Jak se udělat hezčí? Poraďte

neu.sona
12. srp 2010

Ahoj Holky,

asi si řeknete, že to je trapná diskuze, ale... Je mi 23, mám ročního chlapečka.. Řekla bych, že nejsem ani škaredá, ani tlustá. Prostě tak akorát. Než jsem otěhotněla, tak jsem většinou pořád někde lítala, moc se o sebe nestarala a šlo to. Jenže teď jsem mamina, trochu jsem dospěla k více věcem a ráda bych se o sebe začala více starat, aby mi to slušelo a tak. Jenže jediný, na co se schopím je řasenka a nějaký stíny. Jenže ani s těma stínama to neumím, tak mám pocit, že mi kolikrát nesluší ani to :(. Jenže jak se o sebe teď začít víc starat, když je ženská na mateřský, tak moc peněz nemá, takže k žádnému velkému odborníkovi si teď zajít nemůžu. A přesto bych se ráda zkrášlila. Myslím tím třeba manikůru, pedikůru, obličej, vlasy.. Ale jak :(. Poradíte?

kosmonautka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berynka
12. srp 2010

@neu.sona , když budu mluvit za sebe, tak pravidelně chodím jedině ke kadeřnici... a to ještě tak jednou za 2-3 měsíce a pak na kosmetiku na úpravu obočí. To je (překvěpivě) docela důležitá věc, protože dává výraz v obličeji a je to jeden ze základů úspěchu 😉 . Takže finančně to za rok nevyjde tak hrozně.
Péče o mladou pleť taky není něco zas tak náročného... hlavně se odličovat, čas od času dát masku a použít vhodný krém podle počasí.
Co se týká manikůry a pedikůry, tak není takový problém to zvládnout sama. Pokud nechceš umělé nehty, tak francouzskou manikůru si dokážeš udělat a zrovna teď je moderní tmavě červený lak na nehty (případně taky různé pastelové odstíny růžové).
A jinak si myslim, že pro maminky je důležité oblečení... musí být praktické, ale ne že každá druhá matka je oblečená jako na výšlap do hor 😝 . Teď se nosí balerínky, které dobře vypadají i ke kočárku. Neměly by se podceňovat ani doplňky... stačí kouknout na Fler a za pár korun se tam najdou super věci 🙂 .

neu.sona
autor
13. srp 2010

Ahoj berynka, díky za příspěvek. Také chodím pravidelně ke kadeřnici, tak jednou za dva měsíce a hlavu si barvím doma sama, protože mi nevyhovují barvy od nich. Žádná mi pořádně nedrží, tak jsem to nechala být.
Na obočí nechodím :(. Tak možná začnu.
Co se týček manikůry a pedikůry, tak opravdu nevím na to, jak si to udělat sama. Říkám Ti, jsem úplný neandrtálec v tomhle.
Oblečení nosím spíše sportovní, ale, když je potřeba obleču se samozřejmě i elegantně.
Asi je to hloupé, ale co je to Fler??

ygreen
13. srp 2010

neu.sona - Fler jsou inetové stránky
ad manikůra - já jsem zvyklá si ji dělat stále, ale třeba francouzskou manikůru si prostě levačkou neudělám, takže podlě mě stačí, opilované nehty do hezkého tvaru a zatlačené kůžičky. Pokud si kupuješ Oriflame, tak najdeš jak sady na manikůru tak pedikůru - stačí když si dáš do lavoru hodně teplou vodu se sprchovým gelem, nožky tam necháš alespoň 10 minut a pak použiješ nějakou tu škrabku na ztvrdlé části - to je teď po létě hodně důležité. Nehty se opilují, zatlačí se kůžička a nohy se namatlají spoustou výživného krému a strčí se do starých ponožek - takhle jdi chrupat a ráno jsou nožky jedna báseň. Druhý den si je nalakuj. Pokud přetáhneš, nevadí, doporučuju to nijak nestahovat, protože po první sprše ten přetáhnutej lak stahneš jen nehtem.
A možná by bylo nejlepší zajít si jednou na manikůru i pedikůru a okoukat to a pak si to dělat sama. Takhle to dělá skoro se vším. Obočí si trhám sama, a myslím, že dobře, ale chce to odhad aby byly obě kukadla stejný.

JInak já chodím jen na zastřihávání ke kadeřnici, barvím se sama, pedi a mani si dělám také sama, i když teď se na pedi chystám k profesionálce, páč se s pupkem sotva ohnu, obočí si dělám sama, ale jednou za čas, když mám pocit, že pleť nevypadá hezky, zajdu ke kosmetičce.

