Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

bobinka22
19. únor 2009

To ze se stydim za cesky narod jsem nemyslela jen co se tyce pohlavi ditete.Ale se vsim vsudy.
Ale to by byla dlouha debata o necem ........
A nekdo by to mozna nemohl pochopit.
Rekla jsem ze nikoho nechci urazit.
Ale asi jsis to neprecetla poradne.Tak si to precti jeste jednou a potom mi dej vedet jo?

A co je na tom ze jsem napsala svuj nazor.Ale ty co resi to pohlavi,tak oni si vzpomenou az budou drzet sve dite v naruci a eknou si ja jsme blaba.Co jsem to resila.

Uz vis o co mi jde?
Clovek si bude vzdy na neco stezovat.A nikdy mu nebude stacit to co maaaaaaaa 🙂

maart
19. únor 2009

...ale Bobi, jojo, to je jasny, ze pokud jsi o miminko prisla, tak si uz jenom prejes, aby to ted dobre dopadlo a je ti UPLNE fuk, co to bude (moc Ti to preju a drzim palce 😉 ), ale zas mi prislo jako silny kafe psat neco o stydeni se za cesky narod....ale ted jsi psala, ze se to netyka pohlavi ditete 😕 ....no to je jedno.

Ja proste nevim, ale ja chapu, ze si holt nekdo na pohlavi ditete musi zvyknout...ja jsem byla vzdycky spokojena, nemusela jsem si na nic zvykat...ale rozumim tomu, chapu to 😉 .

+ je jasny, ze az zakladatelka diskuse bude drzet malyho prcika v naruci, tak uplne zapomene na to, co chtela nebo nechtela....ale jeste jednou, rozumim ji.

sirinka
19. únor 2009

bobinka len taka mala uvaha...tvoje dietatko nebude patrit do ceskeho naroda? 🤐

bobinka22
19. únor 2009

Bouhuzel bude,Takovou otazku jsem cekala.Ale nevedela jsem kdy prijde.A tu je dukaz.
Bohuzel to nemuzu zmenit...... 🙂 😉

sirinka
19. únor 2009

bobinka no...aj moje dieta ma aj cesku narodnost...konkretne mm je z polovice moravak a tam som sa stretla iba s prijemnymi ludmi 😉 dovod na hanbu som nevidela...

sjuzi
19. únor 2009

Ahojte, musím priznať, že som sa začítala do tejto diskusie. Myslím si, že každý má právo o niečom snívať, niečo si priať viac, niečo menej... Pohlavie dieťatka si síce vybrať nemôžeme, je to na pánbožkovi (alebo niekom inom..., vyberte si čo chcete), ale ani ja sa nebránim v súčasnosti tomu, že snívam o dievčatku.
Mám doma synátora, ktorý je úžasný, pri prvom tehu, mi bolo jedno, čo to bude, ale priznám sa, že vždy som snívala o páriku (možno preto, že mám brata). Takže polovica sna je splnená. Ak to bude chlapec, tak sa samozrejme nezbláznim, bude to aj na druhej strane praktické čo sa hračiek, vecí po staršom atď týka.

Ale pocity Senji celkom chápem a možno sa budem opakovať ako mnohé ostatné, ale keď toho svojho prcka v pôrodnici uvidíš, tak sa do neho zamiluješ a s radosťou ho vyobliekaš trebárs aj do modrej... 😀 Držím palce a prajem zdarný koniec tehu...

katrin21
19. únor 2009

baby... co tot u riesite....
By vas obavy presli, keby vam povedali, ze babo nebude zdrave , abo cosi take.,.. ze chlapec ,abo baby?? hlavne nech je zdrave... kamoske sa nedavno narodilo babateko dievcatko per lavej rucicky od zapastia, tak co by ste povedali na to??? to je problem a nie ci ma pipika, aleno susku.....
Ja mam dceru, a som stastna.. ale cele tehotenstvo som si podvedome myslela ze to bude syn, aj meno som mala vybrane len chlapcenske, hoci na sono nebolo vidiet pohlavie.... intuicia ma ale sklamala... narodila sa mi dcerka a ja som bola totalne stastna! hoci som jej ani nevedela dat meno a lekarov som sa pytala ktore je krajcie, si Kristina alebo Lucia.... 😀 Mám Kristinku.

