Jak si pořídit chlapečka. Máte tip?

martinka78
5. lis 2009

Ahojky,
nevím jestli je tady nějaké takové téma - ale ráda bych k naší malé princezničce nějaké princátko, nemá někdo nějaký tip? Vím, že je spousta zaručených rad, ale ráda bych to tak nějak probrala s někým kdo to taky řeší, děkuju..

terinda
5. lis 2009

😀

evcaa
5. lis 2009

😕 😕

majatob
5. lis 2009

to je jednoduchy prece, staci strasne moc chtit holcicku 😀 😀 😀

luciebx
5. lis 2009

no podle me zarucene rady na to jak si poridit chlapecka nebo holcicku snad nejsou.. nebo o nich nevim... 😅

martinka78
autor
5. lis 2009

No, já vím, že to nejde naplánovat, ale tak jsem si myslela, že někdo se tím taky zabývá..

martinka78
autor
5. lis 2009

😉 majatob - no kdyby to tak fungovalo tak by to bylo fajn, ale já jsem první chtěla holčičku a holčičku jaksi máme

luciebx
5. lis 2009

no me je vcelku jedno co to je.. u nas v rodine prevladaji chlapecci takze by mi nevadilo mit holcicku.. ale aspon kdyby to byl kluk tak podedime spoustu veci hihi

smilers
5. lis 2009

je to od uzla:

Lze naplánovat početí dítěte tak, aby bylo možno ovlivnit pohlaví novorozence?
Existuje spousta „zaručených“ rad, sotva však je některá z nich opravdu účinná. Konaly se pokusy o ovlivnění pH poševního prostředí – kyselé prostředí dávalo častěji možnost zplození dívky, zásadité zase preferovalo spermie Y, které nesou mužský pohlavní chromosom. Jelikož jsou ženské spermie nesoucí znak X prý odolnější, rodí se snad více chlapců při početí přesně v termínu ovulace, zatímco „dívčí“ spermie přežijí v ženském genitálním traktu déle. Také o složení potravy se v této souvislosti uvažovalo. Masitá a bílkovinná strava podporuje mužské potomstvo, po uhlovodanech se zase rodí více dívek. Tím se vysvětlovala skutečnost, že aristokracie ve Velké Británii má v důsledku konzumace bifteků více synů, zatímco jejich služebné, které pojídají brambory, rodí děvčata. Žádná z těchto teorií však nebyla skutečně vědecky potvrzena, takže pohlaví dítěte ovlivnit nelze. Možná, že je to tak dobře.

martinka78
autor
5. lis 2009

luciebx - no mě je to nakonec taky jedno, hlavně když je to zdravé, ale tak trošičku víc bych se přikláněla k chlapečkovi, ale je to logické, když je jedno takové tak člověk chce druhé jiné..
smilers - trojčátka???? Věděli jste to?? Jak to jde zvládnout? Já mám jednoho čertíka a někdy je to šílený!

smilers
5. lis 2009

martinka78 jj vedeli, mame holky i ivf 😉 da se to zvladnout, kdyz mas kolem sebe super lidicky a manzela🙂

luciebx
5. lis 2009

jejda a ja mela maso a brambory tak to budou dvojcatka hihi

martinka78
autor
5. lis 2009

Tak to obdivuju, já si neumím představit dva cvrčky,ale asi to je pak o něčem jiném když jsou dvě - i víc - možná že pak ani tolik nezlobí, že si vyhrajou spolu, no každopádně každou maminu která má alespoň dvojčátka fakt obdivuju..

luciebx
5. lis 2009

moje mamca mela dvojcatka.. moji o rok mladsi brasi jsou identicka dvojcatka.. takze mamka mi rekla ze at se nedivim kdybysme taky cekali 2 hiih

martinka78
autor
5. lis 2009

luciebx - tak to já to taky takhle kombinuju, ale asi mi bude stačit jedno 😀 ale na druhou stranu bych radši dala přednost brambůrkám - ne kvůli holčičce, ale spíš, že to masíko nemusím, ale jestliže teda chci, aby vyhrály "ocásky Y" tak asi budu muset 😅

berynka
5. lis 2009

Tak u nás v okolí je víceméně potvrzeno, že hodně plánovaná děťátka jsou chlapečci. Naopak zkoušky a náhody jsou holčičky 😀 . I jsem to četla, že ty "klučičí spermie" potřebují ovulující vajíčko hned 😅 .

artuse
5. lis 2009

já teda v souvislosti s plánováním pohlaví slyšela o tom - a teď si dovolím citovat od smilers - Jelikož jsou ženské spermie nesoucí znak X prý odolnější, rodí se snad více chlapců při početí přesně v termínu ovulace, zatímco „dívčí“ spermie přežijí v ženském genitálním traktu déle.
Takže pokud chceš chlapečka, tak sexovat přesně v termínu ovulace 😀 ale určitě to není 100% zaručená metoda, podle mě se to tak moc prostě ovlivnit nedá 😉

martinka78
autor
5. lis 2009

luciebx - to vás dvojčátka nejspíš nečekají (teda jedině, že by to druhé bylo už teď někde zamaskované) - bývá to přes generaci, ale spíš bych to začala vštěpovat dětičkám, že je to čeká, bratránek má druhou babi z dvojčat a shodou okolností i jeho přítelkyně má babi z dvojčat, takže si myslím že můžou rovnou kupovat všechno "double"

martinka78
autor
5. lis 2009

artuse - no vždyť už jsem si našla asi 1000 stránek o ovulacích 😀 teď snad ještě trošku ukecat čápa, když vrána už tady byla..

