Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

misskkaa
5. črc 2009

a este som zabudla napisat niektore reakcie,ked sa ma niekto opyta co cakam a ja poviem ze chlapca tak otazka: a si rada? no aspon ze je to zdrave!!....Pripada mi to akokeby som cakala nejaky hybrid 😒 .
asanaa-no svokra ked to povedala nevedela som co mam povedat,ale jedno je iste,teraz bude rada ked sa tam z jej vnukom mozno z casu na cas ukazem 😠

misskkaa
5. črc 2009

niekedy si myslim ze som zlyhala 😢

zajo79
5. črc 2009

tak pridam svoje skusenosti...

ked som cakala Matka,tak mi hovorili: zasa chlapec...aaaa, skoda...co uz

a chceme este jedno babo, ak to bude znova chlapec, tak nevadi, budem ho milovat tak isto ako milujem prvych dvoch.

chcela som chvilu na zaciatku babu, dost pod vplyvom vsetkych moznych tabuliek, recii, ze to bude urcite baba...tak ked mi povedal doktor ze chlapec, vybehli mi slzy..potom mi vybehli este vacsie, aka som sprosta, ze ved to je jedno co to bude, hlavne nech mam deticky zdrave.

ejusaaa
5. črc 2009

Tak to aj u nas,sestra ma dvoch chlapcov,a ked sa ma pytali co ja,a ja ze cakame chlapca,taktietz kazdy,no koda,co uz,hadam stvrte bude dievca a tak..ale ja som ich hned kazdeho uzemnila a reci prestali..

nevesta
5. črc 2009

Miska a cim si mala zlyhat? Na okolie sa vykasli, je to len vase babatko, vy budete jeho rosicia a ver mi, ked ho uvidis, nebude nic na svete, co by si milovala viacej 😉

nika251
5. črc 2009

Miskaa- hehe- tie reakcie okolia- aaale nevadi ved co uz- ide ma porazit- preco by to malo vadit? Normalne ma daktori cudzi ludia utesuju akoby to bol dovod na plac a rodinnu tragediu - mat az dvoch chlapcov. A co ma byt? Strasne ma podobne reakcie vedia nahnevat. Ved nech sa pozru na toho nasho starsieho drobca- skoro vsetky zeny tu na okoli od predavaciek, uciteliek v skolkach, zname atd. su z neho paff ked im hadze pusinky, skeri sa na ne, alebo je nezbedny.
Nesmies sa dat ovplyvnovat natolko okolim - keby si mala tri dcery tak zacnu lutovat tvojho muza, lebo chudatko tri dcery ma a chlapovi sa patri mat aj syna.
Ja viem-ked zena tuzi po dcerke - ale zivot je zivot a hlavne je, ze mame deti. Tiez si neviem predstavit ako to bude ked budu starsi, samostatnejsi, v puberte- to bude u nas doma urcite veselo 😀 . Ale podobne veci budem riesit az pride cas. Teraz si budem uzivat batola a babatko, potom skolkara atd. A potom ich budem musiet pustit do sveta a raz budem ta najhorsia svokra na svete pre nejaku mladu babenku lebo to tak chodi. 😀 Hoc dufam ze nie 😎

marinka
5. črc 2009

Nika, já to taky nechápu, nám zase všichni říkají, že nám drží palce, ať je druhé kluk 😒

nika251
5. črc 2009

Svokra je trubka 😠 😠 - moja mala jedinacika - mojho MM ale vnuka- toho by najradsej nosila vo vacku a na druheho sa tiez velmi tesi aj ked spociatku som bola ja presvedcena ze bude baba. Mala stastie ze nedala najavo ziadne sklamanie ze znovu vnucik ked sme sa jej smiali ze dalsi pindur a jej- konzervativnej 60-tnicke ukazali UZV fotos poriadneho pipika 😀 😀 😀

artuse
5. črc 2009

jé holky, berte děti takové jaké jsou, ať jsou to kluci nebo holky, mně to náhodou přijde takové zábavné, že si člověk nemůže vybrat pohlaví, prostě je to na přírodě, vše člověk ovládat a řídit nedokáže 🙂 my si pohlaví říct nenechali a příště asi taky nenecháme 🙂 a každé dítko je originál ať už holka či kluk, a určitě existují i mazliví a klidní chlapečkové, ne zlobivci, my máme holčičku trošku ďáblici, neposedí, teď vzdoruje, vzteká se a je to holka 😀 jo a u nás v rodině jsou samé holky, já mám sestru, sestra má dvě dcery, já mám dceru, můj táta chtěl vždy kluka a já jako další dcera jsem to v dětství trošku pociťovala, a to bych nikde svému dítku neudělala, aby toto pocítilo...no táta se zatím nedočkal ani vnuka, no ale zdá se, že už se s tím smířil a je v pohodě 😀 a když někdo má třeba doma tři holky nebo tři kluky, tak mě teda nikdy nenapadne je nějak politovat, prostě příroda 😉