A co se týče líčení - já myslím, že stačí sikoupit pár časopisů typu Cosmopolitan, Bazar, Žena a život - a okoukat to z fotek. Někdy tam jsou i návody jak na to. Ke sportovnímu oblečení podle mě, když je pleť v pořádku a hezká, stačí řasenka, tužka, lesk na rty, možná korektor a trochu tvářenky, spíš pěnové.

Já se dřív do práce hodně líčila, ale co jsem doma, tak vůbec, takže když se jednou za čas líčím, tak mám pocit, že lesk, řasenka a fixa na oční liky ze mě udělají jinou ženu 😀

k.jolanka
13. srp 2010

@neu.sona Naopak myslím, že je to dobré téma...já se taky nějak necítím "ve své kůži" unavená, strhaná, u kadeřnice jsem nebyla ani nepomatuju, zrovna nedávno jsem nad tím přemýšlela, že bych chtěla vypadat lépe, aby se mě ten můj nelekl, když přijde z práce 😀 ne, tak i pro můj pocit, když jdu s malým ven, maminy kolem vypadjí tak svěže...takže díky za otevření, já budu nakukovat a inspirovat se 😉

lendy1
13. srp 2010

neu.sona,
no, já se líčila a zajímala se o módu tak nějak už v pubertě, ale nejvíc času jsem měla na vše kolem líčení na rodičáku. Vyzkušela jsem kde co, teď jsem si našla tak nějak to, co mi vyhovuje a spíš se vrátila k osvědčené klasice.

Co se týká nehtů-myslím, že nalakovat si nehty zvládne každá mamina. Stačí nějaká jemnější růžová, pokud jsi odvážnější, tak pěkná rudá barva, nebo francie (pokud jsi ale začátečník, tak to bude za zečátku asi složitější). Aby ti lak dobře držel, tak je dobrý dát pod něj podklad a navrch nějaký Top Coat. Určitě, jako se vším, je lepší investovat do kvalitních značek-OPI, ORLY. Pak si stačí pořídit pilník, leštítko a je to. V Sephoře mají teď moc pěkné slevy a třeba pilníky měli za 20,-Kč, leštítka za 60,-Kč. Laky je lepší kupovat na netu, vyjde to levněji.

Líčení-nevím, myslím si, že buď k tomu má někdo vlohy nebo ne. Naučit to jde asi taky, ale nevim, nevim. Záleží, co jsi za typ, jakou máš pleť, oči, barvu vlasů a od toho odvíjet líčení. Když povinu pleťovou kosmetiku, tak pokud nemáš zkušenosti s líčením, doporučuji minerální make-up (bohužel u nás není skoro žádný výběr), je to vlastně jen takový pudřík s vlastnostmi make-upu-krásně kryje, je jemný jako pudr, vydrží na pleti dlouho. Jen je důležité trefit správný odstín. To je základ u všech make-upů-dobrý odstín. V parfumerkách ti dají vzorky, někdy jsou i v časákách. Dobré drogérkové make-upy má překvapivě Dermacol, z těch dražších nedám dopustit na Clinique, Revlon, BB.
+pak ještě pudr (nejlépe fixační-opět má výborný z levnějších zn. Dermacol), pokud je potřeba, tak i korektor pod make-up nebo nad pod pudr.
Oči-záleží, co máš za barvu a jaký jsi typ. Jsou barvy stínů, které ti vytáhnou a zvýrazní tvoje oči, nejlepší je použít 2odstíny, světlejší do vnitřního oka, tmavší směrem ven, pod obočí dát taky nějaký světlejší stín. Stíny ti budou krásně držet, pokud pod ně dáš oční bázi (např. Artdeco-cena 220,-Kč a vydrží 1/2roku až rok při každodením líčení). Na netu nebo na youtube je mraky videi, příspěvku s návodem krok za krokem. Dobře tvarované obočí je základ-buď ti to udělá dobrá kosmetička, nebo to zvládneš i sama-návody jsou na netu. Tužky na oči je lepší koupit rovnou voděodolný, aby drželi celý den, a spíš než černou koupit tmavě hnědou, která není tak barevně tvrdá jako černá. No a řasenku.
Na rty stačí lesk, třeba nějaký lehce do červená nebo do růžova, zase záleží co jsi za typ, zda si vybírat teplejší nebo studenější odstíny. S tvářenkou to člověk nesmí přehnat a chce to cvik, spíš méně než více.
Taky je dobré si pořídit kvalitní štětce-ten základ je na pudr, na stíny, na tvářenku-musí být dobře střižené, jemné, na tom bych nešetřila.
To líčení chce prostě zkoušet a zkoušet...
Na netu se stačí kouknout na stránky Makeupboxu nebo na Omlazení (ale tam mi to už přijde jak slez puberťaček, dřív to byl výborný web o kosmetice, módě)

