Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

ninimimi
19. črc 2009

misskkaa: Tak ja som mala opačný problém.Ked sme svokre oznámili že to je dievčatko, tak iba súcho poznamenala že hej no nevadí.Lej druhý syn má dve dievčence, tak všetci čakajú na chlapca.Ja som si ho tiež veľmi priala no mám pocit že už rozmýšlam úplne pateticky a snažím sa dopracovať k chlapcovi a to len preto lebo jeho brat už deti mat nebude a tak všetci mi hovoria a dúfajú že druhého porodím syna.Aj jeho starý oco mi povedal že nič ma tak nemrzelo iba to že sa znovu narodila dievča.Tak toho už mám ja naozaj dosť a začínam premýšlať že ďalšie dieťa mať radšej ani nebudem mať.Lebo len čakajú na správne pohlavie no hroza.Ja som si vždy želala chlapčeka no takýmto sposobom začnem mať asi na mužské pohlavie alergiu alebo pojdem sediet za vraždu 🙂 😀

andrejusa
19. črc 2009

ahojte. Tak my čakáme prvé bábo a je nám celkom jedno čo to bude, hlavne nech je to zdravučké. Aj keď sa mi zdá, že ten môj by chcel trošišišišičku viac pokračovateľa rodu. No čítala som úplne prvý príspevok v tejto téme a zdá sa mi dosť dosť pritiahnutý za vlasy, vám nie?

alexandrah
20. črc 2009

ahojte, uplne suhlasim s konjou, ja by som to asi riesila tak isto, ale samozrejme, nepozname situaciu, takze nevieme, ako by kto zareagoval, ale ked jej ma niekto nieco povedat, aj taktne, tak asi tvoj priatel ...
dakujem misskkaa, ja by som tu temu zalozila, aj ze "cakam druhe dievca, co mam robit", ja som si moc s mamou nerozumela, ani so segrou, pritom manzel je z 2 bratov, a maju uzasny vztah s rodicmi, to som este nevidela (nie ze by na sebe viseli, ale fakt taky zdravy super), aj poznam viac skvelych chalanov ako bab (tie dobre sa daju na 1 ruke spocitat...), tak aj preto. chcela by som aj 3 deti, ale urcite nie 2 baby ... poznam par bab, co chceli iba chlapceka, ale zase moja naj. kamoska presne tak reagovala, ze hlavne ze je zdravy, skoro som ju rozdrapila, ona ma zase ale 2 blbych bratov. asi to zalezi od okolia, ktore kazda z nas mame. vcera sme oznamovali pohlavie svokrovcom, oni du fajn, ale svokra tiez po 2 chlapcoch chcela dievca (oni sa ale tesia akemukolvek vnucatu), tak aj povedala, ze a nie dievcatko? tak som jej vycistila zaludok (samozrejme primerane), a potom sa tesila, uz to ani nespomenie. tak drzim palce, aby sa to u vas vyriesilo, alebo potom lahka pomoc, ked nechce chlapca, tak ho nemusi vidiet, uvidis, ako by jej aj ten vnuk chybal.

alexandrah
20. črc 2009

este chcem doplnit, jak misskkaa napisala, ze skoro vsetky baby chcu dievca, nebojite sa, ze ked vas syn dovedie nevestu, a ta bude cakat zase chlapca, po tom co vy po dievcati tuzite uz od svojich tehotenstiev, ze zareagujete tiez tak sklamane?
misskkaa, ja viem, ze ty si chcela dievca, ale ked ja napr. kukam na manzelove fotky, aky bol - velke modre oci, uplne blond vlasky a odzbrojujuci usmev, pripada mi taky bezbranny a malicky, vzdy som mu vravela, ze aj ja takeho chcem. baby su väcsie sibalky, to sa az potom neskor otoci, ze chalani su priebojnejsi, ale na zaciatku ich treba viac chranit ... aspon ja mam take skusenosti. ale viem, ze budes lubit aj chlapceka, ako by som ja lubila dcerenku. stale si neviem predstavit, ze ja budem matka a ze budem mat syna. znie to tak uuuuzasneee!!!! 🙂