ALe vrcholne mi vadilo, ze byvaly svokor , ekd sme doniesli mali z porodnice a obzerali si ju, sme sa ho pytali, ze co dedko hovori na vnuca ,a on ze " no... nieco jej chyba medzi nohami...."...a na toto narazal zakazdym.... strasne mi to vadilo, vsetci chceli z muzovej strany len vnuka a mozno aj ja som si potom mylslela, ze to musi byt syn.,.. ale v podstate som tuzila skor po dievcatku, moct ho paradit a nie sintra chalana... nikdy by som vsak neuvazovala tak, ze budem z jedneho alebo druheho nestastna..... naopak, dodnes som rada, ze mam dievcatko. A dnes ju aj dedko strasne lubi, hoci uz ma aj toho vysnivaneho vnuka a dalsiu vnucku, ale aj inu nevestu. Rozviedli sme sa ked mala malá dva roky. Dedko ju vsak uz ako malinku lubil, hral sa s nou preslo ho to " sklamanie".. ale ja na to do smrti nezabudnem.

A este nieco. Deti citia, co si myslite, pocuju, vnimaju.... chcete mat zdeptane babo, alebo suverenneho cloveka? Tka rozmyslajte pozitívne, lubte svoje babatko! ONo to citi !!! aaj to sklamanie podla mna pominie s prestrihnutím pupočnej snury a prvým úsmevom vaseho babatka.

katrin21
19. únor 2009

inak teraz mam priatela, tiez ma dceru, takze chceme asi viac chlapceka a snazime sa otehotniet.. ale obaja to berieme tak, ze hlavne nech je zdrave.... budeme lubit aj dievcatko 🙂 aj moj ocino mal 3 dcery a nikdxy sa nestazoval. Lubime ho ako kone !

amelie001
19. únor 2009

katrin-souhlasím s tebou,že miminko to vnímá.mě se líbí když si hladím bříško a malej mě kopká,aspon vím že to cítí.

amelie001
19. únor 2009

Holky,mě tak napadlo-vzpomenme si na nase mamky,že ty nevěděly co to bude až do porodu,a taky nás mají rády at jsme co jsme.Nezáleží na tom co má dítě pod peřinkou,hlavně že je naše.

kristi
19. únor 2009

a zase a furt dokola.....

maart
19. únor 2009

..... 😀 Kristi..... 😀 ....

celine
19. únor 2009

katrin21 a jej reakcia sedi presne na to, co som pisala o stranu skor. Keby ste si podaktore precitali celu diskusiu.... ach jaj... a zase sa opakujem:to, ze nejaka zena sniva o urcitom pohlavi, neznamena, ze by pre nu nebolo dolezite zdravie dietatka. Kazda zena chce porodit zdrave dietatko a popritom si mozno viac zela dievcatko alebo chlapceka.
Kristi: to tu bude stale o tom istom... 😅

nefertitka
19. únor 2009

jaj baby baby...ked si niekto viac zela dievcatko alebo chlapceka, je to o inom ako ked napise,ze je total nestastny z toho,ze caka to,alebo ono, a ze nevie, co bude robit a bla bla...to je fakt sila...a taka si to chuda male ani nezasluzi..a verte mi, existuju ludia, ktorym ked sa narodi ine pohlavie ako si zelali nezacnu zrazu prekypovat laskou,ked sa im to mrna narodi..ale nebudem sa rozpisovat o konkretnych pripadoch.
A preco odsudzujete tie,ktore sem napisu,ze su z toho sokovane a nepaci sa im to?Ved nech si kazdy napise nazor. A ked nejaky mam, tak ho vyjadrim. Ja som si viac priala dievcatko, aj ho mam,ale keby to bol chlapcek,nesla by som sa rozpisovat aka som nestastna preboha.A este ked sem niekto napise, ze ani nevie, ci lekar povedal na sone,ze male je zdrave alebo nie, lebo bol zaskoceny pohlavim...no akoze nevyjadrujem sa radsej ani tak ako by som chcela.Nebudem nikoho urazat.
Ked chcete konkretne pohlavie, chodte do detskeho domova a adoptujte si ho...tam si mozete vybrat.
A moj nazor je, ze je to malichernost od danej osoby a nie tema na pochopenie...ja ked sem napisem,ze mam sklony k vrazdam, prosim vas pochopte ma, tiez ma bude niekto hajit???a chapat?nebude...je to mozno trocha zvelicene,ale taka, co sa takto vyjadruje neni celkom kompletna a nech si dieta teda ani nerobi. Ide ma rozhodit z tem, ako napr. som tehotna, mozem fajcit?alebo som tehotna, mozem alkohol?alebo toto s tymto pohlavim...
suhlasim s osobou,ktora sem napisala,ze ci bude ta dotycna, co nie je spokojna radsej, ked sa jej narodi,po com tuzi,ale s nejakou vadou..alebo radsej opacne pohlavie ale zdravucke?
A je to cele o tom,ze kazdy ma na to iny nazor a nech si kazdy napise, co si o tom mysli...mame hadam slobodu slova. Tot vsjo

bertica.h
19. únor 2009

nefertitka..nie trocha,ale veeeeľmi zveličené.

