Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

ladunka
31. led 2009

Mně se podla alba senji zdá, že se - i díky této podpůrné diskusi 😅 - po dvou dnech uklidnila a začala se na hošíka těšit 🙂

bambulik
31. led 2009

já jak už jsem psala výše jsem taky moc chtěla kluka, ale byla jsem mega hyper vysraná z naší panenky, takže u mě zvykání ani neproběhlo, byla tam láska okamžitě, ale to jsme zase jinde...

kristi
31. led 2009

ja to taky chapu, navic jeste kdyz je clovek tehu a hormony makaj jinak nez by clovek chtel...

tilly
31. led 2009

neviem, stále to neviem pochopiť...

ja som straaašne chcela chlapčeka a po prvom uzv mi povedali, že to bude dievčatko, tak som si povedala fajn, super, sme síce samé baby, ale tešila som sa na "hanku", no je z nej aj tak dominik...

a keby prišlo druhé bábo, tak by mi to bolo úplne šumafuk, aké pohlavie bude mať...
keby to bol chlapček, tak by to bolo super, máme kopec chlapčenských vecí, hračiek, tatino sa chlapcovi krásne venuje, robia spolu také tie "chlapské" veci, keby to bolo dievčatko, tak by to super, lebo by som mala párik, krásne by som ju obliekala, česala...
skrátka je mi to fakt jedno, hlavne nech je to šťastné, zdravé a spokojné 😉 teda hlavne nech to je! lebo je dosť možné, že dieťa už mať nebudem... 😔

tilly
31. led 2009

jaaaj, no tehu hormóny pochopiť viem 😉

sunnye
31. led 2009

nedá mi to a musít taky reagovat. Podle mě my, co je nám jedno, jestli čekáme kluka nebo holku, nemůže nikdy pochopit "ty druhé", ale nemáme právo je odsuzovat.Chápu že to tak někdo má a je jedno co ho k tomu vede. Podle jejich příspěvků je navíc zřejmé, že se s tím stejně vyrovnají, i když nebude podle jejich přání. Já vás třeba holky obdivuju, že se veřejně přiznáte jaké máte dilema a přeju vám, aby všechno dobře dopadlo a mimi bylo krásné, zdravé a chytré 😉

Moje kolegyně chtěla holku a když se dozvěděla, že to bude kluk, práskla v ordinaci dveřmi a dva dny s nikým nemluvila. Ted ho miluje a nedá na něj dopustit. Druhé dítě bude taky kluk a vzala to uplně v pohodě.

bambulik
31. led 2009

tilly, někomu je to jedno, někdo se cítí zklamaný a potřebuje si zvyknout, tak si o tom tady prostě potřebuje povykládat, to je pochopitelný
já osobně vím o čem mluvím, ikdyž jsem v jiné situaci

kacka.va
31. led 2009

já jsem chtěla taky víc kluka, ale když mi řekli, že to bude holka, tak jsem nebyla nijak zklamaná.

bambulik
31. led 2009

já osobně jsem taky strašně chtěla toho kluka, mám dceru a teď naopak bych chtěla ještě jednu holku, je to zvláštní, ale je to tak a proto chápu že všechno se dá změnit...
už bych neměnila za nic na světě, u někoho se ta láska třeba vyvíjí časaem, u někoho je hned, ale není nutno za to odsuzovat

kristi
31. led 2009

ono nic jinyho nezbyde, nez si proste "zvyknout"

lenka.
31. led 2009

ahoj senja.uplne ta chapem co prezivas.ja som bola na tom podobne.chcela som viac chlapceka,a ked mi povedali, ze je to dievca,tiez som si poplakala.v nasej aj manzelovej rodine je prevaha dievcat,tak som si myslela ze mat chlapca by bolo fajn.od malicka som tak nejak tuzila viac po chlapcovi.a vidis,som znova tehotna a co mi povedali?zasa dievca.osud a priroda si robi po svojom.rozmyslam aj nad tretim babom,zeby tri baby? 😝 😅

kacka.va
31. led 2009

já bych to asi řekla tak, že smířit se s tím, že dítě bude opačného pohlaví, než si někdo přál, může někomu dělat problém, ale nemělo by to ovlivnit lásku k dítěti jen kvůli tomu, že je to jiné pohlaví.

