Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

hupcza
12. bře 2009

andel: no když to vezmu podle sebe, někdy mi víc pomůe, že mě někdo pošle doslova do prdele, než když mě sladkobolně lituje ...samo, že záleží jak s tím člověk nakládá .. ale někdy ti můžou docvaknout některé neviděné souvislosti ....
ale opravdu hledat pochopení u cizích anonymních lidí? někdeje asi něco špatně
pochopení hledám u blízkých,tady si chodím pokecat a vaměnit názory

andelka
12. bře 2009

hupcza: No to je fakt, někdy to člověku pomůže vidět skutečnost jinak.
No a ohledně toho pochopení, někdy člověka víc chápu cizí lidi, kteří třeba něco podobného sami řeší nebo tím prošli, než blízcí. A i za tím kecáním a výměnou názorů by mělo být pochopení, aspoň trochu.

pepibubu
12. bře 2009

ahoj holky....

Zakladatelce rozumím, pokud si někdo celej život "maluje" jak bude holčičku strojit do šatičků s volánkama atd., tak jen těžko přijímá fakt že to nebudou sladký šatičky, ale na kolenou rozdrblý džíny a nudle u nosu 😀 (doufám že mě teď nějaká moralistka začne poučovat že správná matka dítěti nudli utře, he he he). Na druhou stranu ale musím říct, že i Hupcza má pravdu - dětičky v bříšku vnímají víc, než si jsme ochotné přiznat. Ale téma zní "jak si zvyknout na pohlaví dítěte," ne "jak se ho naučit milovat" nebo tak něco - takže bych s odsudkama počkala, prostě je to tak, že se těšila na holku, počítala s ní a ejhle, ono "nic" - on to kluk... Ale dám ruku do ohně že za pár dní (a možná že už) se sama autorka tématu směje, jak s ní cvičily hormony...

Já si taky myslela že budu mít Bětušku (neříkám že jsem o holce snila, ale myslela si to) a to jsem člověk co má dobrou intuici, ostatním dokážu poradit, nahlídnout atd, ale u mě samotné mi to nevyšlo... a když mi den před CS řekli na utz, že to bude kluk a ukázali pytlíka (do té doby jsem to nevěděla), tak to se mnou nic neudělalo, prostě "dítě, kluk, zdravý - hurá! " Možná, ale to je jen dedukce, že kdyby to byla holka tak bych zajásala, kdo ví... Každopádně Pepíno je sluníčko, a věřím že i Senjin chlapeček bude sluníčkem pro celou rodinu.

A jako perličku uvedu něco co jsem četla na jiném webu - jedna slečna chce porodit pouze holčičku, kluci se jí prý hnusí, tak půjde na umělé oplodnění a nechá "si udělat holku". To mi přijde případ pro cvokaře, ne že jedna rozháraná těhule 😀 ( mám to v živý paměti, já brečela i u "hladká mouka" 😀 ) si musí chviličku zvyknout na něco "navíc" mezi nožičkama u svého mimča 🙂

mirka755
12. bře 2009

andel: nevěděla jsem že tyhle diskuse jsou jen o tom, aby každá s každou souhlasila. Už jsem se setkala i na jiných diskusí, že právě z takových diskusí vyšlo pak najevo, že dotyčná si dělala srandu a hrozně se bavila na každé účet-jak jí litují a tak. Neříkám, že je to i senja-ale je mi divné že tu od té doby nebyla-založí diskusi a pak to nechá jen tak?
Nebudu se tu nikomu omlouvat, diskuse je tom aby každý napsal svůj názor. A buď ho ostatní přijmou nebo nepřijmou-v tom případě se dál diskutuje!

hupcza
12. bře 2009

andel: k pochopení od cizích ...otom si myslím své - onito spíše odkývou, protože jim to je svým způsobem úplně ukradené, kolik lidí je tolerantních dokud se to netýká jichsamotných že
takže hledat pochopení u cizích není na místě
tady jemožné si jen a pouze vyměňovat názory

samo, že i tady mohou vzniknout přátelství - ale ve foru, kde je uvedeno několik vět a není tedy možné znát kontext je úplně mimo misku čekat jakékolirealistické "rozhřešení"

andelka
12. bře 2009

mirka: Nejde o to, aby každá s každou souhlasila, to snad nejde, ale aby se mírnila ve výrazech, které používá, zvlášť, pokud jsou adresovány těhotné. Já se popravdě senje ani nedivím, že tu nechodí.

pepibubu
13. bře 2009

holky, našla jsem něco co vysvětluje proč tu senja dlouho nebyla... mrk do jejího alba....

