Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

alexandrah
3. črc 2009

no ako vas tak citam, tak ja som asi trochu inde, ja ani tak nechcem niekoho strasne pritulneho, a nejaku princeznu uz vobec nie. praveze by bolo super mat sidlo, co si ide svojou cestou, co je osobnost (netvrdim, ze pritulni ludia nie su osobnosti, ale nechcela by som, aby sa len drzali mojej sukne), aby som mohla pozorovat, co za noveho cloviecika tu rastie ... neviem to vysvetlit ... a ked babu, tak tiez kludne male certica, pri ktorom sa clovek nenudi ...

pantau
4. črc 2009

No, kluk je jednoznačně lepší. Bude mít rád výlety, je zvídavější i ty hračky jsou jaksi lepší. Autům se točí kola, houkají... panenky jen tak koukají, děláš, že chodí a ani kolena se jim neohýbají...Chápu Tě.

pantau
4. črc 2009

Druhá věc je, že o holku se musíš daleko víc bát, hrozí ji potencionální nebezpečí prakticky kdekoliv v jakémkoliv věku. Víme jací muži jsou a proto je lepší být právě jím.

valhali
4. črc 2009

miska, tiez mam pocit,ze pohlavie mi povedali prilis skoro, bola som na 3D v tom 12tt,ale bolo medzi nozkami viidet taky vyrastok a lekarka povedala,ze asi chlapec. Ale potom dodala,ze este sa to moze zmenit,ze este nevidno semenniky a ten vycnelok moze zakrpatiet na klitoris a bude baba. Lenze vsetci mi na okoli vravia,ze chlapec,takze to uz beriem ako iste 😒 20.7. idem na velky 3D usg a tam to uz bude na 100%. Uz teraz sa pripravujem na to,ze mi povedia chlapca a je pravda,ze si to vobec neviem predstavit. Presne ako pises,ja by som sa nevedela hrat s utickami, bagrom, letadlami...nikdy som nemala k tomu vztah a dievcatka su mi ako deti milsie. Lenze co je uz "zakvasene",to bude, nic nenarobime.
Moja dcerka je neskutocne pritulna, vecne by chcela byt na rukcah, pri mne, stale by sa pusinkovala, hladkala...take mojkatko 🙂 A ked sa hrame s babikami,tak to je uzasne. Su zeny, co inklinuju viacej k urcitemu pohlaviu,na tom nie je nic zle. Ale verim,ze ked sa to male narodi,ze kazda zena lubi svoje dietatko bez ohladu na pohlavie.
Hoc budem mat asi chlapca a netesi ma teraz ta predstava, verim,ze ho budem mat rada rovnako,ako dcerku.

misskkaa
4. črc 2009

pantau-.nepoznas barbie? tym sa kolienka ohybaju 😵 a babika filipko.ten je cely ohybny. pises ze babiky len tak kukaju a robim ze chodia. a auticka netlacis????? babiky maju vlastne to iste co auticka,vselijake vymozenosti,rozpravaju,hukaju,blikaju.....ale tu ani tak nejde o hracky,ale mat svoju dcrku ktora sa i bude zdoverovat z prvymi laskami, starostami budem jej vediet skor poradit v babskych veciach. ja som bola presne taka ista a vlastne est som,budem mat 30,ale mamce sa stale zdoverujem a klebetime o vsetkom. Kdeze to z chlapcom budem moct.
chapem ta ze chvalis chlapca ked si sam chlap.