ked už sme pritom..čo do toho Vás kto chce ,aké pohlavie.Okrem toho,že asi nepozná ani jedna z nás ženu,ktrorá nezačala svoje dieta milovať nech je akéholkovek pohlavia si myslím,že každého vec...
Vraždy by spoločnosti ubližovali,to,že neikto chce dievča,aelbo chlapca viac,nie.

Ja som tiež chcela 2 baby a keby som ich nemaal.BOla by som trocha smutná,možnosi poplakala.nič na tom nevdiím..a svoje deti milujem možno viac ako matka,ktroej to "bolo jedno"

Nič sa na tom nemení..proste niektroé ženy maju pohlavie,ktroé preferuju..ako im to chceš zakázať?ako ich možeš za to odsudzovať a posudzovať?

😒 😒

amelie001
19. únor 2009

Se nehádejme,dyt je to jedno,je to jenom diskuze a takových sou mraky,já jsem si vzpomněla jenom na to co říkala moje mamka,žemy máme ultrazvuky a ony je neměly,tak ani nevěděly co budou mít,my je máme a ještě se některé "stresují" z pohlaví.Mě taky bylo z prvu líto že nebudu mít holčičku,no a co tak mám kluka.

nefertitka
19. únor 2009

a znova opakujem, ja neodsudzujem tie, co si zelaju ine ako cakaju..alen akoniec sa s tym zmieria,ale tie co sa vyjadria,ze nevedia ako s tym budu zit...
a moj uzasny otec o mna napriklad nejavil zaujem,lebo som dievca..o takych ludoch hovorim.
A mozem ich posudzovat,preco by som nemohla?hadam je to moja vec a mam aj ja na to svoj nazor

celine
19. únor 2009

Prirovnavat pochopenie vrazdy k tomuto sa mi zda tiez dost zvelicene. Ale chapem aj nefertitku, kedze ma s tym osobnu skusenost. Urcite to nie je ani trochu prijemne. Tak si vsetky prajme vesele a stastne babatka v brusku a pripravme im ten najstastnejsi domov, ci to budu chlapcekovia alebo dievcatka. Verim, ze o to ide maminam v prvom rade 😉

nefertitka
19. únor 2009

No presne tak, treba si priat zdrave babatko a nie pohlavie.

sirinka
19. únor 2009

nefertitka ja tiez nepochopim ludi, ktori ani po porode sovje dieta nemiluju...len preto, ze ma ine pohlavie ako si zelali...ale chapem ludi. ktori s tym maju mensi ci vacsi problem tesne po zisteni....ale verim, ze senja uz je s tym vyrovnana 😉

nefertitka
19. únor 2009

no mna zarazil prispevok, konkretne tento:

kvjetecko • 22tt • Včera o 19:24

"dnes som sa dozvedela ze cakame dievca. moju poznamku, ze " no super" doktor nemohol neprehliadnut. Dve hodinky som si poplakala a hadam to zajtra znesiem lepsie. Bola som si na 105% ista ze to bude chalan. Co uz. ani neviem ci je zdrave, doktorovi som vobec nerozumela co mi vravel."

toto je na mna moc...naozaj...neviem,keby taka naozaj mala problem otehotniet,alebo donosit..alebo keby nedajboze male malo nejaku vadu..
asi ma moc pohodove tehotnestvo a nevie co od dobroty. Ale to je zas len moj nazor a nech sa nad tym kazdy rozculuje kolko chce.
Ja som dva krat potratila, tretie som odlezala,par krat aj v nemocnici,stale ma strasili,ze zas potratim, najhorsie to bolo v 25tt,ked to uz bol pomaly cely cloviecik a som rada,ze som malicku donosila aspon do 36tt, kazdy den som sa modlila,nech este vydrzime a ani by ma nikdy v zivote nenapadlo rozmyslat nad tym, co to bude.
A urcite si vela z vas povie,ze len preto mam taky nazor ako mam, ale nie je to tak.Aj keby vsetko slo hladko, nikdy by som nad tym tak neuvazovala ako spominana osoba.

