Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

pastuska
24. lis 2009

Ahojte, tak ja som prvé hrozne chcela dievča, mám chlapca, čakám druhé a dúfam, že to bude zasa chlapec 😀

jakelina
24. lis 2009

Pehaky, taky se mi to jak na něj voláte líbí. Já bříšku zatím říkám Bastíčku. Tak díky za inspiraci.

martap
24. lis 2009

co sa este tyka pohlavia dietata, je to sranda. ja som hrozne chcela chlapca, moj muz tak isto, vestica hovorila to iste a svokor o dievcati nechcel ani pocut - je z dediny a u nich v rodine boli furt chalani.
no a na svet dosla krasna zdrava princeznicka....
u nas to teraz nakonice vyzera tak, ze svokra sa stazuje, ze svokor ine ani nerobi len vsade vystavuje fotky malej, nosi ju aj v penazenke a v krcme pusta chlapom z mobilu videa.... 🙂
vlastne cela rodina je nadsena, ja si bez nej svet ani neviem predstavit 🙂

senja
autor
11. únor 2010

Tak ozyva se tu zase zakladatelka tematu 🙂

Tak neco pro ty posledni pisatelky:
ANO, toto tema vzniklo
ANO, myslela jsem to vazne
ANO, jsem normalni a psychicky zdrava, nezamindrakovana
ANO, je nas takovych vice a stale dostavam zpravy do IP od budoucich maminek, ktere jsou na tom stejne jako ja pred rokem, ale narozdil ode mne se boji tech hyen, ktere je tu zdrbou a vynadaji do rozmazlenych fracku, kteri kopou kolem sebe, protoze nedostali co chteli (stale mi lezi v zaludku, jak me tu tady jista maminka oznacila)
ANO, je mi fuk, jak jsou na tom ostatni, kdyz ja jsem otehotnela na prvni stouch, donosila az do terminu a spontanne, prirozene, rychle a temer bezbolestne porodila zdrave dite, nestydim se za to, tak mi to tu porad nepredhazujte
ANO, ten, kdo to nezazil, nepochopi, tak nas prosim tu nekritizujte, protoze tema nebylo zalozene od toho, aby se zjistilo, zda je to normalni (a normalni to je), ale pro to, aby ty, ktere mely stejne pocity poradily bez odsuzovani.

Dekuji za pochopeni 😉

senja
autor
11. únor 2010

Jo, a zapomnela jsem dodat, ze kdo si nekdy precetl jine moje prispevky do jinych temat, tomu by logicky melo dojit, ze svoje dite miluji nadevse, netyram ho a neoblikam do ruzovych saticek, takze neni to zadny chudak a ubozatko 😉

stojdulka
11. únor 2010

milá senja...vykašli sa na všetkých ktorí ti niečo vyčítajú....každý človek je svojskou osobnosťou a cíti inak...

ja mám doma dve dievčatá ktoré ľúbim viac ako vlastný život, som nadovšetko šťastná že ich máme a nebojím sa to priznať rovnako ako že teraz som opäť tehotná a nepripúšťam inú možnosť akože by to mal byť chlapec...

a čo som alebo budem pre to zlá matka....len nech mi to skúsi niekto povedať 😠

andelka
11. únor 2010

Ahoj Senja 🙂
Docela se bavím, jak jsem na začátku psala, jak tě chápu, že to mám taky tak, že mě nikdy nenapadlo, že by první dítě mohl být kluk, že jsem měla před očima vždycky holčičku, že ani klučičí jméno mě nenapadlo vymýšlet a že nevím, co ybch s klukem dělala a jak ho vychovávala. No a buch - od 6tt jsem cítila, že čekáme kluka, i když mi všichni prorokovali holku. Když mi to pak doktor před vánoci potvrdil, překvapená jsem už nebyla. Prostě příroda nějak zařídila, že jsem si na tu myšlenku mohla pomalu zvykat. Dneska už mi ani nepřijde, že bych mohla mít v bříšku něco jiného. I když pořád netuším co si s klukem počnu, kolem sebe jsem měla zatím jen miminka holčičky 😅 Ale těším se a hlavně že je mrně zdravé a všechno je v pořádku.
P.S:Gabriel je nádherný 😵