sunnye
31. led 2009

co mají říkat rodiče,kteří mají třeba 4 holky (kluky)... 🙂

kristi
31. led 2009

bambi, to jsme na tom stejne, ja bych taky rada jeste holcicku

zuzana581
31. led 2009

SENJA ja ťa chápem. Vždy, keď som rozmýšlala kolko budem mať detí, tak to boli dvaja chlapci. Keď som ostala prvýkrát tehotná, tak som si bola istá, že to bude chlapec, ale keď mi lekárka oznámila, že určite dievčatko, tak som bola trošku v šoku, ale nie sklamaná a začali sme vymýšlať mená a ja som sa hrozne tešila na ňu. A potom vždy, keď som videla neposlušných chlapcov v okolí, tak som bola ešte sťastnejšia, že mám babu a povedala som si, že druhé dieťa už nechcem, ale ak by náhodou bolo, tak dúfam, že to nebude chlapec. Po 4,5 roku som ostala úplne náhodne tehotná a dúfala som, že to bude dievča. Jednak kvôli povahe, jednak kvôli tomu aby mala dcéra kamarátku, kvôli oblečeniu, hračkám a aj kvôli tomu, že som si nevedela predstaviť, čo budem s chlapcom robiť, ako ho mám vychovať a bála som sa, že ho nebudem mať rada, lebo som ku chlapcom v okolí nemala žiadny vzťah. Dokonca sa ma toto dieťa narodiť skoro presne ako môj otec, na ktorom mi jedna dosť podstatná vec (nebudem rozpisovať) velmi vadí. No, vieš si určite predstaviť, aká som bola zmagorená a sklamaná, keď mi lekárka povedala, že asi chlapec, ale na ďalšom ult to snáď bude lepšie vidieť. Neplakala som, ani som nechcela dať dieťa preč ani nič podobné, ale bolo mi to tak lúto, že nebude dievča. Začala som vymýšlať mená a žiadne sa mi nepáčilo. Nevedela som sa do toho vžiť, že ja a chlapec. A najviac som sa začala desiť toho, že ako ho vychovám, tak aby nebol ako môj otec a či ho budem mať rada. Potom začali pohyby, meno bolo vymyslené a ja ti poviem, že mám pocit, že sa už aj teším. Bude to iná, nová skúsenosť vychovávať chlapca. Budem ho milovať a určite aj ty. Verim tomu. A hlavne, chlapec nepotrebuje tolko vecí, čo dievča. Ešte občas príde taká jedna smutná myšlienka, že nebude to dievčatko, keď pozerám oblečenie, ale potom hýkam, nad krásnymi modrými dupačkami. Ja inak dávam často modrú malej, lebo je to jej oblúbená farba a taktiež si myslím, že deti sú deti a majú byť farebné a preto predsudky typu, chlapci musia byť iba v modrom, sú nezmyselné. Nepripúšťaj si ani komentáre snažiliek, lebo je jasné, že oni velmi túžia po dieťaťku a už sú z toho smutné, že nemôžu mať konečne to svoje. Nedivím sa im, ale divím sa takým ako HELKA1, čo idú druhých súdiť a hádať sa tu o svojej pravde. Také prispevky pusti jedným očkom dnu ale hneď si ich aj vymaž z hlavy. Každý máme právo veriť, dúfať a priať si. Nerobíš ani necítiš nič zlé. Dieťatko to nijak nepociťuje a je mu dobre. A ako si spomínala, že pohyby ešte necítiš, tak počkaj ešte nejaký ten týždeň a keď začneš pohyby zretelne cítiť a začneš s miminkom rozprávať, tak sa vžiješ do toho, že to bude chlapec a budete super zohratá dvojka, uvidíš. Prajem ti všetko dobré a kludne sa vyrozprávaj. Píš, píš, píš ..... o svojich pocitoch a tak. Aj to ti pomôže. Všimla som si, že si po tých "utokoch" stíchla, ale nemáš sa za čo obviňovať ani cítiť zle. Kludne píš aj na IP, ak chceš. Pa pa.

