Jak se uspořádat v 3+1? Budeme 4

floowy
1. bře 2008

Holky, potřebovala bych se s vámi poradit ohledně pro nás neřešitelného tématu. Bydlíme s manželem v 3+1 a když se nám narodila první dcera, tak jsem s ní do 10měsíců bydlela v pokojíčku a taťka měl většinou klid na spánek (je řidič, tak se potřeboval prospat), nyní když to vypadá, že čekáme přírůstek, tak vůbec nevím, jak se v bytečku uspořádat. Taťka nechce o tom, že by spal s mimčem v ložnici a dát miminko přímo k dceři (v té době 3leté)...Jak jste t vymyslely vy? Prosím poraďte... 😒 😒 😒

petraluk
1. bře 2008

My máme zatím jedno dítko, ale co aby manžel spal se starší dcerou a ty s miminkem v ložnici 😕 Já takhle chci udělat až bude mít taky druhé mimčo 🙂

floowy
autor
1. bře 2008

Taky mě to napadlo...včera jsem to muži navrhla a skoro jsme se pohádali. Nemáme v dětském dvě postele, takže by musel spát asi přechodně na nějakém molitanu na zemi nebo tak a ráno vstává kolem šesté do práce a budí se budíkem, tak má pocit, že by mohl dcerku budit...ale podle mě jsou to výmluvy a hlouposti...
...Sám navrhuje, že bychom s miminkem bydleli v obyváku, ale to mi přijde blbý, protože je průchozí, aby se člověk dostal do kuchyně a taky až tu budu mít na výpomoc mamku nebo tchýni, tak v obyváku většinou spí návštěvy, tak nevím, kam bychom se zase měly stěhovat...........Je to fakt hloupost, ale neumíme nic chytrého vymyslet... ☹

nikkos
1. bře 2008

Floowy my sice tohle řešit nemůsíme (máme 1+1 😅 ) ale když jsme my s bráchou byli malý tak naši to vyřešili právě tak jak píše petraluk - táta spal se mnou (starší) v pokoji a máma měla mimčo u sebe v ložnici. A to mi byl teprve rok. Vaší Viki už jsou 2 a to myslim že by mělo být v pohodě. Oni si zvyknou 🙂

mikca
1. bře 2008

a co mají dělat lidi co mají menší byt?,...myslím že by manža měl asi ustooupit ...časem si zvykne a mimčo skoro neuslyší..bydlíme ve dva jedna máme dvě děti manža vstává ve třičtvrtě na pět...malá řvala do konce šestinedělí pravidelně každou noc...párkrát ležel v obýváku, ale pak ho to tam nebavilo a šel k nám a po třech dnech malou nevnímal..malého jsme pak měli taky u sebe byl hodnější, ale občas si taky zařval....není to spíš manžova pohodlnost??

petraluk
1. bře 2008

Floowy nic jinýho mě nenapadá. Já si to taky neumím jinak představit. Můj malej byl 5 měsíců moc hodnej a spinkal celou noc, takže jsme spali všichni společně. POslední měsíc už bohužel ne, budí se i desetkrát za noc, takže už s náma přítel nesp, je v obývákuí. Až se narodí druhé a bude taky v noci brečet, tak jiný řešení než, že bude spát s malym, nevidim. Přítel taky denně řídí, není tedy řidič z povolání, ale minimálně 300km najezdí denně.

Já bych mu řekla ať si do obýváku lehne sám a spala bych s mimčem v ložnici. Nebo si může koupit madraci a přechodně na ní spát v pokojíčku. A že malou probudí budík, tak to už je přece spíš tvůj problém ne jeho. On odejde do práce a ty se budeš muset o malou postarat 😉

nikkos
1. bře 2008

My spíme všichni tři v naší jediné místnosti 😉 ze začátku byl manža nevyspalej, ale časem si zvykl a dnes když malej v noci kníká tak ho to ani nevzbudí. A když byl jeden čas manžel nemocný, kašlal, smrkal.... vyhnala jsem ho na matraci do kuchyně aby malýho nebudil, tak chůdák po pár dnech škemral jestli už ho pustim zpátky k nám 😵 😵 😵

melani
1. bře 2008

ahoj ja nechapu,ze ty chlapi tak rozmazlujete 😉 proste bude dalsi dite tak se musi uskromnit a asi se par mesicu nevyspi.......ja bych jim dala delat jim nejake extra misto..mame dva plus jedna dve deti..Daniel je uz velky a tak ma svuj pokoj ja rozkladam gauc a spime tam tri...Manzel je taky ridic,ale musi to vydrzet..to se neda nic delat chteli jsme preci mimnko oba a moooooc 🙂

kristi
1. bře 2008

no,stejne casem tu postel do pokojicku ke starsi dceri budes muset koupit, ne? tak ji kupte rovnou a at manzel spi tam a ty s miminkem v loznici

ja nevim, ze ty chlapi jsou tak nechapavi v tomhle ohledu....