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

další důkaz, jak hloupé je člověka odsoudit jen na základě pár řádek na netu 😉

kristi
13. bře 2009

😨 😔 zivot je nekdy fakt nefer svine

hupcza
13. bře 2009

pepi: jako omluva to zní hezky ...jenže tam je jaksi časový nesoulad 😉

tím neříkám, že to snad někomu přeji - v tomto ohledu senji vyjadřuji upřímnou soustrast - zvláště pokud se táta/děda tak těšil a měli k sobě blízko

andelka
13. bře 2009

Já tam nikde nesoulad nevidím 😕 Musí to být pro ni hodně těžké období, zbývá snad jen držet palce. Nikdo z nás do druhého nevidí. 😔

deniska.a6
13. bře 2009

mirka755 taky znám jednu holčinu co se vyžívá v tom jak jí lidé utěšují a jak ze sebe dělá neskutečnýho chudáčka brečí na povel je to mazec v případě senji je mi líto že jí zemřel tatínek a že se těžko smiřuje s klukem ale to je podle mě to nejmenší jo mít doma dva kluky pak si každej přeje holku.Naproti nám bydlela ženská ta má dva zdravý kluky s moji sousedkou se přestala bavit protože se naštvala že ona má holku a už páreček a ona dva kluky věčně na ně řvala jak pavián že jsem měla chut přes řeku zařvat už drž ...a osobně bych takovým přála aby si na nějakou dobu vyzkoušeli vytouženou holčičku ale třeba postiženou jestli by pak byli radši nebo měli zdravýho kluka a naopak já už 6 let taky říkám až budeme mít malýho pétu tak to a to a ted mám ve středu ultrazvuk a tam mi možná řeknou co to bude a upřímně je mě to úplně fuk možná o procento má víc kluk kvůli příteli každej chlap si ho přeje a pak je přece stejně ještě třeba jeden pokus nebo dva,tři tak co a pokud jsme normální mkilujeme je at maj pindíka nebo pipču podívejme se na Káju Gotta 4 holky a to do něj ještě hustí bulvár že neumí dělat kluky a hroutí se z toho a nejmladší junák to teda není

hupcza
13. bře 2009

ségra taky byla vyloučena ze středu svých kámošek,které měly jedna vedle druhé dva kluky ..no a ségra čeká po klukovi holčičku ..tak že se může vrátit až pokud se ukáže, že se dr. sekli ....ale samo, že jen na oko ...a je to takové žertování na hraně ....
pokud někdo začne cokoli z toho myslet vážně - přestávám chápat

andel: ta diskuse byla založena týdny před tím než došlo k oné smutné události - takže tím nelze vysvětlovat to, že by se to mohlo stát v nějaké depce

andelka
13. bře 2009

hupcza: Ta diskuze byla založena den poté, co se senja dozvěděla pohlaví mimča. To úmrtí ji mohlo už jen dorazit, svých problémů měla i předtím dost. a myslím, že subjektivní důvody toho, proč se tak cítí a proč to tak vnímá řekla už na prvních stranách. Pokud se něco léta podvědomě fixuje, tak to pak vyplave v nejnevhodnější dobu.
U nás se tedy rodí jak kluci tak holky, tak nějak nastřídačku, tak doufám, že to sedne i na mě. Ale priorita je samozřejmě zdravé miminko. Momentálně už jsem smířená s tím, že je to 50 na 50 a přeju si kluka i holčičku stejně, hlavně aby bylo vůbec něco. Ale taky jsem měla v podvědomí zažité, že první miminko=holčička. Nevím proč, jsou to hodně subjektivní a zasunuté důvody, ale já mám to štěstí, že jsem o tom mohla přemýšlet ještě před otěhotněním, narozdíl od senji.

emamamamu
13. bře 2009

holky vy resite podle me uplne blbosti....taky chci holcicku a je uplne logicke, ze zdravou..a kdyz to bude kluk, tak at je taky zdravy.....
a nemyslim si, ze senja chtela jen utesovat... 😕 to je blbost na entou...

wsmoulinkaa
13. bře 2009

andelka - líbí se mi tvé názory na toto téma, konečně jim to tu někdo rozumně vysvětlí!!! Jsem toho samého názoru!! 😉 🙂

andelka
14. bře 2009

wsmoulinka: Ono to bude asi tím, že jednak jsem na tom byla stejně s tou preferencí pohlaví a jednak si senju pamatuju z doby, kdy ještě nebyla ani snažilka a rozmazlená kráva to opravdu není.

