Jak se vaši domácí mazlíčci vyrovnali s příchodem dětí?

janickabez
29. říj 2006

Ahojky maminky, chtěla jsem se zeptat jak je to u Vás, pokud máte domácí mazlíčky.
Konkrétně my máme doma 2,5 letou fenku jezevčíka, která je na nás dost fixovaná, je pravdou, že když přijde někdo k nám s dítětem, tak na něj dost štěká a ještě horší je to v případě, vezmuli si dítě do náruče.
Jak se vaši mazlíčci vyrovnali s novým "členem smečky" vašim miminkem.Jaká jste dělali opatření.....????

raculka
29. říj 2006

Ahoj,
my máme 11 letého pejska a před 3,5 měsíci nám přibylo miminko 🙂
Takže jsem taky byla zvědavá,jak to bude psík zvládat.Myslím,že to bude v pohodě.Často mu mimi ukazujeme a necháváme očuchat a on by mu chtěl hned dát pusinku.Ale samozřejmě vím,že budu muset být opatrná,člověk nikdy neví.
Já myslím,že ze začátku každý pes trochu bude žárlit,ale pak vezme mimi do té své smečky a pochopí,že k nám/vám prostě patří.
Náš pes nebyl dříve vůbec zvyklý na děti,ale od té doby,co jsou v rodině od příbuzných,tak si zvykl a má je rád.
Tak držím palce,ať u vás probíhá těhot bez problémů. 😉

majka07
29. říj 2006

Známá mají fenu, už 2x přivítali nové členy do rodiny a v pohodě, spíš je ještě chrání před návštěvami, když někdo přijde a chce si pochovat mimi tak na něj začne vrčet, hlavně na babičku 😀 😀 😀 Je to hrozně komické, ale nic se zatím nestalo. Holčičce je už 5 let a klučíkovi 6 měsíců. Jen ze začátku 2x načapala psa v postýlce, ležel vedle miminka, co mi říkala, ale to se odnaučila rychle 😅 Žádne problémy během těhu neměla a mazlila se se psem furt, je to hrozný miláček rodiny a mají ho stále.

brunetka26
22. lis 2006

ahojda...mám 4letého pitbula..docela mám obavy,že až se vrátím z porodnice,bude žárlit.Veterinář nám poradil,že nesmí mít pes pocit,že je odstrčenej..jinak na toho našeho Danečka je moc hodná..protože jsme ho měli o dva roky dříve....

baruna
22. lis 2006

Janicko, začni pejska připravovat. Třeba - chovej panenku, připrav postýlku a tak. Pejsek nesmí mít pocit, že je odstrkovaný a všechno bude OK

janickabez
autor
22. lis 2006

dík baru, hned jak to pujde skočím do sklepa mám tam po sobě jedno panenkovitý mimi, to není špatný nápad 🙂

luciass
30. dub 2007

ahoj holky,
máme doma 10 letou fenku. Celé těhotenství byla semnou. Co jsme ale přijely z prodonice tak se straní a malý se "bojí". Vyhýbá se kontaktu a musim jí přemlouvat aby šla semnou. Dávali jsme jí očuchat malou, plínky a utíká před tim.
Nesetkali jste se s tím někdo? myslim že je to přirozený, že byla na něco zvyklá a teď je tu někdo nový...., počítám, že se to srovná, ale stalo se to některé z vás? je mi jí líto ☹

jabjunka
30. dub 2007

luciass:Asi ti fenečka trochu žárlí,byla zvyklá,že vás měla jen pro sebe a malou odmítá jako vetřelce.Snažte se jí věnovat naprosto stejně jako do teď a ke každé aktivitě ji přibírejte,ona to za chvilku vstřebá.Já mám čtyři pejsky a s jednou čubinou jsem to měla taky,teď je s dětma největší kámoška. 🙂 🙂 🙂 🙂

jjitulina
30. dub 2007

Ahoj,my máme devítiletou jezevčici.Obě moje těhotenství prožívala se mnou.Naše děti miluje,ikdyž starší dcera jí dává někdy pěknou čočku.Po příchodu z porodnice měla vždycky chudinka falešnou březost a strašně si chtěla miminka oblíznout.Nikdo jí to neučil,ale sama od sebe hlídá venku kočárek s mimískem.

macanet
30. dub 2007

My máme 4 letou labradorku a dostala jsem radu, že po příchodu z porodnice mám malou položit a nechat psa očuchat novýho člena.Poradila mi to maminka, co má dvě děti a rotvajlera a v pohodě.Jinak Sáru jsme už od štěňátka, zkoušeli tzv. zlobit, tahat za ocas, sahat do misky se žrádlem a různě strkat do ní, když to nečeká, strkat prsty do ucha, zkrátka aby si zvykala, to zase byla rada veterináře, nejen kvůli dětem 😉 A hlavně neodstrkovat psa, když se mazlíš z dítětem, zabavit ho jinak, házet hračku, popř. dát pamlsek, co ho zabaví. Naše Sára ale asi problém mít nebude jelikož k nám choděj děti od známých a ty jí dávaj sodu 😀 Postavili jsme postýlku a sice tam ještě nic není, ale už hlídá 😉