k.ate
5. črc 2009

Mně bylo od začátku v podstatě jedno, jestli budem mít kluka nebo holku 🙂 I když je fakt, že u holčičky by nám ubyl stres, jestli u ní bude všechno úplně OK, ale stejně i náš malej zatím vypadá v pohodě a už se na něj moooc těším... Já si jako malá nejradši hrála s legem, autíčkama a vymejšlela jsem kraviny 😀 V kuchyni se spíš motával můj brácha, když byl malej, já radši dědovi pomáhala na zahradě a sekala dřevo a tak, takže asi fakt záleží spíš na povaze 🙂 U nás v rodině jsem jediná holka, mám jen bráchy a bratránky, ale vždycky mě to spíš štvalo, protože ode mě toho všichni mnohem víc očekávali, protože jsem byla holka a ne kluk... 😀

alexandrah
6. črc 2009

uplne suhlasim s ejusooou, treba ludi uzemnit, ked budu mat blbe reakcie, treba povedat uplne suverenne, ze ale ved chlapec je lepsi, nie? uvidis, ako budu v rozpakoch. misskkaa, vobec si nezlyhala, podla mna maju chlapcov silne zeny, uvidis, bude to mozno pre teba skuska, ale budes ho lubit. debilne reci typu - aspon ze je to zdrave by som hned usmernila do patricnych medzííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak ma vedia nasr .... takito chytri ludia!!!!!!!!!!!!! 😠 ja by som nikdy nechcela babu ako je moja sestra ...... ale mat chalana ako je moj muz - neviem si predstavit nic lepsie!!!!!!!!!! a tak dalej, sak uvidime, ake tie babatka vlastne budu, zavisi od nas ako ich vychovame!

kaa
6. črc 2009

Holky, já teda problém s pohlavím nemám, to spíš moje mamka.
My jsme nemohli otěhotnět, byly nějaké problémy a jak se nám pak zadařilo- po vypsání papírů na různá vyšetření 🙂, tak jsme samozřejmě byli strašně šťastni a vůbec jsme neuvažovali, co bychom chtěli. Jenže moje mamka se upnula, že to bude holčička, které bude dělat copánky a oblékat růžové 😝 šatičky. S kočárkem jezdit nebude, z toho maličkého oblečení se se mnou radovat nechce, zavinovačka je hnusná 😖 😖 😖, ona nic nebude kupovat.
Já už jsem cítila, že budeme mít kluka a na velkém utz ve 20tt jsem ani nebyla překvapena, když nám to doktor potvrdil. JENŽE moje mamka ☹ , to je prostě neštěstí, ta se s tím nemůže smířit 😝 , když jdu něco koupit, musím dávat pozor, abych neřekla Kubík, nedej bože, aby ta věc byla modrá. A co mně teda dostalo, když teda řekla: Proč zrovna my? To jsem teda brečela jak želva, neřeknu, kdyby mimi bylo nemocné, ale to proto, že je kluk?????
Ona prostě bude věřit, že nakonec "vše dobře dopadne" 😝 a vykoukne holka. Ale já VÍM, že to je Kubík, naše miminko, které jsme si hrozně přáli a už od začátku, aniž jsme věděli co je , jsme ho milovali.

dadka212
6. črc 2009

Mne to tiež vždy bolo jedno, aké pohlavie bude mať naše bábo, ale mne skôr prídu divné reakcie okolia...
keď sa ma pýtali pri malom, čo čakám, tak som odpovedala chlapčeka a všetci, že jáj no šak nabudúce to hádam vyjde a bude baba 😕 a teraz keď som čakala dievčatko, tak to boli len samé pozitívne reakcie ako keby boli chlapci menejcenní a pritom je môj synček síce povedané živý, ale je aj strašne nežný, pozorný, prítulný vo všetkom mi chce pomáhať aj s varením a umývaním riadov 😵 a to, že je taký živý sa mi práveže páči, aspoň nie je taký ťuťmák bojazlivý....

kaa
6. črc 2009

Nechápu, že to někdo tak řeší ( vyjímka jsou onemocnění pouze chlapečků). Já už se náhodou na toho chlapečka těším, a ze zdravotních důvodů asi druhé dítko nebude, no díky aspoň za to jedno.
A jak bude dítě vystupovat a chovat se, je ve výchově, i holka může zparchantět.

marinka
6. črc 2009

kaa, ach jo, tak to už vůbec nepochopím, to by mi bylo hrozně líto, kdyby takhle reagovali naši ☹ Měla by se radovat s váma, že máte zdravé miminko a ne z toho dělat takové drama 😠 Jsem si jistá, že až se Kubík narodí, tak si ho zamiluje, ale tohle prostě mrzí, to je jasné..

