam. 😀 😀 😀 A dokud nepřijde tátaz práce,musíte být potichu a schovaný 😀 ..ehm, teda u nás by to asi neprošlo 😅

majatob
autor
19. říj 2009

kal, pekny, ale asi by to nepochopil 😀 a do pul sedme je zatracene daleko 😀 😀 😀
pridavam do albicka Josifka s Maruskou, tak honem kuk at to zase rychle smazu 😀

kaleilah
19. říj 2009

jůůů 😵 😵 😵 a bude i ježuch?

majatob
autor
19. říj 2009

kal, to vis ze jo, ale musim se k nemu dopracovat 😀 😀 😀 prvni ovecky, oslik, velbloudi....studna, pasacek, hvezdicky, andilci....tri kralove...david a jana....no a kdyz mi vyjde cas, tak aj jezuch bude 😀 😀 😀

kaleilah
19. říj 2009

david a jana? ty tam byli taky? 😅 😕 😀 tak ty neznám 😀

majatob
autor
19. říj 2009

no tim se zacina, ze pasacek David uvidel na nebi velkou hvezdou a sel za ni, cestou potkava dalsi, kteri se k nemu pripojuji na ceste, mezi nima je i Jana, dojdou k jeslickam, ve kterych je Marie s Josefem a Jeziskem... kazdej den od 1. prosince se nalepi jedna postava a vykladas k tomu ten pribeh a na Stedry den se vlepi Jezisek 🙂

kaleilah
19. říj 2009

ahaaa, to slyšim poprvé, jo a kam se lepí? 😅 pro mě jsou vánocw totiž fajt jen o dárcích a cukroví 😅

majatob
autor
19. říj 2009

kal, no to zalezi na tobe, na okno, na zed, my budeme pripichavat na nastenku nebo magnetkama na lednicku asi 😀

ja prave nechci aby se to u nas takhle zvrtlo ve svatky o nicem, jsme oba zvykli na ruzny specialni udalosti spojeny s Vanocema, tak to chceme takhle nejak ozvlastnit aj detem aby to pro ne melo nejakej vyznam, ne jen, nacpu se a dostanu darky 😀 takze na stedry den chodime do kostela pro betlemsky svetlo, kterym pak zapalujeme svicky na stole, cestou zpatky sypeme ptackum nejaky zobani, prskame prskavkama, letos chci zaradit ten betlem na celej prosinec, lijeme olovo, chtela bych aj poustet skorapky se svickama v lavorku...rozkrajovat jablka z alberta asi nema smysl 😀 jinak me ted uz nic nenapada... 😀
po veceri se zpivaji a hraji koledy a pak teprve se jde ke stromecku a rozbaluji darky 🙂
a 25. rano bych chtela do kostela na msi, ale to teda nevim jestli vstanem 😉

majatob
autor
19. říj 2009

vlastne to budou nase prvni samostatny vanoce, loni jsme stedrej den slavili uz 20.12. a pak jeli k tchanovcum, protoze v te dobe umrel martinuv deda... 😢

majatob
autor
19. říj 2009

jupi, mam aj holubicku 😵 😵 😵

janeyzelvicka
19. říj 2009

Ahoj maji, dnes jsi mě navnadila 🙂
Ty vánoce zní bombově 🙂 my se teda snažíme taky nějaké tradice dodržovat 🙂

majatob
autor
19. říj 2009

Jani, rada te tu vidim 😀
povidej prehanej, jaky tradice mate vy? 🙂

kaleilah
19. říj 2009

Maji mě když jsem byla malá týden před vánocema umřela máma, takže jsme je úplně začala ignorovat, až předminulý rok mě manža přmluvil aspoň stromek a cukroví, nekupuvala jsem dřív ani dárky, nic. Ale nechci aby to tak braly i moje děti potom ☹ Jen danýs na to bude ještě asi malej

majatob
autor
19. říj 2009

jj, kal, docela te chapu, ja uz mamu taky nemam...a ty prvni vanoce moc vesely nebyly, ikdyz se tatka snazil...
ale predtim jsem vanoce milovala (a uz zase) a chci aby k nim mely peknej vztah aj nase deti 🙂

kaleilah
19. říj 2009

tak mě vánoce nikdy nic extra neříkaly, nejsem věřící, tak asi proto. To samý velikonoce, vyloženě mě nabaví, spíš si dělám výzdbu a beru to jako vítání jara

majatob
autor
19. říj 2009

tak velikonoce me taky moc neberou...akorat mam rada toho beranka, mnam mnam, ale jinak je moc neprozivam, jeden rok jsem se drbala s vajickama a pak nikdo neprisel, tak jsem se vratila ke starym dobrym slupkam z cibule... 😠

majatob
autor
19. říj 2009

jsme se nejak zasekly, ne? 😀 jdeme s Tudlou tatovi naproti na tramvaj, jeste jsme dnes nebyli venku 😅

kaleilah
19. říj 2009

blbnul jsem s dětma, ta staršíse vůbec neumí sama zabavit 😠 neumí si hrát.když se jí nevěnuju tak jen sedí na gauči jak pecka 😠 jéé, vy máte v ostarvě tramvaje? 😵 😵 😵

janeyzelvicka
19. říj 2009

Já jsem věřící, takže pro mě mají vánoce i velikonoce hlavně duchovní význam. Velikonoce jsou duchovně "větší", ale zas je na ně míň času 😅
My jsme s našima na vánoce vždycky šli ráno navštívit pratetu, která už nikoho neměla. No a u štědré večeře krom tradiční hrachovky nebyl kapr se salátem, ale třeba mořská treska nebo štika, ani jeden nemusíme kapra 😀 no ale hlavně se dělala staročeská povidlová omáčka 🙂 Po vánocích se krájely jablíčka, louskaly ořechy... a pak na pátou ráno do kostela, nejhorší to bylo, když jsme tam s kapelou i hráli, hrůza, zima jak v psírně, zpěvačky měly rozkřáplé hlasy, mě se baskytara rozladila chvíli po tom, co jsem ji naladila, kvůli té zimě to se strunama pěkně šilo a zkřehlými prsty nešlo zahrát nic moc víc než celé noty 😀 😀 😀 😀

No a teďka... vždycky chceme mít živý stromeček, ozdobený jen přírodníma věcma, ozdoby ze slámy, usušená jablíčka, pomeranče... Upeču nějaké cukroví, to k tomu patří. U stolu jsme vždycky pěkně oblečení, žádné tepláky ani džíny, překecala jsem chlapa, byl v obleku, já ve společenské sukni. Na jídlo ty tři chody, rozbalování dárků každopádně až potom. Ale louskání ořechů atd už neděláme, té pověře, co se k tomu váže, nevěřím, takže ořechy louskáme až když je chcem opravdu sníst 🙂 pak návštěva kostela, a další svátky návštěvy rodiny.

janeyzelvicka
19. říj 2009

Jasně že máme v ově tramvaje, a jaké pěkné, celá doprava je maminka - friendly, vozy jsou pěkné a hodně nízkopodlažní 😵

majatob
autor
19. říj 2009

jani, jee, napis jak se dela ta omacka a k cemu se ji 😵 😵 😵
martin ma kapra rad, ja ho preziju a Tobikovi udelam pangasia, ten je aspon bez kosti 😀 😀 😀
stromecek taky zdobime na "prirodno" a v teplakach nevecerime, ale do obleku mame teda jeste daleko... 😀 😀