luciass
2. kvě 2007

tak ještě trošku bojujeme, ale je to už lepší, chvílema mi přijde, že to už bere ok, kouká na postýlku a nejrači by do ní snad skočila, asi to bude ještě chvilku trvat, ale jak bude moct malá piškoty, myslim, že budou nejlepší kamarádky 😉 😀
díky za příspěvky 😉 🙂

kalo
2. kvě 2007

Mame doma 4 letou fenku R.ridgebacka..a bydlime v bytě. Mám z toho trochu hrůzu až se mimiš narodi...Poslední dobou zacínám být dost háklivá na hygienu a pachy. Koberce nemame, a tak uklizim chlupy jak divá, muže nutím hafinu koupat. No až se malá narodí, tak mě asi trefí. Je to blbý, ale je to tak. A představa, že moje miminko olízne mě děsí! Ale nezbyde, než si zvyknout...Horší bude, až malá začne chodit..

macanet
2. kvě 2007

Kalo a to jsi nepočítala, že když si pořizuješ psa, tak budeš chtít jednou i děti?Já teda jo a tak jsme Sáru od začátku připravovali na miminko tím, že jsme ji brali mezi děti a tak.Ty chlupy, je sice problém, ale musí se uklízet, každej den stírám a manža ob den vyčesává. Kalo já spíš vidím problém v tom, že ta naše je hravá a tak aby nebrala hračky malý. Třeba to nebude tak horký, mám kolem sebe holky co maj děti , psa doma a v pohodě 😉

kalo
2. kvě 2007

Macanet my to meli tak,ze muj muž ji měl driv, nez jsme spolu začali chodit,takže ja ji vyvdala 🙂, když ji bylo asi 2a pul roku.od štěňátka ji neznám. Uklízet se musí pořád. Blby je, že si nemůžes jen tak položit mimčo na zem. Ale nějak to musí jít. Do ložnice s postýlkou hold nebude smět...Nejak to musí jít..aspon bude mít prcek dobrou obranyschopnost...

sarinka
2. kvě 2007

Brunetka - jééé pitbuleček,taky máme holčičku,je zlatá a až budeme mít mimi,vůbec se nebojím,je milionová,dokonce s ní chodím do parku,když jsou tam dětičky z děts. domova a všichni ji milujou.
Kalo - všeho moc škodí,i přehnané čistoty.Leckdy je pes čistější něž dvojnožáci. 😉

macanet
3. kvě 2007

Kalo to je něco jinýho, myslela jsem, že jsi ji pořizovala ty 😉 Jinak dostala mě sestřenka manžela, která nám řekla a" teď, když budete mít mimčo , tak dáte Sáru pryč, že?" To mě málem omývali, přece pes není hračka, kterou vyměním za jinou 😲 Jo a o tom lezení na zemi, manža říkal, že koupíme světlý tepláky a aspoň nebude tak háklivá, jako některý děti. Jak píše Sarinka všeho moc škodí, lepší, když je dítě v normálním prostředí a ne tam, kde to "voní dezinfekcí" 😀 Jediný co budu hlídat budou hračky, aby si je Sára nepůjčovala a malá aby jí nelezla do misek, což děti taky rády dělaj 😉

binki
3. kvě 2007

tak my máme zvířáky dva - psa a kocoura
o psovi vím, že je mílius na miminka, zato kocour asi bude rajtovat po kočárku,
máte někdo zkušenost, jak to jde dohromady kočka a miminko?

pavlinka3
3. kvě 2007

my máme mini voříška (8let) a je to hroznej závislák a rozmazlenec, prostě je to naše miminko 🙂 a taky jsem měla hrozný strach, že až jednou budeme mít opravdové mimi, tak bude strašně žárlit a bude agresivní (nemá děti vůbec rád-žádné v rodině nemáme) - ale když jsme se přestěhovali do nového bytu, tak sousedi na patře mají holčičku (teď jí budou 2roky a bydlíme tady už rok a půl) a postupem času si na ní docela zvyknul - dokonce když malá ječí na chodbě a on jí slyší, tak běží ke dveřím a štěká na ní - když mu otevřu, tak k ní běží a hraje si s ní - ale jiné děti nebere, nejraději by je sežral - tak snad si na naše mimi také zvykne

macanet
3. kvě 2007

binki akorát jedno si ohlídej, aby ti kocour neskočil do kočárku, nebo do postýlky, aby nezalehl miminko a to se neudusilo, známá z toho měla šok, kocour skočil do kočárku a ležel na polštářku za hlavičkou malýho ☹ naštěstí se nic nestalo.