k.ate
6. črc 2009

kaa - tak takováhle reakce by mě od mamky taky mrzela... ☹ Já si říkala, že by všichni byli radši, když by to byla holčička, přeci jen z naší strany rodiny jsem jediná holka já, tak by asi vnučku a pravnučku přivítali 😀 Ale když jsem řekla, že čekáme kluka (mimochodem taky budeme mít Kubíka 🙂 ), nikdo nic ani slovem nenaznačil... Naopak většina lidí mi řekla, že to tušili, že to bude kluk 😀 Tak jsem teď docela ráda, že to takhle vzali, když si čtu, reakce okolí některých z vás... Každopádně já jsem ráda, že to bude kluk, aspoň když by pak měl ségru, bude ji moct ochraňovat 😀

marinka
6. črc 2009

kate, já jsem si zase říkala, že u nás by asi moji rodiče přivítali spíš kluka, mám akorát mladší ségru a žádného bráchu a vím, že můj taťka syna chtěl, tak jsem mu říkala, jestli není zklamaný, že čekáme holku a on se smál, že ani trochu a je fakt, že Aničku miluje a moje mamka taky. Tchýně byla ráda, že je to holka, ta měla dva syny 😵

kaa
6. črc 2009

Holky, já vím, že až malého uvidí a ponosí si ho, že bude pokakaná 😀 , ale nemám v okolí kamarádku, která by byla těhotná, buď mají větší děti nebo jsou bezdětné a nechci je otravovat s maličkýma svetříčkama, a tak. Bezdětné řeší pařby a diskošky, dětné zoubky a papání 😀 . Tak jsem myslela, že aspoň mamka. Ale už jsem se s tím smířila, navíc mám super přítele, s kterým držíme hodně spolu.

Kate- Kubíci frčí, co? 😀

Už se těším a toho malého raubíře ( jsme zvědavá, jetsli budu takhle nadšená třeba i za dva roky, až něco provede 😀 😀 )

alexandrah
6. črc 2009

ahojte, tak ja fakt nechapem take reakcie okolia, ja som sa s tym nestretla a pocujem prvy krat, ze niekto zatracuje chlapcekov, ja prave naopak by som si chlapca priala ... ale aby matka plakala ze cakame chlapca, to by som nevedela, ci sa smiat, ci jej vynadat ...

gabrielkaa
6. črc 2009

ahojte, ja mam zase dievcatko a okolie cakalo chlapceka. je to moje prvorodene babatko tak mne osobne to bolo jedno akeho bude pohlavia. a nemyslim, ze pohlavie je nieco co by sa dalo vybrat takze by som to nikdy nekomentovala..a asi by som sa aj bala, lebo clovek si praje taketo "prkotiny" a potom ked je dietatko chore, alebo ma nejake problemy tak si praje len jedine... ja som skratka stastna, ze je zdrava, lebo odkedy sa narodila tak sa len trasiem aby sa jej nic nestalo. a v mojom okoli som sa chvalabou nestretla s takouto reakciou, ale keby aj ano, asi by som zareagovala... 😠

misskkaa
7. črc 2009

dadka212-presne ako pises, ked im poviem ze cakam chlapceka tak hned na mna pozru a ...snad druhe bude dievka. Ja zas moc niesom taka hadava,moc neoponujem. Dalo by sa povedat ze sa moc neviem branit,takze pri takych odpovediach len myknem plecom,alebo sa usmejem ale pri tom si mysliim svoje. Az bude aj syncek take trdlo ako ako ja tak zbohom rodina 😀

deborah1
7. črc 2009

Gabrielkaa,máš pravdu.Dieťa je dar,nie je nejaký tovar,ktorý si vyberáme.Aj ja túžim mať ešte niekedy dievčatko,no teraz som rada,že to bude chlapec,lebo som si ho zamilovala.Jasné,v kútiku som dúfala,že by to mohlo byť dievča,ale hneď,ako sme sa dozvedeli pohlavie,začali sme drobčekovi hovoriť menom,a tak ho už berieme ako osobnosť,takže keď som išla v 30tt na sono,aj som chcela,nech potvrdí,že je to chlapec.Lebo keby povedal,že sa pomýlil a je to dievča,by mi aj bolo ľúto,tak som si zvykla. 🙂 Ale jasné,že je to jedno,ide len o to,že keď si človek zamiluje konkrétne dieťa,je jedno,či je to chlapec alebo dievča.
Misskkaa,nevšímaj si "dobrosrdečné"priania druhých,niektorí ľudia akobymali o koliečko menej.Ja tieź,keď poviem,že čakáme chlapca,niekt.tak žalostne pozrú 😠 ,jedna pani sa zatvárila,akoby som jej strelila facku,no coment. 🙄