Vlasy-já ke kadeřnici jdu 1-2x za rok, dávám si přeliv doma sama, vlasy mám dlouhé, vlnité, takže buď žehlím, nebo nechám vlnky. Pořídila jsem si clip-in a když jooo chci dobře vypadat, nasadím je a mám super vlasy.
Snažím se je mít ale vždy nějak upravené-přinejhorším to jistí culík. Že bych se ráno probudila a šla, to nehrozí, to by se mě lekli už na chodbě. Dobré videa o všem okolo vlasů má Blaho na Streamu.

A oblečení? Pro mě je úplně příšerný vidět dnešní "typ" mamin-kostkované kalhoty nebo tepláky, vytahané, neforemné tričko, trekingové boty, baťoh na zádech a jde se do města-to je přece oblečení do hor, ne pro ženu, z které by mělo to ženství vyzařovat a to i oblečením. Jo, možná "sportovní" oblečení je pohodlné, ale je to na pohled fakt děs. Vidět pěknou maminu, moderně oblečenou a upravenou je skoro přírodní úkaz. A není to jen o penězích, jen to chce ráno u výběru šatníku trošku přemýšlet a myslet taky na to, že jsem žena ne tremp.
Jsi mladá, tak si můžeš dovolit spoustu věcí. Legíny, tuničky, harémky, baleríny....Spoustu užitku udělají doplňky, já kupuji hodně věcí v Gate (naušnice třeba za 50,-Kč, náhrdelníky za 100,-Kč). Na doplňcích docela ulítávám-pásky, bižutérka, kabelky, botky, šátky...to je moje. Oblečení mám tak nějak akorát bych řekla, ale řídím se kvalitou a mým stylem. Dobře padnoucí rifle a kvalitní bílé tričko-to je klasika, když si k tomu vezmeš balerínky, nějaké doplňky, tak i jednoduchou věc povýšíš na zajímavou a stačí třeba i jen pěkný šátek nebo korále...cokoliv, čím to oživíš. Na netu je spousta blogů, inspirací, stejně tak jako v časákách. Já si kupuji spíš dražší a kvalitnější věci, co vím, že se budou nosit tak nějak delší dobu a vydrží mi 2,3 sezony-nejvíc mi vyhovuje nakupovat v Zaře. Módní úlety si kupuji v levných krámech typu New Yorker a spol. Na škole nás učili-nekombinujte víc, jak 3 barvy a to mi pořád bliká v hlavě. Líbí se mi i styl Dary, která vyznává od pasu dolů chlap a od pasu nahoru ženská. Já nemusím moc sukně, šaty, takže u mě vedou kalhoty a nějaký topík, tunika, zajímavé tričko.
Spousta skvělých úlovků se dá pořídit i na Aukru, MMB, e-bay. Pořídila jsem si tam mraky velmi pěkných věcí za pár korun a co mi nesedlo, tak zase posílám dál.

a jinak na odreagování mám moc ráda tento web o "módě"
http://modnipeklo.cz/

skuma
8. lis 2010

ahojky, jednu z nabídek bych ti mohla poskytnout, týká se to manikúry, je to docela důležité mít krásné ruce, nebo také ženská s okousanými či zničenými nehty není prostě ženská, nemusí mít mega dlouhé super načančané nehty, ale prostě zdravě vypadající.
Nedělám klas.manikúru - gelovky či akryl, ale novinku v poskytování kompletní péče o ruce jako celek - masáž, peeling a kompletní ošetření nehtů a nehtového okolí čistě přírodní kosmetikou - novinka na českém trhu - zn.Sparitual, zcela bez chemikálií aj. více na www.sparitual.eu. já pracuji pro JM-okres Hodonín - Mutěnice. Musím říci, že to opravdu funguje i dle mých současných zákaznic, kompletní ošetření zpočívá v analýze nehtů a na základě ní poté aplikuji výživy na nehty a nehtovou kůžičku, poté následuje peeling (po zápěstí) ,masáž (po loket vč.) a následně pilování a vyživení vč.lakování nehtů. Je to velice příjemná a jemně aromatická - pouze přírodními složkami, péče. mohu všem doporučit.

leena24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
danielita1979
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
danielita1979
Odpověď byla odstraněná
Zobraz