jabjunka
3. kvě 2007

Binki:Máme doma čtyři pejsky a tři kočičky a dá se to zvládnout v pohodě,jen na kočičky musíš,hlavně ze začátku,dávat pozor,aby ti nelezly do kočárku a do postýlky,ale když je budeš důrazně odhánět,zvyknou si.Já tedˇmůžu nechat malého klidně spinkat venku v kočárku a neskočí tam.Jen mi neustále lezou do košíku,tak musím dávat pozor,abych je nevyvezla. 😀 😀

gabina301
3. kvě 2007

Ahojky,my máme doma pětiletou fenku křížence jezevčíka s knírařem a je hrozně závislá na společnosti.Před rokem se nám narodila Anička a Zdeněček.Měla jsem strach jak to bude fenka snášet když už nebude na prvním místě ale musim říct že je to v pohodě.Dneska je pořad ve sřehu a když se k ní přibližujou tak radši odejde.Už se i párkrát stalo že nestihla odejít a přišla o pár chlupů,ale vzala to v pohodě jen zavrčela nebo zaknučela ,ale neohnala se po nich.

binki
4. kvě 2007

díky, zkusím kocoura decentně odhánět 🙂 když k nám přijeli známí s miminkem, pes byl úplně hotovej, houkal na něj a mazlil se a to je ovčák, za to kocour protestantivně odešel do opačného konce bytu a otočil se k nám zády 🙂 chudák je tak žárlivej

berunka
19. pro 2008

holky mate nektera zkusenost s kokrspanelem - pejskem a ditetem? nas byl vzdycky palicak a i kdyz jsme chodili na cvicak a drezurovali ho tak obcas vrci.ted co mame malou je to ale jeste horsi,ceni na nas zuby,vrci.proste zarli.ja mam ale obavu jak to bude vypadat az bude mala vetsi.to neustale hlidani me asi znici:(
musela jste nektera resit i krajni situaci a to takovou ze pejsek proste musel k novym panickum?ze se to proste s miminkem nedalo skloubit?

slunicko552
19. pro 2008

Ahoj berunka tak bohužel já 😔 .Měla jsem ho 9let.Ale naštěstí jsem ho mohla dát rodičům,mají domek.Jezdili jsme tam,ale nebylo to jednoduché.Byl hrozně smutný a já vždycky brečela.Teď už tady není,měl nádor ☹ .Pořád si to vyčítám,ale jinak se nedalo.

berunka
19. pro 2008

slunicko a jakeho jste meli pejska taky kokra?a v cem byl hlavni problem?

slunicko552
19. pro 2008

Měli jsme křížence,středního vzrůstu.On totiž uznával jenom mě.Dokud byl Matik miminko,tak to šlo dost ho hlídal,i když žárlil,ale snažila jsem se mu pořád věnovat.Ale když malý začal lézt,tak už byl problém.Nenechal na sebe sáhnout(od prcka).Byl vždycky dost ostrý,ale poslouchal.Jenže psa v bytě od dítěte neoddělíš.Začal na něho vrčet a taky se ohnal.Vím,že bych ho neuhlídala a malému nejde zakázat,aby na něho nesahal.Nebylo to pro mě jednoduché.Dlouho jsem nemohla otěhotnět a měla jsem ho jako mimčo 😔

berunka
19. pro 2008

to ti verim ze to bylo tezke.ja ted resim podobne dilema.mame krizence kokra se setrem.od malicka byl ostrejsi,chodili jsme na cvicak kde dostaval hodne kapky.byl taky jako nase chlupate mimi.nikdy to nebyl pes za ktereho by clovek mohl dat stopro ruku do ohne.a s narozenim male se pochopitelne prehodnoti pocity a hlavne ten strach o miminko predci to ze toho psa milujes.hrozne by me mrzelo kdyby musel jit pryc.bojim se presne te situace kterou popisujes.dokud je to mimi da se to protoze pes k nemu nemuze.ale bojim se prave jeho zkratoviteho chovani az bude mala lezt,brat mu jeho hracky apod. ☹

slunicko552
19. pro 2008

To je právě to nejhorší.držím pěsti ať to dobře dopadne.A pokud ne,je lepší ho dát pryč než by měl malé ublížit,i když to nebude lehké 😢

berunka
19. pro 2008

resim otazku kam ho pripadne dat:( trosku me totiz strasi to ze u nas bohuzel to bude jen otazka casu.ze ta jeho povaha se proste nezlepsi a kdyz mu nemuzes verit bude to vzdy o strachu a strasnem hlidani.rodicum ho dat nemuzem,maji byt a tchyne sice ma barak ale ta by ho nechtela ani za nic.jak bys tuhle situaci resila?ja jsem si rikala podat inzerat ze ho darujeme do dobrych rukou.nekomu kdo ma zkusenost se psy a nema male deti.

evaviki
19. pro 2008

Berunka, teraz sa tym netrap.. Najprv skus, ako to bude fungovat, pejskovi sa treba dost venovat, aby nemal pocit, ze je odstrceny. A uvidis tak za pol roka, ked ti mala zacne lozit..

kalerat
19. pro 2008

berunko a nechceš ještě chvíli počkat, třeba se ještě změní. Vím, že je to nepravděpodobné, ale dala bych mu šanci. My máme taky psa. Byla zvyklá na 100%pozornost, ale nyní už to tak nejde. Ale nic si nedovolí, občas štěkne, ale Kuba je na ni naštěstí zvyklý z bříška a tak se ani nelekne. Uvidíme jak to bude až začne Kuba lézt, což bude za chvíli.