floowy
autor
1. bře 2008

spíš to zatím vypadá na tu matraci, protože můj muž v budoucnu uvažuje nad poschoďovou postelí... 😅

melani
1. bře 2008

to jim ale umoznujeme my..tim jak je rozmazlujem 🙂 ja bych to vubec neresila az bych sla do porodnice postavila bych postylku tam kam potrebuju a konec diskuze 😀

floowy
autor
1. bře 2008

tak já se chci rozumně dohodnout a vše zvážit...jsou rodiny, co jsou na tom mnohem hůře s tím bytem, je mi to jasné, jen jsem se chtěla podělit s naší včerejší diskuzí a taky se poradit, jak byste to řešily nebo jak jste to řešily vy... 😉

nikkos
1. bře 2008

Nedá mi to abych si ještě odpustila jednu poznámku - když se nám mimčo narodilo úplně každej se mě ptal: a co manžel, vyspí se? Proč se nikdo nestrachuje jestli se vyspí maminy? Ony k dítěti vstávají, ony je v noci krmí, přebalují, nespí a pak musí ještě celý den fungovat non stop. Já vím že o tomhle ta diskuze není, chápu že řidiči potřebují být trochu v pohodě, a ani nejsem žádná bláznivá feministka 😀 .... ale souhlasím s melani - moc je nerozmazlovat 🙂 Šup s manželem ke starší do pokojíku nebo obývák, vždyť je to jen dočasně 😵

kristi
1. bře 2008

nikkos souhlas, taky uz jsme meli doma par ostrych vymen ve stylu: ja se potrebuju vyspat, dyt ty prece muzes spat pres den....haha

floowy
autor
1. bře 2008

joo, to taky znám, na začátku to vůbec nejde...nejhorší je, když to dítě konečně usne a ty potřebuješ udělat hromadu věcí, případně se mi i stalo, že se mi nedařilo usnout...tak to bylo zase celé v tahu... 😒 Naštěstí jsme to zvládli, moje dcera byla od tří měsíců zlatíčko...budu doufat, že druhé bude taky šikovné a spavé... 😀

nikkos
1. bře 2008

Jooo kristi "přes den" to je vtip století 😀

mikca
1. bře 2008

jéé koukám že je to fakt všude stejné..navíc ještě miluju poznámku.."ale já chodím do práce"...a já se doma asi flákám ne 😝

nikkos
1. bře 2008

Hele že vy jste byli u nás a poslouchali...? 😵 😵 😵

gedren
1. bře 2008

Ja bych to videla tak, ze bud manzel se starsi dcerou v jednom pokoji a Ty s mimcem v jinym, nebo manzela vykopat do nejmensiho pokojicku, co mate, a Ty s detma okupuj ten druhej 🙂 A posteli nakupte, kolik je potreba, nebo aspon kvalitni matraci na zem, dost ze vam budou decka rvat, tak si jeste neznicite zada, ne...

My teda spime hromadne, kdyz byla Helca mala a dost se v noci budila, tak toho manzel stejne vetsinu prospal, oni chlapi jsou takovi 🙂.

kristi
1. bře 2008

micko, to samy u nas....ja chodim do prace a potrebuju se vyspat, protoze ja mam strasne dulezitou tu praci totiz. To mi mozek nebere

nikkos
1. bře 2008

No a ve finále, když na mě večer manža něco zkouší a já jdu místo toho spát s vidinou alespoň jedné dvou hodin spánku než se malý vzbudí - mi povídá: achjo, ty furt jenom spíš 😀

berynka
1. bře 2008

Ahojky, 3+1 je pohoda 😉 . Asi by bylo fakt nejlepší, aby tatínek spal se starším dítětem v jednom pokoji a maminka s mimčem v druhém. Aspoň ze začátku.
Floowy, zkus to s manželem ještě prodebatovat 🙂 . A je to taky určitě o zvyku. My tři spíme společně v ložnici. Malá se občas v noci probouzí nebo zase ráno nechce dospat. Vstávám k ní já, manžel má dvanáctky a do práce jezdí 4h (vrací se kolem 19h) 😒 . Občas sice navrhuje, ať dáme Heduš do obýváku, ale pak si hodí deku přes hlavu a snaží se spát 😀 .

hejdita
1. bře 2008

ja si to nedocetla az do konce......ale noslo by to udelat tak ze ty mala a miminko v loznici a tata v pokojiku?.....mala si casem zvykne a tatka bude v klidu teda vyspany 😉

floowy
autor
1. bře 2008

hejdita: no to by se muži určitě líbilo, ale říkali jsme si, že malá je naučená na pokojíček, bydlím tam už od začátku a navíc si tam hrává, takže to by si mimčo moc přes den nezdřímlo...teda jestli bude spinkat. Přemýšlely jsme nad pojizdným proutěným košem, když bude chtít být vzhůru a s námi a když bude spinkat, tak normálně do postýlky - a v pokojíčku by moc klidu neměla, to opravdu spíše do té ložnice...A taťka se půjde otužovat na balkón 😀

hejdita
1. bře 2008

tak ty mala a miminko do toho vetsiho pokojiku 😉 tak sem to i myslela 😉 ja nevim co mate vetsi ☹ a kdyz si bude chtit mala hrat tak v pokojiku si preci prez den hrat muze ....nebo je tatka doma pres den a potrebuje odpocivat??? a miminko klidne do proteneho kose aby si na nej videla 😵

hejdita
1. bře 2008

miminko preci muze spavat i na manzelske posteli......do te doby nez bude se vedet otecet a pak uz se neco vymysli 😉

floowy
autor
1. bře 2008

hejdita: já si právě myslím, že kdyby šel taťka s malou do pokojíčku, tak to má ideální. Ráno vstává kolem šesté a jde do práce, vrací se kolem čtvrté - někdy zůstává ve službě přes noc.
Taťka říkal, že když nic jiného, tak bude spát v obýváku na sedačce - klidně může, ale v létě bude rekonstrukce bytu a obyvák je průchozí a vzhledem k tomu, že asi zase nebudu kojit, tak budu běhat co dvě hodinky ohřívat mlíčko, tak mu tam budu pořád cestovat...ale to bude jeho boj! 😠

hejdita
1. bře 2008

mi to mame tak ze spime ve stejnem pokoji vsichni.....taky si postezoval ze se chce vyspat a ja mu na to rekla ze ja taky...... 😀 a bylo...... casem si zviknul....ja bych taky nikam nemohla jit jedine do obyvaku ale tam nam huci lednice co chvila tak to ja sem zamitla .....vic pokoju nemame sme v pronajatem 2+kk ale novostavba tak mame moc mista a az bude druhe tak premyslime nad 4+kk nebo 4+1 tak uvidime treba si zase pronajmeme 3+kk a mala bude v pokojicku a drobecek bude zase s nama...... 😵 uvidime co bude vic realne......casem si chceme postavit ale zatim nam to finance nedovoluji protoze mame rodinou firmu tak to je vsechno na minimalnich davkach plus neco bokem ale az se zdrchame a manzel bude dostavat vic nebudeme vahat a postavime nebo zrekonstuujeme si dum a hotovo 😉

floowy
autor
1. bře 2008

hejdita: Tak to máte bezvadně vymyšlené....to vám jen přeju, taťka by si taky představoval hned o jeden pokoj více, ale ten baráček není nafukovací, to bychom už byly u sousedů nebo na schodišti...Stačí, že se zbavíme 30let staré linky a umakartového jádra, které nám hnije a nedá se s tím už nic udělat...jen čekáme na schválení půjčky a jdeme na to... 😖

hejdita
1. bře 2008

vymyslene to mame hezky, ze 🙂 jenom to zrealizovat bude trosku tezsi...... 😖 😅 😀 😀

andelka
1. bře 2008

Buďte rádi, že máte 3+1,určitě bydlení vyřešíte kompromisem a všichni budete spokojení. Moje kamarádka jako malá bydlela ve 2+1 s rodiči, sestrou a psem. Jak to dělali oni nevím. Tatínek byl doktor-záchranář, takže se taky potřeboval vyspat. Prostě to bude muset chvíli vydžet.A třeba bude mimčo spát pěkně 😉