misskkaa
4. črc 2009

valhali-momentalne sledujem jedno aj druhe pohlavie,vidim malych chlapcov a nachadzam chyby ,vidim male slecny tak sa idem zblaznit ake su v tych satockach zlate, chudunke, malinke, ako sa hraju a su pritulne. chlapci len vymyslaju,zle robia, kde co pokazit. Neviem mozno len v mojom okolo su taky chlapci,alebo vidim iba to co chcem vidiet 😒

asanaa
4. črc 2009

Holky to už trochu přeháníte ne?? 😅

smardik
4. črc 2009

čtu tuhle diskusi a jen se divím a nechápu. Když si představovala že budu mít dítě vždycky to byla holčička a v 16týdnu jsme zjistili že bude mít chlapečka - vůbec mě nenapadlo se s tím smiřovat, být smutná byla jsem štastná že budeme mít zdravé dětátko 🙂. Ted čekáme druhé a je nám jedno co to bude, hlavně at je zdravé. Před otěhotněním jsme se bavili že kdyby to byla holčička budeme štastni ale pak jsme zjistili že děti budou 2-dvojčátka ale jedno nám udemřelo a o druhé se bojíme protože je tam velký hematom, jen doufáme že to zvládne a budeme 4 a fakt nám je jedno zda je to kluk nebo holka, at je to co je to budeme ho milovat jako našeho syna který nám přináší jen a jen radost.

když jste chtěli dítě říkali jste já chci holku, já chci kluka? my teda ne, říkali jsme si chceme miminko a to máme 🙂 🙂.

že je někdo zklamaný pohlavím chápu ze zdravotních důvodů - když u jednoho pohlaví hrozí že bude mít nějakou nemoc, tam mi to přijde jako pochopitelné ale jinak mi to přijde nevážení si toho co máte - je spousta žen co nemůže otěhotnět, děti mít nemůže nebo o ně třeba v těhotenství přišli a vy řešíte co to bude, fakt si toho nevážíte že máte to štěstí čekat dítě

kacka79
4. črc 2009

Já tohle téma dokážu pochopit, ale zase bych tady nepsala že všichni kluci jsou zlobivý a kdesi cosi... My máme doma zlatíčko kluka, teď čekáme druhý mimi, nevíme co to bude... ale jasně že bych si přála holčičku, no ale když nebude, tak bude další pinďa...

natalli27
5. črc 2009

miskaaaa....
zda sa mi, ze uz to prehanas 😠
ale to bude asi tym, ze tvoje tehu ti prebieha bez problemov, inak by si tu vkuse nevyplakavala nad tym ze budes mat chlapceka. Ja tiez cakam chlapca, tiez som tuzila po dievcatku ale neviem si predstavit zeby som to takto prezivala ako ty. a uz vobec nechapem ako mozes porovnavat svoje este nenarodene dieta s nejakymi cudzimi. ved ake si vychovas, take mas, nie? 😉

zuzana76
5. črc 2009

hrozneeeee

nemam slov miska, ja mam velmi zlateho, pritulneho chlapceka, poznam dievcata uskriekane, nepritulne, takze je to len o vychove a povahe 😉

a ja sa mame vobec nezdoverujem napriklad o vsetkom, ani otcovi, nebola som tak naucena, ale s mojim synom chcem mat krasny nadherny vztah

zuzana76
5. črc 2009

a moj maly sa hra s autickami sam, vobec sa s nim nemusim hrat, len si spolu citame knizky, rozpravame rozpravky a to iste by som robila aj s dcerou, vaz si co mas a nefnukaj

nika251
5. črc 2009

Dobre ranko. Nehnevajte sa, ale az mi tlak stupa ked tu citam niektore vase prispevky. Miska- no strasne mat chlapca- moja rada- daj ho na adopciu. Urcite sa najde zena ktora sa potesi aj dacomu takemu ako je chlapec a ty si mozes skusit urobit dievca. Viem ze moje slova su dost krute ale pochopte ma- my cakame druheho synceka a ani ma nenapadne lamentovat nad tym ze by to mohla byt dcera. Strasne sa na tych nasich dvoch certikov tesim a neviem akosi pochopit take nazory ako ma miska.

