Jak se zbavit strachu z expřítele? Trvá to už 5 let

momin
3. zář 2010

Mylslíte že to chce psychologa?
Jde jen o 1 osobu,je to muj byvalý přítel.. nevídám ho často ale tak 1x do měsíce se potkáme. Mám strašné stavy uzkosti když ho potkám,mám strach,celá se třepu a je mi na zvracení... je to už 5 let co spolu nejsme nijak v kontaktu.. přestávám věřit že to někdy přejde samo.
Nebo by ste to neřešily a 1 za čas to přežily...?

meandra
3. zář 2010

Předpokládám, že když jste měli vztah, tak že ti nějak ubližoval. Jinak by asi nebyl důvod se ho teď bát jen při náhodném setkání. Je to určitě nepříjemné se potkávat, ale pokud ti celých 5 let od rozchodu nic nedělá (nepíšeš opak), tzn. nekontaktuje tě, nevyhrožuje atd., pak nemáš reálný důvod se ho bát a tudíž tvůj strach z něj a úzkost nemá opodstatnění. Pak by možná stálo za to zeptat se někde odborníka.

ygreen
3. zář 2010

asi tak, pokud ti neubližuje, nevyhrožuje, apod, tak tůj strach je neopodstatněný. Provedl ti něco, nebo ty jemu, že máš strach z vašich náhodných setkání?
Každopádně asi bude nejlepší péče odborníka.

momin
autor
3. zář 2010

@meandra
@ygreen nijak mi ted neublizuje. Kdyz jdu s nekym nesnazi se se mnou ani bavit-jen pozdravi.. A kdyz jdu sama chce se mnou mluvit-ale zadne vyhruzky,jen tak o beznych vecech....
Takze asi vazne nemam duvod se ho dnes uz bat.... nevim proc to tak je...
Ano ublizoval mi hodne. Psychicky i fyzicky.

marooshka
3. zář 2010

momin ahoj 🙂 myslím, že bude lepší jít k psychologovi. Máš z něj asi něco jako truma. Jestli ti ubližoval. A to si sama v sobě asi nevyřešíš. Navíc když je to pořád tak hrozný když ho potkáš a už je to dlouhá doba co nejste spolu.
držim palce až se to vyřeší a máš pokoj 🙂

momin
autor
4. zář 2010

@marooshka ahoj.. 🙂
Dekuji... asi teda vyhledam odbornou pomoc.... 😒