Jak se v těhotenství "hodit do pohody" při nevolnostech?

maky_s
22. zář 2014

Ahojky, mám už 14 dní nevolnosti, někdy je líp, někdy hůř. Poslední dny mám ale v puse kyselo nebo pro změnu strašně sliním nebo jak to napsat. 🙂 Jsem nafouklá i když skoro nic nejím a ani nepiju.. (zhubla jsem do svých starých džínů) Navíc mě asi trápí hemeroidy. Už takhle brzy, to nechápu... ☹

Jak na tohle vše vyzrát? Vím, že fyzicky mi nic moc nepomůže, ale přijde mi, že psychika dělá taky dost a já se každý den nemůžu dočkat večera a ráno doufám, že bude líp. Navíc jak nejsem nic moc schopna dělat, protože při všem mám zcvaklý žaludek , tak ležím a bolí mě záda..
Mám úplně nevyzpytatelné chutě, spíš vymýšlím co bude nejmenší zlo-už mi z piškotů a rohlíku hrabe. K pití mám vodu a to mi dvakrát moc nejede. Vadí mi džusy, šťáva, kola. Prostě nevím, co bych si do tý pusy dala..

Vím, že může být hůř, ale jsem asi cíťa no.. 😀
Jestli máte nějakou radu, sem s ní.. 🙂 🙂 🙂

lucie211
22. zář 2014

Ahoj, i já bojuju s nevolnostmi a trávením. Asi není moc, co poradit. Něěkdo to tak má, někdo ne. Psychocky mi pomáhá pohled na rostoucí bříško. Už je trochu vidět. V9m, že to celý dělám pro toho uvnitř, kterýho miluju víc než samu sebe. Kdyby mi kvůli němu usekli ruku, pořád by to stálo zato. Navaž kontakt s tím svým vetřelcem a zamiluj se do něj. Spousta lidí po stavech, který teď máme touží a nemůže jich dosáhnout. Je mi hrozně, do toh jsem nastydla, ale pořád to je kvůli NĚMU. Drž se. 🙂

kukuc11111
22. zář 2014

Ahoj heled a beres nejake prasky na udrzeni tehotenstvi? Ja brala utrogestan a kdyz jsem ho brala tak jsem skoro po vsem zvracela musela jsem jist kazdou hodinu jinak mi bylo spatne a bolel me podbrisek a ted kdyz uz jsem ho dobrala tak mi najednou vsechno zmizelo a je mi fajn....Tak jestli ti to nedelaji nejake prasky. Jen tip co by to mohlo byt🙂 Jinak jednou mi doktor rekl ze jakmile zvracim tak je to znamka toho ze je vse tak jak ma byt🙂

craki
22. zář 2014

@maky_s Mi pomohl konik 🙂 Byly dny, kdy sem zila jen ma bananech a pomerancovem dzusu 🙂 Ale tady se doctes i o holkach, ktere prozvracely bud cely prvni trimestr nebo i cele tehotemstvi. Ja nezvracim, takze mi pomohlo vedomi, ze je na tom nekdo jeste hur 🙂
Jinak jsem se zacla trochu tesit na male, ikdyz nekdy jsem si rikala, ze to sou silene stavy co mi zpusobuje. Ale pak mi cvaklo, ze muzu byt vlastne stastna ze ve m nekdo roste. Tady zase zapusobil konik, protoze jsou tu holky co se snazi roky a nic...
Navic mi doktorka rekla, ze moje "chujovo" je vlastne dobre znameni... Ze se v tele deje neco na co neni zvykle a musi se tomu prispusobit. Jen to chce cas. A to je fakt. Ted je mi lip nez pred tydnem treba...
Taky si s manzelem delame srandu, ze me to male vyzira a na me pak nic nezbude... Sezere mi i chut k jidlu a mi je pak blbe 🙂 🙂

datetra
22. zář 2014

Ahoj, taky jsem trávila půlku těhotenství na banánech. Až jsem se bála, jestli nebudu mít žlutý dítě 🙂
Jinak s jídlem asi neporadím, mně se osvědčilo jíst spíš míň, než víc. Z hladu mi totiž bývá míň blbě, než z jídla, které nesedlo 🙂 Ale mám radu, jak na hemeroidy. Moc mi pomohl měsíčkový olej od Dědka Kořenáře (koupíš v bylinkárně, občas i v lékárně, na netu..) je potřeba konečník namazat, zkusit dostat olej i dovnitř, postupně opatrně vrátit h. dovnitř, kam patří. Naposledy mně teda bolely příšerně a trvalo dva dny, než to přešlo (je to skoro 3 měsíce a je klid) ale jinak do jednoho dne dobré. tak snad jsem aspoň trochu pomohla. Drž se a věř, že bude líp!!