Rozumiem nazorom ako napr. cely zivot som snivala o dievcatku a teraz cakam chlapceka, musim to spracovat- hapem, ok, ale ze na chlapcoch vidi len to zle a obdivuje len dievcatka- no blee. Spociatku ma nastaval aj nazor Valhali ale koniec ma upokojil a pochopila som ju- ona sama pise ze veri tomu ze ho bude lubit rovnako ako dcerku- toto chapem. Ale miska mi akosi nesekla.

Prepacte mi ze som takto vypenila 😖

nellye
5. črc 2009

Och, miskaaa....ako ktosi spomenul...to su malichernosti, ci mat dievcatko, ci chlapceka...Ano, zamyslas sa nad tym, ako kazda buduca mamina, ale to preto, lebo mas bezproblemove tehotenstvo...bud stastna, nech je to akokolvek, hlavne, aby bolo miminko zdravucke...Ja, ked som isla pred par dnami na amniocentezu, absolutne som nepremyslala, koho v brusku mam....len na jedine som myslela, ze urcite tam mame zdrave babätko....Ked ti iode o zdravie, teda o babatkove zdravie, nepremyslas, ci chlapec, ci dievca....!!! Bud rada, ze ste bez komplikacii, a zdravucki...Drzim palceky...

ygreen
5. črc 2009

miska už to opravdu trochu přehnala - ale je asi trochu extrém, tak trochu posedlá děvčetem. Je blbost že všechny dívky jsou mazlivý a všichni kluci jsou zlobivý šídla. Nejvíc problémů v pobertálním věku mají dívky se svými matkami. Já třeba s tou mojí nevycházím a daleko víc mě to táhne k otci.
A trochu mě to připadá, že miska si chce vychovat svojí malou kopii barbie. Tak ti hlavně přeju, aby třeba tvoje druhé děcko děvče neskončilo s depresí, že nedokáže splnit tvé nároky, kdyby byla třeba zrovna na auta. A nemysli si, že to dítě prostě "přinutíš" si hrát zrovna s panenkama, když ho to nebude bavit. Taky nemůžu kluka donutit prohlížet si knížky v klidu a "nejíst je". A přeju tvýmu chlapečkovi, ať je dostatečně mazlivý a milý, jinak to asi nebude o.k., co?

nellye
5. črc 2009

nuz...a moze sa stat, ze miškino druhe babatko bude chlapec tiez...Co potom?🙂)))))) Miskaa, ty si trdlo....Ja mam doma 2 dievcence, su uzasne, to ano...ale keby som mala teraz v brusku chlapceka, vsetci naokolo by sa velmi tesili...neviem, a co ked tam mam tretiu babu? 🙂 To je proste tak...priroda , osud...vsetko je tak, ako ma byt....Nastastie si myslim...ze dnes sa da vela veci ovplyvnit...ale pohlavie babatka ee....a to je dobre... Aspon to zatial nie je bezne, aby sme si vyberali co chceme...ved ako by to na svete potom vyzeralo?

nika251
5. črc 2009

NEllye- drzim palce nech to tretie teda je pindurik. Chlapci su rovnako nadherny ako dievcatka. Toho nasho certika milujeme az az a aj toho druheho uz teraz. Ak by sme mali v buducnosti tretie, urcite by bola vo mne tak trochu tuzba po dcerke ale akosi citim ze aj to by bol syncek takze by som do toho isla s tym vedomim.
Je jasne ze tuzba po niektorom pohlavi sa proste ovplyvnit neda ale nie je dobre sa na to uplne pevne upnut a potom na druhom len hladat chyby a este v sebe upevnovat tu tuzbu.
Ked si teraz spomeniem ako tu pisala svoje obavy Senja a ako sa potom vyrovnala s chlapcekom a nakoniec sa nanho doslova tesila- tak to je krasny koniec. Drzim palce nech podobne dopadne aj Miska, mozno o par mesiacov napise ze ma pri sebe svoj uzlicek a miluje ho nadovsetko a az teraz pochopila o com materstvo je. Dovtedy su to len teorie. Ale zivot zacina az ked jej ho daju do ruky a prvy krat ho uvidi. Potom nech daktora pise o sklamani 😉