anajocka
11. únor 2010

podla mna pri prvom dietati to nie je taka tragedia, ked sa "nezadari" pohlavie, iba zeby ste chceli zostat pri 1 dietati, nam to vyslo idealne kym sme mali 2 deti - 1 chlapec, 1 dievca, potom sme dufali, ze sa zadari dievca a mam este jedneho chlapca a teraz to bude zase chlapec, jasne, ze tam bolo sklamanie, podla mna je to pochopitelne a to je taka prva reakcia, ze to zase nevyslo, ale lubit ho budeme ako vsetky ostatne deti a potom sa uz nad pohlavim nebudeme zamyslat, ked sa narodi, nas treti lukasko je napr. hrozne vydarene a srdecne dieta, kazdy ho ma rad, neviem si predstavit, zeby bol niekto iny a tak to je pri kazdom dietati, clovek ho potom vnima ako osobnost, nie ci je baba alebo chlapcek

andelka
11. únor 2010

Já už jsem to nějak přestala řešit. Jasně, že by bylo ideální, kdyby se nám napodruhé povedla holčička, ať máme "od každého něco", ale kdybychom měli dva kluky, tak co - třeba by byli aspoň parťáci, dalo by se dědit oblečení, nebyl by problém společný pokoj... 😅 Na víc jak dvě děti to u nás nevypadá.

veva1
11. únor 2010

Senja,mozno by pomohlo mamkam co sa tiez nevedia vyrovnat s pohlavim,keby si napisala,kedy a ako si sa s tym zmierila,ci po chvili,alebo az po porode atd. daj tomu nejaky hapyend.

beranek
13. únor 2010

Ahoj, taky jsem už do tohoto tématu psala a ani my jsme se nemohli srovnat s představou chlapečka, hlavně tatínek, z UTZ jsem odcházela ale více "smutná" já, časem jsem se ale s myšlenkou chlapečka srovnala a začala mu nakupovat nové oblečky a naprosto se zamilovala do klučičích oblečků 😀 Dnes svého chlapečka velice miluji a tatínek mu říká, že určitě bude maminčin mazánek, protože maminka ho pořád pusinkuje 😅 No mimochodem tatínek dělá to samé 😀 Jen v duši mu asi zůstala ta touha po druhé holčičce....
Já se ale těším, že chlapeček bude mít rád sport a trochu se vyřádím, dcera je dost intelektuálně založená - celý tatínek, taky se v ní vidí 😉

raady
13. únor 2010

ahoj,
senja pěkně si to napsala 😉
Já jsem s prvním děťátkem neměla problém. Říkala jsem si, že je to jedno, jestli to bude kluk nebo holka. Ale musím se přiznat, že v koutku duše jsem si přála chlapečka 🙂
S druhým těhotenstvím to už bylo horší. Neuměla jsem si představit, že by to mohla být holčička. No a ve 20tt jsem se dozvěděla, že to bude Barborka. Opravdu jsem si zvykala až do porodu, nepomohlo ani nakupování holčičích oblečků. Ne že bych ji nechtěla, to opravdu ne.... ale .....
Teď je to naše milá Rampelnice, rošťanda.... asi protože jsem si přála kluka 😉

petja
13. únor 2010

Jaruska a ostatní dokonalé!Jen abyste se v dalším těhu nepřistihly při tom,že máte stejné obavy,jako tehdy Senja.Nelze odsuzovat,spíš obdivovat,že s tímto člověk vyjde navenek!Hormony totiž dokáží víc,než jste ochotné si připustit!!!

