Jak si naplánovat čas s dítětem?

janicka.ziv
14. čer 2008

Chtěla bych se zeptat, jak to máte během dne s dítkem a s plánováním času. Nevím, zda tento problém mám jen já sama?Už si někdy připadám jak blázen.

Ted jsme začali s příkrmy a od té doby cokoliv naplánovat (schůzka s kamarádkou, výlet atd)je prostě problém. Někdy obědvá zeleninku ve 12 nekdy ve 14 hod-záleží kdy se ráno vzbudí a jak přes den spí. Někdy spí mezi jídly, někdy po jídle, někdy před. Někdy toho sní 200g a někdy 80g (a mlíko už nechce)a pak nevím,zda má hlad a prostě se s ní bojím někam vyjet, že tam začne řvát hlady.Tak s sebou tahám furt odsáté MM (místo kojení odsávám).

A naplánovat si s kamarádkou rande? Uplně se už někdy stydím, protože to třeba 2x během dopolka musím změnit, nebot mi malá "neplánovaně"na 2 hodiny usne a tím se prodlouží doba oběda třeba ze 13 hodin na 14. Pak třeba dělá u jídla scény a nechce jíst,takže taky problém ☹ Jak to děláte vy??Děkuji.

grmitko
14. čer 2008

janicka, ja som to robila tak, ze som jedlo zobrala so sebou a nakrmila som ich vonku no a spat moze predsa ja v kociku, takze ja som s tym problem nikdy nemala 🙂 a to ich mam dvoch 😀 vzdy som si vedela naplanovat den 😉

janicka.ziv
autor
14. čer 2008

Jo to jsem zapomněla dodat, že venku jsem příkrm ještě nezkoušela. Ona s tím má někdy problém i doma a musí mít absolutní klid, ptž jakmile třeba uvidí jen manžela, tak přestane jíst a začne se zajímat o cokoliv jiného.

milhaus
14. čer 2008

moja mala jedla detsku vyživu v BA v zoo ked bola v takom veku a nemala problem

janulas
14. čer 2008

janicka.... u nás to taky funguje , ze vezmu s sebou výzivu, tu nemusím nikde ohrívat, a deti se napapjí venku 😉 není problém, a to jsou taky dva 😀
zvládnes to neboj! 😉

miriamkac
14. čer 2008

Janicka...neviem ako zacinas den a ako to u vas funguje, ale podla toho, co pises snazis sa davat prikrm okolo obeda.....skus zaviest v tom maly system...a uloz malu okolo 9-10tej hajkat.....a pred tym ju skus unavit hranim...ona si ti potom zvykne hajkat v rovnaky cas a aj ti bude papavat v rovnaky cas...a potom si mozes aj ty naplanovat "rande".....(ked nechces krmit vonku)...ja vonku nekrmim...chodime tak von, aby sme boli uz napapani....Pokial to nie je nejaky celodenny, alebo poldenny vylet 🙂 ...v lete nas aj to caka 😀

janeses
14. čer 2008

Ahojky Janicka....úplně vím o čem mluvíš, já měla to samé...můžu Ti říct, neboj bude líp, uvidíš.....Janička je ještě malá, takže nemá úplný režim, někdy usne tak, někdy tak...Já Nellinku začala přikrmovat v 7 měs. a bylo to samé, najedla se jen doma, venku to nebylo ono, musela na to mít klid...takže jedla vždycky doma a ven jsem s ní šla až po jídle, za další 2-3 hodinky jsme zase utíkaly krmit domů....ale čím byla strarší, tak to bylo lepší a lepší....a teď, když je jí 13 měsícu, nosíme klidně svačinky ven, posadím jí do kočárku, sní si jogurt, přesnídávku a pak může zase lítat....takže to chce asi čas a vydržet....nebo zkoušet krmit i venku, možná jí to půjde....držím palce... 😉

kacerka
14. čer 2008

Tak my už naštěstí jíme v pohodě příkrmy, takže ohřeju buď doma, dám do termoobalu, nebo když vím, že budu někde, kde se to dá ohřát, tak beru s sebou studené. Vždycky tahám velikánskou tašku plnou jídla - lahvičky s dávkou Nutrilonu, ohřátou vodu v termosce a skleničky s ovocnou přesnídávkou a zeleninkou a čajík. A v pohodě vypadneme na celý den ven 😉 Ale když jsme s příkrmama začínali, tak jsem si taky moc ven netroufala, no naštěstí to ještě nebylo tak hezky, takže mě to ani nemrzelo a na jídlo jsme jeli domů. Ale lahvičky s UM jsem brala s sebou odjakživa.

