Jak se stát "superženou" snadno, rychle a bezbolestně?

majatob
9. zář 2009

Milé koníkovky,
máte rady, tipy či moudra jak docílit toho, aby váš manžel přišel večer z práce domů a našel v uklizené načančané domácnosti upravenou, odpočatou a usměvavou ženu se spokojenými potomky, dostal na stůl s láskou připravenou večeři a mohl říct "miláčku, ty jsi superžena"??? 😀 😀 😀

...ehm, já mám totiž k tomuto ideálu hoooodně daleko... 😀 😀 😀

majatob
autor
9. zář 2009

beruska, kontrolovala sama sobe, to vis, ze bych si to tu nevystavovala na nastence 😀 😀 😀

majatob
autor
9. zář 2009

myslela jsem tim rozpisem spis neco ve stylu: v pondeli poutiram prach a zeleju kytky, v utery vyluxovat, ve stredu ja nevim treba uklid koupelny apod. proste takovyty pravidelne a casto se opakujici zalezitosti mit nejak rozvrzeny a pokusit se to v ramci moznosti dodrzet... 😉

beruska2x
9. zář 2009

😀 😀 to je mi jasne ale prijde mi to zbytecny stres.. co kdyz to nestihnes?, nasadis odpovidajici trest ? 😀

macka01
9. zář 2009

nemali sme na čele napísané že sme superženy a predsa si nás naši terajší muži vybrali za svoje lepšie polovičky,tak prečo to teraz kaziť snahou stať sa superženou?každy musí uznať hoci napríkla sme doma s deťmi a nechodíme do práce tak sineváľame šunky a máme narok na trochu čadsu len pre seba.Muži sa nadrú v práci to uznávam,ale veď aj pre nás to je fuška aby všetko relatívne fungovalo 😅

majatob
autor
9. zář 2009

ne, udelam to az bude cas 😀

tetes1
9. zář 2009

A sakra zažínám z vás mít dojem, že za celý den pověsit jednu pračku prádla je jako málo? 😀
Upřímně já se raději třeba trochu namaluju a učešu než, abych šla utřít prach. Manžel si vzal mě a né uklízečku. A navíc potřebuju taky chvilku pro sebe, takže se nebudu pořád honit jak nadmutá koza a klidně,když dvojky spinkají si dám kafčo k tomu něco sladkého a v klídku na chvilku sednu ke koňovi. A trochu poklidíme oba večer anebo o víku. Prostě to tak nějak pytlíkujem,ale hlavně že je čas na děti, umytí oken fakt počká!!

beruska2x
9. zář 2009

tak vidis 😀 😀 😀
hele muj manza je v praci 8 hodin, ja vstavam s malym tak pul 7 az 7 a chodim spat tak 22:30 samo +- a funguju cely den, nerikam ze na 100% vykonu taky mam cas pro sebe ale to k tomu parti...
tak a kdo dela vic??? 😀 😀 😀 😝

suki
9. zář 2009

Superžena 😀 tak k té mám fakt daleko, je fakt, že poslední dobou jsem se malinko zlepšila a už nezapomínám po vyprání věci v pračce, vařím téměř denně...no malá něco jíst musí že jo 😀 a ten úklid teď zvládám taky celkem často. Byly doby, kdy jsem nedělala skoro nic z toho...teda až na přísně nutné věci 😀 😅 , ale teď to vidím jinak a zvládám to celkem dobře. Musím se pochválit...trošku.Doma jsou všichni spokojení, takže to je největší odměna 😵 😵 všichni pěkně papáme, co uvařím, nežijeme v bordelu (nepočítám hračky po celým bytě) a hlavně to dělám tak, abych si našla chvilku i sama pro sebe, tudíž občas nějakou tu péči o sebe hodím, abych byla pořád trošku k světu 😀 😀
No prostě superžena je spokojená a to já jsem, takže to nehroťte a pěkně si to dělejte ve svým tempu 😉 🙂