jaruska8
13. únor 2010

Jaruska a všetky dokonalé??? Ja som to myslela úplne inak a reagovala som na nejaký príspevok, kde niekto písal, že ľudia reagujú na pohlavie detí, že robia rozdiely, ešte som aj dodala, že autorka témy to určite tak nemyslela, neviem prečo na mňa útočíš. 😖

ivasad.
13. únor 2010

Ahoj holky! Každá to těhotenství holt snášíme jinak a každá máme nějaké pocity, tak se za to neodsuzujme. Například já STRAŠNĚ MOC chci aby to byla holčička. V obchodech okukuju šatičky, mám pocit že s holčičkou bych si víc rozuměla... Navíc čekáme malého ráčka, a já jsem taky rak. Pohlaví jsme si říct nedali a nedáme, i když doktor říkal že už to vidí. Jsem si totiž jistá, že až naše miminko bude na světě, budu ho milovat ať už je to co je to, že si mě získá...

romana29
13. únor 2010

ivasad a tak to tě obdivuju, že si to nedáš říct, ráčka si určitě krásně užiješ, v létě je rodit nejlepší, všude je pak teplo, můžeš miminko krásně ukazovat a chlubit se, né jak v zimě, to musí být hrozný, člověku se ani ven nechce.

Teď bych si to i nechala jako překvapení, ale tatínek to chce vědět a já bych nevydržela se ho nezeptat...Samozřejmě chci víc holčičku, ale budu vděčná i za kluka (kterého chce zase tatínek), hlavně, aby bylo zdravé.
A taky svojemu říkám - co sis udělal, to máš 🙂

jaruska8
13. únor 2010

Inak, že nám to takto na leto vyšlo, to je naozaj výhoda. 😉 Hlavne, nech už je teplejšie, toto počasie je strašné. :(

mufinka1
13. únor 2010

tak ja se bez muceni priznam, ze jsem si moc moc mooooc prala dalsi holcicku a kdyz nam na ultrazvuku rekli, ze budeme mit tentokrat chlapecka tak jsem byla zklamana 😅 Proste jsem vzdycky zila v predstave, ze budu mit holcicky, vzdycky jsem si predstavovala jake by to bylo, jmena jsem mela vybrana atd atd, doted v obchode vzdycham nad oblecenim pro holcici miminka atd...Ted uz jsem si na myslenku, ze cekame chlapecka zvykla, ale nic to nemeni na tom, ze jsem v pocatciich zklamana byla, i kdyz jsem samozdrejme rada, ze cekame zdrave miminko atd atd, tak se proste nebojim priznat, ze jsem doufala v holcicku. Dlouho jsem se citila provinile, ze si neco takoveho vubec muzu myslet, ale lhat a predstirat, ze jsem se tak necitila by bylo pokrytecke...
Ale ted uz se hlavne tesim, az se maly narodi a budeme ho mit doma 🙂

barulke
5. bře 2010

Ahojte holky. Já jsem před 3týdny byla na kontrole a doktor, který zastupoval mého gynekologa mi na požádání řekl, že čekáme kluka, že tám vidí mužské pohlaví. Byla jsem šťastná, protože jsem si vždycky přála chlapečka i přítel chce kluka. No a včera jsme byla znova na velkem ultrazvuku a tam mi můj doktor pověděl, že to bude holka, že ať se dívá jak se dívá, ale nic tam nevidí, že to bude holčička. Myslite, že by to mohl být ještě chlapeček. Taky jsem to obrečela, ale přítel mě uklidnil, že to je přece jedno, ale mě to je stejně strašně moc líto a pořád mám pocit, že nosím pod srdcem chlapečka, nevím proč, ale cítím to tak. Možná, že se jenom tak uklidňuju. Už mám koupene i nějaké oblečení, ale všechno pro chlapečka, no tak naší malou budu asi oblékat ze začátku do klučičího oblečení. 😒

pepibubu
5. bře 2010

No, holky, asi takhle: Když jsem otěhotněla podruhé, to víte, že jsem tak trochu v Bětušku doufala, aby se "srovnal stav" 🙂 Ale stav se nesrovná, a já budu žít v království testosteronu 😀 No a co, tak budu. Ale tím neříkám, že si občas nepovzdychnu, jaký by to bylo moct česat culíčky a oblíkat růžový šatičky hello kity, takhle mě čeká "jenom" utírání nudlí, desinfikování rozbitých kolen a látání děr 😀