jabber
20. črc 2009

ninimimi 😅 hej, no nevadí 😅 to bych jí asi na místě vykostila 😀

kettm
20. črc 2009

Ahoj holky, maminy, i budoucí maminy 🙂

už jsem tu jednou přispívala, zase si diskuzi pročítala, prožívala jsem taky velký zklamání, od začátku těhu jsme nám při každém utz tvrdili že čekáme holčičku, tatínek byl dost zklamanej, já šťastná, že budeme mít princeznu, začala jsem nakupovat šatičky, koupili jsme červený kočárek a v 7 měsíci když jsem šla na jeden z dalších utz mi doktorka řekla, že si není 100% jistá ale že by to taky mohl být kluk, trochu mě to zaskočilo, no trochu víc, dokonce se musím přiznat, že jsem to i obrečela, vůbec jsem si nedovedla představit, že já budu mít kluka, celej život jsem si malovala jak budu mít holčičku a najednou kluk, v naší rodině samý holky, jak já ho budu vychovávat?Do porodu už se na utz pohlaví neukázalo, pokaždý bylo mimčo špatně natočený. Koncem dubna se nám narodil Tomášek a já musím říct, že bych ho v životě za žádnou princeznu nevyměnila, je úplně jedno, jestli to je holka nebo kluk, důležitý že je ten malinkej človíček zdravej a když se na mě každý ráno směje z postýlky, nechápu, jak jsem mohla brečet že to nebude holčička 😅

flock
20. črc 2009

ahojte,

veru so svokrami je to naozaj tazke. Moj mm sa hned musel svojej mati pochvalit, ze to bude chlapec a ta to hned volala babke (svojej matke), tak som bola nastvana. Jednak na uĺtrazvuku sa nam stale neukazalo pohlavie a na komplet vysledky z amnia stale cakame (ten chlapec bol oznameny telefonicky pri zrychlenych vysledkoch). Ja uverim, az ked uvidim cierne na bielom 🙂 Moja mamina este nevedela pohlavie, a ta doteraz vedela o kazdej veci, ktora sa tykala mojho zdravotneho stavu, hlavne ze to vie uz svokra. Nepacilo sa mi, ze to hned musela posuvat dalej, babke ideme za cca 2 tyzdne a tam som to chcela oznamit. Ja som za to, ze taketo novinky sa maju oznamovat osobne (ked sa to da) a hlavne by to mali robit rodicia, lebo chces s tymi ludmi zdielat tu radost. Moja babka este nevie, ze som tehotna, poviem jej to, az ked bude po amnio vsetko ok. Sestre som tiez o pohlavi este nehovorila a teraz, aby som sa bala, ze ked sa to dozvie od svokry (poznaju sa z prace), tak sa na mna nahneva, ze to nevedela skor.
Preco sa nam tie svokry takto montuju do zivota? 🙂 🙂 🙂

alexandrah
20. črc 2009

ahoj flock, ale trochu chap aj ju, sak sa strasne tesi, ze si nemysli, ze je to nieco zle, ked to porozprava. predstav si, ze moj svokor bol taky happy, ze to povedal v praci, a jeho kolegyna nam zacala strikovat veci pre babo - dosli nam 3 papuce (!!! nacio?? len v inej farbe), a to som este ja nemala pre maleho kupene nic!!! no ale vedel, ze sa mozem nastvat, tak mi to odovzdaval s malou dusickou, a su fakt pekne ...
dohodnite sa s partnerom, ako to budete oznamovat, to bola skor primarne jeho chyba, ze sa s tebou neporadil.. alebo jej mal povedat, nech to dalej nesiri ..

flock
20. črc 2009

alex - mozno mas pravdu, ale ono je to trosku zlozite, my sme spolu byvali cca 4 roky a bola som rada, ked sme odtial vypadli, tri roky bol pokoj a teraz to vsetko zasa zacina....ona ma nikdy nemala rada, predstavovala si inu nevestu pre svojho syna, my sme spolu velmi dho a ona este chvilu pred svadbou o mne hovorila ako o kamaratke svojho muza a to sme boli 5 rokov snubenci. na svadbu prisla oblecena v ciernom (no comment),nikdy nerozprava priamo na mna, ale cez mojho muza. nepomohla mi vtedy, kde mohla, napr. po ivf, alebo v prvom trimestri, ked som nic nevladala, ale musela som prat a zehlit mm kosele, ju nezaujima ako sa mam ja, ale co noveho s jej vnukom/vnuckou...je toho strasne vela....
manzel jej to povedal v euforii, stasne sa tesil a uz sme si to vydiskutovali 🙂 🙂 🙂

