Jak se zbavit blech? Existuje na ně něco?

j.a.n.u.s.
4. srp 2009

Takove trosku ozehave tema, ale nas pes odnekud dotahl blechu, ktera se bud rozmnozila ci co...ale od zacatku.
Monty bydli s mamkou, chodi k nam...nekdy tam prespi.

Uz jsem chytla 3 blechy(byly placate, nebyly nasosane-takze mely hlad), v obyvaku u pocitace....lezly mi po ruce, kazda v jiny den 😖 ....a Monty tam uz nebyl cca 4dny. Nosi obojek proti blecham, myje se v Ortosanu(od te doby co jsme mu jednu chytli) 😖

Ma otazka:

Existuje na to neco? Nejake chemicke svinstvo, jak je vyhubit, nebo aspon vyhnat z naseho bytu???

Kurna stane se, ne? 🙄

dvojka
4. srp 2009

opakované vystříkaní přípravkem proti lezoucímu hmyzu pomůže.

Nám takhle natahaly do baráku blechy kočky,za kterými lezli toulající se kocouři

j.a.n.u.s.
autor
4. srp 2009

dvojka dik, kde to sezenu?

kaleilah
4. srp 2009

ahojky, řešili jsme nedávno to samý, kocour nám to tu zablešil 😠 koupili jsme na to nejdřív nějakej postřik v obi asi za tři stovky, měli jsme to na dva dny a úplně k ho...ale zabírá iolit ten na lezoucí myz, než jdeme spát vystříkáme celý obývák, je nutný i odtahat skříně a všechno a vysát tam ten uloženej prach, prostě komplet úklid 🙄 takže večer co večer vystříkáme všecny místnosti-jeli jsme sprejem po zemi a dost to zabralo, ted se ukáže sem tam jedna ale už máme jen ty hnusný pořádný tlustý mrchy 🙄 a je dobrej i ten sprej s pumpičkou biolit

kaleilah
4. srp 2009

janus to co myslí dvojka je asi ten biolit, maji ho i v tesku asi za 60 kč, ale doporučuju koupit rovnou tři čtyry 🙄 a je to ten zelenej

dvojka
4. srp 2009

jo zelený biolit ,my měli tušim hmyzovrah,ale ted kupujeme zelený biolit,mají ho v kařdé drogerce 🙂

j.a.n.u.s.
autor
4. srp 2009

holky dik, valim pro to !!!!

dvojka
4. srp 2009

jo a pokud má pes svůj pelíšek,tak se vyplatí rovnou vyhodit to na čem spí,páč to už bude nejspíš plné vajíček.

benjik
4. srp 2009

nebo se dá taky koupit difusil ve spreji a tím vystříkáš místnost a postříkáš psa.

matyskova
4. srp 2009

Obojky i sampony jsou k nicemu, sprej je take docasna zalezitost. Dojdete k veterinari, da pejskovi "ampuli" na hrbet. Blechy postupne poumiraji, dalsi na psa nepujdou. Ampuli je vice druhu, lepsi jsou ty s dlouhym ucinkem (3-4 mesice), funguje to i proti klistatum.

Sprejem si akorat zasmrdis byt, psi to take nesnaseji, hlavne si tim dostanes na nabytek a koberec chemii a to aby ses toho pak ani nedotykala..

dvojka
4. srp 2009

tak my nechali dát ampuli na 3 měsíce,jenže když se setkaly kočky se zablešenými kocoury,tak byly beztak samá blecha...Nám to fakt nepomohlo.A beztak ten byt bude muset vystříkat,páč jestli tam nakladly ty potvory vajíčka ,jako že určitě ano,tak postřik zabere.
Máš ale pravdu v tom,že to je o prevenci,takže psovi nechat dát mezi obratle ampulku.Tohle je někdy běh na dlouhou tarat

matyskova
4. srp 2009

Tak my mame asi to stesti, ze se nam diky ampuli blechy i klistata vyhybaji - pejsek uz jim nevoni 😀

Jinak souhlasim, ze tohle je beh na dlouhou trat - u nas to byl, nez jsme dali poprve tuto dlouhodobou ampuli. Zkouseli jsme drive vsechno mozne (sampony, sprej, obojek) a nic, ted jsme nechali dat ampuli (pry znackovou 😀 , ale stala par korun) a mame klid...