deborah1
5. črc 2009

Misskkaa,to závisí aj od povahy.Je síce pravda,že chlapci radi vymýšľajú,ale sú ozaj prítulní,vedia vééľmi ľúbiť,citliví,aj dobrí a charakterní a tak,ak sú vychovaní 🙂 Ale vídavam vonku aj v škôlke dievčatá,ktoré sú rozmaznané,namyslené,akoby rodičia dbali iba o to,aby boli pekne oblečné,učesané,potom sú tak nezdravo sebavedomé,namyslené,čo sa prenáša aj do vzťahu k iným deťom-vedia ich ponižovať,vysmievať sa a tak.Píšem z vlastnej skúsenosti,som si povedala,radšej samých chalanov ako jednu takúto babu.
Ale jasné,že to neplatí všeobecne,sú aj vychované,dobré dievčatá,aj ja by som veľmi chcela raz mať aspoň 1 takú dcérku 🙂 Je to ozaj o výchove a o povahe.

ronja27
5. črc 2009

holky kdyz se tu mluvi o tom jestli chlapec nebo devce a ze to zalezi na prirode, slysely jste uz o tom ze vynalezli nejake testy, ktere myslim ze do 10 tydne vam zjisti jestli je to chlapec nebo devce?
Jaky na to mate nazor? Ja totiz osobne jsem si taky moc prala holcicku klidne i dve a dopadlo to tak ze cekame druheho kluka. Taky jsem to abych se priznala oplakala sem tam me to jeste zamrzi ze nebudu mit tu vytouzenou holcicku,ale svyho synka zboznuju je to moje zlaticko a druhy bude taky.
Ted premyslim nad temi testy co vynalezly a napada me ze budou dosti zneuzivane, ze nektere zeny si tak moc preji chlapce nebo devce ze by byli schopne jit i na potrat.
A to ja muzu rict ze bych toho nebyla nikdy schopna a ze lituju vubec ze neco takoveho se vymyslelo, ze to melo zustat na prirode...

natalli27
5. črc 2009

ronja, aj ja som o tom pocula, v USA ich vraj predavaju, isty cas sa nesmeli predavat kvoli azijatkam, pretoze tie hned ako sa dozvedeli ze cakaju dievca, sli na potrat. A uz znova ich predavaju. ☹
je to smutne ak uz za chvilu budeme rozhodovat kto sa narodi a kto nie len preto ze to nie je pohlavie ake si zelame.

pantau
5. črc 2009

misskkaa: to je právě dobře, že jsou chlapci, tak zvídaví... díky tomu totiž jsme tam kde jsme...ale nic proti ženám. Dobře se o nás starají. 😉

ejusaaa
5. črc 2009

No ja nechapem tuto temu 😲 ,vlastne aj chapem,ale nikdy by som neplakala nad tym,ze co cakam...ci to bude chlapcek alebo dievcatko,budete ich lubit 🙂 ,nemozte sa na to takto pozerat,ze nechcete kupovat modre,ci ruzove veci 😀 ,jaj vy ste pipi 🙂 ,vsak to je vase dieta 🙂 My sme nikdy nevyslovili co chceme radsje,mali sme pripravene meno aj pre chlapceka aj pre dievcatko amame chlapceka,je milucky,pritulni,dobrucki,mozno bude sinter,ked bude vecsi,tak nech je 🙂 a poznam plnoooooooooo malych dievcatiek co su ovela neposlusnejsie ako chlpaci,to zavisi aj od povahy,teste sa na dietatko,fakt staci jedna chvila a moze sa vsetko zmenit,tak sa teste ak mate bezproblemove tehotenstvo a nemyslite na somarinky 🙂

ejusaaa
5. črc 2009

Pantau,Ty mas babo? 🙂 chlapceka ci dievcatko?

meza
5. črc 2009

nerozumiem co tu riesite,ved pre boha najdolezitejsie je aby deticky boli zdravucke,no nie.
dievcata,keby ste niekedy prisli o dietatko alebo by ste boli na rizikovom,tak by ste sa modlili aby vsetko dobre dopadlo,nerozumiem tomu.
ja mam chlapceka,budem mat 8 rokov,je velmi hyperaktivni aj to mame potvrdene a v zivote by som ho nevzmenila za nic,ved je kusok so mna a s manzela

nevesta
5. črc 2009

Ona len vymysla, bo ma dobre tehu... Keby mala problem, bolo by jej to jedno...