leonik
6. lis 2009

berynka: tak to by sedělo u nás 😅 holčička byla zkouška a chlapeček byl plánovanej 😀 tak třeba na tom bude něco pravdy 😀

martinka78
autor
7. lis 2009

leonik - no když tak nad tím přemýšlím - o tom plánování - tak je fakt, že mám 2 kámošky co mají chlapečky a jedna má chlapečka asi po 2 potratech a byl fakt hodně plánovanej a druhá nemohla dlouho mít vůbec, tak až pak dokonce vyměnila tatínka a taky plánovali - bazální teplotky + plodné neplodné dny a je z toho taky chlapeček a ten náš druhý budoucí mimísek je teda taky hodně plánovanej, Adélka byla taky tak nějak ... až byla ..

strouzek
7. lis 2009

já třeba hodně věřím tomu čínskému kalendáři početí, hodně holkám těhulkám jsem to počítala a vyšlo to, jedný koníkovce jsem vypočítala holku ještě před početím protože si jí moc přála, každopádně je pravda že každý trošku víc preferuje určité pohlaví, hlavně když chce mít doma páreček ale stejně je mu to nakonec jedno hlavně když je mimčo zdravé.

mufinka1
7. lis 2009

u nas taky prvni mimi bylo "nahodne" - holcicka, a tohle bylo planovane - tak jsem zvedava co to bude- za 2 tydny se to snad dozvime - ja bych asi radeji zase holcicku, ale je mi to vpodstate jedno, desne jsem si holcicku prala v prvnim tehu a mame ji,takze ted budu rada i za pindika 🙂

martinka78
autor
7. lis 2009

strouzek - a můžu poprosit taky o vypočítání?

mufinka1 - souhlasím, taky jsem první chtěla holčičku a vyšlo to, ale jinak mi to je v podstatě taky fuk, hlavně když to bude zdravé, ale je asi trošku logické, že když máme doma jedno chceme druhé, ale na druhou stranu je lepší když to jsou dvě stejné dětičky - zase kvůli oblečeníčku, je to dneska docela palba a takhle by se trošku ušetřilo, ale je fakt, že když nosí třeba kluk červenou barvu je to taky pěkný..

markytkaaa
7. lis 2009

Já nevím ženský ... mě to skoro příjde jako rouhání diktovat si ještě pohlaví mimíse 😅
Je spousta holek co nemůže přijít do jiného stavu a daly by nevím co za mimi a bylo by jim asi jedno co by to bylo 😉 Myslím si, že je moc fajn, že to nemůžeme nikterak ovlivnit 🙂

jinak ad plánování: syn se nám povedl napoprvé
podle čínského kalednáře máme mít doma holčičku ha 😀

druhé těhu je také na poprvé, podle čínského chlapeček 😀 tož uvidíme 😀 😀

martinka78
autor
7. lis 2009

Já to neberu tak jako, že si vybírám, jasně, máme doma holčičku tak bysme chtěli zkusit chlapečka, ale když bude holčička rozhodně nevadí, nemyslím, že je to životně důležité,ale tak jen tak..

markytkaaa
7. lis 2009

marti: stejně to prostě nefunguje ... jsou to jen povídačky, babské rady 😉 je fakt strašně fajn, že si to osud zařídí jak chce on sám né 🙂 😵

berenika77
8. lis 2009

Ahojky já jsem zrovna ta která 5 let nemohla otěhotnět a nakonec úpo dlouhém boji po ivf otěhotněla a mužu říct,že jsem si moooov přála holčičku snad už od 15 i když miminko bylo vymodlené,ale měla to být holčička 😀 a mám kluka 😀 😀 a jsem štastná a neměnila bych je to muj miláček raubíř ted pujdeme po druhé tak snad to ta holčička bude,ale mít 2 roštáky by mě taky nevadilo.............

nemylsím si že je to nějaký rouhání je to prostě ,že člověk si něco přeje a když to nevyjde i tak je štastný,že má miminko

mám 2 kamrádky které chtěly kluka a počítali ovulaci a mají kluka,ale to je opravdu asi náhoda................

leonik
8. lis 2009

holky tak čínskej kalendář mně nevyšel ani u jednoho dítěte, takže si spíš myslím, že je to náhoda, když to zrovna někomu vyjde 😅

martinka78: já jsem taky měřila BT, ale cyklus mám hóódně nepravidelnej, takže jsem jen dva měsíce zkoušela jak tělo funguje. Spíš z toho důvodu, že první měsíc se nezadařilo, a holka byla právě náhodou a hned na první pokus 😀 Ne kvůli tomu, že bysme si přáli chlapečka. Stejně je to vlastně zvláštní, že jsme se zrovna trefili a je z toho ten kluk 😅 Oba jsme počítali s tím, že to bude druhá holčička 😅 Bylo mně to úplně jedno, co to je. Prostě jsme si jen moc přáli naší holčičce pořídit sourozence. A to, jestli to bude kluk, nebo holka, nám bylo úplně jedno, hlavně, aby mimi bylo zdravý, protože jsem zezačátku měla dost problémy, s udržením těhotenství 😒

leonik
8. lis 2009

martinka: teď trochu odbočím, ale pamatuju si, byla jsem někdy ve třetím měsíci, s dcerou na procházce, a nad náma proletěl čáp. Tak jsem si jen v duchu říkala, že by? 😀Na tyto pověry taky nevěřím, ale je to zvláštní 🙂 A na velkým ultrazvuku jsem tomu ani nemohla uvěřit, dokud jsem to neviděla 😅 Fakt jsme už od začátku počítali s druhou holkou. Asi proto, že u nás v rodině je samej babinec 😀 Ale je dobře, že kdyby to měla být u vás holčička, že vám to nebude vadit 🙂 Najdou se i takoví, kterým jde jen o to určitý pohlaví 😝

strouzek
8. lis 2009

martinko jasně, pošli mi do IP datum svýho narození 😉