Jak se zbavit strachu ze zkoušky? Homeopatika, bylinky

konja
12. srp 2009

Ahoj všem, potřebuju poradit. Za čtrnáct dní mě čeká další část státní zkoušky a já propadám strachu, hrůze a nervozitě. Nevím jak s tím bojovat a nechci dopadnout jako minule. Před první částí SZ jsem se málem zhroutila, tři dny nebyla schopná nic sníst, zvracela jsem, házela jsem vše dolem i vrchem, nespala jsem a chytnul mě i třes, že jsem nemohla skoro ani chodit. Bylo mě strašně, chtělo se mě umřít. Nikdy dřív se mě tohle nestalo, strašně mě to vykolejilo. Sice jsem odstátnicovala, ale mám strach, že mě to chytne znovu. Přemýšlela jsem i, že si dojdu k lékařce, ale obávám se, že by mě jen napsala prášky na uklidnění a ty já jako kojíci asi nemůžu 😒 Nemáte někdo zkušenosti třeba s homeopatiky, bylinkami atd.? Budu vděčná za jakoukoliv radu 😵

cervena_vila
13. srp 2009

Ahoj konjo, třeba to s tou lékařkou není špatný nápad, rozhodně má osobní zkušenosti z medicíny 😉 Bylinky - to se mi nezdá, všechno je to v tobě, asi by ti pomohla nějaká meditační cvičení. Trochu zklidnit dech. Zkus třeba "obyčejný" pozdrav slunci, přivede tě to trošku na jiné myšlenky. Se státnicema ještě zkušenosti nemám, ale před zkouškama mi pomáhalo se "násilně" zklidnit, stoupla jsem si k oknu a začala vědomě pomalu dýchat. Hodně pomalu a hluboce - do břicha, resp. brániční dýchání. Jako bys dýchala v leže, aby ti to necukalo rameny. S klidným dechem se pak dostavil i klid těla a trochu i mysli. Je to taková na oko metoda, protože jsem pak působila uvolněně, i když mi nervozita běhala kolem žaludku.

konja
autor
13. srp 2009

cervená vila: děkuju za radu, jen nevím zda by u mě dýchání u okna bylo k nečemu platné. Musela bych v tom okně totiž stát asi tak čtrnáct dní v kuse. Jdu tam pětadvacátého a už teď jsem se v noci hrůzou převalovala a od tří se budila co pět minut 😢

petrunka01
13. srp 2009

Ahoj.Můžeš zkusit tohle.Já to vyzkoušela před zkouškama na řidičák a řekla bych,že to funguje.
http://vois.boiron.cz/speciality.php?pr=sedatifpc

konja
autor
13. srp 2009

petrunka01: děkuji za radu, už jsem si ho koupila a uvidím, snad to pomůže ☹ Nevím proč zrovna mě to musí takhle chytat 😢

andelka
13. srp 2009

Já jsem měla před státnicema Novo Passit, bylinný sirup proti úzkostným stavům. Nevím jestli opravdu pomohl nebo to byla jen podpora pro psychiku, ale mimo jsem byla jen před samotnou zkouškou večer, kdy jsem brečela že nic neumím a bála se jak to dopadne. Ale zvládla jsem to.
Jak říkal můj muž: "Jediný rozdíl mezi státní závěrečnou zkouškou a ostatnímu zkouškami je ten, že tahle je už poslední."

sisi.v
13. srp 2009

já většinou bývala nervózní jen před zkouškou přímo, a to jsem tak nějak vydýchala...ale před státnicema ten večer před a noc. ráno jsem tam dorazila s očima jak tenisáky a v deset se mi chtělo hrozně spát - na radu jsem vypila dva energet. nápoje a pomohly. ale myslím, že bych v tvém případě zkusila zjistit, co tu nervozitu způsobuje, je to nějak moc dopředu ne?
jinak na uklidnění a nervozitu je ještě třezalka tečkovaná (kapsle, myslím kneipp), ale nevím jestli se mohou při kojení.

konja
autor
13. srp 2009

sisi.v: já nevím proč mě to tak chytá, asi proto, že nemám moc času, mám dvě děti, takže neustále lítám mezi učením a dětma, nemám moc klidu a hlavně se prostě bojím, že selžu, že se to nenaučím, že budu mít okno, že si na nic nevzpomenu,že mě vyhoděj (jo,já vím, že nejde o život, nebyla bych první ani poslední atd., ale styděla bych se sama před sebou ☹ ). Prostě to na mě padá ☹

kristi
13. srp 2009

dej si panáka 🙂

konja
autor
13. srp 2009

kristi: jo to jsem si dala před tou první státnicí, ale zas to nesmím přehánět, ještě kojím 😅

sisi.v
13. srp 2009

já to měla právě naopak - jak se mi narodila malá, tak jsem přestala být ve škole nervózní. předtím jsem byla moc a moc, ale pak jsem přestala stíhat, protože jsem měla ji, chodím 2x týdně do práce a do toho škola...čím míň jsem měla času, tím míň jsem se bála 😉. ale taky jsem to chtěla udělat a nervózní jsem byla, takže chápu 🙂.

sisi.v
13. srp 2009

ještě si pamatuju, že jsem si kdysi dávno koupila nějaké kapky v lékárně, byly to bylinky na uklidnění, ale nemůžu si vzpomenout na název, je to už hrozně dlouho. ale fakt mi pomohly. podívám se, jestli bych nenašla název.

konja
autor
13. srp 2009

sisi.v : tiše závidím 😅