majatob
autor
9. zář 2009

ach jo, myslim, ze ma myslenka jaksi nebyla zcela pochopena 😀
nechtela jsem debatu o tom jestli je dobre nebo spatne byt "uklizecka, co nema nic jinyho na starost nez pucovat domacnost", chtela jsem spis konkretni zkusenosti, napady, vychytavky, jak si to udelat jednodussi, jak si lip zorganizovat cas, co se da udelat jinak...ja nevim, proste tak aby vse fungovalo co nejlip (opakuji ze v ramci svych moznosti!) a pritom byt v pohode a mit dost casu i na sebe a deti. a tak no...

suki
9. zář 2009

myslela jsem tím teda, že jsem spokojená a ne superžena, i když to se taky nevylučuje 😀

majatob
autor
9. zář 2009

suki, tys me potesila 🙂 a v cem se stala ta zmena? 😀

duska1122
9. zář 2009

ahojte. aj ja sa k vam pridavam teda k tym co nieste superzeny. ja uz nemam chut upratovat stale dokola . aspom navarim na dva dni dopredu a neviem sa dockat vikendu kedy to drahy moj uprace.

beruska2x
9. zář 2009

maja.. jak jsem psala.. varim pro nas a maleho zvlast vecer nadobi meju u toho, zehlim vecer u TV a konika 😀 , stiram, koupelnu meju kdyz malej spi po obede nebo dopo s nim ( sedi ve stolicce a kouka na Nema) Luxuju byt s nim ( bud leze za mnou nebo ho dam do postylka a odtamtud name haleka).. prach prelajsknu kdy je cas treba kdyz si hraje
okna budeme mejt s manzou spolecne, velky uklid (kuchyne skrinky, lampy a tak..) to ho dam k nasim na vikend nebo na mensi veci jdou s manzou ven a ja mam na to klid a tim padem potrebuju pulku casu...

beruska2x
9. zář 2009

jo a varim taky na 2 dny vetsinou, jak malymu tak nam 😉

suki
9. zář 2009

maji 🙂
tak za 1) jsem prostě nepoučitelnej optimista 😀 , takže veškerými problémy které nastanou se zabývám až fakt nastanou a většinou to nikdy není tak hrozné, jak to vypadá. 🙂
2) jsem si naplno uvědomila (ne, že bych to před tím nevěděla, jen jsem to na chvilku zapomněla), že mám doma dvě největší zlatíčka na světě a že si zaslouží, abych se o ně hezky starala 🙂 😵
3) v podstatě dělám jen to nezbytně nutné 😀 ,aby jsme měli uklizeno, navařeno a vypráno...nezabere mi to fakt tolik času 😉
4) radši se věnuju Nikolce, než uklízím, tím pádem ona je pak spokojená a dovolí mi dělat taky něco pro sebe a nevadí jí, když se pak věnuju třeba tomu úklidu.
5) cvičím, chodím ven s kámoškama a neustále vymýšlím nějaký nový program a změny v našem životě, aby to nebyla nuda 😀
A když ráno vstanu, tak se vždycky umyju, lehce nalíčím a převlíknu do něčeho pohodlnýho a dělám to i když není Radim doma jen pro sebe, abych se cítila dobře 🙂

majatob
autor
9. zář 2009

suki 😵 ok, pisu si 😀
jej, ja snad pujdu umyt okna 😀

verulka
9. zář 2009

😀 😀 😀 krasny nazov temicky 😀 😀 som zo zvedavosti mrkla 😀
u nas je najdolezitejsie aspon trochu unavit deti, to ostatne potom 😀 pocas dna sa nemalujem (vsak krasna som aj tak 😀 😎 ) jedine ak idem niekam vecer- to ma aspon muz novu zenu 😉 upratovanie- hmmm, tak ja casto akurat vysavam 😀 lebo musim 😝 prach nejako extra neriesim..zachod, nech sa snazim ako chcem, aj tak je furt ocurany 🙄 kupelka- ta je ako tak v pohode..detske izby- tam uz radsej nechodim, to je kralovstvo deti, len hlasim, kedy periem tmave a svetle veci...varim teraz denne, kvoli prckovi. To robim vzdy ked on spi. my sme doo 3h vonku, potom mi zaspi a ja mam hodinu na pripravu obedu. Poo sme cely cas vonku. Muz zje zvysok od obeda a pripravi detom veceru..vecer umyjem riad ( ten umyvam aj po ranajkach a potomaz vecer)a vypinam. Medzitym niekde perem, pijem kavu, mrknem na net a pod..medzitym mi doma vybuchne bomba a kolotoc odznova..ale apson sa nenudime 😉

jabber
9. zář 2009

Já vždycky myslela, že superženy už jsme, ne? Jinak by s námi ti naši superchlapi přece nebyli, ne? 😀 😎

jabber
9. zář 2009

suki 😉 😀

majatob
autor
9. zář 2009

jee, hele, tak me napada, poradim vam super vec pokud neznate:
pri zadelavani testa na palacinky si nalejte necelou lzici oleje primo do testa, nemusite uz pak mastit panev, palacinky nejsou tak mastny, olej neprska na vsechny strany a je to rychlej hotovyyyy (usetrenej cas za masteni panve a naslednou debordelizaci sporaku) 😀 😀 😀

majatob
autor
9. zář 2009

verulka, navedlas me na otazku 😀
jak casto myjete nadobi? u nas se kupi a kupi a kupi a az uz neni co brat tak se umyje...je lepsi umyvat prubezne? 😀

zuzka1.
9. zář 2009

ako casto??ja mam poxcit, ze kazdu pol hodinu, neznasam, ked je nieco v drese, mi to vadi, vecer nejdem spat, pokial nie je vsetko na mieste, nehc to nerobim rano. rano si spravim kavu, hrame s as malym, ideme von, ide spat, ja varit a tak dlaej odkolecka dokola-

maly spinka, idem spat.

suki
9. zář 2009

jabber ahoooj 😀 😵 😉 jasně, že jsme superženy 😉 hlavně ty konkrétně 😀
jéé to s těma palačinkama zkusím 😵 ...teda, když máš maji takovej fígl na palačinky, tak musíš být rozhodně superžena 😀
a jinak...já mám myčku 😎

majatob
autor
9. zář 2009

suki 😀 😀 to me naucila tchyna (ktera teda mezinama superzena je, klobouk dolu) 😀
ja mam mycku zatim manzela ale nevim jak dlouho ho to jeste bude bavit bez reci 😀 😀 😀

suki
9. zář 2009

umýt okna 😀 😀 ?? To není potřeba, aspoň ti nikdo přes špinavý skla nebude čumět do bytu 😀 😀

suki
9. zář 2009

tak mu řekni, at ti tu myčku koupí 😀 a bude klid 😉 😎

verulka
9. zář 2009

maji, no ja umyvam taniere a pohare po ranajkach- to je par minut, lebo to nie je moc spinave..no a vecer sa radsej nepytaj, kolko toho je 😀 ale zase, ja mam uplne minimum riadu, takze ak chceme jest, musime si vzdy umyt..
a take ze mi nieco prekaza- na to nemam cas 😀 ja som sa zmierila uz so vsetkym 😀
ja umyvacku nepotrebujem, zato susicka by sa mi ziskla 😉

suki
9. zář 2009

Tak holky zatím se loučím, jdu se věnovat Nikušáčkovi, ale zas pokecáme, je tady sranda 😀 😀
Pa pa 😵 🙂

nnikka
9. zář 2009

no to by aj mna zaujimalo jak sa stat superzenou stihat pracu+deti+manzela a este tomu byt kazdy den upravena jak zo salonu 😀

viem ze to je mozne ale ako na to???

majatob
autor
9. zář 2009

suki, to v 6. patre stejne nehrozi 😀 😀 😀 pa pa 🙂