caira
20. črc 2009

holky ja se bez muceni priznam, ze jsem desne moc chtela holkcicku a kdyz se nas ve 20tt na utz ptala pani jestli chceme vedet pohlavi tak jsem se v duchu pripravovala na to, ze to bude kluk a abych nevypadala moc zklamane a kdyz rekla, ze je to na 99% holcicka tak jsem radosti malem prolitla strechou...no a ted? opet priznam, ze bych radeji zase malou holcicku, ale budu rada i za pindika 🙂 🙂

jabber
20. črc 2009

My jsme s manželem vůbec nechtěli vědět pohlaví dopředu, přijde nám to jako dostat rozbalený dárek, žádné překvapení 🙂

caira
20. črc 2009

ja bych to teda nevydrzela a hlavne se mi nechtelo vsechno nakupovat zlute nebo zelene 😀

lenkabu
20. črc 2009

cairo:já chtěla holku děsně a připravovala jsem si americkej úsměv až mi řeknou kluka 😀 a dlouho jsem chtěla druhou holku a teď je mi to jedno 🙂 a dokonce si nenechám říct pohlaví a to jsem nikdy nechápala lidi co to udělají 😀 začalo mně hrozně lákat to napětí a překvápko na porodním sále 🙂

marinka
20. črc 2009

Já bych taky nevydržela 😀 😀 Já bych to nejradši věděla zároveň s těhu testem, co to bude 😀 Pro mě je třeba důležité myslet na miminko jako na konkrétního človíčka a to mi nejde, když nevím, jestli je to holka nebo kluk. Když vím, co to je, můžu si představovat, jak asi bude vypadat, říkat mu jménem a myslím, že si tak k němu vytvořím hlubší vztah už kdy je v bříšku.. Ale je to každého jeho věc, kdo má rád překvapení, tak si to určitě rád nechá až na porod 😉

jo, a cairo, gratulace!!!!!!!!! 😵 😵

caira
20. črc 2009

marinka mam to stejne, presne jak rikas, tehu test by mel ukazat modrou carku pro kluka a ruzovou pro holku 😀

naprosto souhlasim s tim jak to mas se vztahem k miminku, kdyz vis pohlavi, me to taky prijde dobre vedet, clovek hned vi, ke komu mluvi 🙂 ale obdivuju kazdeho kdo vydrzi si to nerict, ja bych to asi nevydrzela 😀

no nic, vyrazim s ditetem do parku at nedela lumparny, jsem ted fakt jak prejeta kombajnem, takhle unavena uz jsem se necitila ani nepamatuju, tak snad me cerstvy vzduch probere 😉

jabber
20. črc 2009

caira 😀 já jsem s tím ze začátku taky měla trošku problém, protože jsem šíleně zvědavej člověk a po amniocentéze jsem měla velké cukání, hlavně když dr říkala 'a já už to vííííím', ale vydržela jsem a pak už mě to ani nenapadlo a ani už jsem nad tím nepřemýšlela 😀 Přece jen touha po překvapení byla větší 😀 A věci jsem kupovala stejně hlavně bílé, protože se mi na miminku líbí nejvíc 😀

alexandrah
20. črc 2009

ja som takisto velmi zvedava, a absolutne nesuhlasim, ze je to ako rozbaleny darcek, ved o tom malinkom tolko neviem, oc ma prekvapi, ako bude vyzerat, ako sa bude spravat, aky bude, vsetko!!!
flock - to si ma teda fakt dostala, to muselo byt peklo. moja sestra byva so svokrou, tiez sa velmi nemusia. to bud fakt rada, ze si odtial vypadla. ja keby sa takto ku mne chovala, asi by som jej to vnuca ani neukazala, bez nadsazky ... to musi byt riadna krava!!!!!!!! aspon ze uz ste prec 😀 😀

misskkaa
20. črc 2009

ja som bola tiez na amnio a tiez som sa zadusala ze nikomu nepoviem pohlavie,ale to sa fakt neda,hlavne setre lebo bude krstna a chcela vediet ci ma kupovat nausnicky alebo retiazku. 😵
a co sa tyka svokry flock ja mam skoro taku istu,ked sa rozprava somnou pozera sa na syna a je to uplne trapne, niezeby ma neuznala za nevestu,ale mam dojem ze si je vedoma toho ze ju nemam rada. a samozrejme nasi tiez vsetko vedeli prv ako ona a davam si paradny bacha aby to tak aj ostalo. keby bolo na mne ani by nevedela ze som tehu. minule prisla z takym napadom aby som ja isla do prace a ona bude na materskej- chvilu mi trvalo nez som otvorila usta a nieco povedala,taka som bola v soku. Mam dost dobru pracu tak som aj rozmyslala ze by som sa vratila,ale urcite by som synka nedala tej ...... 😠 . za rok ide na dochodok a ze ona sa postara.....a ja aby som sla zarabat peniaze. Moja mamca ma sice robotu ale keby bolo najhorsie tak by merkovala ona za upotenych 150eur(ci kolko je materska). nikdy by som jej ho nedala,vzdy by som myslela na ten jej nechutny vyraz a nechutnu vetu: chlapec? no len nech je to zdrave.

alexandrah
20. črc 2009

boze baby, to je fakt peklo, to ja mam stastie na svokru, ta tiez navrhla, ze by sa postarala, ale koli tomu, ze my sme dlho nemohli mat babo, a myslela si, ze robim karieru, a ze preto, a potom ze ked ja budem unavena, ona u nas bude aj byvat, aby som si ja oddychla. ale to vsetko fakt z nevedomosti a z lasky ku mne a k babatku, som jej to vysvetlila, ze sa rozhodne chcem o babatko starat a kariera nech ide do kelu, tu robi aj muz, tak pochopila, a uz to nenavrhovala. ale to mate fakt smolu, az sa mi verit nechce, keby som nepoznala tu sestrinu... ta chuda nechce dieta, lebo predstava, ze by mala byt doma na materskej pri nej (ona je uz na dochodku ...), no hroza. baby, ale uz ste mimo, cakata vlastne dieta, muz vas lubi, na svokry sa vykaslite!!!!!! sak ani od nej nezavisite, a na zdvorilostne navstevy tiez nemusite chodit äaspon ja by som s takou asi ani nekomunikovala ...)

flock
21. črc 2009

misskkaa, alexandrah - ja by som s nou tiez najradsej nekomunikovala, v podstate ani cezomna ta komunikacia nejde, ale stale je to mama mojho mm, takze to musim respektovat, ak sa nechceme hadat. ked sme byvali u nej, tak sa roznymi intrigami snazila rozbit nas vztah aj sa jej to skoro podarilo 😢 😢 😢
ja som nechcela ani za nic sa vydavat alebo mat dieta, kym sme byvali u nej, takze som sa vydavala ako 30 rocna a babanko budem mat ako 33 rocna mamina. 🙂 ale uz sa ku mne dostali take odkazy, akoze ked bude mimi vacsie, tak ho budeme nosit jeden tyzden k jednej babke a druhy tyzden k druhej babke. ona je strasne leniva niekam prist (co je na druhej strane super), chce aby sme vsetko priviezli k nej, ona sa potom postara a zasa vsetko odviezt, co ja teda nechcem, ale neviem ake divadlo zahra na mm... boze baby ja uz teraz mam z toho strach, ze budem riesit taketo veci.....neviem si predstavit, ze mam zverit niekomu svoje dieta, kto mi tak ublizoval...a mm toto rozhodne nechape, je to jeho mama a hotovo 😲 😲 😲

alexandrah
21. črc 2009

ahoj flock, to sme skoro rovnako stare, ja som sa vydavala v 31, a teraz mam 34 😎 . (ale vyzeram, ako teenegerka 😠 ). treba sa asi poriadne porozpravat s manzelom, aj ked je to asi tazke, synovia asi dost nedaju na svoje mamy, ale zase napr. moj manzel vzdy stoji pri mne, a nie pri mame (niezeby nejak dochadzalo ku konfliktom). on vzdy vravi, ze chlapi su jednoduchi, im to treba co najjednoduchsie vysvetlit. urcite by som jej nenosila babo, ked ho chce vidiet, nech ho dojde na hodinu povarovat, mojmu muzovi som tiez vravela, ze ked budem chciet varovat, v 1. rade zavolam moju mamu, ktora vie co a ako, ako tu jeho ... (ktora je mila a fajn, ale taka spomalena, a skor by mi tam zavadzala, ako pomohla ...), co by ma strasne rozculovalo.
vies, najväcsia sranda vzdy je, ako si to vsetko ti stari rodicia planuju, a jak sa budu starat a podobne, ale sak v 1. rade je to nase dieta, ja sa chcem o neho co najviac starat, nie ho davat furt k babkam, nech ich aj porazi, mne je jedno, ja som videla babku 2 krat za rok, a bolo to ok.

flock
22. črc 2009

alex - tazko sa na tuto temu rozprava s muzom, on je jedinacik a odmalicka byvali spolu iba oni dvaja, takze na nu v niektorych veciach neda dopustit. som rada, ze navrhol, aby ked sa mimi narodilo chvilu s nami byvala moja mama, aby som si spravila nejaky rytmus. iba niekedy nechapem, ako to svokra dokaze, aby dosiahla svoje, ked normalne by mu niektore veci prisli neracionalne a neriesil by, ale kto umi, umi....
presne ako pises, tiez nechapem, naco si ona nieco planuje, ked je to nase dieta, aj ja sa chcem o neho starat co najviac, ved nemam 18 rokov, aby som nevedela co mam robit, a po takom dlhom cakani mam pocit, ze ani nechcem byt bez neho 🙂 a hlavne cez vikendy, ked muz vela pracuje a cez vikend mozeme byt spolu, tak si to budem uzivat aj s miminom.

alexandrah
22. črc 2009

presne viem o com pises, oni si niekedy myslia, ze sa ho rada zbavim, a nech da pokoj (a mozno niekdy k tomu aj dojde, neviem, ale nech dojdu vtedy, ked poviem ja, nie ked sa to bude hodit im), ale zatial mam pocit, ze s nim budem chciet byt stale. no ked bol jedinacik, tak je to tazke ... ale vybral si teba za manzelku, a budete spolu vychovavat dieta, a ked neni hlupy (co neni, ked si ta vybral 😉 ), tak to casom pochopi, a bude stat pri svojej rodine, a nie pri mame 😀

misskkaa
15. srp 2009

tento vikend su u nas hody a striga pozerala veciciky pre maleho..no des... 😖 😖 ...najprv ma napadlo ze chvalabohu nevybera zas ruzove veci...asi sa stotoznila ze to bude chlapcek a ona nakonec ze :ved to bude pre chlapca,nie??? potom som nepochopila ci to myslela ako ironicky,alebo ako??? mamca mi povedala ze som na nu uz az tak alergicka ze vsetko co povie mi vadi a prevratim si to ako ja chcem...no ktovie?

alexandrah
16. srp 2009

kasli na nu!!!!

flock
17. srp 2009

ahojte babulky,

misskkaa - ja si tiez myslim, ze som na svokru uz tak alergika, ze mi vadi vsetko, aj ked to mysli v dobrom, ale neda sa s tym nic robit 🙂
minuly vikend sme boli na rodinnom stretku (zo strany mm) a celkom sa to dalo prezit, lebo so mnou komunikovala minimalne a ostatni sa pytali ako sa mam a podobne veci, tak to celkom uslo. skoda len, ze ked sme sa rozpravali o tom, ze ja nikde svoje dieta odkladat nebudem, tak pritom nebola. ale ten pohlad na nu, ked moj muz zahlasil, ze ked nezvladne prebalovanie, tak zavola na pomoc svokru (teda moju mamu), tak ten stal za to 😀 😀 😀
este ma caka gratulacia k jej meninam, tak snad tiez v pohode prezijem, vraj tam mame este darceky k narodkam, ktore sme mali s muzom este v juni. to je tiez jedna z veci, co ma dost stve, ze si k nej musim chodit po darceky, no nie je to chore? podla mojho muza je to ok, mne sa to zda divne. Ak chcem niekomu gratulovat a dat mu darcek, tak idem k nemu a nie aby si on prisiel pre darcek ku mne.

alexandrah
17. srp 2009

ahoj flock, teraz ked nad tym uvazujem, aj ja chodim po darceky hlavne k nasim, aj k svokrovcom, ale svokrovci aj donesu, v ramci navstevy, ale nasi ne ... tiez je to cudne, ked chcem dat darcek, ohlasim sa a idem ...
to zahlasil tvoj muz dobre!! hehe 🙂 , kocky, budete mat babatko, to vas uplne zamestna, nebudete riesit svokru!! aspon budete mat vyhovorku, ze na nu nemate cas 😎

misskkaa
17. srp 2009

len aby sa nedotrepala aj bez pozvania..to uz mi nervy isto prasknu.. 😠 😠 ..ja mam len strach ze mi bude do vsetkeho dirigovat...a ja sa poznam ze budem cusat...pre klud v rodine to spravim aj ked si budem mysliet nieco ine...a potom to dusim v sebe a kto pride prvy pod ruku ten si to potom schyta... ☹ ☹

alexandrah
18. srp 2009

praveze pre klud v rodine, a pre tvoj dusevny pokoj by si jej mala nieco povedat. take zenske su, ze ked im niekto nieco nepovie, dovtedy si budu dovolovat. treba dat najavo, ze tudy cesta nevede ... skus aspon pre ten dobry pocit. budes na seba pysna!!! poznam to!! ja tiez dufam, ze svokrovci nedojdu bez pozvania na zaciatku pozriet babatko. ale ako ma poznaju, urcite sa opytaju muza, ci mozu dojst,. a na zaciatku ani asi nebudem chciet, musime sa najprv s babatkom zzit, a potom ked bude kludne a ok, tak mozu ...

narcisa
18. srp 2009

ahojte babulky

misskaaa .... ja mam taku skusenost, ze po prvom porode som si odbijala navstevy uz prvy tyzden ked som sa vratila z porodnice... 😠 😠 😠 bolo to dost o nervy, lebo som rodila v inom meste a bolo co riesit s domacnostou, kde sa tyzden nic neriadilo a proste som si ani nevydychla a uz sa ku nam vsetci pchali! cely kolotoc sa zastavil az niekedy po 3.mesiaci a ja som uz bola total vystavena! moja svokricka to tak zariadila! uz prvy tyzden mi zabezpecila 3 navstevy! tak som sa nas....som si to zariadila inak po druhom porode ....

povedala som aj mojim rodicom a vsetkym v rodine ze tyzden po porode nechcem u nas vidiet ani nohu! nech sa urazi kto chce, to iste plati pre svokru, brata, mamu, otca, sestru kohokolvek! tyzden nechcem nikoho vidiet! specialne a hlavne setrne som to vysvetlila aj svokricke....Bolo citit ze ju to zoziera, ale nech! ten tyzden som si to uzila....mohla som sa sprchovat kolko som chcela, aj zadok mocit v dubovej kore aj 3x za den pretoze prvy krat som nemala sancu ani sa poriadne najest, ked bol furt niekto u nas!

no a na margo pohlavia....ja mam dve baby....O tom ze to "musi" byt chlapec, viem svoje....manzel je posledny nosic mena, takze rodinne oslavy sa nezaobisli bez diskusiii o mojom tehotenstve a vsetky tie trapne reci o tvare bruska a roznych chutiach....vestiace muzske pohlavie, som si v obidvoch tehotenstvach vyzrala az do porodu...Mozno budem skodoradostna, ale tak im treba! ja sa z dievcat tesim a ostatni mi mozu fukat do hrachu....navyse s Mariannkou som mala aj ten problem ze som mala zvysene riziko na downa a to dost v realnom pomere....takze sme az do porodu trpli co sa nam narodi! ked nam sekundu po porode oznamili ze mame zdrave dievcatko, ulava bola neskutocna! nikdy na ten okamih stastia nezabudnem! a ked niekto z rodiny nebude s pokojny ze mame dalsie dievca tak mu rovno jendu zavesim....neprajem nikomu take stresove tehotensvo ake som mala! bolo to hrozneee!