johanda
14. čer 2008

já teda moc neplánovala tak do půl roku, malou jsem nosila sebou i do práce, s příkrmy (cca od 7,8.m) se to trochu zkomplikovalo, ale zase ne moc. Nosila jsem sebou kukuřičné křupky a oběd ve sklínce + čaj, kojila jsem,když potřebovala, ale ona moc mimo domov nechce. Pokud oběd nesnědla někde venku, dala si ho večer.

maart
14. čer 2008

🙂 ...no ja jsem u prvniho kluka byla silena planovacka, vsechno se motalo jenom kolem maleho, vsechno jsme podle neho planovali...jeho papani, spinkan a pomalu i prebalovani ovlivnovalo chod celeho dne, navstevy, nakupy, zarizovani...bylo to docela narocny a byla jsem z toho na nervy a unavena. Ted co mam treti mimi, tak jsem v podstate stastna, ze mala nema zadny rezim....ani chudina moje nema sanci si nejaky vytvorit, protoze kazdy den je jiny (hlavne kazde odpoledne...dopoledne jsem prece jenom vetsinou doma, tedy pokud neni nejaky doktor s malou nebo klukama), proste se trema malyma detma se planovat neda VUBEC NIC 😉 ! Nastesti kojim a prdolka je zvykla papat i venku, take jsme zacali s prikrmy, ale jeste nemam urcenou ani pevnou cast dne, kdy papko dostane...proste kdy je cas a klid....nic neresim, neplanuju a je mi dobre 🙂 .

...jenom doufam, ze to na holku nebude mit nejaky negativni vliv...snad ne, snad to bude prave takovy flexibilni asertivni clovek, v to doufam.

Takze jsem Ti, Janicko, moc neporadila, no.

maree
14. čer 2008

Já celkem neřeším, když někam jdeme, příkrm vezmu s sebou a když ho Eliška nechce mezi lidma, jíma až doma - třeba i večer, jinak kojit jsem zvyklá kdekoliv. Myslím, že malá je v pohodě a já taky. Ze začátku jsem to hodně řešila, hlavně protože to bylo v zimě, a nedalo se kojit venku, ale teď je to mnohem lepší. Je pravda, že když mám nějaký sraz, tak přesně dorazím málokdy, ale myslím, že s dítětem s tím okolí počítá... Snažím se brát to tak nějak normálně, a myslím, že toho zvládáme celkem hodně.

janicka.ziv
autor
14. čer 2008

Díky holky za příspěvky 🙂 A máte tipy na nějaké termoboxy na zeleninku kde by to vydrželo nějakou dobu teplé? 😕

Já sebou beru odsáté MM a když je to na kratší dobu, tak ho dávám do lahvičky a termobocu, ale tam to vydrží max 2 hodinky. Jinak mám termosku, ale tu jsem ještě nepoužila.

pietra
14. čer 2008

my sice aky taky rezim mame, ale tiez sa mi obcas posunie o hodinku-dve, ked kika viac alebo menej spi. Kika je nepapkac, takze dostat do nej prikrmy bolo hotove umenie, ale paradoxne vonku papava lepsie. Janicka vydrz, casom sa to utrasie a bude sa ti dat lepsie naplanovat den.
Nebojis sa, ze ti MM skysne v tychto teplach, ked nie je v chlade? 😕 Ja by som to vonku skor riesila vyzivami a cajom ako MM. My sme od narodenia na kombinacii UM a MM, takze von som nosim termosku s vodou a odmeranu davku UM a vyzivu

tamia
14. čer 2008

janicka,
presne viem o čom hovoríš, moja malá bola tak isto, že nechcela inde jesť iba doma a tiež v klude sama so mnou, hocičo ju vyrušilo a bolo po papaní. Chodili sme na krátke prechádzky, blizko domu.... postupom času sa to trochu zlepšilo ale ešte stále ju všetko okolo rozptiluje a to má už 16mes.