Ne, dělám si samozřejmě srandu, každý dítě je dar, tím spíš když je zdravý, ale zakladatelce naprosto ale naprosto rozumím a taky ji spíš obdivuju, že se nebála "dokonalých supermatek" které se do ní pustí že si neváží zázraku života a bla bla bla 🙂

jaruska8
5. bře 2010

Barulke, neboj, nič si z toho nerob, ja sa ti ani nečudujem, že si v takom miernom šoku, asi by bol každý. Napr. nám povedal doktor, že to vidí na dievčatko, jednoducho tam nebol pipík, ale ešte ideme aj na 3D a čo ke´d tam ten pipík zrazu bude???? Určite aj ja by som bola prekvapená a cítila by som sa divne, keďže už asi mesiac som na dievčatko fixovaná, hovorím mu Ninka a zrazu by to bol chlapček, jasné, že by som sa aj tak tešila, ale určite by to bolo zvláštne 😉 .

flamenga
5. bře 2010

barulke chápem ťa.... ja som tiež túžila po dievčatku a keď mi lekárka povedala, že to vyzerá na dievčatko, tak sa vznášala v oblakoch 😵 potom sme nášmu bábätku asi dva týždne hovorili Terezka, až kým neprišiel deň D a v 20tt nám lekár na morfologickom ultrazvuku ukázal vajíčka a pipíka 😅 a bolo po Terezke.... trošku ma to "sklamalo"... a musela som si na tú myšlienku, že bude chlapček zvyknúť, pretože som už bola proste naprogramovaná na dievčatko, na splnený sen.... ale poviem ti.... som v 25tt a môjho pipíka milujem a nevymenila by som ho za babu 😀 Ono to príde, tá náklonnosť k pohlaviu, ktoré v sebe nosíš 🙂 len to chce čas....

liv1
5. bře 2010

ahojte vsetci. u nas je tato tema velmi aktualna, pretoze asi 2 dni vieme ze budeme mat dievcatko. ako tak citam vase prispevky, rozhodla som sa prestat hnevat na seba ze pohlavie nasej malej, ze nebude take ake si moj manzel predstavoval. on chcel totiz chlapca, a i ked je zlaty a tesi sa a tak, hovori mi ze ak by druha bola baba, tak tretie by uz nechcel, lebo jeho spolocnik ma 3 baby a to je v jeho ociach hotova katastrofa. a ze muz potrebuje pokracovatela rodu a ze s babami nemoze rozoberat iste temy. ale mi ti ludia PORIADNE lezu na nervy s tym ci chlapec -dievca do certa. a moj mm vlastne tiez. vsak ja to neovplyvnim nech ako by som chcela. ok, v sucasnosti sa daju iste veci vypocitat, ale aby som sa v 15 tyzdni prveho tehotenstva stresovala aby bol druhy chlapec??!! a dost 😀

tinka349
5. bře 2010

ahojte holky, no ja mam od zaciatku tehotenstva pocit, ze to bude dievcatko, a aj som sa na to uz tak naviazala, ze ked hladkam brusko tak automaticky ju volam bambulka 🙂 stale som chcela mat dievcatko alekarka mi uz aj 2 x povedala ze na 60% to vyzera na dievcatko...13.3. idem na dalsi 3D USG a tam mi to dufam potvrdia....inak uz mam nakupene plno satocky a dupacky v cervenej a ruzovej, takze by bol pruser keby mi povedali ze to bude chlapcek a newem ako by som sa z bambulky preorientovala na bambuliaka 😀 no ale pokial bude zdrave, tak to bude ok