dvojka
4. srp 2009

tak asi máte fakt lepší,my na doporučení veterináře kupujeme v lékárně,ale teda stojí dost peněz a efekt vůbec neodpovídá ceně 😖
No at si mají blechy,ale at nám nelezou do baráku a jedna z našich koček si umí otevřít i dveře a ty další dvě jsou tu pak jako na koni 😒 a nejhorší,že se pak všechny nacpou do kočárku.
To bych potřeboval poradit,jak odnaučit kočky aby nelezly do kočárku. 😕 😨
Přítel je vždy hodí za plot k sousedům,já je postříkám sprejem a oni beztak .Prostě dveřmi je vyhodíš,oknem přilezou

j.a.n.u.s.
autor
4. srp 2009

Rika se, ze blechy psi na cloveka nejdou.....ja vim, co dokazi blechy kdyz maji hlad...! Jdou a zatracene je to neprijemny....nesvedi to jako od komara, ale jak se pritlaci na misto "pricucu", tak to boli....

Takze parada, chceme stejne malovat, takze to spojime!

Biolit...Difusil...ampule, ok!

naty
4. srp 2009

Difusil je super...náš psík si jí taky odněkud přinesl a jelikož s náma spí v posteli, bylo to o to horší, ale vždycky sme to chytli v začátku...ale fakt tím vzít úplně všechno...psa sme nastříkali taky, je to sice trošku driják, ale pomohl, pak ještě šampon...jinak koberec, pelech, postel, vytřít..a to udělat třeba dvakrát...ty vajíčka sou mrchy.. 😝 ...a na člověka jsou spolehlivě, teda... 😀

kaleilah
4. srp 2009

janus netvrdila bych že štípance od blech nesvědí, mohla hsem si udrbat nohy!!!!! 😠 měla jsem na obou nohác tak kde končí ponožka uděkaný fakt kruh kolem dokola ze štípanců a v noci jsem se málem uškrábala a svědíto teda fakt dooost 🙄

krembonzur
4. srp 2009

janus-super tema 😀 😉

j.a.n.u.s.
autor
4. srp 2009

kal...a jak vypadaly ty stipance?

Mozna, ze jak me kousla ta blecha(mimino-placata-hladova), tak to necucla naplno....

Bobo prinesl Biolit s vuni citronu, tak jsme dnes strikali obyvak 🙄

Zitra strikam loznici...jsem uplne bezradna....

Mimochodem, komari kousnuti je taky mazec, nezda se vam, ze ti hmyzaci uz prehaneji????

Elishku kousl komar primo mezi oci(vcera vecer), dneska ji to tak napuchlo, ze ma normalne velky hrbolek mezi obocim....natrela jsem ji to neco jako Fenistil....a svedi ji to i tak!
A to mame sit v okne.
Pijaci, jedni nenazrani...

krem 😉

j.a.n.u.s.
autor
10. srp 2009

Tak, uz jsem si myslela, ze mame vyhrano a dneska jsem ZASE! chytla blechu. Jednu na balkone a jednu v loznici(fuj)....je zvlastni, ze my dve s malou nejsme postipane, ale Bobo ma dokousane nohy po kolena.

Hledam nejakou desinsekcni firmu....neznate nekoho kdo s tim ma zkusenost? Uz me nebavi bojovat na vlastni pest.

Jsem uplne zoufala.... ☹ 😢

cervena_vila
11. srp 2009

Ahoj, my jsme s blechami loni hrozně bojovali, kočky nám je natáhly do ještě neobydleného bytu a než jsme to zjistili, bylo jich tam strašně, namnožily se na koberci. Když nechcete chemii, tak alespoň jednou denně vyluxovat na nejvyšší výkon. Často měnit povlečení, zvířata nejen koupat, ale i vybírat blechy. Měla jsem pocit, že ty mrchy jsou na ty šampóny imunní, každý večer jsme otočili koťata bříškem vzhůru a lovili blechy... nejlepší je cvaknout je mezi nehtama. Trvalo nám to určitě měsíc, než jsme se jich zbavili. Jednou jsme stříkali biolitem, abychom vyhubili tu největší armádu (a málem nás to otrávilo, fuj fuj) a pak už jen vysávat a vysávat... I jsem o tom četla v nějakých novinách, že ta blecha se v hadici od vysavače tak pomlátí, že chcípne, není se třeba bát, že by se z toho dostaly 😉

Měla jsem vždycky na nohou cestičku ze štípanců, byla jsem jediná z rodiny, koho žraly.