elize
14. čer 2008

Janicka boli sme na tom podobne. Začala som to riešiť až teraz, keď sa oteplilo a mňa už nebavili len prechádzky okolo baráku. Teraz vypadneme von aj na celé poobedie, niekedy aj na celý deň.
Papanie si pripravím behom doobedia na celý deň. Náš drobec nechce kupované hotové jedlo, ani presnidávky tak všetko varím a pripravujem ja. Uvarím zeleninku s mäskom, pripravím ovocie s piškótikmi, sme na UM takže beriem von vodu v termoske a odmeranú dávku UM. Zo začiatku nechcel jesť vonku, všetko jedlo skončilo na podbradníku a bodyčku. To som vyriešila tak, že som mu papanie rozmixovala a podávala mu ho z fľašky s cumlom na kašu. Doma vždy dostal lyžičkou - našťastie nemal s tým žiadny problém. Teraz keď sa naučil o trošku lepšie jesť lyžičkou dostane papať lyžičkou aj vonku. Na ruch okolo seba som ho "naučila!. Pár dní sme jedli pri zapnutom rádiu alebo TV, manžel pobehoval po kuchyni a pod. A zvykoil si. Keď je hladný nevadia mu ani okoloidúci keď ho kŕmim na lavičke.
Na zeleninku mám takú "termomisku". Zeleninku zohrejem viac a keď ju ideme papať je akurát. Teplo udrží aj 3 hodiny. Kúpila som ju v Tescu pred asi troma rokmi.

Držím palce 😉

kili
14. čer 2008

u nás je to tiež tak, že naplánovať niekam prísť na čas je skoro nemožné a príkrmy s tým nemajú nič spoločné, to už nie je problém. Platí pravidlo, že meškám 1/2 hodiny na jedno dieťa, čiže ak mám len jedného, meškám polhodinu a keď oboch, tak hodinu a fakt to tak platí 😕 😀
janicka, s príkrmami sa netráp, ak nechceš kŕmiť vonku, tak nakŕm pred alebo až po, mylsím, že dieťaťu je to zásadne jedno.
Ale ak beriem teplý obed von, tak ho obvikle dám do pohára s kupovaných príkrmov al. presnídávky a dám do termoobalu, čo je na flašky, tam to vydrží celkom dlho dobré, ale dávam to tam úplne horúce.

kili
14. čer 2008

elize, a ako vyzerá tá termoska a čo stála? to je akože taká miska?

zdina
14. čer 2008

janicka ted jsem si zavzpominala jake to bylo kdzy jsem mela prvni dite. No hruza.... pak prislo dalsi a jeste jedno a uz se nedalo planovat, proste se muselo jednat. Ted mam znovu miminko (teda uz ma 7mes.) a k tomu pritel 2kluky statek, pes, domacnost a fungovat to musi. Proste kdyz je malej unavej dam ho spat, pokud potrebuji nekam jet, tak si ho prenesu do auta. U nas je stale nejaky pohyb, takze i kdyz musi stale sledovat co a kdo dela, tak mu to v podstate nevadi a naji se. Problem ma pouze tan kdo krmi, aby stacil sledovat kde ma zrovna pusinku a rucicky 😀 . Takze se naji taky vsude. Jeste pred par dny jsem kojila, takze s pitim nebyl problem vubec. Ted mam spis problem ja pamatovat si abych to piti mela sebou. Ostatni uz problem neni.

sue
14. čer 2008

...no... za posledné dva mesiace som bola doma s malým najdlhšie dva dni v kuse. Každý deň sme niekde inde - bývame na Liptove, ale každý týždeň sme 1-2 dni v BA, detto v BB + chodíme na výlety kadekde. Dojčím 4x denne, UM papkáme 6x denne + 2 dni papáme na večeru kašu... chodím ovešaná ako vianočný stromček kadejakými haraburdami, termoskami, fľaškami, vodou a podobne, ale neviem si predstaviť, že by som sa na každé papanie vracala domov... papáme hocikde... auto, autobus, električka, metro, park, obchod, galéria... proste kde sme hladní, tam vytiahnem buď termosku, alebo fľašu a poprosím niekde v reštike, aby nám to ohriali...
Je mi jasné, že bude zaujímavé jesť s pľuvajúcim dieťaťom niekde von, ale teším sa, že prikrmujeme keď začína leto a budeme môcť papať von, kde bude aspoň menej následkov Mackovej činnosti 😀

elize
14. čer 2008

kili vyzera to ako maly hrniec. Vnutro aj pokrievka zvnutra je akoby kovová. A ma hrubu stenu. Neviem co je vo vnutri, pretoze je to lahke. Su na nom obrazky pikniku. Uz si nepamatam co to stalo, ja neviem ani co som dala za doobedny nakup 😅