liave
14. bře 2009

No opet sa po dlhej dobe pripajam...

za prve...narciska tebe chcem povedat aby si sa nebala,ak bolo na UZV vsetko fajn,ja verim ze bude dobre,a moja rada znie...necitaj take veci a temy nerobi to dobre ani tebe a ani miminku 😉 opatrujte sa a drzim silno pesticky...

viem viem mimo temy 😉

a teraz k teme...moj nazor na senju som uz raz vyjadrila a pouzila som jemne a vyberave slova,napriek tomu ma tu zopar dobrych dusi odsudilo...nevadi 😀 hadam teraz ked citam tie prispevky a precitala som si aj co sa stalo u nich v rodine,je mi to luto a smrt milovanej osoby vzdy otrasie clovekom,ale...v takych chvilach si najviac uvedomujeme ake vrtkave stastie i zivot sam je a vtedy si najviac vazime co nam dava...preto si myslim ze spoznanie ze bude mat zdrave dietatko bez ohladu na pohlavie,by mala byt sejna "stastna" v ramci moznosti,pokial jej smutok dovoli 😢 mozno jej tym chcel aj nieco zivot povedat 😉

ale v jednom mala pravdu tak silna tema tu asi este nebola...
viem ze si kazdy z\ela mat zdrave babetko a je mi jasne ze nikto tu o zatracovani ineho pohlavia nepise,ale mne ako matke ktora prisla o babetko po narodeni,je naozaj velmi tazko pochopitelne,ako moze byt niekto tak malicherny a zvykat si na pohlavie dietatka ktore bez tak bude milovat...a ako aj narcis raz pisala..je jedno kto vam bude hovorit mama 😉 pretoze su veci v materstve na ktore sa zvyka ovela tazsie,ci uz je dietatko chlapec ,abo dievca,zdrave,alebo...

senji chcem zazelat len pevne nervy aby to tehu zvladla,bez negativnych pocitov a myslienok,lebo tehu je velka priprava na to co pride potom,ovela viacej odriekania a ovela viacej obety,zelam jej aby smutok za deduskom,bol stale miernejsi,lebo verim ze to musi boliet,ale bohuzial iba cas okresde tie bolave hrany...zelam jej aby sa jej narodilo zdrave babetko a aby bola stastna ze moze byt matkou... 😉

wsmoulinkaa
14. bře 2009

neboj..tady se nikdo kuli tomu "věšet" nebude....až se to narodí, bude ji to fuk!!! tak na co takové romány!!! 😉

wsmoulinkaa
14. bře 2009

teda myslím že ji bude fuk to, že se jí narodí jiné pohlaví, než jaké čekala!!!! aby si to tady zas nějak špatně nevyložil!!!

asanaa
16. bře 2009

Dneska jsme se dozvěděli že čekáme druhého chlapečka.jsme moooc šťastní a i když si manža tak trochu přál holčičku,měl ohromnou radost a hned šel broučkovi kupovat hadříky 😀
Ani by nás nenapadlo smutnit nad tím,že to není holka.Prostě budeme mít doma 2 raubíře 😀

papuellka
19. bře 2009

Když jsem se ve 20 týdnu těhu dozvěděla, že čekáme chlapečka, hned před ordinací jsem se rozbrečela. Celé těhotenství jsem si pak říkala, že se třeba spletli a vykoukne na nás holčička. Porod byl komplikovaný, stačila jedna jediná vteřina a málem jsme o malýho přišli. V té chvíli mi hlavou proběhla spousta myšlenek. Jsem ráda, že je zdravej, byla to blbost upnout se na holčičku.

A to jestli se ti bude tvůj chlapeček líbit? Jednou jsem se takhle svěřila kamarádce, co už dítě má, odpověděla, neboj, bude, je to tak prostě zařízený a vážně to funguje. Pro každou maminku, je to její dítě nej a i pro tebe bude tvůj chlapeček nejkrásnější.

dont_speak
20. bře 2009

Mě to bylo líto až teď při zjištění, že čekáme druhého chlapečka, ale ne z důvodu, že bych až tak moc toužila po holčičce, ale protože s manželem od narození prvního našeho syna vedeme boj o to, nechat nebo nenechat ho obřezat. Takže jsem brečela, při představě, že teď budu muset ty kluky nyní bránit dva. U holčičky by tahle starost úplně odpadla.