maky_s
autor
23. zář 2014

@lucie211 mě právě nepřijde, že by bylo nějak něco vidět a je asi ještě brzy.. ☹ Možná bych k tomu přistupovala jinak, kdyby nám to trvalo dýl a já se nemohla dočkat, jenže nám se to povedlo na poprvé a já byla spíš v šoku než že bych se radovala. Od začátku mám nějaké potíže..do teď mi běží hlavou různé myšlenky..na miminko se samozřejmě těšíme. Ale nějak si nepřipadám zatím těhotně. Zítra jdu k doktorovi, tak snad roztaju a bude to dobré. Doufám, že uvidím srdíčko..Určitě to vydržím kvůli němu, ale musím i fungovat a není to jednoduché..Jinak přeji aby ti bylo lépe. Snad ty nevolnosti přejdou.. 😉

maky_s
autor
23. zář 2014

@kukuc11111 Beru jen vitamíny, ale ty mi taky nedělají dvakrát dobře..začnu je jíst na noc..to že je vše jak má být, je mi útěchou, přece jen tu nejsou na MK jen šťastné příběhy.. 😉

maky_s
autor
23. zář 2014

@craki Mě naštěstí potkalo zvracení jen jednou, jinak ten žaludek,ale bála jsem se cokoliv pozřít..celý den mít kyselo nebo kovově v puse je hnus..vím, že je to nic proti hlavě v míse, ale já si přála, abych se vyzvracela a byl klid.. 🙂
MK mi taky pomáhá, koukám tady na ty fotky a mám slzy v očích. Jenže to je mi útěchou jen na chvilku.
Dneska je mi naštěstí líp, musím už udělat něco doma.. všechno stojí, protože jak jsem nejedla, tak žádná síla.. 😒
Já jen doufám, že to nebudou dvojčata 🙂 Protože mě taky pořád něco vyžírá 😉 😉

maky_s
autor
23. zář 2014

@datetra Děkuju za radu. určitě se taky budu cítit líp, mě to nebolí, spíš je to nepříjemné a krev 😒 ....ale byla jsem jednou na kolonoskopii, tak vím, že k tomu mám předpoklady a že tam jsou, nechtěla jsem užívat, to co mám doma z lékárny..koupím si ten olejíček.. 😉 😉 moc díky 🙂

craki
23. zář 2014

@maky_s Ja si právě říkám ze zvracet nemůžu 🙂 Bylo by to sice jednodušší, ale víc vysilující a male by nedoslalo už vůbec nic..
Jinak já jsem porad spis trochu v šoku protože se povedlo napoprvé. Tak porad čekám ze se něco zvrtne.. Což mi tak nepridava 🙂 Nějak tomu nemůžu uvěřit, alepak me vrátí do reality můj žaludek... Taky jsem si myslela ze to se mnou nebude tak mavat, ale bohuzel prostě 🙂
Ja se třeba chystala 2 týdny na úklid koupelny. Nebyla sila. A desim se az se vrátí manžel ze služebny a začne si normálně vařit. Asi se nastehuju na balkon 🙂
Musíš se prostě uplnout na to, ze to male to jinak neumí a tvoje tělo si na něho potřebuje zvyknout...

maky_s
autor
23. zář 2014

@craki s tím zvracením máš pravdu, ale já kvůli tomu stejně nic moc nemohla sníst. když jsem to začala brát, tak jak to je, trochu se mi ulevilo..
já jsem na tom stejně..povedlo se to napoprvé, tak si zvykám..taky se bojim, ale zase si nepřipouštim, že by se mělo něco stát..raději ani nečtu ty smutné příběhy, psychika je křehká..
mám asi trochu nervy, protože to chci oznámit v práci. nevím, jaký budou reakce, nemám zástup..do toho zařizujeme stavbu domu..
s tím uklidem to je těžký..dnes jsem konečně něco udělala, ale ty pachy jsou hrozný.. 🙂 vše mi smrdí i moje oblíbené vůně..naštěstí mám skvělého manžela a ten se snaží pomáhat.. 🙂 🙂 já zase chci žehlit 2 týdny a furt nic.. 😀 😀zítra doufám..
zítra uvidím prcka na ultrazvuku, tak doufám, že mě to vzpruží, strašně se těším..a až to budu mít za sebou v práci, tak se mi taky uleví..jsi statečná, já psala, že jsem cíťa 😉 😉