helka1
31. led 2009

karot a ty rozdiel medzi vymodlenym a necakanym babom nevidis ???
a odpoved na tu tvoju 1 otazku-neviem to, ale viem co je to mat vymodlene deti a bolo mi jedno ci to bude chlapec alebo dievka, dolezite bolo aby boli zdravi 😵
A odpoviem protiotazkou ty to vies ? 😉

tetes1
31. led 2009

helka: co ti na to říct, přesně ve svém příspěvku jsem tě soudila a pokud se nad tím co jsem psala zamyslíš, tak ti z toho vyjde, že jsem to udělala schválně.Mě je úplně fuk,jak si zařídíš svůj volný čas a tobě může být úplně fukt,jak já vnímám vymodlené nebo nevymohlené děti. Co na to říct, taky lituju tvé děti, že mají tak nesympatickou matku, která ubližuje lidem, takže musí mít hnusnou povahu. Budu hrát na city,jako ty, takže ježiši marja chudinky tvoje malý,to je strašný jim dávat takovouhle průpravu do života, že musí po matce zdědit takovou povahu....Copak nedokážeš pochopit,že každý má jiné vnímání, že každý má právo něco cítit jinak aniž by ho za to někdo odsoudil pokud nikomu neubližuje.....
A už se s tebou fakt nehodlám bavit,protože nediskutuješ a saháš k hnusným podpásovkám, jakože lituješ mé děti v případě,že se narodí holky,přestože jsem psala,že obě pohlaví budu milovat stejně,ale s pohlavím holek se prostě budu déle vyrovnávat.Výše jsem psala to samé, ne protože bych to tak cítila,ale proto aby jsi viděla jak to zamrzí a jak moc je to hnusné.....
sunnye:děkuju, napsala jsi to skvěle, škoda že tohle každý nepochopí 🙂

munu
31. led 2009

prepacte, ze sa zamiesam este raz.. ale ja fakt nechapem kde je vas problem 😅
dievcatko alebo chlapcek, ved to je predsa uplne jedno.. kazde ma svoje caro a obe budu zlatunke 🙂

kristi
31. led 2009

to je presne ten rozdil, nekdo chape a nekdo ne 😝

petrach
31. led 2009

senja jen ti chci napsat,že chapu ten tvuj zmatek v duši,ja prvne chtela holčičku,nechteli jsme to vedet předem,celkem nam to bylo jedno co to bude ,ale když z toho byla holka ,byla jsem hrozne štastna...
ted po druhe jsem od začatku citila a byla vnitřne přesvedčena,že je to zase holka a mela jsem z toho strašnou radost..
na utz ve 13 tt dr řekl kluk a ja mela kapku šok,ale řikala jsem si,že je brzo,že ve 20tt to bude stejne ta holka,ale pak mi to řekli ješte 2x,ve 20tt a ve 22tt,a najednou jsem z toho byla pekne vykulena..
trvalo to,než jsem si zvykla...
tady nejde o to nemit dite rad,spiš mi holky nevime co s klukem,holce rozumime od přirody,ma stejne myšlení a kluci jsou pro nas občas velke tabu,chlapi proste mysli jinak než my,už to tak je..
mame strach,že jim nebudeme rozumet,že nas nebudou oni chapat,o tom je ten strach v nas..