sturnus_vulgaris
22. bře 2009

Mně je pohlaví celkem jedno, ale když jsem viděla to nase mimino poprve na ultrazvuku, nevim proc jsem si rikala, ze je to chlapecek, a tak o nem vlastne doted uvazuju. Je to spis nejaka pitoma a neracionalni sugesce. Ale verim, ze min. ta sila zvyku na me zapusobi, jestli se z toho "kluka" vyklube holka. 🙂. Uklidnuju se tim, ze stejne, jako jsem si rychle zvykla na chlapecka, si po case zvyknu i na holcicku.

siouxsie
22. bře 2009

Tak ja by som sa tou modrou farbou pre chlapca vôbec nevytáčala. Ber to ako strašný, ale strašný prežitok minulosti. Mysli pozitívne a podľa toho vyberaj aj veci pre svojho chlapčeka. V šatníku toho môjho sú naozaj pestro farebné kúsky oblečenia. Stačí to trochu dokombinovať a hotovo.

lawel
23. bře 2009

😕 Ahoj ja mam dcerku a k nej som chcela chlapčeka podarilo sa žial v 22týž.som potratila neviem sa stým vyrovnat ani sa nikdy nevyrovnam ale jedno viem isto na pohlaví nezaleží 😉

labradorik
23. bře 2009

tak vam aj ja prispejem.hned ako sme zistili ze budeme traja,ani sme navahali a hned ze to bude dievcatko,mali sme mena ,vyhliadnute vecicky,kocik a proste vsetko pre dievcatko.ale nechceli sme nic kupovat kym to nebudeme mat potvrdene....nemohli sme sa dockat ze kedy uvidime nasu rebeku na 4d.ale....hned ako sa lekar priblizil zo sondou brusku,videli sme malinku cikulku na celuuuuu obrazovku.lekar sa z usmevom opytal ci sa ma vyjadrit k pohlaviu alebo nam to doslo 😀 .bol to chlapcek.v tu chvilu som zabudla na celu rebeku saticky kocik....ale neuveritelne som sa tesila na malinkeho chlapcocika ktory sa tak krasne vo mne hmiril.ked sme odtial odchadzali pytala som sa mm,ze co on na to ze budemem mat chlapceka a nie rebeku...a on s usmevom no tak mi bude aspom pomaht 😀 .ked sme uz sli domov tak ma predsa len prepadlo ze co s chalanom budem robit...su predsa divokejsi papulnatejsi (ako ktory-ale v tedy mi to neprislo)... a mm na mna len ze co este ku stastiu potrebujeme je krasny zdravy a ze ci sa mi paci jakubko. no a ked som tak potom uz zacala rozmysalat a doma sme ukazali videjko,fotecky,opisovali cely pribeh sono vysetrenia,neuveritelne som sa zacala tesit na jakubka,zacala som pozerat rozne vecicky,kociky a vobec celu vybavicku v modrom...ani ma nenapadlo ze moze byt vybavicka v modrej taka kraaasna.uz sa na malinkeho neuveritelne tesime a sme radi ze je vsetko v najlepsom poriadku...a mimo toho mm si ma stale dobera ze kedy teda uz idem rodit aby sme mohli snazilkovat na dievcatku.myslim si je to len mojj nazor ze maminka ktora caka svoje prve vytuzene dietatko sa s tym nemusi zmierovat pride to samo.my sme sa snazili tri roky a teraz som naozaj velmi vdacna za kazdy pohyb,bublinku a prevalovanie,pretoze viem ze nas malinky chrobacik je ok.A okrem toho jakubko je celkom fain no nie?

luciaakubko
23. bře 2009

labradorik, chlapci viac lubia maminky 😉 fakt to funguje 🙂

labradorik
23. bře 2009

ano to mi povedali aj zname ktore maju chlapceka...uz sa naozaj tesim ako budeme hrat fucik v zahrade 😉

pajinka23
23. bře 2009

ahojte mamulienky a aj tehulienky 🙂 🙂 🙂 ja som dnes bola na prietokoch a povedal nam doktor ze to bude chlapec ☹ ☹ ☹ lenze do teras som bola v tom ze cakame dievcatko 😒

labradorik
23. bře 2009

pajinka23 nebud smutna,aspom ste sa to dozvedeli pred porodom,si predstav ze cakaz ad do porodu ze dievcatko a potom ,ked uz bude vonku by si odpala... 😉