craki
24. zář 2014

@maky_s Ty mas aspon doma muze 🙂 Ten muj si furt lita po svete. Ma proste takovou praci, ktera ho jeste k tomu bavi. 🙂
Tak nam nezbyva nez trpet no, treba to prejde - uz aby to bylo ze 🙂 Momentalne mi nedela dobre ani zubni pasta, to je boj dycky 🙂
Ja to chci vsem rict az po sceeningu, do te doby asi neuverim ze to fakt bude v pohode a zdrave. Porad ve me hloda to, ze to prece neni mozne, aby se to povedlo hned a bylo to OK. Sice vcera jsem to rekla segre, ktera byla uplne nadsena ze bude teta tak to mi trochu zvedlo naladu 🙂 Ale ma prisny zakaz to sirit dal..
A domecek bych brala jako rozptyleni od Konika 🙂 Uz ted se desim toho co vsechno je treba koupit malemu a po dnu na Konikovi mi to lezlo krkem tak, ze jsem se na to vykvakla.
Jinak sem si myslela ze s tim jidlem uz to je lepsi, ale omyl - porad to co slo vcera nejde dneska 🙂 Hrozne, clovek si uvari polevku ze by sla a pak ji musi vyhodit protoze se nestihla snist...

maky_s
autor
24. zář 2014

tak alespoň budou penízky, když muž lítá po světě 🙂 to bude výbavička 🙂
mě dneska trápí žaludek jen trochu, ale v noci jsem se vzbudila snad dvacetkrát a pokaždé se mi tak zamotala hlava.. prý nízký tlak..
byla jsem dnes u doktora, srdíčko už nám bije 🙂 mám těhotenskou průkazku 🙂 tak mi to zvedlo náladu 🙂 dostala jsem tolik dárečků, jsem zvědavá až to doma rozbalím..
to u nás byly nadšeni všichni, už dlouho do nás hučeli.. 🙂
on kdo nestavěl, řekne rozptýlení.. 😉 jsou to velký nervy..dům už měl stát a pořád to běží po úřadech..nemůžu nad tím ani přemýšlet, protože se mi nervama stáhne žaludek a je mi zle..
Já jsem dneska taky koukala, co kolik stojí..to není to levné.. 🙂 🙂 ale pro ty prcky uděláme vše 🙂

snezenka123
26. zář 2014

Ahojky,tak jsem na tom podobně,,,i když je to moje už třetí těhu,naprosto jiné než předešlá 😀
Je mi špatně už tak od toho 6 týdne,zvracím minimálně jednou denně někdy i víckrát.
Neskutečně mi vadí pachy,hlavně vařeného jídla,masa...v podstatě žiju na rohlíkách třeba s máslem,nebo chlebem s máslem,mám pocit,že mě skoro všechno co sním prožene spodem 🙄 takže žádný šlágr 😕
kyselo v puse taky bylo,teď už je to lepší,psychika taky nic moc,stále čekám na ty pocity té euforie,ale vzhledem k tomu,že mi je skoro pořád špatně a nebo mě bolí žaludek,tak to prostě nejde 😔 a mě to pak mrzí ☹
Vařit jídlo je pro mě horor,ještě že děti mají teplé jídlo ve škole a školce a můj nastávající je naštěstí v pohodě,takže si večeře dělá sám,je to zlatíčko 😵
No,snad to už bude brzo mnohem lepší,bříško už roste,včera jsem měla po dlouuuuhééé době dokonce i já teplé jídlo,tak snad už to bude postupně ok..
Taky mě uklidňuje ,co se říká, že pokud jsou nevolnosti,je vše ok a tak,jak má být 😵

PS:jinak pomáhala mi zázvorová limonáda,černý slabý čaj,vychlazená minerálka jemně perlivá s příchutí a nebo bez...zázvorový lízátka třeba při jízdě v buse nebo když to na mě šlo a musela jsem to ustát x

marketst
26. zář 2014

@maky_s Hlavně vydrž a uvidíš, že to přinese ve finále super sladké ovoce, ačkoli je to teď těžký 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru