Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

flock
18. srp 2009

misskkaa - ja som tiez taka, ze som vzdy cusala. byvali sme u nej, tak som bola ticho. teraz si vsak poviem, co chcem (aspon si to tak predstavujem), ved hadam v mojom byte si mozem robit co chcem a so svojim dietatom tiez. asi najlepsie by bolo si to vsetko povedat hned na zaciatku, urcit pravidla, ci sa urazi alebo nie, ona uz mala moznost vychovat svoje dieta a teraz to caka mna, tak si to chcem urobit po svojom. len dufam, ze aj toho budem schopna tak ako si to teraz predstavujem 😀 😀 😀
uz to nechcem dusit v sebe, lebo ten prvy co to schyta je vzdy muz a v konecnom dosledku to zle ovplyvni nas vztah a to je to o co im (svokram) ide a to uz nechcem dopustit

alexandrah
18. srp 2009

baby, uplne s vami suhlasim. u nas pocitam ze prvy mesiac - minimalne nebude ani noha!!! ja nebudem vediet, kam skor skocit, kamosky vravia, ze dieta reve, a oni tiez, lebo neviedia, co maju robit ... proste horor, kolotoc a tak. az sa to ukludni, zavolam. hlavne svokrovci sa budu strasne tesit na drobceka, ale oni su v poho, a urcite sa nenanominuju bez mojho suhlasu. a ja nemam problem povedat vsetkym, ze vazeni, toto ne!! inak bola som dnes na poradni, a risko je stale risko - neni z neho miska, aj som celu jeho vybavu 😀 videla, tak som sa vytesovala ... niekedy sa lekari pomylia ... ale tu ze uz ked je to raz chlapcek, tak aj bude, ideme este po obede na 3D, tak som zvedava .

tami_tami
18. srp 2009

aaahojte - tak ja som sa dnes prvykrat pytala na pohlavie - strasne som chcela dievcatko - zatial je to vrak chlapcek - bala som sa ze budem v tomto pripade dost sklamana a ze sa nebudem vediet tesit, no ja sa tesim ako male dieta - aj keby sa to este tisickrat zmenilo uvedomila som si ze na tom nezalezi ten zazrak co vo mne rastie je moj ci uz ako chlapec alebo dievca a ja ho lubim uz teraz a ziadne pohlavie to nemoze ovplyvnit 😉

misskkaa
18. srp 2009

narcisa-mozno sa hlupo opytam,ale preco si si zadok mocila v dubovej kore?? to si potom musi kazda rodicka???
no keby bolo na mne svokru nepustim ani pri okno...v piatok ide na dovolenku a nechava si u nas kufor lebo od nas jej ide bus...a priatel neni doma tak ja musim byt o deviatej doma aby som jej ho mohla dat...nejde mi o to dat jej ho,ale ze ju budem musiet z usmevom vyprevadzat.. 😖 😖 😖 😖
flock mas pravdu ze prvy ktory to shyta je priatel, co ma fakt hneva lebo on nemoze za to ze je to jeho mama... 😖 😖 .....sestra caka dievku...baby keby ste videli ako skodoradostne som jej to povedala...to bol pocit.. 😀 😀

alexandrah
19. srp 2009

tami - aj ja cakam chlapceka, a straaasne ho milujeeem!!!
kocky - miska, flock - vy mate problemy so svokrou, ja ok, aj svokor, ale zase s fotrom!!! zabila by som ho!!! aj nespim jak som nasrata ... tvrdil, ze ked nechcem dat mojho psa prec, do utulku, vyhodit, zabit, hocico, tak ho mam radsej ako syna, ze pre neho su ludia dolezitejsi ... sorry, ale pri niektorych ludoch je uz aj ten pes lepsi ... a ze pre mna asi ne, ked mu dam prednost, a podobne kecy ...

garicka
19. srp 2009

tami
aj ja som chcela vééééľmi dievčatko, aj som sa najprv zachovala ako macocha - tešila som sa len trošku - snáď viac som sa tešila tomu že je zdravučké a má všetko mať čo má 🙂 . ale už je to OK a tiež by som ho nedala za nič na svete 😵 . dúfam že to už nebude dievčatko lebo sa s ním rozprávam ako s chlapcom a oslovujem miško, tak baba by potom z toho mala menší miš-maš 😀 😀

alex
ja som sa včera tiež pochytila s otcom pre alkohol, neviem kedy tam zas pôjdem k nemu.... je to komplikované keď nám rodičia chcú dirigovať do toho čo máme robiť a čo nie....

misskkaa
19. srp 2009

alexandrah-tvoj tato sa boji ze maly chyti nieco od tvojho psa??? ved moze byt len rad,kolko pripadov som pocula ze pes zachranil dieta....len to pozitivne...a zvlast na take malinke bude davat pozor... 😵

gerci90
20. srp 2009

awojte babule...tak ja som sa vcera dozvedela že cakam dievča.....pritom som si bola na 100percent ista s chlapcom,už som si kupovala aj vsetko v modrom:(strašne som užila po chlapovi bo v nasej rod.boli same babý furt aj psika sme mali vždý fenku🙂nechcem býť zla jasne že ma teši hlavne že je zdravučka a moja---ale ja si nao nedokažem zvýknut,apsolune sa mi nepači žiadne meno dievcenske:((((ja chcem chlapceka...a viete bola som na 4D uzv takže to kavove zrnko bolo jasne vidieť...čiže je to urcite na 99.9999percent....... 😔

garicka
20. srp 2009

ahoj gerci
blahoželám ti k bábike. 😉 vidíš sme na tom rovnako 😅 ja som chcela babu a mám pipíka a ty naopak 😵 . už som tu o tom písala že som tiež bola sklamaná z toho že je to pipík, ale už sme si na seba zvykli a teším sa na neho. treba tomu nechať čas, aj keď sa možno zachováš ako ja, keď sme doma vraveli čo to bude tak som sa strašne škerila 😖 . som sa cítila ako macocha a potom som si uvedomila však je to zdravé bábo.... aj iní mi vraveli že hlavne nech je to zdravé... ale čo už keď sme sa netrafili do pohlavia... ja som chcela natálku, tak možno na druhý krát... nám tiež ukázal doki na 4D pipíka aj guličky a ja som pustila aj slzičku....

inak ja mám doma kopu vecí po dievčatách tak som sa ich pustila odkladať nech ma to tu nestraší 😠 všetko ružové...

gerci90
20. srp 2009

😀 tak vidiš garička..pan doktor mi hned povedal že zato može mužske pokolenie...🙂)aj mne nebolo veru vsetko jedno ked mi pov,že baba aj slzička sa u mna objavila a doma som sa tiež tvarila ....ako tak---- 😲 ale som naozaj vdacna že je zdravučka ...bože ako si ja nato zvýknem....nevýmenime si???? 😀 😀 😀 😀 😝

garicka
20. srp 2009

počuj ani som neverila že ešte niekto sa môže takto zachovať 😀 sme my ale potvory 😅 ... hej vymeníme... 😉 keby sa tak dalo určiť si pohlavie aké chceš... ale tak dúfam že keď sa nám podarí niekedy druhé tak to bude dievča, lebo ak nie, tak ja neviem čo urobím.... môjmu mnž bude mať kto pomáhať vonku robiť na dvore ale čo ja???? zasa sama s domácimi prácami? nevadí, zvykneme si, však? však nám iné neostáva 😎

gerci90
20. srp 2009

ved to už len si zvýknut....a vies co mna hneva najviac že som si bola proste na 100 perc.ista že o bude chalan ..mala som taký pocit,aj tam v tej tabulke mi to tak výslo,tie chute a o vsetko...a zrazu na sone uvidiš babu......no ale tešme sa že mame aspon cosi....a ja sa prestne toho bojim vies že prvorodene je jedno co je..ale co ked aj 2bude baba???? ☹

garicka
20. srp 2009

tak potom si ich už fakt vymeníme 😀 😀 😀 . mne vychádza chalan podľa tej čínskej tabuľky aj podľa prsteňa (ak je to pravda s tým prsteňom) len podľa krvi neviem určiť lebo medzi mnou a mnž je rozdiel 7 rokov 😅 . ja som tušila že to bude chalan, ale v kútiku som dúfala že to bude dievčatko. mnž sestra majú 3 dievčatá, tak som si myslela že ona hej a ja nie?? 😵

gerci90
20. srp 2009

jasne aj mne podla tabulký,krvi.prstena..jednoznacne chalan...a vidiš je to Holka🙂a inak ako zatial tehulkuješ??🙂

garicka
20. srp 2009

dá sa to zniesť, som na rizikovom tak leňoším, ale už by som aj niečo robila. už b som aj chcela začať kupovať drobcovi veci, ale ešte chcem počkať aspoň mesiac... ale rozmýšľam nad postieľkou tu v KE v jednom obchode, mrkni na tento link, ale má jednu chybu že sa nedá stiahnuť bočnica, ale inak by podľa mňa aj mohla byť. asi ju pôjdem v sobotu kúpiť ak nevydržím 😀

http://www.tegel.sk/index.php?m=detail&id=324

garicka
20. srp 2009

gerci a chlapcovi si aké meno chcela dať? inak ty ako tehu?

gerci90
20. srp 2009

uf tak ta postel je ozaj suuuuper....ma vela možnosti ako ju možes výužiť a vobec nieje draha...to ani nevahaj🙂a preco si na rizikovom???? ☹ to je mi luto.....
a meno bolo jednoznacne....ADAMKOOOOO...to sme s manželikom pov.naraz že ak chlapec tak adamko..