nenech se vydeptat tema,co ti tady pišou,jaka jseš matka..
matka budeš suprova a sama zjistiš časem,že je ti to jedno,jen nekomu to dyl trva,než uklidni sam sebe,
myslim že sve dite miluješ,jinak bys nenesla takhle kuži na trh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sunnye
31. led 2009

tetes: není zač 😉 hlavně se snaž být v pohodě, ať nemáš hyperaktiváčka 🙂

tetes1
31. led 2009

sunnye:naše děti určitě budou hyper, my jsme oba takový, ale už se na to děsně těším. A v pohodě jsem. 😵

latunka
31. led 2009

teda jak to tak čtu,tak to je fakt husťárna některé ty příspěvky 😝
myslím že některé zdejší přispěvatelky byly asi také v prenatálním věku odmítané a snaží se proto teď být dokonalé a bezchybné 😝 Senja se přeci v tématu ptá,jak si zvyknout na pohlaví dítěte a neptá se na názor moralistek,který jí okamžitě odsoudí a vyplodí bláboly,že to je do nebe volající 🙄 tak to nečtětě,když vás to tak vytáčí - já to taky momentálně nechápu,protože bych dala nevim co za vůbec nějaké dítě,ale až jednou toho prťouse v břichu budu mít,tak si taky budu víc přát holčičku a kdoví jak pod vlivem hormonů zareaguju na zprávu že to třeba bude kluk...

senjo - moje kamarádka si moc přála holčičku a když jí řekli,že je to kluk,tak z toho byla taky trochu rozhozená,ale postupně si zvykla - jen ze začátku to byl trochu šok 😉 Prostě to podle mě jako všechno chce trochu času a můžu teda říct,že ona svýma myšlenkama malýho tedy vůbec nijak neovlivnila ;-

helka1
31. led 2009

testes, ani ja sa s tebou nehodlam dalej bavit a napriek tvojim pismenkam ti prajem bezproblemove tehotenstvo a hlavne zdrave deticky, lebo len to je podla mna najdolezitejsie !
Ai ty nediskutujes, ale utocis a necitas moje prispevky, lebo som nesuhlasila s 1 tvojim nazorom
PS> moje deti lutovat nemusis, venujem sa im maximalne a s laskou aku si zasluzia 😅 a idem sa im venovat aj teraz pa pa 🙂

pajmis
31. led 2009

senja - nečetla sem tuhle diskuzi, jen tvůj první přispěvek... ale myslim, že u tebe v tuto chvíli převládají těhotenské hormony 😅 já to znám 🙂 neřešila sem sice to co ty, ale měla jsem spoustu jiných "problémů" a ted když si na ně vzpomenu, tak netuším, proč sem je vůbec řešila. Já mám chlapečka a můžu ti říct, že to je to nejúžasnější stvoření na světě 😉 Ted, když už trošku porostl, tak obleče rifle, mikiny a takové prďácké oblečky, takže si z něj dělám frajera 🙂 vypadá v tom náramně 😉 Nejen na holčičku máš krásné oblečky... i na chlapečky jsou překrásné oblečky... užívej si to. Já sem si ty nákupy na malého užívala... nemám vše jen v modré... mám pro něj zelené, oranžové - musím říct, že oranžová mu sekne 😀 😅 zkus se do toho trošku vžít a nakupuj si třeba sadičky nebo tak, aby si mu to mohla krásně kombinovat... není nic krásnějšího než vymýšlet, v čem dnes tvoje dítko půjde ven, aby z něj každý žasnul 😉 at je to holka ne bo kluk 😉 pokud si chtěla princezničku, tak napodruhé to jistě vyjde 🙂 a z chlapečka udělej lamače dívčích srdcí 🙂 😀 Být tebou tak už to vážně neřím a užívám si to... ani nevíš, jak ráda bych řešila takové problémy, jaké máš ty 🙂... my ted řešíme úplně jiné věci, pač je drobeček nemocinkaný... ale je to krásné mít miminko a ty starosti co k tomu patří... at je to holka či kluk tak starosti jsou to stejné 😉

karot
31. led 2009

helka1,................to máš pravdu,že nevidím. 😎
Každé početí a narození miminka je pro mě zázrak a taky to tak beru.Takže si myslím,že každá maminka,ať už čeká vymodlené miminko a nebo nečekané,má stejný nárok na to,aby se těšila na to a to miminko. 😉
Mojemu manželovi bylo úplně šumák,co se nám narodí a taky to podle toho vypadalo.Bylo mu půl roku úplně jedno,jestli má dítě nebo ne. 😅
A znám případy,kdy se manžel mé známé strašně těšil na kluka(měli s početí obdobné problémy),narodila se mu holka a byl z ní poprděnej ještě víc. 😵
Já Ti mám pocit,že mě stejně pořád nechápeš. 😀