munu
7. črc 2009

suhlasim s nazorom, ze babatko je dar!ziadny tovar, ktory si vyberame... hlavne, ze je zdrave... aj keby som mala mat ja samych chlapcov... no a co? zdravie je prednejsie! 😉

gabrielkaa
7. črc 2009

presne tak. vyberat sa da asi tak len meno, a to je vsetko. a keby som si mala vybrat este nieco tak by to bolo urcite to, aby bola zdrava. druhe babatko by som "chcela" chlapceka, ale aj ked to bude zase dievcatko tak sa potesim rovnako. ja som pri tomto tehu cakala chlapca, lebo podla prveho sona mi povedali, ze asi chlapec a ako vravis deborah, tak som si tak akosi "zvykla" a potom ked mi na dalsom sone zase povedali dievcatko tak som ostala taka zaskocena, tak som sa zase preorientovavala na dievcatko 🙂 ....a nemenila by som za nic na svete. lubim ju nadovsetko a takisto by som lubila aj keby to bol chlapcek...

gabrielkaa
7. črc 2009

mam taky dojem, ze tuto temu - ale mozno s inym nazvom som kdesi uz citala. tiez sa jedna mamicka nevedela zrovnat s tym, ze caka chlapceka a do poslednej chvilky dufala, ze to bude dievcatko...len neviem presne kde to bolo - v ktorej teme.

gabrielkaa
7. črc 2009

uz som to nasla, tema sa sice vola inak, ale tiez tam baby pisu o tom ako sa "zmierit" s pohlavim dietatka:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

beranek
7. črc 2009

Mně zase příjde naprosto normální, že člověk cítí trochu "zklamání", prostě se jen nesplní očekávání rodičů, ale myslím, že to není tak hrozné, že by to miminko nechtěli 😉 My jsme si taky přáli druhou holčičku a přítel ještě víc než já, myslím, že dcera u něco vždy bude na prvním místě, ale přesto to není žádné drama, jen si vyzkoušíme výchovu i chlapečka 🙂 Já naopak nechápu názory těch, co tady píšou co to je za téma....prostě každý chce vyjádřit svůj názor a své pocity a chce si o tom s někým napsat, nic jiného na tom nevidím.

ygreen
7. črc 2009

kaa: tédy, to bych matku poslala tam kde slunce nesvítí 😔 že jí není hanba

miska: musíš je uzemnit tím, že jsi z pindíka nadšená a máš pokoj 😉

misskkaa
8. črc 2009

je vlastne ked sa pytam mamiciek co uz maju chlapcekov tak si ich nevedia vynachvalit,ale ked sa opytam maminy co ma dievku, tak mi odpovie ze chlapci su chlapci a mykne plecom. 😨 Ozaj vcera som bola v Nitre a jedna mamina tam mala troch chlapcov-jednovajnecnych a mohli mat tak dva roky,a vsetci traja v modrej kosielke a kratkych hnedych gatach-to bolo nieco uchvatne. Strasne boli zlatucky,ja sa stale tmolily okolo mami. potom ma tak napadlo skoda ze ja necakam aspon dvojicky 😀 . Takze co z toho plynie??? Clovek nikdy neni spokojny stym co maaaaa 😀 😀 😀

konja
8. črc 2009

Tak já osobně také znám ženskou, která každému dávala najevo jaké je neštěstí, že čekají chlapečka, ale ona byla baba jedovatá a každému také tvrdila, že od phled je jasné, že to bude kluk atd. Ona to byla zívistivka a kdyby ji někdo řekl, že dívku čeká, tak by prskala vzteky. Ona totiž má dva syny a dva vnuky! Dívku by htěla strašně moc, ale bohužel a tak považuje mužské pohlaví u kohokoliv za hrůzu a hází hlášky - ach ty moje chudělinko,ale je to na tobě vidět že to bude kluk, ty budeš mít vždycky kluky, ty seš takovej typ, je mě tě líto atd. 😝 🙄 Musíme si říkat, že tací lidé jsou omezení a omezenejma lidma se nazabívat. Já když jsem čekala první mimi tak mě bylo jedno co se narodí, možná jsem víc toužila po chlapci, protože těch bylo v rodině málo, ale nic jsem nepreferovala, jen zdravé dítě. Ale přiznám se bez mučení, že druhé mimi jsem moc chtěla holčičku a byla jsem trochu nervózní když jsme šli na velký utz co to doktor zjistí a když řekl, že to je holka jak vyšitá, tak jsem málem omdlela štěstím 😵 Ale i kdyby to byl druhý syn tak budu šťastná ženská, protože děti jsou dar a když jsou zdravé tak není co řešit. Ano, možná bych byla chvilinku sklamaná a řikala si, že zas ty šatičky a panenky nebudou, ale pak by mě mimi koplo do žeber a já bych s radostí vyrazila kupovat bagr 😀