garicka
20. srp 2009

adamko je pekné meno, keby nebolo na štedrý večer tak by som ho dala asi aj ja. adamka ešte v blízkej rodine nemáme 😉

ja som bola minulý rok na konizácii krčka a následne na amputácii, už som tento rok som bola v 16 tt na serkláži - ten krčok mi preventívne zošili aby sa neotvoril aj to mi doki povedal že skoro nemali čo zošiť tak mi z neho zrezali ☹ . tak aj preto sa trochu strachujem a snažím nič ťažké nerobiť aby sme došli šťastne do cieľa 🙂

gerci90
20. srp 2009

jaaj ak to mi je luto.... ☹ davaj si pozor a držim ty palceký abý vsetko dobre dopadlo...a potom sa tešila s chlapčeka 😀

garicka
20. srp 2009

gerci
inak peknú postieľku máš a pozerám že modrú... 😵 to má rozmery postieľky alebo kolísky? ale páči sa mi veľmi. 😉

gerci90
20. srp 2009

dakujem ti....ma rozmeri postele 120na 60..klasika,,no veru mala bude musiet spat v modrej ...a dnes som odvolala aj kocik bo aj ten bol modrý:(

garicka
20. srp 2009

a kamoška mysleli že budú mať dievčatko, tak kúpili bordový kočík a každú chvíľu sa má narodiť chlapec, ona je už po oboch termínoch tak som ako na ihlách 🙂

gerci90
20. srp 2009

jooj ale je jej fajne že už to bude mat konecne za sebou,,,hmmmmm ako jej len zavidim...
😔 😨 😨

garicka
20. srp 2009

mi ani nehovor, už by som chcela byť aspoň v 36tt. ale som rada že keď budeme v tak vysokom štádiu tehu tak že nebude taký hic, hoci bude možno problém s oblečením, ale tak stále niečo musí vybehnúť, nemôže byť všetko perfektné (aj keď nechápem prečo nie....) 😉

gerci90
20. srp 2009

no veru toto teplo bý ma asi ozaj zabilo...ale co s oho ked sa budeme potiť s velkými bruskami naobliekane v zime???a to si ani neviem predstaviť kde to vsetko nakupim take velke zimne....och bože ako cibule budeme 😎

garicka
20. srp 2009

ani sa tak nebojím vrchného oblečenia ale skôr obúvania čižiem, však už teraz mám problém zohnúť sa s bruškom 😀 som si namerala cez pupok nejakých 102 cm... skoro mi oči vypadli, za poslednú dobru mi veľmi narástlo bruško ako tak zisťujem, ale nech drobec rastie a nech je mu dobre 😉

alexandrah
20. srp 2009

baby, misskkaa - moj oco sa boji, ze moj pes malemu nieco urobiiiii!!!!! akoby ho mal pokusat alebo co!!! ako keby on uz niekoho niekedy pokusal!!!
gerci - vidis, to s tymi chutami a take, ze aky tvar ma brucho, mne vsetko ukazovalo na babu, aj som si myslela, ze baba, a som sa moc netesila - teda hej, ale chcela som chlapceka!!! a napokon to je chlapcek!!! uz som videla aj 2 krat na sone, aj na 3D poriadne, takze ma 100% chlapcek, vytesujem sa!!
garicka - sak aj chlap bude pomahat s domacimi pracami, nie, moj teda urcite ... ja by som asi nrevychovavala velmi rozdielne chlapca a dievca, obaja sport, volnost aj pomahanie, vsetko, nech su sebestacniii...
uvidite, ked sa narodi, sa budete aj tak vytesovat!!!

garicka
20. srp 2009

alex
máš pravdu, môj aj navarí, len nežehlí a neumýva okná... 😅 a keď je najhoršie aj povysáva . len to ho do toho musím strašne hnať.... inak toho psíka si bráň, ja keby som tu mohla mať psa tak ho už mám. bývam u svokrovcov (teraz už len u svokra) už 5 rokov a havo mi tu strašne chýba. oni majú len kocúra a ona je vňčšinou mimo domu ako doma, príde sa len nažrať a neznášam tie mačacie pazúry. ale povedala som, že keď moje dieťa bude mať aspoň 2 roky, tak si kúpime psa, aby si na seba zvykli a aby malo rado zvieratká 😉 .

lubkaeck
20. srp 2009

nechcem sa vam sem montovat, ale viem, ze ked je pes v rodine a das k nemu babo v koci, tak ho riadne chrani a nikto cudzi sa k nemu nemoze priblizit 😉
my mame sucku a ked donesieme dieta z rodiny, tak s nou moze to dieta robit co chce, ale cudzie neznasa - robia jej zle spoza plota 😠 a mali sme predtym psa a to bolo to iste - z rodiny aj na chrbte povozil, cudzie ani pocut 😵

flock
20. srp 2009

ahojte,

sestra ma skoro 4-rocnu dcerku a psika, co si pamatam, tak nelly vzdy malu brala inak ako nas, vela si mohla dovolit a nelly nic, skor ju tak ochranovala, myslim, ze psikovia vedia taketo veci vycitit. ked si minule ku mne sadla, tak mi olizovala brusko 🙂 🙂 🙂
ja budem tiez chlapca vychovavat tak ako dievca co sa tyka domacich prac a s pomahanim. neznasam, ked moja svokra zahlasi, ze to su "zenske prace" a tie muz nema co robit!!! moj mm nemohol ani riad umyt, aby som to nemusela pocuvat. nastastie, co byvame sami, tak mi so vsetkym pomaha a uplne sam a nema s tym problem. problem bol podla mna to, ze ho k tomu viedla, ved co su potom "muzske prace"?