andykov
31. led 2009

Tak jsem se rozhodla taky přispět, když to tady tak čtu, tak nechápu řeči moralistek 😨 Nikdo tu nikde nepsal, že by své dítě nemiloval, jen prostě byla překvapená z toho a toho pohlaví. Tohle trvá jen pár dnů a pak se s tím smíří a bude své dítě milovat, ať je jakékoliv, už v bříšku 😉
Já si moc přála holčičku, prostě jako většina maminek, u nás to bylo o to horší, že přítel se s nečekaným těhu dýl vyrovnával, pak se začal těšit, ale jelikož už kluka má a vidí všude okolo, že kouzlo mají i holčiny, tak si přál ty culíčky, a když mi dr. v 18tt týdnu řekla, že to vypadá na kluka, tak můžu říct, že jsem byla trochu zklamaná, ale fakt za týden jsem s tím byla vyrovnaná a říkala si, že je to vlastně jedno, hlavně ať je zdravíčko. Na druhou stranu třeba moje mamka a přítel to nebrali, prej stejně to bude holka a uvidíš. Ve 20tt jsem byla v Genetu na genetickým utz a ještě než jsem dolehla, tak přítel na dr.vybafl, že co to vlastně teda je a ta nám s úplně ledovým klidem řekla, že holka... My jsme tomu samozřejmě nemohli uvěřit, mě vyhrkli slzy a přítel, vím, že byl dojatej, prostě je to takový splnění snu. Vím, že kdyby to byl opravdu ten kluk, tak se nic nemění, milovatr ho budem stejně, jen by jsme si dýl zvykali.
Já tohle neberu jako rouhání nad maminama, který mají s otěhu problém a nevěřím moc tomu, že je někomu úplně jedno, co to bude. Vždycky tam je to jedno pohlaví, který si třeba o trošinku víc přejem, i když ve finále to je jedno...

wsmoulinkaa
31. led 2009

ahoj já si moooc přála ted druhou holčičku a budu ji mít..teda měla bych ji mít. A také bych byla v šoku z chlapečka, ale co tam bude tam bude a nedá se to změnit. Takže bych si taky musela zvyknout...já to určitě s klukama nebudu umět 😀 😀 dobrou

hupcza
31. led 2009

mám trošku dojem, že si někteří lidi pletou děti s houskou na krámě - chci tu seslunečnicí a nebo vločkama ...

nikomu neberu preferenci - ať ji má, já mám preferenci zdravého děcka, které bude v dospělosti schopno žít svůj vlastní spokojený život ...pro někoho je preference - bude nosit modrou a nebo růžovou ....každý jsme nějaký, že 😅

jen mi je na hony vzdáleno truchlit nad tím, že mi příroda nadělila klučinu namísto holky a naopak - to je k tomu děcku prostě nefér ... jak k tomu příjde, že neplní vaše očekávání a přání (aniž by měl sebemenší šanci je splnit) a dáváte mu to najevo
jasně, nakonec si po pár týdnech jeho života na něj nějak zvyknete .... a co těch pár měsíců odmítání (vycházím z tvrzení: " kdo vi co me dalsich 5 mesicu ceka), abych nakonec mela kluka, na ktereho si nemuzu zvyknout")

zuzana581
31. led 2009

HUPCZA myslím, že tvoj názor už každý na tejto stránke pozná, tak keď ti to tak prekáža, že niekto to cíti inak ako ty, tak to tu nečítaj pre vlasný pocit kludu. Iné sa ti nedá poradiť. A neber to v zlom, len SENJA a jej podobné, napríklad aj ja som to tak cítila, sa potrebujú vyrosprávať a prejde to a potom si povie tiež, že nad akými malichernosťami som sa to zamýšlala. Dovtedy ju nemusíš odsudzovať a ponižovať svojimi príspevkami, ktoré nie sú podla mňa na mieste.