pietra
14. čer 2008

elize, taketo nieco? http://www.zasilkovyobchod.cz/inshop/pomocnici/...
a ako je to velke? lebo ja mam nieco podobne, ale dost velke, ozaj ako mensi hrniec a to mi pripada trosku neprakticke na nosenie so sebou. Potrebovala by som take nieco ale tak vo velkosti kompotovej misky

pietra
14. čer 2008

tak mi to tam ten odkaz dalo nejako cudne 😒 my to byt cele az po to htm, potom sa ta misa zobrazi 😅

kili
14. čer 2008

takéto termosky na polievku som už videla, alebo je také na zmrzlinu..., ale také malé som nevidela, tak pokukám, bolo by to super riešenie 😎

kili
14. čer 2008

alebo by sa to dalo dať do toho temohrnka na nápoje a dá sa potom ohrievať v aute, ale to by sa mi asi nechcelo a málekedy chodím autom, ale možno niekomu by to vyhovovalo.

elize
14. čer 2008

pietra, nevyzera to uplne tak. Z vonku je to plastovea nema to usi. Velkostou to mozem prirovnat k najmensiemu hrcu zo sady. A ma to taku klapku, aby sa to neotvrilo. Maxino zje skoro plnu polievkovu misu zeleniny, takze nam je to akurat 😀 Dam to pod kocar a hotovo. Keby to bolo hranateho tvaru nebola by som proti 😅

pietra
14. čer 2008

elize, zalezi, ako velke hrnce mas v sade 😉 toto je tiez plastove. No nic, keby ste niekto nasli malu termomisku, dajte vediet 😉

kili, vidis, termohrncek by bol tiez dobry. musim aj tie poobzerat, dva sice doma mame, dostali sme od niekoho, ale su take trochu hlupe, nedaju sa napevno zavriet 😒 v aute sa sice nevyleju, ale v taske keby sa mi prevratili hore nohami, tak z nich asi vsetko vytecie

kili
14. čer 2008

aj ja mám taký termohrnček na kávu, ale ten moc dlho teplé neudrží.

letuskah
15. čer 2008

ja sa vzdy vychystam kedy potrebujem ist a jedlo a spanie riesim vonku a neviem preco ale vonku mi lepsie papa takze obed napriklad mozem dat aj kupeny nezohriaty a sprace to jedna radost, takze si naplanujem ako chcem a potom k tomu prisposobim zvysok. a tiez mi kubko vstava rano rozne ale tie casy desiaty, obeda a olovrantu sa snazim dodrziavat plus minus polhodina aby bola nauceny na aky taky rezim dna.

mory
15. čer 2008

ja som si tiez zo zaciatku myslela ze to bude problem s tym jedenim a chodenim von alebo niekam inam ale nakoniec som skusila a praveze von sa obidvom jedlo ovela lepsie a viac chutilo 😀 no a odkedy byvame v doma tak ani dnu nejeme len na dvore 🙂

janicka.ziv
autor
16. čer 2008

Vypadá to,že se malá umoudřila a začínáme mít zase nějaký režim v jídle. DOufám,že to bude pokračovat. Příkrmy venku jsem ještě nezkoušela ale taky to brzy zkusím. Flašku jsem už zkoušela a celkem to šlo, 🙂

berynka
16. čer 2008

Ahoj, tak v jídle vždycky nějaký režim je - snídaně, oběd, večeře a mezi tím svači 😉 a s tím už se dá něco podnikat. My po půl roce začínaly s příkrmy postupně a když jsem někam potřebovala jít, tak jsem měla flašku s sebou. Věděla jsem, že to malá kdekoli vypije a bude klid. Dáváme Nutrilon, tak jsem odsypala potřebné množství do kelímku a převařená voda není takový problém a mohly jsme být celý den v terénu. Postupem času jsme přešly na příkrmy úplně a v poslední době se víc vzteká ve své židličce než třeba v kočárku, kde jí krmím, když jsme venku 🙂 .
A se spaním to dělávám tak, že je nejlepší vyrazit ráno a pak si schrupne v kočárku, jak potřebuje nebo si dělám plán po prvním spaní během dne a nemusím si dělat starost, jestli ještě usne... už spí většinou jen jednou denně.

No, je to prostě věda 😀 !