zdenkam
5. bře 2010

TAk pridavam moj prispevok.
My mame chlapcek. V prvom tehu mi bolo fuk, co to bude za pohlavie. Pri druhom som hned co som zistila tehu chcela chlapceka, ale manzel zufalo tuzil po dievcatku. Ja som chcela kamosa pre maleho co ho bude ucit sibalstva.
Ale dievcenske veci su ovela krajsie ako chlapcenske a muzova tuzba ma sialene nakazili. NO a pondelok sme si nechali povedat pohlavie druheho dietatka. Chalpcek. Na manzelovi bolo vidietelne vidiet trosku smutku.
A ja som si chvilku musela tiez zvyknut na chlapceka. Trvalo to asi 2O minut.

Ale vam cosi poviem, predtym ako som pocala toto dietatko som 6 t prisla o ine dietatko. Potrat. Dietatko bolo vytuzene a tak bolest bola velka. Takze mi po tom scane doslo, ze ak by mi povedali, ze s babom je nejaka vada, bolo by mi fuk, ake to je pohlavie. Zrazu by som sa kvoli takej kravine netrapila. Len by som si zelala zdrave babo. A tak sa teraz tesim ako sialena a ked mi niekto vravi, ze sa zvyknu aj pomylit /aj ked u chlapcekov menej/ tak si vravim, boze nech sa nemylia. Uz si predstavujem, ako v nasom dome budem jak princezna, jedina baba. Ako chalani budu hrat futbal, frcat s autickami a ziadne babiky.
TAkze asi takto.

Treba byt vdacni za zdrave dietatko. A nie je to len klise. Tie ktore mate problem s pohlavym si zbozne zelajte, aby ste nikdy nepoznali co to je stratit nadej na dietatko ci sa bat o jeho zdravie. A drzim prsty aby sa vam to nikdy neprihodilo

ojo
5. bře 2010

ahoj, tak my jsme pohlaví vědět nechtěli, že bude překvapení...nechceme to vědět ani teď při druhým 🙂 po prvý přítel tipoval kluka a s holkou ani moc nepočítal...tak mu to vyšlo 😀 teď tipuje holku, tak jsem zvědavá, jesti mu to teď vyjde 😀 😀 😀

zdenkam
5. bře 2010

a este som chcela ze ja som si myslela, ze to bude holka preto, lebo tehu ine nez pri malom, sialene chute na ovocie a sladke a aj zvracanie. nic z toho som pri chlapcekovi nemala. A navyse aj ta cinska tabulky ze dievcatko a aj male brusko mam.
Tak vidite vsetke povedacky boli na figu.

Ale ja som stastna a chcem uz len nech sa to narodi zdrave

liv1
5. bře 2010

zdenkam pekne si to napisala 😉

bocmanka
5. bře 2010

ja z témičky poznám iba vevu a stojdulku,
ale aj tak si myslím, že každý vovnútri po niečom túži, ale neznamená to, žeby nemal rád to čo sa eventuálne narodí..
pri prvom synovi sme sa potešili, a pri narodení druhého nám každý hovoril "zase?....a vám to nevyšlo.."
a čo nám nevyšlo pýtala som sa ?...
predsa máme nádherných dvoch chlapcov a to je hlavné..
🙂
keď sa nám po čase náhodne pošťastila dcérka, nechcela som veriť pri žiadnom sone , že je to dievčatko, až keď mi ju na jis-ku, keď som sa preberala z narkózy priniesli...
vtedy doniesli samých chlapčekov a ju doniesli ako poslednú, že ešte čosi pre mňa
bolo to úžasné...
chlapci ju milujú a plnia jej každé želanie...xi

veva1
5. bře 2010

liv ake pohlavie dietatka bude urcuje muzska cast buduceho potomka 😉 pozdravujem manzela