nefertitka
19. únor 2009

a uz to dalej radsej ani neriesim, vyjadrila som svoj nazor a tym aj koncim...

sirinka
19. únor 2009

nefertitka a vies co...ja sa tesim, ze existuju ludia, pre ktorych je najvacsim problemom to, akeho pohlavia bude ich dieta...kiez by nikto z nas nemusel riesit horsie veci 😉

maart
19. únor 2009

...hele a ted si predstavte, ze by tech pohlavi bylo vic...no ty bysme se tady asi zblaznily 😀 ....

nefertitka
19. únor 2009

😀

sirinka
19. únor 2009

maart a hlavne by sme asi mali neskor ovela vacsie problemy s vlastnou sexualnou orientaciou ako teraz 😅

maart
19. únor 2009

Ano, byl by to totalni chaos 😕 😀 ...no nic, damy, jsem mimo tema...

marcela22
19. únor 2009

Je zaujímavé pozorovať, ako sa tu riešia rôzne názory a v podstate je to tak dobre, ale...keď už niekto napíše "chceli sme chlapca a čakáme dievku a ani neviem či je zdravá, lebo som nepočúvala doktora", tak to ma už sná´d dorazilo. To akože keď to nie je "jej vytúžené pohlavie" tak ju už nič nezaujíma? Tak to je už sila... 😖

Ale z druhej strany - napadlo Vás niekedy spýtať sa rodičov, či práve to VAŠE pohlavie bolo pre nich radosťou??? Možno by ste sa divili, koľké z Vás mali byť vytúžení chlapci...ale to že Vám neboli o nič horšími rodičmi dokazuje, že sa na to, že to vyšlo inak ako chceli, asi dá zvyknúť...
Aby som len neodsudzovala, trošku Vás chápem, veď dieťaťko máte na celý život a to, či je to chlapček alebo dievčatko je vážna "vec", ale nedramatizujte to prosím.
Ak sa Vám nechce riskovať, že to bude "zasa baba" alebo "zasa chlapec" tak sa na to nedávajte. Nebudete mať problém 😠 A my čo chceme "len zdravé deti" sa tu nebudeme musieť - ako niektoré píšete - pohoršovať a moralizovať. Vidno, aké má niekto "ohromné starosti a ťažký život"....

A na záver želám všetkým Vám, ktoré ste si s tehotenstvom, pôrodom alebo chorým dieťatkom užili veľa trápenia, aby sa Vám všetko to trápenie tisíckrát vrátilo vo Vašich úžasných detičkách 😉

liave
19. únor 2009

marcelka napisala si to kraaaaaasne...myslim ze ani nieje co dodat...

dakujeme za krasne prianie...

a zelam tak isto vela stastia v zivote 😀

narcisa
19. únor 2009

marcelka kraaasne
dakujem aj za seba a ostatne co sa boja.....

keby to zalezalo odo mna, dopriala by som kazdej pohlavie ake si vysnivala a tiez zdrave, nech su skutocne stastne za jedno jedinke....aby bolo moje dietatko zdrave, kiezby som aj ja mohla s chutou riesit "taketo problemy"

ospravedlnujem sa vsetkym, ale momentalne to takto citim a to snad mozem, alebo nie? 😕 Bali ste sa o svoje male niekedy tak, ze sa prestalo hybat? moje sa nepohlo 2 dni! bezala som rychlo do poradne, kde mi spravili utz a videla som to srdiecko klopkat, rozplakala som sa od stastia.....a salam, banan - co to bude! a mozno vas zastavi ozajstna kontrakcia a vy pochopite ako tazko sa to rodi, ako velmi si musite svoje dietatko zasluzit a ked vam ho potom take zmordovane ukazu, pochopite, ze ani pren to nebolo jednoduche - narodit sa.......a kazde jedno sa chce tulit, papat....citi strach....a ono ho to zrazu prejde, sotva uciti vasu vonu, lebo vas uz dokonale pozna....a potom sa len tak zlahky nadychne a usmeje v spanku, a vy sa budete pytat sami seba preco placete? laska nepozna hranice, nerozoznava synov, dcery......zoberiete to co pride, vsetkymi desiatimi a preplacete s nimi kazducky prd z koliky! to mi mozete verit! 😉