A inak, ked sa jej drobec narodi, tak si este bude trieskat hlavu, ako mohla cosi taketo pisat 😉
Je to tym, ze caka prve babo a nevie, co so sebou 😎 Podla mna normalny stav.

Svagrina tiez plakala tusim 3 tyzdne, ked sa dozvedela, ze to bude chlapec a samozrejme ho lubi najviac na svete....

Podla mna sa vobec netreba pozastavovat nad tym, co momentalne misskkaa pise.... Ono to bude inak, ak bude maly vonku 😎

ejusaaa
5. črc 2009

Veru ako vravi meza..aj ja som prezila vselico...krvacanie,mysleli sme ze mam kiahne,tlak,nemocnica..budte radi ze sa mate fajn,a teste sa,viem teraz si myslite ze sme vas nepochopili,ale pochopili,ale je zbytocne takto uvazovat a babo to citi,ci verite ci nie..

misskkaa
5. črc 2009

no baby ale ste mi dali 😲 . no ale az take bezproblemove som to nemala,bola som na amnio a mam trosku zvysenu cukrovku, o tyzden idem zas na krv ci mi neklesli.
Ale aby ste si nemysleli ze som nejaka ozaj " na hlavu" tak musim este napisat ze som strasne ovplyvnena okolim.Neverily by ste ako vseti cakali ze to bude dievka a ked nebola tak uz som pocuvala vsetky negativa na chlapca, potom som nad tym zacala premyslat a bol chrobak v hlave. Dokonca svokra povedala: "co uz". totiz ychovala troch synov tak cakala vnucku. Takze uz nemajte boba uz sa nebudem stazovat 😉

asanaa
5. črc 2009

misskkaa tak tyhle reakce znám taky.Tchýně nám to,že čekáme dalšího chlapečka dala pořdáně sežrat.Uražená a vyčítala nám,že ona si ale přála holčičku 🙄 😕 co k tomu dodat??že je to ubohý!Zvedla jsem se ze židle a odkráčela pryč,nebudu přece poslouchat takové kecy,když si neváží zdravých a úžasných vnoučat tak ať si trhne nohou.Nemusí je vídat vůbec a hotovo.Já svoje kluky miluju nade vše a neměnila bych..nikdy!!!!!!!!!! 😉
a věř že to budeš cítit stejně jako já,hned jak toho drobečka uvidíš

ygreen
5. črc 2009

manželova 7 letá neteř třeba nemá vůbec žádný mateřský cit, sice je fintivá, ale taky sobecká, uječená, jediné co ji baví je televize a dvd 😝 zato synovec se k mýmu klukovi lísá a pořád říká jak se těší až si budou hrát a hladí ho, mazlí ho 😵

každopádně miska už si vyžeň tyhle myšlenky z hlavy ať to z tebe miminko necítí a necítí se nechtěné. Začni se těšit, koukni na všechny prďácké malé botičky, kalhoty, tríča, košile, vestičky, kšiltovky, bomba 😵

ejusaaa
5. črc 2009

No Misskkaa,tak v tomto smere Ta uplne chapem,ked do Teba huci okolie,tak chces nechces ostanes ovvplyvnena,popletena,ale to je fakt nepekne od okoli,rodiny a tak..no kludne sa stazuj dalej 😀 Ved my sme Ta nehresili 😀 Mne sa paaaaaaci meno Matus 🙂