Po roce je z toho už jen vtipná příhoda, už si na blechy nikdo nevzpomene.

Na štípance víc pomáhá "Gel na štípnutí" od firmy Alpa než fenistil - ten je tak na kopřivy....

j.a.n.u.s.
autor
11. srp 2009

cervena_vila....aha...taky dobry!

No hledala jsem na netu a predstavte si, ze jedina blecha muze naklast az 500 vajicek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takze my asi cekame invazi....dneska jsem uz od rana zase "delala" loznici ☹ ...jsem zmordovana, bo postele jsou tezke a musim je postavit na bok, abych pod ne vlezla....

Psala jsem otazku na jednu firmu, tak jsem zvedava co mi odpovi a hlavne kolik by to stalo....

kaleilah
11. srp 2009

ahojky janus, štípanec od blechy je docela malej, a bývá jich hodně u sebe, nejvíc na nohou. Docela pomáhá tekutej pudr, koupíš ho v lékárně, už ho dělají i v tubě jako třeba rybilku, lepší je ten mentolovej, hezky to chladí a můžou to i děti, stojí kolem 40kč. My už doma blechu neviděli tak dobrej tejden, tak snad se povedlo, ale vystříkáváme poctivě každý večer obývák než jdeme spát a čas od času i ložnici a spíme v obýváku 😉 😠

j.a.n.u.s.
autor
11. srp 2009

kal...diky, prave ze ty stipance ma do vysi kolen...no uvidime. Dnes jsem koupila Frontline Montymu mezi lopatky. Takze jak na nej skakne blecha-pojde....svi*a stara skareda 😀 😀 😀 😀

lucija
11. srp 2009

Jani, držím palce, je to hnus tohle 🙄
Já se modlím, aby nás to nepotkalo, ale kocour ven nechodí, takže snad ne e.
Tak hodně štěstí.

j.a.n.u.s.
autor
12. srp 2009

lucija....diky, je to humus humusovatej! Ale Frontline to jisti....zatim!

cervena_vila
13. srp 2009

Rok si na blechy ani nevzpomenu, pak přispěju do téhle diskuse a hned druhý den k nám přišel "na návštěvu" oknem úplně zablešený kocour 😠 a teď jen trnu hrůzou kde na mě co skočí. Stihla jsem ho trochu posprejovat fromtlinem a pro jistotu i naše miciny, ale jestli nějakou mrchu setřásl... brrrr 🤐

j.a.n.u.s.
autor
13. srp 2009

cervena vilo....to je hruuuza! Jezis, co se deje s tema hmyzakama??????????? 😠

astrane
13. srp 2009

já mám psy 10let a letos měli poprvé blechy-kopila jsem nějakej sprej a vystříkala kde co,vyšamponovala psy,umyla co šlo savem a jejich polštáře vypprala na 95 a pak psy nartříkala frontlinem....od té doby je to dobrý....snad to už vydrží 😀
jinak-to se prostě stává i v lepších rodinách 😀 😉

kalerat
4. pro 2009

trpaslikg • 2d • Dnes v 08:35
bratr s přítelkyní, mají problém s blechama...máte někdo zkušenost, jak se jich nejlépe a nejrychleji zbavit?...

jaspina • snž • Dnes v 08:40
Zavolat deratizéra ne?

tomasek06 • 1d • Dnes v 08:49
Taky bych zavolala deratizátora 😉

rioko • 1d, snž • Dnes v 08:53
my jsme kdysi dávno taky měli, dovlekla je kočka a byly všude, zbavovali jsme se jich sami postřikama asi dva měsíce, takže taky radím deratizátora

obludkamarketka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
krostenova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz